Маннит-Биофарма инструкция по применению

Маннит-Биофарма фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Маннит-Биофарма раствор д/инф. 10 % по 200 мл в бутыл.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4809/01/01 от 03.08.2011. Приказ № 229 от 31.03.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 л розчину містить манітолу 100 г або 150 г або 200 г;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина. Можливе випадання кристалів.

Производитель:

Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Растворы осмотических диуретиков. Маннитол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Манітол чинить виражену діуретичну дію за рахунок підвищення осмотичного тиску плазми і фільтрації без наступної канальцевої реабсорбції, призводить до утримання води в канальцях і збільшення об'єму сечі, підвищуючи осмолярність плазми, спричиняє переміщення рідини з тканин у судинне русло. Він сприяє швидкому виведенню рідини із судинного русла, підвищує нирковий кровотік, завдяки чому зменшується гіпоксія ниркової тканини. Не впливає на клубочкову фільтрацію. Діурез супроводжується виведенням значної кількості натрію без помітного впливу на виведення калію.Діуретичний ефект визначається кількістю і швидкістю введеного і профільтрованого нирками препарату, тому він неефективний при порушенні фільтраційної функції нирок, а також при азотемії у хворих на цироз печінки та з асцитом. Спричиняє підвищення об'єму циркулюючої крові (через зростання осмотичного тиску в судинному руслі). Після внутрішньовенного введення манітол знижує реабсорбцію води, збільшує об'єм циркулюючої крові, чинить сечогінну дію, знижує внутрішньочерепний тиск.Фармакокінетика. Період напіввиведення становить близько 100 хвилин. Діуретичний ефект проявляється через 1-3 години після введення, зниження спинномозкового тиску та внутрішньоочного тиску - протягом 15 хвилин після початку інфузії. Максимальне зниження внутрішньоочного тиску спостерігається через 30-60 хвилин після початку введення. Зниження тиску спинномозкової рідини зберігається протягом 3-8 годин, зниження внутрішньоочного тиску – протягом 4-8 годин після завершення інфузії. Близько 80 % введеної дози виводиться із сечею протягом 3 годин. Манітол проходить крізь плацентарний бар'єр. Не встановлено, чи проникає манітол у грудне молоко.

Показания к применению:

Набряк мозку, церебральна гіпертензія, інтенсивна терапія судомного статусу, асцит; гостра печінкова та ниркова недостатність зі збереженою фільтраційною здатністю нирок та інші стани, які потребують посилення діурезу (епілептичний статус, гострий напад глаукоми, операції із застосуванням екстракорпорального кровообігу, посттрансфузійні ускладнення після введення несумісної крові, отруєння барбітуратами та інші отруєння).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до препарату; тяжка серцева недостатність; дегідратація; гіперосмолярний стан, ниркова недостатність з порушенням фільтраційної функції нирок; гостра ниркова недостатність з тривалістю анурії понад 12 годин; набряк легенів; геморагічний інсульт; гіпонатріємія; гіпохлоремія; гіпокаліємія; субарахноїдальний крововилив. Ураження головного мозку, що супроводжуються порушенням цілісності гематоенцефалічного бар'єру; коматозні стани.

Особенности применения:

Препарат застосовують тільки в умовах стаціонару.Необхідно контролювати рівень артеріального тиску, діурез, осмотичність крові, баланс води та іонів з показниками центральної гемодинаміки. З обережністю призначають пацієнтам з хронічною серцевою недостатністю. Після введення пробної дози необхідно стежити за діурезом. Не можна робити висновки, виходячи з питомої ваги сечі.Не застосовують при ураженнях головного мозку, що супроводжуються порушенням цілісності гематоенцефалічного бар'єра, при коматозних станах. У разі виникнення таких симптомів, як головний біль, запаморочення, блювання, порушення зору, необхідно припинити введення препарату. У разі випадання кристалів препарат нагрівають на водяній бані при температурі 50-70 °С. Якщо кристали розчиняться, розчин стане прозорим і при охолодженні до температури нижче 36 °С кристали не випадають знову, препарат придатний до застосування. Незмочування внутрішньої поверхні пляшок не є протипоказанням для застосування препарату.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності або годування груддю препарат не застосовують.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Немає даних щодо впливу маніту на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, оскільки препарат застосовують тільки в умовах стаціонару.

Дети:

Ефективність та безпека застосування препарату дітям недостатньо вивчені, тому препарат застосовують лише за життєвими показаннями.

Способ применения и дозы:

Препарат вводять внутрішньовенно краплинно або повільно струминно. Загальна доза і швидкість введення залежать від показань і клінічного стану хворого. Розрахунок доз ведеться щодо маніту.Дорослим вводять 50-100 г препарату зі швидкістю, що забезпечує рівень діурезу не менше 30-50 мл/год.При набряку мозку, підвищеному внутрішньочерепному тиску або глаукомі дорослим проводять інфузію з розрахунку 0,25-1 г/кг маси тіла протягом 30-60 хвилин. У пацієнтів з низькою масою тіла або знесилених хворих достатньою є доза 0,5 г/кг. При отруєннях вводять 50-180 г зі швидкістю інфузії, що забезпечує діурез на рівні 100-500 мл/год. Максимальна доза для дорослих - 140-180 г протягом 24 годин.Дітям як діуретичний засіб вводять внутрішньовенно краплинно з розрахунку 0,25-1 г/кг або 30 г на 1 м2 поверхні тіла протягом 2-6 годин. При набряку мозку, підвищеному внутрішньочерепному тиску або глаукомі - 0,5-1 г/кг або 15-30 г на 1 м поверхні тіла протягом 30-60 хв. У дітей з низькою масою тіла або знесилених пацієнтів достатньою є доза 0,5 г/кг. При отруєннях у дітей проводять внутрішньовенну інфузію в дозі 2 г/кг маси тіла або 60 г на 1 м поверхні тіла.При наявності у хворих ниркової недостатності з олігурією вводять 0,2 г манітолу на 1 кг маси тіла протягом 3-5 хв, далі спостерігають за діурезом упродовж 1-2 години; якщо він становить понад 30 мл на годину або підвищився на 50 %, продовжують введення препарату внутрішньовенно повільно так, щоб діурез утримувався на рівні 40 мл/год.Пробна доза: у пацієнтів з олігурією або при підозрі на наявність порушення вивідної функції нирок слід вводити контрольну дозу манітолу. Для дорослих звичайна контрольна доза становить 0,2 г/кг маси тіла, для дітей - 0,2 г/кг маси тіла або 6 г/м2 поверхні тіла. Контрольна доза вводиться протягом 3-5 хвилин. Діурез має збільшитися до 30-50 мл/год протягом 2-3 годин. Якщо діурез не збільшився, можна ввести повторну контрольну дозу.

Передозировка:

Введення у високих дозах манітолу може призвести до його накопичення, надмірного збільшення позаклітинної рідини, гіпергідратаційної гіпонатріємії і гіперкаліємії, а також до перенавантаження серця об’ємом, особливо у хворих з гострою або хронічною нирковою недостатністю, зневоднення організму. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

Порушення обміну речовин, метаболізму: зневоднення організму, порушення водно-сольового балансу, гіпонатріємія, гіпокаліємія, гіперосмолярність плазми крові.З боку шкіри та підшкірної клітковини: сухість шкіри, шкірні висипання, свербіж, кропив’янка. Проникнення манітолу у навколосудинні тканини може викликати набряк та некроз шкіри.Кардіальні порушення: тахікардія, біль за грудниною, зниження артеріального тиску, посилення недостатності кровообігу, набряк легенів.Неврологічні розлади: судоми, галюцинації, головний біль, тремор.Шлунково-кишкові розлади: диспепсія, сухість у роті, спрага, нудота, блювання, діарея.Інші: м'язова слабкість, флебіт, набряк обличчя.

Лекарственное взаимодействие:

Потенціює сечогінний ефект салуретиків, інгібіторів карбоангідрази та інших діуретичних засобів. При поєднанні з неоміцином збільшується ризик розвитку ото- або нефротоксичних реакцій. При одночасному застосуванні манітолу та препаратів наперстянки підвищується вірогідність їх токсичної дії, яка обумовлена гіпокаліємією. Не допускається призначення манітолу разом із серцевими глікозидами через можливе збільшення їхньої токсичної дії.

Срок годности:

3 роки.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 200 мл, 400 мл (10 % або 15 %, або 20 %) розчину у пляшці; по 1 пляшці в пачці з картону або у груповій упаковці (картонний ящик).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьНе слід змішувати Маніт з іншими лікарськими засобами в одній інфузійній системі. МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 9.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Маннит-Биофарма
Производитель:Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина
Форма выпуска: По 200 мл, 400 мл (10 % або 15 %, або 20 %) розчину у пляшці; по 1 пляшці в пачці з картону або у груповій упаковці (картонний ящик).
Регистрационное удостоверение:№ UA/4809/01/01 от 03.08.2011. Приказ № 229 от 31.03.2014
МНН:Mannitol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 л розчину містить манітолу 100 г або 150 г або 200 г;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Растворы осмотических диуретиков. Маннитол.
Код АТХ:B05BC01 - Маннитол
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама