Метотрексат-Здоровье (Methotrexate) инструкция по применению

Метотрексат-Здоровье фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Метотрексат-Здоровье раствор д/ин., 50 мг/2 мл по 2 мл во флак. №1

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

Непосредственное производство: ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 мл розчину містить метотрексату 25 мг або 100 мг;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

раствор

Основные физико-химические свойства:

жовтуватий, прозорий розчин.

Производитель:

ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Метотрексат належить до групи антиметаболітів з цитостатичною активністю. Пригнічує перетворення дигідрофолієвої кислоти на тетрагідрофолієву. Порушується синтез тимідилової кислоти та пурину, що, в свою чергу, пригнічує синтез ДНК і поділ клітин, синтез РНК та білка. Специфічність дії метотрексату виявляється в S-фазі клітинного циклу. Найчутливіші до препарату тканини з високим проліферативним потенціалом (тканини пухлин, кістковий мозок, клітини епітелію, а також клітини плода).Фармакокінетика. Після введення у м’яз максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 30 – 60 хв. Метотрексат добре розподіляється у тканинах організму, а також в асцитичній та плевральній рідинах. У тканині нирок визначається протягом декількох тижнів, у тканинах печінки – кілька місяців. При застосуванні в середніх дозах метотрексат не проходить крізь гематоенцефалічний бар’єр. Метаболізуєтся ферментами кишкової мікрофлори, гепатоцитів і інших клітин з утворенням активного метаболіту – поліглутамату (інгібітора дигідрофолатредуктази і тимідилатсинтетази). Термінальний час напіввиведення - дозозалежний і становить 3 – 10 годин при застосуванні малих і 8 – 15 годин – великих доз препарату. 90 % введеної дози виводиться нирками у незміненому вигляді шляхом клубочкової фільтрації і активної канальцевої секреції і менше 10 % – з жовчю (з подальшою реабсорбцією у кишечнику) протягом 24 годин.Виводиться переважно із сечею у незміненому вигляді. При порушенні функції нирок елімінація метотрексату уповільнюється, при цьому концентрація його в плазмі крові підвищується. Виділяється у грудне молоко.Фармацевтичні характеристики.

Показания к применению:

Злоякісні захворювання;трофобластні захворювання;лейкози;псоріаз з тяжким перебігом (у випадках неефективності інших видів терапії).

Противопоказания:

Вагітність;період годування груддю;тяжкі порушення функції печінки: цироз, фіброз, гепатит;тяжкі порушення функції нирок; гіпоплазія кісткового мозку, лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія;гострий період інфекційних захворювань;імунодефіцитні стани (СНІД); підвищена чутливість до препарату.

Особенности применения:

Лікування Метотрексатом-Здоров’я здійснюється тільки в умовах стаціонару під наглядом досвідченого хіміотерапевта. З особливою обережністю потрібно застосовувати Метотрексат-Здоров’я при лікуванні пацієнтів з виразковою хворобою, виразковим колітом, а також осіб молодого і літнього віку. До початку, регулярно в процесі лікування і протягом 8 тижнів після закінчення терапії слід контролювати функцію печінки, нирок і склад периферичної крові. При ранньому виявленні більшість побічних явищ є оборотними. У разі їх розвитку слід зменшити дозу препарату або відмінити його і вжити відповідних заходів.Метотрексат-Здоров’я слід обережно застосовувати при лікуванні хворих на аплазію кісткового мозку, лейкопенію, тромбоцитопенію і анемію (в анамнезі). При розвитку лейкопенії можливо виникнення бактеріальної інфекції. У такому випадку лікування Метотрексатом-Здоров’я слід припинити і проводити відповідну антибактеріальну терапію. При розвитку вираженої мієлосупресії може знадобитися переливання крові. Токсичний вплив на дихальну систему може швидко прогресувати і призвести до летального кінця. Дія на легені, включаючи фіброз, може виникати при застосуванні препарату в різних дозах (навіть до 7,5 мг на тиждень). При появі ознак легеневої токсичності препарату (кашель, диспное) слід негайно припинити застосування препарату і ретельно обстежити пацієнта. За необхідності проводять симптоматичне лікування.Слід уникати одночасного застосування Метотрексату-Здоров’я з нефро- і гепатотоксичними препаратами. Вживання алкоголю також збільшує ризик гепатотоксичності. Метотрексат-Здоров’я у високих дозах не слід призначати хворим з асцитом або при випоті у плевральну порожнину. З метою попередження токсичного впливу необхідно контролювати функцію нирок і концентрацію метотрексату у крові. Для попередження внутрішньониркової преципітації метотрексату необхідно вводити внутрішньовенно лужні розчини і одночасно достатню кількість рідини: суміші з 40 мл 4,2 % розчину натрію гідрокарбонату та 400 – 800 мл ізотонічного розчину (напередодні введення, в день лікування та наступні 2 – 3 дні). При цьому слід контролювати рівень рН сечі, особливо у перші 24 години від початку інфузії. Не рекомендується зниження рН сечі нижче 6,8. Для лікування псоріазу з тяжким перебігом у зв’язку з високим ризиком розвитку ускладнень Метотрексат-Здоров’я слід призначати тільки після точного встановлення діагнозу шляхом біопсії. У результаті експерименту виявлено ембріотоксичну і мутагенну дії, тому при приготуванні розчинів персонал повинен дотримуватись обережності: використовувати захисний одяг (рукавички, халат), а також окуляри і маску. У разі потрапляння препарату в очі необхідно промити їх великою кількістю води або ізотонічним розчином натрію хлориду. До роботи з препаратом не допускаються вагітні.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Експериментально доведено тератогенну дію метотрексату. Тому його не рекомендується призначати жінкам дітородного віку, якщо тільки користь від застосування препарату не переважає можливий ризик. Якщо ж препарат застосовують в період вагітності для лікування онкологічних захворювань або якщо вагітність настала під час терапії, пацієнтку слід попередити щодо можливої шкоди для плода. Метотрексат виділяється у грудне молоко, тому годування груддю під час лікування препаратом треба припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Залежно від індивідуальної чутливості препарат може негативно впливати на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

Дети:

Препарат застосовується для лікування дітей з гострою лімфобластною лейкемією, нейролейкозом, неходжкінськими лімфомами тільки у складі комбінованої терапії. Необхідно дуже обережно застосовувати у немовлят, оскільки в них знижена функція печінки та нирок.

Способ применения и дозы:

Метотрексат застосовують внутрішньо та парентерально: вводять внутрішньом’язово, внутрішньовенно, внутрішньоартеріально, інтратекально. Доза розраховується виходячи з ваги пацієнта або площі поверхні тіла. Метотрексат-Здоров’я ефективний при широкому переліку онкологічних захворювань як у вигляді монотерапії, так і в комбінації з іншими хіміотерапевтичними препаратами. Хоріонепітеліома та схожі трофобластні захворювання.  15 – 30 мг Метотрексату-Здоров’я вводять внутрішньом’язово щоденно протягом 5 діб. До початку проведення повторного курсу слід усунути всі прояви токсичності, що триває не менше 1 тижня. Потрібно проводити 3 – 5 курсів. Первинний рак молочної залози з метастазами у пахвові лімфовузли. В комбінації з циклофосфамідом, застосовують Метотрексат-Здоров’я та флуороурацил як ад’ювантну терапію при радикальній мастектомії. Середня доза Метотрексату-Здоров’я становить 40 мг/м2 в 1-шу і 8-му добу лікування.При лейкозах  в складі комбінованої терапії по 3,3 мг/м2 в комбінації з преднізолоном 40 – 60 мг/м2 щоденно протягом 4 - 6 тижнів. Після досягнення ремісії - по 20 - 30 мг/м2 внутрішньом’язово  двічі на тиждень (підтримуюча терапія). Введення Метотрексату-Здоров’я двічі на тиждень більш ефективне, ніж щоденне. Як альтернативу, призначають Метотрексат-Здоров’я по 2,5 мг/кг маси тіла внутрішньовенно кожні 14 днів.Менінгеальний лейкоз. У багатьох пацієнтів з лейкозом відмічається ураження ЦНС. У всіх випадках лімфолейкозів Метотрексат-Здоров’я можна призначати з метою профілактики уражень з боку центральної нервової системи. Але метотрексат погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр, тому для адекватної терапії його вводять інтратекально. Доза Метотрексату-Здоров’я при інтратекальному застосуванні є постійною, незалежно від віку або площі поверхні тіла у пацієнтів віком від 3 років, і становить 12 мг/м2. У пацієнтів віком до  3 років Метотрексат-Здоров’я призначають в складі комбінованої терапії. Застосовують зазвичай з тижневим інтервалом до нормалізації клітинного складу спинномозкової рідини. Більші дози Метотрексат-Здоров’я можуть спричинити судоми та інші побічні ефекти, що не контролюються. Та найчастіше вони носять неврологічний характер.Лімфоми. При I – II стадіях пухлини Беркіта в деяких випадках Метотрексат-Здоров’я підтримує ремісію. Рекомендована доза становить 10 -25 мг через день внутрішньо через день від 4 до 8 днів. При 3 стадії Метотрексат-Здоров’я призначають як супутню терапію з іншими цитостатиками. Лікування в усіх стадіях зазвичай полягає в декількох курсах терапії 7-ми - 10-ти денними перервами. В 3 стадії Метотрексат-Здоров’я призначають в дозі від 0,625 до 2,5 мг/кг маси тіла щоденно. При хворобі Ходжкіна відповідь на лікування Метотрексатом-Здоров’я незначна.При грибоподібному мікозі терапія Метотрексатом-Здоров’я досягає клінічної ремісії у половини пацієнтів. Рекомендована доза становить від 2,5 до 10 мг щоденно протягом кількох неділь або місяців при постійному контролі формули крові. Також Метотрексат-Здоров’я можна призначати внутрішньом’язово у дозі 50 мг 1 раз на тиждень або 25 мг 2 рази на тиждень. При псоріазі з тяжким перебігом призначають дози 10 – 25 мг Метотрексату-Здоров’я внутрішньо, внутрішньом’язово або внутрішньовенно і регулюють їх відповідно до реакції пацієнта. Початкова доза становить 5 – 10 мг 1 раз на тиждень. Максимальна доза – 30 мг на тиждень. Добова – 6,25 мг. Після досягнення максимального ефекту дозу слід зменшити до мінімальної підтримуючої, а інтервал між введеннями – максимально збільшити. Пацієнт повинен бути повністю проінформований про загрозу клінічних проявів печінкової токсичності. Необхідно проводити дослідження функції печінки перед початком лікування Метотрексатом-Здоров’я і повторювати їх кожні 2 – 4 місяці протягом курсу терапії.Діти. Ін’єкційний розчин Метотрексату-Здоров’я 1 г/10 мл або 5 г/50 мл є гіпертонічним і не може застосовуватись інтратекально. Розчини 500 мг/20 мл та 1 г/40 мл теж не призначені для інтратекального застосування.

Передозировка:

Анорексія, прогресуюче зменшення маси тіла, мелена, лейкопенія, депресія, можливий розвиток коматозного стану. Для лікування застосовують кальцію фолінат – засіб для нейтралізації мієлотоксичної дії Метотрексату-Здоров’я. Кальцію фолінат слід вводити навіть при підозрі на передозування (інфузія 75 мг у вену протягом 12 годин з подальшим введенням у м’яз по 12 мг 4 рази з інтервалом 6 годин). У випадках виникнення побічних реакцій внаслідок застосування Метотрексату-Здоров’я вводять 6–12 мг кальцію фолінату внутрішньом’язово 4 рази з інтервалом 6 годин.

Побочные действия:

Система крові: пригнічення функції кісткового мозку, (як наслідок: інфекції, сепсис, різні кровотечі), лейкопенія, тромбоцитопенія, гіпогамаглобулінемія, анемія, Травна система: гінгівіт, стоматит, фарингіт, нудота, анорексія, блювання, діарея, мелена, кишково-шлункові геморагії, утворення виразок, порушення функції печінки ( значне підвищення рівня печінкових ферментів), жирова дистрофія печінки, ерозивно-виразкові ураження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, перипортальний фіброз, цироз печінки. Центральна нервова система: головний біль, запаморочення, порушення зору, геміпарез, судоми. Після інтратекального введення – підвищення тиску спинномозкової рідини. Сечостатева система: розлади сечовипускання, цистит, гематурія, азотемія, олігоспермія, порушення менструального циклу, вагінальні виразки, безпліддя, спонтанний аборт, тератогенна дія, зниження лібідо, імпотенція, порушення овогенезу, сперматогенезу. Шкіра: еритематозні висипи, свербіж, кропив¢янка, алопеція, телеангіоектазії, акне, фурункульоз. Зафіксовані поодинокі випадки синдрому Стівенса-Джонсона та епідермального некролізу.Дихальна система: легеневі інфільтрати, пневмофіброз, пневмоніти. Інші: алергія, зниження захисних сил організму, імуносупресія, метаболічні порушення, остеопороз, оперізувальний лишай. Описані випадки анафілактичної реакції і раптової смерті.

Лекарственное взаимодействие:

Препарат має певну імуносупресивну активність, тому при вакцинації під час терапії метотрексатом імунна відповідь може бути слабкішою. Окрім того, застосування живих вакцин може спричиняти тяжкі антигенні реакції. Зв’язаний з білками метотрексат може витіснятися саліцилатами, сульфонамідами, дифенілгідантоїнами, тетрациклінами, хлорамфеніколом, сульфазолом, доксорубіцином, циклофосфамідом і барбітуратами. При підвищенні концентрації в плазмі незв’язаного метотрексату можуть посилюватися токсичні ефекти. Метотрексат виводиться шляхом активної ниркової секреції і може взаємодіяти з іншими препаратами, які екскретуються тим же шляхом. У результаті концентрація метотрексату в плазмі може збільшуватися. У разі одночасного застосування з пробенецидом дозу Метотрексату-Здоров’я необхідно знижувати. Алкалоїди барвінка можуть підвищувати внутрішньоклітинні концентрації метотрексату і поліглутаматів метотрексату. Під час лікування Метотрексатом-Здоров’я слід уникати застосування інших нефро- і гепатотоксичних лікарських засобів і не вживати алкоголь. Вітамінні комплекси і препарати заліза, що містять фолієву кислоту, можуть знижувати ефективність Метотрексату-Здоров’я. Нестероїдні протизапальні засоби можуть знижувати нирковий кліренс метотрексату і посилювати токсичні ефекти. У поодиноких випадках застосування антагоністів фолатів (триметоприм, сульфометоксазол) під час терапії Метотрексатом-Здоров’я може спричиняти гостру панцитопенію. При одночасному застосуванні етретинату і Метотрексату-Здоров’я концентрація останнього в плазмі крові може підвищуватися і може розвинутися тяжкий гепатит.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

Картонна коробка, що містить 1 флакон по 2 мл (50 мг) або 1 флакон по 5 мл (500 мг).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Метотрексат-Здоров’я несумісний із сильними оксидантами і кислотами. При змішуванні з хлорпромазину гідрохлоридом, дроперидолом, ідарубіцином, метоклопраміду гідрохлоридом, розчином гепарину, преднізолон натрій фосфатом і прометазину гідрохлоридом можливе утворення осаду або помутніння розчину.

Місцезнаходження

61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Дополнительные данные

Дозировка:
Метотрексат-Здоровье раствор д/ин., 50 мг/2 мл по 2 мл во флак. №1
Регистрация:
№ UA/9578/01/01 от 09.04.2009. Приказ № 239 от 09.04.2009
МНН:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.