L-Тироксин-Дарница инструкция по применению

L-Тироксин-Дарница фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
L-Тироксин-Дарница таблетки по 100 мкг №50 (10х5)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2990/01/03 от 07.04.2005. Приказ № 156 от 07.04.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 25 мкг, 50 мкг, 100 мкг левотироксину натрію у перерахуванні на 100 % речовину;допоміжні речовини: крохмаль преджелатинізований, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, аеросил, магнію стеарат, фарбники: Сонячний захід Е110 (таблетки по 25 мкг), індигокармін Е132 (таблетки по 50 мкг), хіноліновий жовтий Е104 (таблетки по 100 мкг).

Основные физико-химические свойства:

таблетки по 25 мкг:
таблетки двоопуклі світло-жовтогарячого або жовтогарячого з рожевим відтінком кольору; допускається наявність вкраплень світлих та темних відтінків;

таблетки по 50 мкг:
таблетки двоопуклі світло-блакитного або блакитного кольору; допускається наявність вкраплень світлих та темних відтінків;

таблетки по 100 мкг:
таблетки двоопуклі світло-жовтого або зеленувато-жовтого кольору; допускається наявність вкраплень світлих та темних відтінків;

Производитель:

Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты, которые стимулируют и угнетают функцию щитовидной железы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Синтетичний лівообертальний ізомер тироксину, що міститься в препараті L-тироксин-Дарниця, за своєю дією ідентичний існуючому в природі гормону щитовидної залози. Механізми метаболічних ефектів включають рецепторне зв'язування з геномом, зміни окисного обміну в мітохондріях і регулювання потоку субстратів і катіонів поза і усередині клітини. У малих дозах чинить анаболічну дію, у середніх – стимулює ріст і розвиток, підвищує потребу тканин у кисні, регулює метаболізм білків, жирів і вуглеводів, підвищує функціональну активність серцево-судинної системи та центральної нервовій системи. У великих дозах пригнічує вироблення тиреотропного релізінг гормону (ТТРГ) гіпоталамуса та тиреотропного гормону (ТТГ) гіпофіза.Клінічний ефект при гіпотиреозі виявляється на 3-5 добу. Дифузійний зоб зменшується чи зникає протягом 3-6 місяців, при вузлових змінах у щитовидній залозі значна редукція вузлових утворень відзначається лише в 30 % випадків, але майже у всіх пацієнтів попереджується їх подальший ріст.Фармакокінетика. Добре всмоктується в тонкому кишечнику. Біодоступність – від 50 % до 80 %. Час установлення максимальної концентрації (Тmax) – близько 6 годин. Зв'язування з білками плазми – понад 99 %. Обсяг розподілу – 0,5 л/кг. Період напіввиведення (Т1/2) у людей з еутиреоїдним станом 6-7 днів, у людей з гіпотиреоїдним станом 9-10 днів, у людей з гіпертиреоїдним станом 3-4 дні. Біотрансформація полягає в послідовному дейодуванні, що відбувається в тканинах (у тому числі що приводять до утворення Т3). Т4 і Т3 кон’югують у печінці з глюкуроновою кислотою і екскретуються з жовчю через кишечник.

Показания к применению:

Гіпотиреоїдні стани різної етіології (первинні, вторинні, у т. ч. ятрогенні та вроджені гіпотиреози). Лікування аутоімунних тиреоїдитів, еутиреоїдної гіперплазії щитовидної залози, вузлового і богатовузлового зобу, тиреостатичне лікування гіпертиреозу (комплексна терапія після досягнення еутиреоїдного стану), супресивна терапія неоперабельних тиреотропінзалежних високодиференційних папілярних чи фолікулярних карцином щитовидної залози, супресивна терапія після тиреоїдектомії з приводу злоякісної пухлини щитовидної залози, профілактика рецидиву зобу після резекції, проведення супресивного сцинтиграфічного тесту щитовидної залози.Спосіб застосування та дози. Після операції з приводу злоякісної пухлини щитовидної залози доза становить 150-300 мкг на добу. При комплексному лікуванні гіпертиреозу призначають від 25 до 100 мкг на добу.Дітям L-тироксин-Дарниця призначають з урахуванням віку:дітям до 6 місяців – 8-10 мкг/кг/доба;дітям від 6 до 12 місяців – 6-8 мкг/кг/доба;дітям від 1 до 5 років – 5-6 мкг/кг/доба;дітям від 6 до 12 років – 4-5 мкг/кг/доба;дітям старше 12 років – 2-3 мкг/кг/доба.Дітям до 1 року необхідну кількість препарату треба розтовкти, змішати з 2-3 ложками води або киселю.При еутиреоїдному зобі і при профілактиці його рецидивів після резекції призначають: дорослим 75-200 мкг на добу, дітям – 12,5-150 мкг на добу.Для проведення супресивного тесту – протягом 14 днів 200 мкг на добу чи 3 мг 1 раз на 7 діб до повторної сцинтиграми.

Противопоказания:

Гіперчутливість, гіперфункція щитовидної залози будь-якого походження, гострий інфаркт міокарда, стенокардія, міокардит, тяжка артеріальна гіпертензія, нескориговане порушення функції кори надниркових залоз, літній вік (старше 65 років).

Особенности применения:

Особлива обережність необхідна на початку лікування гормонами щитовидної залози у дітей і хворих літнього віку, хворих на ішемічну хворобу серця, з серцевою недостатністю та тахіаритмією, з важкою формою гіпофункції щитовидної залози або в тому випадку, коли зниження функції щитовидної залози спостерігається тривалий час, з недостатністю кори надниркових залоз.Рекомендується періодично визначати в крові вміст ТТГ, Т4 і Т3. Якщо проводиться супресивна тиреоїдна терапія, то її адекватність бажано оцінювати також по пригніченню захоплення радіоактивного йоду при скануванні або визначенні функції щитовидної залози.При тривало існуючому богатовузловому зобі перед початком лікування рекомендується провести стимуляційний тест із тиреотропін-рілізинг гормоном. У більшості випадків при гіпотиреозі метаболічний статус варто відновлювати поступово, особливо у хворих літнього віку і пацієнтів із серцево-судинною патологією. Для літніх пацієнтів перша доза не повинна перевищувати 50 мкг на добу. Необхідно також збільшити частоту перевірок стану здоров'я таких пацієнтів і кількість контрольних обстежень параметрів гормонів щитовидної залози і ТТГ. З обережністю призначають левотироксин при важкому, тривало існуючому гипотиреозі.Лікування гормонами щитовидної залози необхідно проводити послідовно, особливо під час вагітності і лактації. При застосуванні левотироксину в ІІ та ІІІ триместрах вагітності дозу звичайно підвищують на 25 %. Кількість гормонів щитовидної залози, що виділяється з молоком під час лактації, навіть при терапії левотироксином у високих дозах, невелика і не викликає гіпертиреозу в грудних дітей.

Передозировка:

При передозуванні можуть спостерігатися клінічні прояви гіпертиреозу, вкрай рідко, аж до тиреотоксичного кризу, іноді відстрочені на кілька днів після прийому. Лікування. Рекомендується перервати прийом таблеток, провести контрольне обстеження і у випадку наростання симптомів провести лікування β-адреноблокаторами чи внутрішньовенним введенням кортикостероїдів. В екстренних випадках рекомендується плазмофорез.

Побочные действия:

При правильному застосуванні під контролем результатів клінічних обстежень і параметрів лабораторно-хімічних аналізів побічних дій під час лікування левотироксином не повинно бути. У поодиноких випадках при підвищеній чутливості до призначеної дози або при передозуванні можуть спостерігатися такі симптоми: тахікардія, аритмія, болі за грудиною, тремор, занепокоєння, безсоння, гіпергідроз, зниження маси тіла, діарея, алопеція, порушення функції надниркових залоз (при гіпофізарному чи гіпоталамічному гіпотиреозі), розлад функції нирок у дітей. З появою зазначених симптомів добову дозу рекомендується зменшити або перервати прийом препарату на кілька днів. Коли побічні явища зникнуть, необхідно повернутися до прийому препарату, контролюючи дозування.

Лекарственное взаимодействие:

L-тироксин-Дарниця знижує ефект інсуліну і пероральних антидіабетичних препаратів, серцевих глікозидів, підсилює – непрямих антикоагулянтів, трициклічних антидепресантів. Холестирамін, холестіпол, гідроокис алюмінію зменшують плазмову концентрацію за рахунок гальмування всмоктування в кишечнику, внаслідок чого, при необхідності одночасного їх використання, рекомендується робити інтервал 4-5 годин. Фенобарбітал та фенітоїн прискорюють метаболічний кліренс, не збільшуючи дозу вільних Т3 і Т4 у крові. Естрогени підвищують концентрацію зв'язаної з тиреоглобуліном фракції, що викликає зниження ефективності левотироксину. Саліцилати, анаболічні стероїди, дикумарол, аспарагіназа, клофібрат, тамоксифен, фуросемід у високих дозах здатні підсилювати дію левотироксину внаслідок зміни білкового зв'язування.

Срок годности:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла, місці, при температурі не вище 25 оС.Термін придатності – 3 роки.Умови відпустку. За рецептом.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок в пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: levothyroxine sodium, (2S)-2-аміно-3-[4-(4-гідроксі-3,5-дійодфеноксі)-3,5-дійодфеніл]пропанат;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:L-Тироксин-Дарница
Производитель:Дарница, ФФ, ЧАО, г.Киев, Украина
Форма выпуска:По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці, по 5 контурних чарункових упаковок в пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2990/01/03 от 07.04.2005. Приказ № 156 от 07.04.2005
МНН:Levothyroxine sodium
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить 25 мкг, 50 мкг, 100 мкг левотироксину натрію у перерахуванні на 100 % речовину;допоміжні речовини: крохмаль преджелатинізований, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, аеросил, магнію стеарат, фарбники: Сонячний захід Е110 (таблетки по 25 мкг), індигокармін Е132 (таблетки по 50 мкг), хіноліновий жовтий Е104 (таблетки по 100 мкг).

Фармакологическая группа:Препараты, которые стимулируют и угнетают функцию щитовидной железы.
Код АТХ:H03AA01 - Левотироксин натрий
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама