Состав:
1 таблетка містить 250 мг або 500 мг кларитроміцину;допоміжні речовини: полівінілпіролідон, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль завчасно желатинізований, тальк, кислота стеаринова, натріюкарбоксиметилцелюлоза, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь, заліза оксид, титану діоксид, ванільний запашник, віск карнаубський, вода очищена.
Производитель:
Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения
Фармакотерапевтическая группа:
Антибактериальные средства для системного применения. Макролиды. Кларитромицин.
Фармакологические свойства:
Показания к применению:
Інфекції верхніх дихальних шляхів (стрептококовий тонзилофарингіт, гострий середній отит, гострий синусит).Інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бактеріальний бронхіт, загострення хронічного бактеріального бронхіту, позалікарняна пневмонія (також атипова пневмонія)).Інфекції шкіри і м’яких тканин.Мікобактеріальні інфекції, викликані M. avium complex (MAC), M. kansassi, M. marinum и M. leprae.Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки, що асоційована з Helicobacter pylori (обов’язково в комбінації з іншими лікарськими засобами).
Противопоказания:
Підвищена індивідуальна чутливість до кларитроміцину і/або до будь-якого іншого макролідного антибіотика. Тяжкі захворювання печінки, а також приймання пацієнтом терфенадину, цисаприду або пімозиду.
Надлежащие меры безопасности при применении:
Особенности применения:
Слід з обережністю призначати кларитроміцин пацієнтам з захворюваннями печінки та тяжкими захворюваннями нирок.З обережністю застосовують препарат для лікування пацієнтів з тяжкими захворюваннями серця та порушенням електролітного балансу в анамнезі.Якщо під час лікування з’явилась виражена діарея, необхідно виключити можливість розвитку псевдомембранозного коліту. Застосування в періоди вагітності та лактації. Дані щодо безпечності застосування кларитроміцину при вагітності та годуванні груддю відсутні. Як і інші макролідні антибіотики, кларитроміцин проникає в грудне молоко.Якщо пацієнтка вагітна, планує вагітність або завагітніла під час лікування препаратом, вона повинна повідомити про це лікаря, оскільки при вагітності та грудному вигодовуванні кларитроміцин призначають у виключних випадках, враховуючи користь лікування та його можливу негативну дію.Лікування дітей. Безпечність та ефективність застосування кларитроміцину для лікування дітей віком до 6 місяців не встановлена.Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами. Невідомо.
Применение в период беременности или кормления грудью:
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
Способ применения и дозы:
Таблетку не можна розламувати, її слід проковтнути цілою, запиваючи водою.Пацієнтам з ВІЛ-інфекцією або інфекцією, викликаною M. avium complex, слід призначати 1 – 2 г кларитроміцину на добу. Максимальна добова доза для дорослих становить 2 г.Схеми, які рекомендовані для лікування дорослих.
Інфекційне захворювання | Доза (кожні 12 годин) | Тривалість лікування (діб) |
Тонзилофарингіт | 250 мг | 10 діб |
Гострий синусит | 500 мг | 14 діб |
Загострення хронічного бронхіту і/або позалікарняна пневмонія, викликана: ;S. pneumoniae;M. catarrhalis;H. influenzae;M. pneumoniae | 250 мг 250 мг 500 мг 250 мг | 7-14 діб 7-14 діб 7-14 діб 7-14 діб |
Інфекції шкіри та її структур | 250 мг | 7-14 діб |
Збудник | | Тривалість лікування |
Helicobacter pylori (у складі комплексної терапії) | 250 мг 2 x /доба – 500 мг 3 x /доба | 14 діб |
Корекція дози при порушеннях функцій печінки та нирок. Для пацієнтів з порушеннями функції печінки при нормальній роботі нирок корекція дози препарату не потрібна.Для пацієнтів з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну менш 30 мл/хв) слід зменшити дозу препарату вдвічі, або вдвічі збільшити інтервали між його прийомами. Корекція дози для пацієнтів старшого віку.
Передозировка:
Надмірна доза ліків, як правило, викликає шлунково-кишкові розлади, головний біль та сплутаність свідомості. Рекомендується промивання шлунка протягом 2 годин після прийому препарату.
Побочные действия:
Більшість побічних ефектів, які спостерігались при прийомі препарату, були слабкими або минущими. Частіше відзначаються шлунково-кишкові розлади (діарея, нудота, розлади травлення, біль у шлунку), головний біль. Можуть з’явитися стоматит, глосит, зміна смакових відчуттів, реакції підвищеної чутливості (висипи на шкірі, анафілаксія, дуже рідко – синдром Стивенса-Джонса). Мали місце поодинокі повідомлення про реакції з боку центральної нервової системи (запаморочення, сплутаність свідомості, неспокій, безсоння, тяжкі сновидіння). У виключних випадках відзначали підвищення активності ферментів печінки та холестатичну жовтяницю.З застосуванням кларитроміцину, як і еритроміцину, пов’язували появу шлуночкової аритмії, включаючи шлуночкову тахікардію та torsades de pointes, у деяких пацієнтів зі збільшеним QT-інтервалом.
Лекарственное взаимодействие:
Кларитроміцин зазнає метаболізм у печінці, де він інгібує активність деяких ферментів цитохрому Р450. У результаті цього метаболізм інших лікарських засобів, який також здійснюється за допомогою даної ферментної системи, може сповільнюватись, їх сироваткові концентрації при цьому підвищуються, що може призвести до отруєння. Одночасне застосування кларитроміцину з терфенадином, цисапридом та пімозидом протипоказано.Не рекомендується застосовувати кларитроміцин одночасно з дигідроерготаміном, дигоксином та астемізолом.При призначенні кларитроміцину одночасно з бензодіазепінами, карбамазепіном, циклоспорином, ранітидином, нітратом вісмуту, рифабутином, саквінавіром, такролімусом, теофіліном, варфарином та зидовудином потрібен ретельний контроль за лікуванням; при можливості слід проводити визначення сироваткових концентрацій даних препаратів, дози яких можуть виявитись надто низкими.
Срок годности:
Зберігати при температурі не вище 250 С у недоступному для дітей місці.Термін зберігання – 2 роки.
Дополнительно:
Загальна характеристика
міжнародна назва: clarythromycin;Форма випуску
Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.Адреса
Веровшкова 57, Любляна, Словенія.