Лазолван Со Вкусом Лесных Ягод (Ambroxol) инструкция по применению

Адаптированная инструкция
Лекарственная форма:
сироп
Производитель:
Непосредственное производство: Берингер Ингельхайм/Дельфарм Реймс для "Санофи Авентис Украина, ООО", Испания/Франция/Германия
Фармакотерапевтическая группа:
Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.
Категория отпуска:
Без рецепта.
Внимание
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Официальная инструкция
Состав:
діюча речовина: ambroxol hydrochloride;5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна (E 210), гідроксіетилцелюлоза, калію ацесульфам (Е 950), сорбіту розчин, що не кристалізується (E 420), гліцерин 85 % (E 422), аромат лісові ягоди (містить пропіленгліколь (Е 1520)), ванільний аромат (містить пропіленгліколь (Е 1520), спирт бензиловий, етанол), вода очищена.
Лекарственная форма:
сироп
Производитель:
Берингер Ингельхайм/Дельфарм Реймс для "Санофи Авентис Украина, ООО", Испания/Франция/Германия
Фармакотерапевтическая группа:
Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.
Надлежащие меры безопасности при применении:
Усього кілька повідомлень надійшло про тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, що збігалися у часі із застосуванням амброксолу. Здебільшого їх можна пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання та/або одночасним застосуванням іншого препарату. Також на початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть бути неспецифічні, подібні до ознак початку грипу симптоми, такі як пропасниця, ломота, риніт, кашель і біль у горлі. Помилково при таких неспецифічних, подібних до ознак початку грипу симптомах можна застосувати симптоматичне лікування препаратами проти кашлю і застуди. Тому при появі нових уражень шкіри або слизових оболонок слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолу гідрохлоридом.При порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкісному захворюванні, як первинна циліарна дискінезія) препарат ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід, сироп 15 мг/5 мл, слід застосовувати з обережністю, оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу.Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід, сироп 15 мг/5 мл, тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується в печінці, а потім виводиться нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються в печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід, сироп 15 мг/5 мл, містить 1,2 г сорбіту в 5 мл (еквівалентно 9,8 г при застосуванні максимальної рекомендованої добової дози). Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат. Особливі застереження.
Применение в период беременности или кормления грудью:
Вагітність. Даних щодо застосування амброксолу вагітним жінкам дотепер недостатньо, особливо для періоду до 28 тижня вагітності. Амброксол не продемонстрував ніяких тератогенних ефектів у ході досліджень на тваринах.Однак слід дотримуватися звичних застережних заходів прийому ліків в період вагітності. Особливо в I-триместрі вагітності не рекомендується застосовувати ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід.Годування груддю. Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід, сироп 15 мг/5 мл, не рекомендується застосовувати у період годування груддю.Фертильність. Доклінічні дослідження не вказують на прямий або непрямий шкідливий вплив на фертильність.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
Передозировка:
Досі немає повідомлень щодо специфічних симптомів передозування. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування і/або випадки помилкового застосування ліків, відповідають відомим побічним діям препарату ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід, сиропу 15 мг/5 мл, в рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.
Побочные действия:
Для оцінки частоти побічних явищ було використано таку класифікацію:дуже часто ≥1/10;часто ≥1/100 - <1/10;нечасто ≥1/1000 - <1/100;рідко ≥1/10000 - <1/1000;дуже рідко <1/10000;невідомо неможливо оцінити на основі наявних даних.З боку імунної системи та шкіри і підшкірної клітковини:рідко – шкірний висип, кропив’янка;невідомо – ангіоневротичний набряк, свербіж, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок), інші реакції гіперчутливості; тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), еритема.З боку нервової системи:часто – дисгевзія (розлад смаку).З боку шлунково-кишкового тракту:часто – нудота, зниження чутливості у ротовій порожнині;нечасто – блювання, діарея, диспепсія, біль у животі, сухість у роті;рідко – сухість у горлі;дуже рідко – слинотеча.З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння:часто – зниження чутливості у глотці;невідомо – диспное (як симптом реакції гіперчутливості).Загальні розлади:нечасто – гарячка, реакції з боку слизових оболонок.
Лекарственное взаимодействие:
Одночасне застосування препарату ЛАЗОЛВАН зі смаком лісових ягід, сиропу, 15 мг/5 мл, та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.
Срок годности:
Условия хранения:
Форма выпуска / упаковка:
Категория отпуска:
Без рецепта.
Дополнительные данные
Внимание
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Редакция

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет