Лактулакс инструкция по применению

Официальная инструкция
Состав:
діюча речовина: лактулоза; 1 пакетик (10 г порошку) містить лактулози 9,5 г;допоміжні речовини: галактоза, лактоза, аспартам.
Производитель:
Фармакотерапевтическая группа:
Показания к применению:
Запор: регуляція фізіологічного ритму кишечнику.Печінкова портальна системна енцефалопатія: лікування і профілактика печінкової коми і прекоми. Стани, що потребують послаблення дефекації (у хворих на геморой, після операцій на кишечнику).
Противопоказания:
Гіперчутливість до компонентів препарату. Галактоземія, кишкова непрохідність, непереносимість фруктози, гострі запальні захворювання кишечнику, кишкова непрохідність. Дитячий вік до 7 років (для даного дозування).
Применение в период беременности или кормления грудью:
За призначенням лікаря препарат можна застосовувати жінкам в періоди вагітності та годування груддю, не перевищуючи рекомендованих доз.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
На час застосування препарату слід утримуватись від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.
Дети:
Препарат у даному дозуванні допустимо призначати дітям віком від 7 років.Проносні засоби слід застосовувати у дітей тільки у виняткових випадках і під контролем лікаря. Необхідно мати на увазі, що рефлекс випорожнення може бути порушений під час лікування.
Способ применения и дозы:
Лактулакс® застосовують внутрішньо, розчинивши порошок у воді або іншій рідині, а також можна домішувати в їжу. Препарат краще приймати один раз на день вранці під час їди. У разі застосування добової дози в один прийом її слід приймати одномоментно.Дозу потрібно підбирати, виходячи з клінічного ефекту.Запор
Вік Початкова доза Підтримуюча дозаДорослі та діти старше 14 років 20 – 30 г (2 - 3 пакетика) 20 г (2 пакетика)Діти 7 – 14 років 20 г (2 пакетика) 10 г (1 пакетик)Печінкова кома і прекомаПочаткова доза для дорослих – 20 - 30 г (2 - 3 пакетика) 3 -4 рази на день. Підтримуюча доза підбирається таким чином, щоб досягти двох-трьох м’яких випорожнень на добу. Пацієнтам у комі Лактулакс® можна вводити через шлунковий зонд або в клізмі.Стани, що потребують послаблення випорожненьДозування як при лікуванні запору.Клінічний ефект настає через декілька днів. Дозу збільшують у випадку, коли протягом двох днів лікування не спостерігалося покращання стану пацієнта.
Передозировка:
Біль у животі та діарея. В цьому випадку слід відмовитись від прийому препарату. Терапія симптоматична.
Побочные действия:
Нудота, головний біль, запаморочення, слабкість, підвищена втомлюваність.Метеоризм в перші дні лікування. На початковій стадії терапії печінкової енцефалопатії може спостерігатися діарея. При застосуванні препарату у високих дозах можливе порушення водно-електролітного балансу.
Лекарственное взаимодействие:
Антибіотики (неоміцин) і антациди зменшують клінічний ефект лактулози.
Срок годности:
2 роки.
Условия хранения:
Зберігати при температурі не вище 25 °С у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.
Форма выпуска / упаковка:
По 10 г порошку в пакетиках; 10 пакетиків у картонній упаковці.
Категория отпуска:
Дополнительно:
При появі діареї препарат відміняють.Лактулакс® не зменшує абсорбцію вітамінів і не спричиняє звикання.Лактулакс® слід з обережністю призначати хворим на цукровий діабет, особливо при лікуванні печінкової енцефалопатії. При тривалому лікуванні слід регулярно контролювати рівень електролітів в плазмі крові, особливо в осіб літнього віку й ослаблених хворих.Препарат містить лактозу, тому його не призначають пацієнтам з непереносимістю лактози.