Мегаферин (Ferrous gluconate) инструкция по применению

Мегаферин фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Мегаферин таблетки шип. по 80 мг №30 в конт.

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: Эй.Би.Си. Фармасьютици АО, Италия.

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты, содержащие железо.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить заліза (II) глюконату 695 мг, що еквівалентно 80 мг Fe++; допоміжні речовини: кислота аскорбінова, кислота лимонна, кислота винна, натрію бікарбонат, натрію карбонату моногідрат, натрію сахарин, аспартам, ароматизатор апельсиновий, барвник Е 110 жовто-оранжевий.

Лекарственная форма:

таблетки

Основные физико-химические свойства:

плоско-циліндричні таблетки піщано-сірого кольору із розподільною рискою з одного боку, з вкрапленнями;

Производитель:

Эй.Би.Си. Фармасьютици АО, Италия.

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты, содержащие железо.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Мікроелемент залізо є важливою складовою організму людини. Він входить до складу таких сполук як гемоглобін та міоглобін, різноманітних ферментів. Застосування препарату Мегаферін швидко ліквідує недостатність заліза в організмі та стимулює еритропоез. Заліза глюконат сприяє швидкому відновленню гемоглобіну у хворих із залізодефіцитною анемією. При курсовому застосуванні препарату відбувається поступова регресія клінічних (слабкість, втома, запаморочення, тахікардія) та лабораторних симптомів анемії. Фармакокінетика. Залізо всмоктується переважно в дванадцятипалій кишці та верхньому відділі тонкої кишки. Всмоктування відбувається тим інтенсивніше, чим більший дефіцит заліза в організмі. Заліза глюконат всмоктується та засвоюється краще ніж інші солі заліза неорганічного походження, що пов’язано з його низькою константою іонізації. Він не осаджує білки, не порушує протеолітичну активність системи травлення та не викликає нудоту, шлункові спазми, запор чи діарею у більшості пацієнтів. При високому вмісті в їжі кальцію, фосфору, фітинової кислоти, секреторній недостатності шлунка всмоктування заліза зменшується. У крові залізо зв’язується з білком трансферином та у вигляді феротрансферину доставляється в депо – кістковий мозок, печінку, селезінку, де відкладається у вигляді феритину та гемосидерину. Виводиться залізо переважно з сечею та потом, частково – через слизову шлунково-кишкового тракту.

Показания к применению:

Лікування та профілактика залізодефіцитних анемій різного генезу у дорослих та дітей будь-якого віку;стани, що супроводжуються підвищеною потребою організму в залізі (вагітність, лактація);недостатнє надходження заліза з їжею.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.Гемосидероз, гемохроматоз, всі несидеропенічні анемії, хронічні панкреатити та цироз печінки.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Лікування потрібно розпочинати лише після встановлення точного діагнозу залізодефіцитної анемії.Не рекомендується призначати Мегаферін разом із парентеральними препаратами заліза. Залізо може бути токсичним при надмірному вживанні, особливо у дітей, в дозах більших за 400 мг (понад 5 таблеток). Кожна таблетка Мегаферіну є джерелом фенілаланіну.Кожна таблетка Мегаферіну містить 180,91 мг натрію.Під час прийому залізовмісних препаратів кал може набувати чорного відтінку.Під час тривалого застосування Мегаферіну на зубній емалі може з’являтися темний наліт, для профілактики цього явища слід не допускати затримки розчину в роті при прийомі препарату та ретельно чистити зуби відразу після прийому препарату.Яйця, чай та молоко інгібують всмоктування заліза.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Приймається внутрішньо за півгодини до їди. Перед застосуванням таблетку необхідно розчинити в ½ склянки води. Дорослим та дітям старше 12 років:з метою профілактики призначається по 1 таблетці 1 раз на добу;для лікування залізодефіцитних анемій призначається по 1 таблетці 2 – 3 рази на добу.Дітям від народження до 12 років:з метою профілактики призначається по 1 мг Fe++/кг/добу;для лікування залізодефіцитних анемій призначається:ü до 3 років: по 5 – 8 мг Fe++/кг/добу (½ таблетки – 1 таблетка) за 2 – 3 прийоми;ü від 3 до 12 років: по 5 мг Fe++/кг/добу (1 – 2 таблетки) за 2 – 3 прийоми;Тривалість курсу лікування зазвичай становить 3 – 6 місяців.У випадку відсутності позитивної динаміки в картині периферичної крові після 3 тижнів лікування анемії необхідно розглянути інші причини її виникнення.

Передозировка:

Симптоми: черевний біль, блювання, діарея, запор, шлунково-кишкове подразнення (навіть до некрозу), летаргія, слабкий пульс, гіпотензія, метаболічний ацидоз, судоми, пропасниця, лецкоцитоз, кома, гострі ниркові та печінкові некрози через 2 – 4 доби. Лікування: індукція блювання, парентеральне введення дефероксаміну (у випадку важкого отруєння – внутрішньовенно).

Побочные действия:

Нудота, блювання, можливі випадки діареї, ускладненої шлунково-кишковою кровотечею у разі передозування.

Лекарственное взаимодействие:

Антацидні засоби погіршують всмоктування заліза.Пероральні препарати заліза здатні утворювати комплексні сполуки з ципрофлоксацином та тетрацикліновими антибіотиками та порушувати всмоктування останніх.Тому інтервал між прийомами Мегаферіну та антацидів, тетрациклінових антибіотиків та ципрофлоксацину має становити не менше 2 годин.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

По 30 шипучих таблеток у циліндричному контейнері з ПВХ, укупореному герметично пробкою з ПВХ, що містить силікогель, по 1 контейнеру у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назва: ferrous gluconate;

Форма випуску

Таблетки шипучі.

Адреса

Вулиця Падуні 240-03012 Анагні (ФР), Італія.

Дополнительные данные

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.