Латанопрост Фармахем инструкция по применению

Латанопрост Фармахем фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Латанопрост Фармахем капли глаз., р-р, 0,05 мг/мл по 2,5 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12346/01/01 от 09.07.2012. Приказ № 503 от 09.07.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: latanoprost; 1 мл розчину містить 0,05 мг латанопросту;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію хлорид, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфат додекагідрат, натрію гідроксид і/або кислота фосфорна, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина.

Производитель:

Брускеттини с.р.л. для Деймос С.р.л., Италия

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые в офтальмологии. Противоглаукомные и миотические Аналоги простагл. Латанопрост

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Активна субстанція латанопрост, аналог простагландину F2a, є селективним агоністом рецептора простаноїду FР, який знижує внутрішньоочний тиск шляхом збільшення відтоку внутрішньоочної рідини. Зниження внутрішньоочного тиску починається приблизно через 3–4 години після введення препарату, а максимальний ефект відзначається через 8–12 годин. Гіпотензивна дія триває протягом 24 годин.Основний механізм дії спрямований на збільшення увеосклерального відтоку.Латанопрост не виявляє достовірного впливу на продукцію внутрішньоочної рідини, не впливає на гематоофтальмічний бар’єр. Встановлено, що латанопрост у терапевтичних дозах не чинить фармакологічної дії на серцево-судинну і дихальну системи.Фармакокінетика. Латанопрост - це ізопропіловий ефір проліків, які самі по собі неактивні, але після гідролізу з утворенням кислоти латанопросту він стає біологічно активним. Проліки добре проникають через рогівку, і всі ліки, які потрапляють у внутрішньоочну рідину, гідролізуються при проходженні через рогівку.Максимальна концентрація у внутрішньоочній рідині досягається приблизно через 2 години після місцевого застосування. Після застосування очних крапель латанопрост розподіляється, у першу чергу, у передньому сегменті, кон’юнктиві і повіках. Лише незначна кількість препарату досягає заднього сегмента.В оці практично не відбувається метаболізму кислоти латанопросту. Основний метаболізм відбувається в печінці. Період напіввиведення з плазми дорівнює 17 хвилин. Основні метаболіти, 1,2-динор- і 1,2,3,4,-тетранор-метаболіти, зовсім не мають або мають слабку біологічну активність і виводяться в основному із сечею. 

Показания к применению:

Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у хворих з відкритокутовою глаукомою та підвищеним внутрішньоочним тиском.

Противопоказания:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. 

Особенности применения:

Латанопрост може викликати поступову зміну кольору очей за рахунок збільшення кількості коричневого пігменту в райдужній оболонці. Як правило, коричнева пігментація, що знаходиться навколо зіниці, розповсюджується концентрично, і вся райдужна оболонка або її частина може набути інтенсивнішого коричневого кольору. Після відміни препарату не відбувається подальшого збільшення кількості коричневого пігменту. Перед призначенням лікування необхідно повідомити хворих про можливість зміни кольору очей. Лікування лише одного ока може призвести до постійної гетерохромії. У зв’язку із застосуванням латанопросту повідомлялося про потемніння шкіри повік, яке може бути зворотним.Латанопрост може поступово змінювати вії; ці зміни включають збільшення довжини, густини, пігментацію та кількість вій або волосся та ріст вій у неправильному напрямку. Зміни вій є оборотними та відновлюються після припинення лікування.Під час лікування латанопростом повідомлялося про макулярний набряк, включаючи цистоїдний макулярний набряк. Ці ефекти головним чином мали місце у пацієнтів з відсутнім кришталиком та у пацієнтів з псевдофакією, з розірваною задньою капсулою кришталика або у пацієнтів з відомими факторами ризику набряку жовтої плями сітківки. Рекомендується бути обережними під час застосування латанопросту цим пацієнтам.У разі наявності невусів або лентиго (плям) на райдужній оболонці не відбувається їх зміни під впливом терапії. Накопичення пігменту в трабекулярній сітці або у будь-якому іншому відділі передньої камери ока не відбувається, проте хворим необхідно проходити регулярні обстеження і, залежно від клінічної ситуації, якщо відбувається збільшення пігментації райдужної оболонки, лікування латанопростом може бути припинене.Латанопрост містить бензалконію хлорид, який може адсорбуватися контактними лінзами, тому їх необхідно знімати перед інстиляцією і одягати через 15 хвилин.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Латанопрост не застосовують під час вагітності.Латанопрост та його метаболіти можуть проникати в материнське молоко, тому матерям, які годують груддю, не слід застосовувати препарат. У разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Очні краплі можуть спричинити транзиторне затьмарення зору, тому необхідно утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами під час лікування препаратом.

Дети:

Безпека і ефективність застосування Латанопросту дітям не встановлені, тому не рекомендується застосовувати препарат у педіатричній практиці.

Способ применения и дозы:

Закапувати по 1 краплі у кон’юнктивальну порожнину ураженого ока 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається, якщо Латанопрост Фармахем вводити ввечері.Частота закапування препарату не повинна перевищувати 1 раз на добу, оскільки при частішому введенні препарату його ефективність відносно дії на внутрішньоочний тиск знижується.Якщо був пропущений прийом препарату, то слід дочекатися наступного прийому. Для зменшення ймовірності системної абсорбції рекомендується притиснути на 1 хвилину слізний мішечок у медіальному куті очної щілини. Цю процедуру слід виконувати відразу після закапування кожної краплі. Перед закапуванням очних крапель контактні лінзи слід знімати, а одягати їх можна лише через 15 хвилин після закапування. У випадку застосування інших очних крапель їх слід вводити з інтервалом не менше 5 хвилин.Тривалість лікування визначається індивідуально.

Передозировка:

При передозуванні препарату можуть спостерігатися подразнення ока, кон’юнктивальна гіперемія.При випадковому прийомі Латанопросту внутрішньо слід враховувати, що в одному флаконі міститься 125 мкг латанопросту; понад 90 % метаболізується при першому проходженні через печінку. Якщо доза латанопросту становить 5,5-10 мкг/кг, може спостерігатися нудота, біль у животі, запаморочення, головний біль, слабкість, припливи крові до обличчя і підвищена пітливість. Терапія симптоматична. 

Побочные действия:

Побічні реакції класифіковані за системами органів і перелічені нижче як такі, що спостерігаються: дуже часто (³ 1/10); часто (³ 1/100 до <1/10); нечасто (³ 1/1 000 до <1/100); рідко (³ 1/10 000 до <1/1 000); дуже рідко (<1/10 000). З боку органів зору:дуже часто - посилена пігментація райдужки, гіперемія кон’юнктиви, подразнення ока (печіння з відчуттям піску в очах, свербіж, поколювання і відчуття стороннього тіла), зміна структури вій (зміна довжини, густоти, пігментації, кількості);часто - транзиторні крапчасті ерозії епітелію (переважно із безсимптомним перебігом), блефарит, біль в оці;нечасто - набряк повік, сухість очей, кератит, нечіткість зору, кон’юнктивіт;рідко – ірит/увеїт, макулярний набряк, симптоматичний набряк, ерозія рогівки, пері- орбітальний набряк, неправильний напрямок росту вій, що інколи призводить до подразнення ока, додатковий ряд вій, що ростуть із тарзальних залоз (дистихіаз). З боку серця: дуже рідко – погіршення стенокардії у хворих із вже існуючим захворюванням.З боку дихальної системи: рідко - астма, загострення астми та диспное. З боку шкіри: нечасто – висипання;рідко – локалізовані висипання, потемніння шкіри повік. Загальні порушення: дуже рідко - неспецифічний біль у грудній клітці.У постмаркетинговому періоді повідомлялося про такі побічні явища.З боку серця: прискорене серцебиття.З боку скелетно-м’язової системи: біль у м’язах та суглобах. З боку нервової системи: нудота, головний біль, запаморочення.

Лекарственное взаимодействие:

Латанопрост можна застосовувати разом з іншими офтальмологічними засобами, призначеними для зниження внутрішньоочного тиску. Якщо місцево призначено більше одного офтальмологічного препарату, їх необхідно застосовувати з інтервалом не менше 5 хвилин.Повідомлялося про парадоксальне підвищення внутрішньоочного тиску після одночасного місцевого застосування двох аналогів простагландинів. Таким чином, не рекомендується одночасне застосування двох або більше простагландинів, аналогів простагландинів або похідних простагландинів.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці, у захищеному від світла місці, при температурі від 2 ºС до 8 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.Після відкриття флакону зберігати при температурі не вище 25 °C і використати протягом 4 тижнів.

Форма выпуска / упаковка:

По 2,5 мл у флаконі поліетиленовому з піпеткою і пластиковим ковпачком; по 1 флакону у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняВіа Ізонзо 6, 16147, Генуя, Італія (Via Isonzo 6, 16147 Genova, Italy).
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Латанопрост Фармахем
Производитель:Брускеттини с.р.л. для Деймос С.р.л., Италия
Форма выпуска: По 2,5 мл у флаконі поліетиленовому з піпеткою і пластиковим ковпачком; по 1 флакону у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12346/01/01 от 09.07.2012. Приказ № 503 от 09.07.2012
МНН:Latanoprost
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: latanoprost; 1 мл розчину містить 0,05 мг латанопросту;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію хлорид, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію гідрофосфат додекагідрат, натрію гідроксид і/або кислота фосфорна, вода очищена.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые в офтальмологии. Противоглаукомные и миотические Аналоги простагл. Латанопрост
Код АТХ:S01EE01 - Латанопрост
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Гастрит
Что такое гастритКлассификацияВиды инфекционного г...
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Реклама
Эксперты сказали, какой рыбий жир полезен для здоровья мозга
Рыбий жир является ценным источником незаменимых ж...
Ученые объяснили, почему нужно мыть мясо
Инфекции мочевыводящих путей (МП) возникают, когда...
Реклама