Лекоклар (Clarithromycin) инструкция по применению

Лекоклар фото, инструкция
Нет Регистрации

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды. Кларитромицин.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 250 мг або 500 мг кларитроміцину;допоміжні речовини: полівінілпіролідон, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль завчасно желатинізований, тальк, кислота стеаринова, натріюкарбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, заліза оксид, титану діоксид, ванільний запашник, віск карнаубський, вода очищена.

Лекарственная форма:

таблетки

Основные физико-химические свойства:

таблетки по 250 мг: овальні двоопуклі таблетки охристо-жовтого кольору з написом “250” на одній стороні;таблетки по 500 мг: овальні двоопуклі таблетки охристо-жовтого кольору з написом “500” на одній стороні;

Производитель:

Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды. Кларитромицин.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Інфекції верхніх дихальних шляхів (стрептококовий тонзилофарингіт, гострий середній отит, гострий синусит).Інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бактеріальний бронхіт, загострення хронічного бактеріального бронхіту, позалікарняна пневмонія (також атипова пневмонія)).Інфекції шкіри і м’яких тканин.Мікобактеріальні інфекції, викликані M. avium complex (MAC), M. kansassi, M. marinum и M. leprae.Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, що асоційована з Helicobacter pylori (обов’язково в комбінації з іншими лікарськими засобами).

Противопоказания:

Підвищена індивідуальна чутливість до кларитроміцину і/або до будь-якого іншого макролідного антибіотика. Тяжкі захворювання печінки, а також приймання пацієнтом терфенадину, цисаприду або пімозиду.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Слід з обережністю призначати кларитроміцин пацієнтам з захворюваннями печінки та тяжкими захворюваннями нирок.З обережністю застосовують препарат для лікування пацієнтів з тяжкими захворюваннями серця та порушенням електролітного балансу в анамнезі.Якщо під час лікування з’явилась виражена діарея, необхідно виключити можливість розвитку псевдомембранозного коліту. Застосування в періоди вагітності та лактації. Дані щодо безпечності застосування кларитроміцину при вагітності та годуванні груддю відсутні. Як і інші макролідні антибіотики, кларитроміцин проникає в грудне молоко.Якщо пацієнтка вагітна, планує вагітність або завагітніла під час лікування препаратом, вона повинна повідомити про це лікаря, оскільки при вагітності та грудному вигодовуванні кларитроміцин призначають у виключних випадках, враховуючи користь лікування та його можливу негативну дію.Лікування дітей. Безпечність та ефективність застосування кларитроміцину для лікування дітей віком до 6 місяців не встановлена.Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами. Невідомо.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Таблетку не можна розламувати, її слід проковтнути цілою, запиваючи водою.Пацієнтам з ВІЛ-інфекцією або інфекцією, викликаною M. avium complex, слід призначати 1 – 2 г кларитроміцину на добу. Максимальна добова доза для дорослих становить 2 г.Схеми, які рекомендовані для лікування дорослих.
Інфекційне захворювання Доза (кожні 12 годин) Тривалість лікування (діб)
Тонзилофарингіт 250 мг 10 діб
Гострий синусит 500 мг 14 діб
Загострення хронічного бронхіту і/або позалікарняна пневмонія, викликана: ;S. pneumoniae;M. catarrhalis;H. influenzae;M. pneumoniae         250 мг 250 мг 500 мг 250 мг         7-14 діб 7-14 діб 7-14 діб 7-14 діб  
Інфекції шкіри та її структур 250 мг 7-14 діб  
Збудник   Тривалість лікування
Helicobacter pylori (у складі комплексної терапії) 250 мг 2 x /доба – 500 мг 3 x /доба  14 діб
Корекція дози при порушеннях функцій печінки та нирок. Для пацієнтів з порушеннями функції печінки при нормальній роботі нирок корекція дози препарату не потрібна.Для пацієнтів з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менш 30 мл/хв) слід зменшити дозу препарату вдвічі, або вдвічі збільшити інтервали між його прийомами. Корекція дози для пацієнтів старшого віку.

Передозировка:

Надмірна доза ліків, як правило, викликає шлунково-кишкові розлади, головний біль та сплутаність свідомості. Рекомендується промивання шлунка протягом 2 годин після прийому препарату.

Побочные действия:

Більшість побічних ефектів, які спостерігались при прийомі препарату, були слабкими або минущими. Частіше відзначаються шлунково-кишкові розлади (діарея, нудота, розлади травлення, біль у шлунку), головний біль. Можуть з’явитися стоматит, глосит, зміна смакових відчуттів, реакції підвищеної чутливості (висипи на шкірі, анафілаксія, дуже рідко – синдром Стивенса-Джонса). Мали місце поодинокі повідомлення про реакції з боку центральної нервової системи (запаморочення, сплутаність свідомості, неспокій, безсоння, тяжкі сновидіння). У виключних випадках відзначали підвищення активності ферментів печінки та холестатичну жовтяницю.З застосуванням кларитроміцину, як і еритроміцину, пов’язували появу шлуночкової аритмії, включаючи шлуночкову тахікардію та torsades de pointes, у деяких пацієнтів зі збільшеним QT-інтервалом.

Лекарственное взаимодействие:

Кларитроміцин зазнає метаболізм у печінці, де він інгібує активність деяких ферментів цитохрому Р450. У результаті цього метаболізм інших лікарських засобів, який також здійснюється за допомогою даної ферментної системи, може сповільнюватись, їх сироваткові концентрації при цьому підвищуються, що може призвести до отруєння. Одночасне застосування кларитроміцину з терфенадином, цисапридом та пімозидом протипоказано.Не рекомендується застосовувати кларитроміцин одночасно з дигідроерготаміном, дигоксином та астемізолом.При призначенні кларитроміцину одночасно з бензодіазепінами, карбамазепіном, циклоспорином, ранітидином, нітратом вісмуту, рифабутином, саквінавіром, такролімусом, теофіліном, варфарином та зидовудином потрібен ретельний контроль за лікуванням; при можливості слід проводити визначення сироваткових концентрацій даних препаратів, дози яких можуть виявитись надто низкими.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 250 С  у недоступному для дітей місці.Термін зберігання – 2 роки.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 250 мг по 10 або 14 штук в упаковці. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 500 мг по 14 штук в упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна назва: clarythromycin;

Форма випуску

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Адреса

Веровшкова 57, Любляна, Словенія.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медицинских наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.