Марукса инструкция по применению

Марукса фото, инструкция
Дозировка:
Марукса таблетки, п/плен. обол., по 10 мг №28 (14х2)
Производитель:
№ UA/15590/01/01 от 24.11.2016. Приказ № 1275 от 24.11.2016

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: мемантин;1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 10 мг або 20 мг мемантину гідрохлориду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, метакрилатного сополімеру (1:1) дисперсія 30 % (метакрилова кислота, етакрилату сополімер, вода очищена, натрію лаурилсульфат, полісорбат 80), триацетин, емульсія симетикону (диметикон, кремнію діоксид колоїдний водний, макрогола стеариловий ефір, перекис водню, кислота сорбінова, вода очищена).

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

КРКА, д.д., Ново место, Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Психоаналептики. Засоби, що застосовуються при деменції.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Хвороба Альцгеймера від легкого ступеня до тяжких форм.

Противопоказания:

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якого компонента препарату.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Слід дотримуватися обережності при призначенні препарату хворим на епілепсію, пацієнтам з епізодами судом в анамнезі, а також пацієнтам з факторами ризику розвитку епілепсії. Слід уникати одночасного застосування з N-метил-D-аспартат(NMDA)-антагоністами, такими як амантадин, кетамін чи декстрометорфан. Ці сполуки впливають на одну й ту ж саму систему рецепторів, що й мемантин, а тому побічні ефекти (переважно пов’язані з центральною нервовою системою) можуть виникати частіше або бути більш вираженими (див. розділ Побічні реакції).Деякі фактори, що спричиняють збільшення рН сечі, можуть обумовити необхідність ретельного нагляду за пацієнтом. Вказані фактори включають глибокі зміни дієти, наприклад заміну багатого м’ясними стравами раціону на вегетаріанський або ж інтенсивний прийом антацидних шлункових засобів. Крім того, рН сечі може підвищуватися через стани тубулярного ниркового ацидозу чи тяжкі інфекції сечового тракту, спричинені Proteus bacteria. Під час більшості клінічних досліджень пацієнти, які нещодавно перенесли інфаркт міокарда, та пацієнти з декомпенсованою застійною серцевою недостатністю (III-IV ступеня згідно з класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації), а також хворі на неконтрольовану артеріальну гіпертензію виключалися з числа учасників. Внаслідок цього наявні лише обмежені відповідні дані, а за пацієнтами з такими захворюваннями необхідний ретельний нагляд.Особливі застереження щодо допоміжних речовин.Препарат містить лактозу, тому його не слід приймати пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або глюкозо-галактозним порушенням всмоктування. Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітність Даних щодо впливу мемантину при застосуванні його у період вагітності немає. Експериментальні дослідження на тваринах вказують на можливість уповільнення внутрішньоутробного росту при впливі концентрацій, ідентичних чи дещо більших від тих, що застосовуються людині. Потенційний ризик для людини невідомий. Мемантин не слід застосовувати у період вагітності, за винятком випадків, обумовлених нагальною потребою. Годування груддюНевідомо, чи проникає мемантин у грудне молоко, що, однак, можливо, враховуючи ліпофільність субстанції. Жінкам, які застосовують мемантин, слід утриматися від годування груддю.ФертильністьПобічних реакцій не спостерігалося.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Хвороба Альцгеймера від середнього ступеня до тяжких форм зазвичай обумовлює погіршення можливості керувати автомобілем та порушення здатності працювати з іншими механізмами. Більш того, мемантин має незначний або помірний вплив на швидкість реакції людини, тому амбулаторних пацієнтів слід попередити про необхідність дотримання особливої обережності при керуванні автотранспортом чи роботі з іншими механізмами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Лікування слід розпочинати та проводити під наглядом лікаря, що має досвід у діагностуванні та лікуванні хвороби Альцгеймера. Терапію слід розпочинати тільки за умови наявності опікуна, який буде регулярно контролювати прийом препарату пацієнтом. Діагноз має бути встановлений відповідно до діючих настанов. Слід регулярно оцінювати переносимість та дозування мемантину, найкраще протягом трьох місяців від початку лікування. В подальшому клінічний ефект мемантину і реакцію пацієнта на лікування слід оцінювати регулярно відповідно до діючих клінічних рекомендацій. Підтримуюче лікування можна продовжувати, доки терапевтичний ефект залишається сприятливим та пацієнт добре переносить застосування мемантину. Слід розглянути можливість припинення лікування мемантином, якщо зникають ознаки терапевтичного ефекту або погіршується переносимість лікування пацієнтом. Дорослі. Підбір дози.Максимальна добова доза становить 20 мг. З метою зниження ризику появи побічних реакцій підтримуючу дозу визначають шляхом поступового збільшення дозування на 5 мг на тиждень протягом перших 3 тижнів таким чином:1-й тиждень (1-7 день): приймати половину таблетки (5 мг) на добу протягом 7 днів;2-й тиждень (8-14 день): приймати 1 таблетку (10 мг) на добу протягом 7 днів;3-й тиждень (15-21 день): приймати 1½ таблетки (15 мг) на добу протягом 7 днів;розпочинаючи з 4-го тижня: приймати 2 таблетки по 10 мг (20 мг) або 1 таблетку по 20 мг на добу кожного дня.Рекомендована підтримуюча доза становить 20 мг на добу.Пацієнти літнього віку. Рекомендована доза для пацієнтів віком від 65 років становить 20 мг на добу (2 таблетки по 10 мг або 1 таблетка по 20 мг 1 раз на добу), як зазначено вище. Порушення функції нирок. Для пацієнтів з порушенням функції нирок легкого ступеня (кліренс креатиніну 50-80 мл/хв) зниження дози препарату не потрібне. Пацієнтам з порушенням функції нирок середнього ступеня (кліренс креатиніну 30-49 мл/хв) добову дозу слід зменшити до 10 мг. Дозу можна збільшити до 20 мг на добу за стандартною схемою, якщо небажаних реакцій немає принаймні після 7 днів лікування. Пацієнтам з порушенням функції нирок тяжкого ступеня (кліренс креатиніну 5-29 мл/хв) добову дозу слід зменшити до 10 мг. Порушення функції печінки.Для пацієнтів з порушенням функції печінки легкого або середнього ступеня (Child Pugh А, B) корекція дози не потрібна. Немає доступних даних щодо застосування мемантину пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки. Застосування препарату Марукса® пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки не рекомендується.Спосіб застосуванняТаблетки Марукса® слід приймати 1 раз на добу кожного дня в один і той самий час. Таблетки можна застосовувати разом з їжею чи незалежно від прийому їжі.Таблетка по 10 мг може бути поділена на рівні частини.Діти. Немає доступних даних застосування мемантину даній категорії пацієнтів.

Передозировка:

Досвід обмежений.СимптомиВідносно значні передозування (200 мг і 105 мг на добу протягом 3 днів відповідно) були або пов’язані з симптомами стомлення, слабкості та/або діареєю, або мали безсимптомний перебіг. При передозуванні до 140 мг або невстановленою дозою спостерігали симптоми порушення центральної нервової системи (сплутаність свідомості, в’ялість, сонливість, запаморочення, збудження, агресія, галюцинації, розлади ходи) та/або шлунково-кишкові порушення (блювання та діарея).У більш серйозних випадках після прийому 2000 мг мемантину у пацієнта розвинулася кома впродовж 10 днів, пізніше – диплопія та збудження. Після симптоматичного лікування та плазмаферезу пацієнт одужав без наслідків. Після перорального застосування 4000 мг мемантину спостерігались симптоми порушення ЦНС, такі як занепокоєння, психоз, зорові галюцинації, схильність до судом, сонливість, ступор і втрата свідомості. У даному випадку пацієнт вижив та одужав.ЛікуванняЛікування симптоматичне, специфічного антидоту не існує. Слід застосувати стандартні клінічні процедури для видалення діючої речовини з організму, наприклад промивання шлунка, прийом активованого вугілля, підкислення реакції сечі, форсований діурез.У разі надмірної загальної стимуляції центральної нервової системи (ЦНС) симптоматичні лікувальні заходи слід застосовувати з обережністю.

Побочные действия:

Наведені нижче у таблиці побічні реакції спостерігалися під час клінічних досліджень і медичного застосування. Побічні реакції представлені у групах за частотою у порядку зменшення серйозності.Ці реакції представлені відповідно до частоти виникнення: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), включаючи поодинокі випадки. Класи систем органів Часто Нечасто Дуже рідко Невідомо Інфекції   Грибкові захворювання     З боку імунної системи Гіперчутливість       З боку психіки Сонливість Сплутаність свідомості Галюцинації 1   Психотичні реакції2 З боку нервової системи Запаморочення Порушення рівноваги Порушення ходи   Судоми   З боку серця   Серцева недостатність     З боку судин Артеріальна гіпертензія   Венозний тромбоз/тромбоемболізм     З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння Диспное       З боку шлунково-кишкового тракту Запор Блювання   Панкреатит З боку печінки та жовчовивідних шляхів Підвищені показники функції печінки     Гепатит Загальні порушення Головний біль   Підвищена втомлюваність      1 Галюцинації переважно спостерігали у пацієнтів з тяжкою формою хвороби Альцгеймера.2 Окремі повідомлення при медичному застосуванні.Хвороба Альцгеймера пов’язана з депресією, суїцидальними ідеями та суїцидом. Такі випадки відомі при медичному застосуванні мемантину.

Лекарственное взаимодействие:

Фармакологічні ефекти і механізм дії мемантину зумовлює такі взаємодії:Механізм дії передбачає можливе посилення ефектів L-допа, допамінергічних агоністів та антихолінергічних засобів при одночасному застосуванні таких NMDA-антагоністів, як мемантин. Можливим є послаблення ефектів барбітуратів та нейролептичних засобів. Сумісне призначення мемантину та спазмолітичних засобів, дантролену або баклофену може модифікувати їх ефекти, що може обумовити необхідність корекції доз.Слід уникати одночасного застосування мемантину і амантадину через ризик фармакотоксичного психозу. Обидві сполуки є хімічно пов’язаними NMDA-антагоністами. Те ж саме може бути вірним для кетаміну і декстрометорфану. В одному опублікованому звіті зазначалося про також можливий ризик комбінації мемантину й фенітоїну. Інші лікарські засоби, такі як циметидин, ранітидин, прокаїнамід, хінідин, хінін та нікотин, які використовують ту ж катіонну транспортну систему нирок, що й амантадин, можливо, також здатні взаємодіяти з мемантином, обумовлюючи потенційний ризик підвищення його вмісту у плазмі крові. При сумісному призначенні мемантину з гідрохлоротіазидом (ГХТ) або будь-якою комбінацією з ГХТ можливе зниження рівня ГХТ у сироватці крові.Були повідомлення про окремі випадки підвищення міжнародного нормалізованого співвідношення (МНС) при застосуванні мемантину пацієнтам, які приймають варфарин. Хоча причинний зв’язок не встановлений, необхідний ретельний моніторинг протромбінового часу або МНС у пацієнтів, які одночасно приймають пероральні антикоагулянти.У ході фармакокінетичних досліджень серед здорових добровольців суттєвих ефектів взаємодії мемантину з глібуридом/метформіном, донепезилом не виявлено. У здорових добровольців ефектів фармакокінетичної взаємодії з галантаміном не спостерігалось. Мемантин in vitro не є інгібітором CYP 1A2, 2A6, 2C9, 2D6, 2E1, 3A, флавіновмісної монооксигенази, епоксид гідролази або сульфатіону.

Срок годности:

4 роки.

Условия хранения:

Для лікарського засобу не потрібні спеціальні умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 14 таблеток у блістері, по 2 або по 6 блістерів у коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N06DX01:

Редакция
Stadnik-Anna
Автор: Анна Стадник
Фармацевт
общая фармация
Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца, фармацевтический факультет
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама