Максибат инструкция по применению

Максибат фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Максибат порошок д/приг. сусп. д/перор. прим., 100 мг/5 мл по 50 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5550/02/01 от 06.12.2006. Приказ № 802 от 06.12.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

5 мл приготованої суспензії містять цефіксиму 100 мг;допоміжні речовини: камедь ксантанова, натрію бензоат, ароматизатор малиновий, сахароза.

Основные физико-химические свойства:

гомогенний порошок кремово-білого кольору з малиновим запахом;приготована суспензія: гомогенна суспензія світло-кремового кольору з малиновим запахом;

Производитель:

Билим Фармасьютикалз А.С., Турция

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики группы цефалоспоринов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цефіксим є пероральним цефалоспорином ІІІ покоління широкого спектру дії, бактерицидна активність якого поширюється на грампозитивні та грамнегативні мікроорганізми. Спектр активності та значення мінімальної інгібуючої концентрація (МІК) цефіксиму подібні до інших цефалоспоринів.Бактерицидна дія цефіксиму зумовлена пригніченням синтезу білка стінок клітин мікроорганізмів. Цефіксим відрізняється високою стійкістю до дії β-лактамаз, внаслідок чого багато мікроорганізмів, що є резистентними до пеніциліну та деяких цефалоспоринів через наявність β-лактамаз, можуть бути чутливими до цефіксиму.Цефіксим є активним проти наступних мікроорганізмів:грампозитивні мікроорганізми: Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus agalactiae;грамнегативні мікроорганізми: Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Branhamella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, інші індол-позитивні штами Proteus, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella oxytoca, Enterobacteriaceae, Pasteurella multocida, штами Providencia, штами Salmonella, штами Shigella, Citrobacter amalonaticus, Citrobacter diversus, Serratia marcescens.В умовах in vitro цефіксим був неактивним проти штамів Pseudomonas, Streptococcus faecalis, Listeria monocytogenes, багатьох штамів Staphylococcus (що продукують та не продукують коагулазу та резистентних до метициліну), штамів Enterobacter, більшості штамів Bacteroides fragilis та штамів Clostridium.Фармакокінетика. Цефіксим швидко абсорбується, причому ступінь абсорбції після перорального застосування не залежить від прийому їжі. Фармакокінетичні властивості цефіксиму не залежать від віку пацієнтів.У межах дози 200-2000 мг відбувається лінійне зростання пікової концентрації в сироватці та площа під кривою „концентрація – час” (AUC). Через 3-4 години після перорального прийому одноразової дози 200 мг або 400 мг цефіксиму пікові концентрації в сироватці сягають відповідно 2-4 мкг/мл або 3-5 мкг/мл. Ознак акумуляції цефіксиму в сироватці або сечі пацієнтів після багаторазового прийому доз не спостерігалося. 50% абсорбованої дози виводиться у незміненій формі з сечею протягом 24 годин; 10% дози виводиться з жовчю. Цефіксим на 65% зв’язується з білками сироватки. У здорових дорослих осіб період напіввиведення цефіксиму з сироватки складає 3-4 години. У пацієнтів з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 20-40 мл/хв) або з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 5-20 мл/хв) період напіввиведення з сироватки зростає відповідно до 6,4 год. та 11,5 год.Перитонеальний та гемодіаліз видаляє лише невеликі кількості цефіксиму. В умовах in vivo цефіксим не метаболізується.

Показания к применению:

Цефіксим показаний для лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами: інфекції дихальних шляхів та ЛОР-органів: тонзиліт, фарингіт, середній отит, пневмонія, гострий та хронічний бронхіт; інфекції сечостатевої системи: гострий цистит, уретрит, пієлонефрит.

Противопоказания:

Цефіксим протипоказаний пацієнтам з алергією на бета-лактамні антибіотики та цефалоспорини в анамнезі.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів з реакціями гіперчутивості до інших лікарських засобів в анамнезі, а також при лікуванні пацієнтів з підвищеною чутливістю до пеніцилінів, що зумовлено перехресною чутливістю цефалоспоринів та пеніцилінів. При виникненні алергічної реакції лікування цим препаратом слід припинити та призначити відповідну терапію. Для пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю необхідне коригування дозування.При тривалому лікуванні цефіксимом може розвинутися суперінфекція, спричинена нечутливими до цефіксиму мікроорганізмами. Лікування антибіотиками широкого спектру дії, до яких належить цефіксим, впливає на нормальну флору кишечника та може викликати надмірний ріст клостридальної флори. Дослідження показали, що основною причиною пов’язаної з антибіотиками діареї та псевдомембранозного коліту є токсин, що виробляється Clostridium difficile. При виникненні тяжкої діареї прийом препарату слід припинити.Безпечність та ефективність застосування цефіксиму у дітей до 6-місячного віку не встановлено.Вагітність і лактаціяОскільки дослідження в контрольованих умовах не проводилися, вагітним жінкам та матерям, які годують груддю, цефіксим можна призначати лише зваживши співвідношення користь/ризик та за наявності прямих показань. Жінкам, які годують немовля груддю, під час лікування препаратом Максибат слід перервати грудне вигодовування.Вплив на здатність керувати автомобілем та механізмами не описаний.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Приготовлена суспензія є антибіотиком для перорального застосування. Застосовують незалежно від прийому їжі.Тривалість застосування 5 – 10 діб.Дорослі та діти старше 12 років: звичайна доза складає 400 мг на добу. Цю дозу можна приймати за один прийом або розділити на дві дози по 200 мг та приймати кожні 12 годин. Добова доза для лікування неускладнених інфекцій сечових шляхів становить 200 мг.Діти молодше 12 років: для дітей молодше 2 років рекомендована доза становить 8 мг/кг/день. Цю дозу можна приймати за один прийом або розділити на дві рівні дози, які приймають кожні 12 годин.Рекомендовані дози для дітей старше 2 років становлять: 2-4 років 5 мл/день 5-8 років 10 мл/день 9-12 років 15 мл/день Для дітей з масою тіла більше 50 кг та для дітей старше 12 років рекомендованою є доза для дорослих. Особи літнього віку: застосовують звичайні дози для дорослих. Необхідне коригування дози для осіб з нирковою недостатністю.Особи, в яких діагностовано ниркову недостатність: препарат можна застосовувати за наявності ниркової недостатності. Пацієнтам з кліренсом креатиніну 60 мл/хв та вище призначають звичайні дози та схеми прийому. Пацієнтам з кліренсом креатиніну від 21 до 60 мл/хв можна призначати 75% від звичайної дози із стандартним інтервалом прийому. Пацієнтам з кліренсом креатиніну < 20 мл/хв або особам, які перебувають на постійному амбулаторному перитонеальному діалізі призначають 50% від звичайної дози із стандартним інтервалом прийому. Спосіб приготування суспензії: перед приготуванням суспензії кілька разів струснути флакон, щоб розпушити порошок. Додати кип’яченої та охолодженої води приблизно до рівня половини флакона та енергійно струснути. Зачекати приблизно 5 хвилин для отримання однорідної суспензії. Додати води до позначки на етикетці флакону та знову добре струснути.

Передозировка:

При прийманні до 2 г цефіксиму одноразово не спостерігалося будь-яких ознак токсичності. При появі симптомів, подібних до побічних явищ, може бути показане промивання шлунку. Специфічного антидоту не існує. Гемодіаліз або перитонеальний діаліз не видаляють значної кількості цефіксиму з системи кровообігу.

Побочные действия:

Зазвичай препарат переноситься добре, більшість побічних реакцій мають легкий ступінь тяжкості.Шлунково-кишковий тракт: найбільш поширеним побічним ефектом є діарея від легкого до помірного ступеню тяжкості, що рідко вимагає припинення лікування. До менш поширених побічних ефектів відносяться нудота, біль в животі, диспепсія, блювання та метеоризм. Також існують повідомлення про поодинокі випадки псевдомембранозного коліту. Нервова система: головний біль, запаморочення. Реакції гіперчутливості: висипання на шкірі, свербіж, кропивниця, медикаментозна гарячка та біль у суглобах. Ці ефекти зникають після припинення лікування.Гематологічні ефекти та вплив на результати лабораторних тестів: тромбоцитопенія, лейкопенія, еозинофілія. Ці реакції виникають рідко та мають оборотний характер. Існують повідомлення про тимчасові відхилення у результатах тестування функції печінки та нирок. 

Лекарственное взаимодействие:

Повідомлень про взаємодію з іншими лікарськими засобами не існує. Застосування цефіксиму може викликати псевдопозитивні реакції тестів на наявність глюкози в сечі при використанні сульфату міді, зокрема розчинів Бенедикта або Фелінга. На методи, що базуються на реакції ферментативного окислення, препарат не впливає. Існують повідомлення про позитивні результати прямої реакції Кумбса на антиглобулін у пацієнтів, які приймали інші цефалоспорини. В таких випадках позитивні результати прямої реакції Кумбса слід розглядати, як наслідок взаємодії з цефіксимом. 

Срок годности:

Порошок для приготування суспензії для перорального застосування зберігати у сухому місці при температурі нижче 30°С. Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки.При зберіганні при кімнатній температурі приготована суспензія зберігає активність протягом 14 днів.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

По 26,5 г порошку для приготування 50 мл суспензії у скляному флаконі з 1 мірною ложкою у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: цефіксим; (6R,7R)-7-[[(Z)-2-(2-амінотіазол-4-іл)-2-[(карбоксиметокси)іміно]ацетил]аміно]-3-етеніл-8-оксо-5-тіа-1-азабіцикло[4.2.0]окт-2-ен-2-карбонової кислоти тригідрат;Форма випускуПорошок для приготування суспензії для перорального застосування. Виробник/ЗаявникЗаявник: Білім Фармасьютікалз А.С./Bilim Pharmaceuticals A.S.Виробник: Білім Фармасьютікалз А.С./Bilim Pharmaceuticals A.S.АдресаЗаявник: 34398 Маслак, Стамбул, Туреччина/34398, Maslak, Istanbul, Turkey.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01DD08:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама