Лидевин инструкция по применению

Лидевин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Лидевин таблетки №20 (10х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10313/01/01 от 07.12.2009. Приказ № 924 от 07.12.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: дисульфірам 500 мг, аденін (вітамін В4) 0,5 мг, нікотинамід (вітамін В3) 0,3 мг;допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилцелюлози натрієва сіль (натрію кармелоза), магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

кругла, пласка таблетка білого кольору, з кремовим відтінком, з фаскою, з хрестоподібною рискою з одного боку (для розподілу на чотири частини).

Производитель:

Лаб. Родеаль, Франция

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби, що застосовуються при алкогольній залежності.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Дисульфірам є інгібітором багатьох ензимів. Інгібування дегідрогенізованого ацетальдегіду призводить до підвищення концентрації ацетальдегіду, метаболіта етилового спирту, який є причиною неприємних для пацієнта проявів: припливів крові до обличчя, нудота і блювання, відчуття недомагання, посилене серцебиття, гіпотензія. Такого роду наслідки роблять украй неприємним будь-яке вживання алкоголю, яке відбувається після застосування препарату.Фармакокінетика.Після прийому внутрішньо препарат абсорбується із ШКТ швидко, але не повністю (70-90 %). Тривалість дії близько 48 годин. Більша частина препарату швидко метаболізується у печінці шляхом відновлення у диетилтіокарбонат (який інгібує утворення норадреналіну в організмі, що, в свою чергу, призводить до зниження артеріального тиску), який виділяється із сечею, у вигляді глюкуронкон’югованої форми, а деяка його частина трансформується у діетиламін і сірковуглець (відповідно, 4 % і 53 %) і видихається через легені. 5-20 % виводиться печінкою у незміненому вигляді.

Показания к применению:

Лікування та профілактика рецидивів хронічного алкоголізму.

Противопоказания:

Абсолютні:тяжкі захворювання серцево-судинної системи, органів слуху (неврити слухового нерву) та очей (глаукома, неврит зорового нерву), бронхіальна астма, емфізема легень, туберкульоз легень, тяжка печінкова недостатність, тяжкі порушення кровотворення, цукровий діабет, тиреотоксикоз, епілепсія та судинний синдром різного генезу, психічні захворювання, загострення виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороби нирок, злоякісні пухлини, поліневрити різної етіології, вагітність, підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 18 років.Відносні: серцево-судинні захворювання у стадії компенсації, похилий вік (старше 60-и років), виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії ремісії, залишкові прояви після порушень мозкового кровообігу, дисульфірамові (антабусні) психози в анамнезі.Забороняється застосовувати препарати, що містять дисульфірам, без свідомої згоди пацієнта!

Особенности применения:

Пацієнтів слід попередити про небезпеку розвитку реакції непереносимості спиртних напоїв (див. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій).Дисульфірам слід застосовувати з обережністю пацієнтам із нирковою і/або печінковою недостатністю або гіпотиреоїдизмом, особливо за наявності ризику можливого поєднання із алкоголем (див. Побічні реакції).При одночасному застосуванні препарату та алкоголю може спостерігатися пригнічення свідомості навіть до стану коми, серцево-судинний колапс, неврологічні ускладнення. Лікування - симптоматичне.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Лідевін протипоказаний під час вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Застосування препарату негативно впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з механізмами, тому препарат не слід призначати особам, професійна діяльність яких потребує швидких психомоторних реакцій.

Дети:

Препарат не застосовується дітям до 18 років.

Способ применения и дозы:

Препарат призначають після ретельного обстеження пацієнта та попередження щодо наслідків та ускладнень терапії. Застосовувати Лідевін дозволяється не раніше ніж через 12-24 год після останнього разу вживання алкоголю. Препарат застосовують внутрішньо дорослим по 1/4-1 таблетці (125-500 мг). Через 7-10 днів терапії проводять дисульфірамалкогольну пробу (20-30 мл 40 % етанолу після прийому 1 таблетки препарату), при слабкій реакції дозу алкоголю збільшують на 10-20 мл (максимальна доза становить 100-120 мл). Пробу повторно проводять через 1-2 дні в стаціонарі і через 4-5 днів амбулаторно, за необхідності - з наступним корегуванням доз алкоголю та/або препарату. У подальшому переходять на підтримуючу дозу 1/4-1/2 таблетки (125-250 мг) на добу впродовж 1-3 років безперервно.

Передозировка:

При одночасному застосуванні препарату та алкоголю може спостерігатися пригнічення свідомості навіть до стану коми, серцево-судинний колапс, неврологічні ускладнення. Лікування – симптоматичне. При вживанні алкоголю у кількості більше ніж 50-80 мл 40 % етанолу можливий розвиток тяжких порушень функцій серцево-судинної та дихальної систем, набряки, судоми. У такому випадку негайно проводять дезінтоксикаційна терапію, вводять аналептики, проводять симптоматичне лікування.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту: залишковий металевий присмак у роті, неприємний запах із ротової порожнини (галітоз), нудота, блювання, біль у животі, діарея; неприємний запах у хворих з колостомією (пов'язаний з сульфідом вуглецю).З боку печінки: часто спостерігаються підвищення рівня трансаміназ; рідко – гепатит, у тому числі швидкоплинна та фатальна форми гепатиту (у пацієнтів без хронічного алкоголізму з алергічним контактним дерматитом, спричиненим нікелем).З боку центральної нервової системи: поліневрит нижніх кінцівок, неврит зорового нерва, психоневрологічні розлади (втрата пам’яті, сплутаність свідомості), сонливість та втомлюваність на початку лікування, головний біль; при тривалому застосуванні можливий розвиток енцефалопатії та епілептичних нападів чи судом, розвиток психозів, загострення поліневриту, неврит зорового нерву, погіршення пам’яті, астенія, набряк мозку. З боку шкіри: алергічні висипання, при поєднанні з алкоголем можливе виникнення інтенсивного рум’янцю на обличчі, поява еритеми.З боку серцево-судинної системи: в окремих випадках – порушення серцевого ритму, напади стенокардії, у пацієнтів, які страждають серцево-судинними захворюваннями, може спостерігатися тромбоз судин головного мозку (тому при наявності скарг на парестезії у кінцівках та обличчі, слід негайно відмінити застосування препарату); при тривалому застосуванні препарату можливий розвиток серцево-судинної недостатності, інфаркту міокарда, колапс, аритмія, описані випадки розвитку дихальної недостатності.

Лекарственное взаимодействие:

Протипоказані комбінації:Алкоголь - реакція непереносимості (припливи крові до обличчя, еритема, блювання, тахікардія). Не вживайте спиртних напоїв та лікарських засобів, які містять спирт. При вживанні алкоголю у кількості більше ніж 50-80 мл 40 % етанолу, можливий розвиток тяжких порушень функцій серцево-судинної та дихальної систем, набряки, судоми. В такому випадку негайно проводять дезінтоксикаційну терапію, вводять аналептики, проводять симптоматичне лікування.Небажані комбінації: ізоніазид - порушення поведінки та координації.нітро-5-імідазоли (метронідазол, орнідазол, секнідазол, тинідазол): деліріозні розлади, неясна свідомість.фенітоїн - суттєвий і швидкий підйом рівня фенітоїну у плазмі з токсичними симптомами (пригнічення його метаболізму).Якщо комбінацій не можливо уникнути, слід проводити клінічне спостереження і контроль концентрацій препарату у плазмі впродовж та після лікування дисульфірамом.Комбінації, які потребують підвищеної обережності:варфарин (та інші пероральні антикоагулянти) - підвищений ефект пероральних антикоагулянтів та небезпека кровотечі (зниження розпаду варфарину в печінці). Рекомендується частіший контроль концентрації варфарину та корегування дози антикоагулянтів протягом 8 днів після відміни дисульфіраму.теофілін - дисульфірам інгібує метаболізм теофіліну. В результаті цього доза теофілину має бути скоригована (знижене дозування) залежно від клінічних симптомів та концентрації препарату в плазмі крові.бензодіазепіни - дисульфірам може спричиняти седативний ефект бензодиазепінів шляхом інгібіювання їх окислюваного метаболізму (особливо хлордіазепоксиду та діазепаму). Дозування бензодіазепінів має бути скориговане у відповідності до клінічних проявів.трициклічні антидепресанти - можливе посилення реакції непереносимості алкоголю, якщо пацієнти, які лікувались дисульфірамом, вживають алкогольні напої.

Срок годности:

Термін придатності – 5 років. Забороняється застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище +25 OС, у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток в блістері; 2 блістери в картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження1 шосе Сокс, Зона муніципальної забудови II комуни Бьєрендик і Червоного Хреста, БЬЄРН, Франція/1 route du Socx, ZAC II du Bierendyk et de la Croix rouge, BIERNE, France
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N07BB51:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Лидевин
Производитель:Лаб. Родеаль, Франция
Форма выпуска: По 10 таблеток в блістері; 2 блістери в картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10313/01/01 от 07.12.2009. Приказ № 924 от 07.12.2009
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: дисульфірам 500 мг, аденін (вітамін В4) 0,5 мг, нікотинамід (вітамін В3) 0,3 мг;допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилцелюлози натрієва сіль (натрію кармелоза), магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Засоби, що застосовуються при алкогольній залежності.
Код АТХ:N07BB51 - Дисульфирам, комбинации
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Как заранее диагностировать инфаркт миокарда
Инфаркт миокарда (ИМ) происходит, когда кровоток к...
Как бессонница отражается на темпе ходьбы: исследование
Шаркающая походка характерна для пожилых людей с н...
Реклама