Метронидазол Б Браун инструкция по применению

Метронидазол Б Браун фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Метронидазол Б Браун раствор д/инф., 500 мг/100 мл по 100 мл во флак. стекл. №20
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5046/01/01 от 21.10.2011. Приказ № 685 от 21.10.2011
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: метронідазол;100 мл розчину містять метронідазолу 500 мг;концентрація електролітів (на 100 мл): натрій – 14 ммоль; хлориди – 13 ммоль;допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію гідрофосфат, додекагідрат; кислота лимонна, моногідрат; вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий водний розчин.

Производитель:

Б. Браун Мельзунген АГ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Производные имидазола. Метронидазол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Метронідазол – це стабільна сполука, що здатна проникати у мікроорганізми. За анаеробних умов метронідазол утворює з мікробною піруват-фередоксиноксидоредуктазою нітрозорадикали шляхом окиснення фередоксину і флаводоксину. Нітрозорадикали утворюють продукти приєднання з основними парами ДНК, що призводить до розриву ланцюгів ДНК і до смерті клітин.Мінімальна інгібуюча концентрація (MIC) встановлена Європейським комітетом з тестування антимікробної чутливості, точки переривання, що відділяють чутливі організми (S) від резистентних (R), наступні:грампозитивні анаероби (S: ≤ 4 мг/мл, R > 4 мг/мл);грамнегативні анаероби (S: ≤ 4 мг/мл, R > 4 мг/мл).Перелік чутливих і резистентних мікроорганізмів (за даними Центрального управління з аналізу даних щодо резистентності антибіотиків системної дії, Німеччина, грудень 2009 р.):

Зазвичай чутливі штамиАнаеробиBacteroides fragilisClostridium difficile°Clostridium perfringens°∆Fusobacterium spp.°Peptoniphilus spp.°Peptostreptococcus spp.°Porphyromonas spp.°Prevotella spp.Veillonella spp.°Інші мікроорганізмиEntamoeba histolytica°Gardnerella vaginalis°Giardia lamblia°Trichomonas vaginalis°Штами, для яких набута чутливість може становити проблемуГрамнегативні аеробиHelicobacter pyloriПриродно резистентні мікроорганізмиВсі облігатні аеробиГрампозитивні мікроорганізмиEnterococcus spp.Staphylococcus spp.Streptococcus spp.Грамнегативні мікроорганізмиEnterobacteriaceaeHaemophilus spp.

° На час публікації цих таблиць доступних даних не існувало. У первинній літературі наведено ймовірні стандартні референтні посилання і терапевтичні рекомендації з чутливості відповідних штамів. Δ Можна застосовувати лише пацієнтам з алергією на пеніцилін. Механізми резистентності до метронідазолу Механізми резистентності до метронідазолу дотепер досліджені лише частково. Резистентність до метронідазолу H.pylori спричинена мутаціями генів, що кодують НАДФН-нітроредуктазу. Ці мутації призводять до обміну амінокислот, що спричиняє неактивність ензимів. Таким чином, етап активації метронідазолу активним нітрозорадикалом не відбувається.Штами Bacteroides резистентні до метронідазолу завдяки генам, що кодують нітроімідазолредуктази, які перетворюють нітроімідазоли в аміноімідазоли, внаслідок чого утворення антибактеріально ефективних нітрозорадикалів інгібується.Існує повна перехресна резистентність між метронідазолом та іншими нітроімідазольними похідними (тінідазолом, орнідазолом, німоразолом).Розповсюдженість набутої чутливості індивідуальних штамів може змінюватися залежно від регіону і часу. Тому необхідно використовувати специфічні місцеві дані, особливо для ефективного лікування тяжких інфекцій. У випадку сумнівів щодо ефективності метронідазолу, пов’язаних з місцевою картиною резистентності, слід скористатися порадою експерта. Необхідно встановити мікробіологічний діагноз, включаючи визначення штамів мікроорганізмів та їх чутливість до метронідазолу, особливо у випадку тяжкої інфекції або неефективності лікування.Фармакокінетика. Оскільки Метронідазол Б.Браун вводять внутрішньовенно, його біодоступність становить 100 %.РозподілМетронідазол після введення широко метаболізується у тканинах організму. Метронідазол виявлено у більшості тканин і рідин організму, включаючи жовч, кістки, церебральний абсцес, спинно-мозкову рідину, печінку, слину, сім’яну рідину і виділення з піхви, де досягаються концентрації, близькі до концентрації у плазмі. Він також проникає через плаценту і виявляється у материнському молоці у концентраціях, еквівалентних концентраціям у сироватці. Зв’язування з протеїнами становить менше 20 %, видимий об’єм розподілу становить 36 літрів. БіотрансформаціяМетронідазол метаболізується у печінці шляхом окиснення бокових ланцюгів і утворення глюкуроніду. Його метаболіти включають продукт кислотного окиснення, гідроксильне похідне і глюкуронід. Основний метаболіт у сироватці – гідроксильований метаболіт, а основний метаболіт у сечі – кислотний.ВиведенняПриблизно 80 % речовини виводиться із сечею, з них менше 10 % – у незміненій формі. Невелика кількість виводиться печінкою. Період напіввиведення становить 8 (6-10) годин.Характеристики у спеціальних групах пацієнтівНиркова недостатність затримує виділення лише незначною мірою. При тяжких захворюваннях печінки слід очікувати на затримку плазмового кліренсу і подовження періоду напіввиведення із сироватки (до 30 годин).

Показания к применению:

Лікування та профілактика інфекцій, спричинених мікроорганізмами, чутливими до метронідазолу (в основному анаеробними бактеріями).Лікування ефективне у випадках:інфекцій центральної нервової системи (включаючи абсцес мозку, менінгіт);інфекцій легенів і плеври (включаючи некротизуючу пневмонію, аспіраційну пневмонію, абсцес легенів);ендокардиту;інфекцій шлунково-кишкового тракту і черевної порожнини, включаючи перитоніт, абсцес печінки, інфекції після операцій на товстій або прямій кишці, гнійні ураження абдомінальної або тазової порожнини;гінекологічних інфекцій (включаючи ендометрит після гістеректомії або кесаревого розтину, пологову гарячку, септичний аборт);інфекцій ЛОР-органів і ротової порожнини (включаючи ангіну Сімановського-Плаута-Вінсента);інфекцій кісток і суглобів (включаючи остеомієліт);газової гангрени;септицемії з тромбофлебітом.При змішаних аеробних та анаеробних інфекціях слід застосовувати додатково до Метронідазолу Б.Браун відповідні антибіотики для лікування аеробних інфекцій.Профілактичне застосування завжди показане перед операціями з високим ризиком анаеробних інфекцій (перед гінекологічними та інтраабдомінальними операціями).При застосуванні метронідазолу слід враховувати національні та міжнародні рекомендації щодо належного застосування антимікробних препаратів.

Противопоказания:

Гіперчутливість до метронідазолу або до інших нітроімідазольних похідних, або до будь-якої допоміжної речовини препарату.

Особенности применения:

Пацієнтам з тяжкими ураженнями печінки, порушеним гемопоезом (включаючи гранулоцитопенію), метронідазол слід застосовувати лише у випадку, якщо очікувана користь переважає потенційну небезпеку.Через ризик погіршання стану метронідазол слід застосовувати пацієнтам з активними або хронічними тяжкими розладами периферичної або центральної нервової системи лише у випадку, якщо очікувана користь значно переважає потенційну небезпеку.У пацієнтів, які отримували лікування метронідазолом, відмічались конвульсивні напади і периферична нейропатія, остання характеризувалась онімінням або парестезією кінцівок. Поява аномальних неврологічних ознак потребує термінової оцінки співвідношення користь/ризик для продовження терапії.У випадку тяжких реакцій гіперчутливості (включаючи анафілактичний шок), лікування Метронідазолом Б.Браун необхідно негайно припинити і розпочати загальну невідкладну терапію.Тяжка персистуюча діарея, що з’являється під час лікування або протягом наступних тижнів, може бути наслідком псевдомембранозного коліту (у багатьох випадках спричиненого Сlostridium difficile), див. розділ Побічні реакції. Це захворювання кишечнику, спричинене антибіотиками, може загрожувати життю і потребує негайного відповідного лікування. Не можна приймати препарати, що пригнічують перистальтику.Тривалість лікування метронідазолом або препаратами, що містять інші нітроімідазоли, не повинна перевищувати 10 днів. Лише в особливих випадках за нагальної потреби період лікування можна подовжити у супроводі відповідного клінічного і лабораторного моніторингу. Повторну терапію слід максимально обмежити до окремих вибраних випадків. Слід чітко дотримуватися цих обмежень, оскільки не можна виключати можливої мутагенної активності метронідазолу, а також через підвищення частоти розвитку певних пухлин, що було зафіксоване у дослідженнях на тваринах.Тривала терапія метронідазолом може бути пов’язана з пригніченням функції кісткового мозку, що може призвести до порушення гемопоезу. Його прояви наведені у розділі Побічні реакції. Під час тривалої терапії слід ретельно контролювати формулу крові.Цей лікарський засіб містить 14 ммоль (або 322 мг) натрію на 100 мл, що слід враховувати пацієнтам, які перебувають на дієті з контрольованим вмістом натрію.Метронідазол впливає на результати ензиматично-спектрофотометричного визначення аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази, лактатдегідрогенази, тригліцеридів і глюкозогексокінази, знижуючи їх значення (можливо до нуля). Метронідазол має високі значення поглинання при довжині хвилі, на якій визначають нікотинамідаденіндинуклеотид (NADH). Тому при вимірюванні NADH методом постійного потоку, що базується на визначенні кінцевої точки зниження відновленого NADH, метронідазол може маскувати підвищені концентрації печінкових ензимів. Можуть відмічатися незвично низькі концентрації печінкових ензимів, включаючи нульові значення.Лише для одноразового застосування. Невикористані залишки знищити.Метронідазол Б.Браун, розчин для інфузій, можна розводити у 0,9 % розчині натрію хлориду або 5 % розчині глюкози. Під час процедури розведення слід вжити звичайних заходів асептики.Розчин слід застосовувати, лише якщо він прозорий, а контейнер або упаковка не мають видимих ознак ушкодження.

Применение в период беременности или кормления грудью:

ВагітністьБезпека застосування метронідазолу у період вагітності вивчена недостатньо. Зокрема, повідомлення про його застосування суперечливі. Деякі дослідження виявили підвищення частоти вад розвитку. У дослідженнях на тваринах не виявлено тератогенних ефектів метронідазолу.Протягом першого триместру метронідазол слід застосовувати лише для лікування тяжких інфекцій, що загрожують життю, за відсутності безпечнішої альтернативи. Протягом другого і третього триместрів метронідазол можна також застосовувати для лікування інших інфекцій, якщо очікувана користь явно переважає можливий ризик.Період годування груддюОскільки метронідазол екскретується у материнське молоко, під час лікування слід припинити годування груддю. Годування слід поновлювати не раніше ніж через 2 - 3 дні після закінчення терапії, оскільки метронідазол має подовжений період напіввиведення.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Навіть при дотриманні рекомендованого режиму застосування метронідазол може впливати на швидкість реакції і, таким чином, погіршувати здатність керувати автотранспортом і механізмами. Цей вплив здебільшого проявляється на початку лікування.

Дети:

Метронідазол Б.Браун може застосовуватися дітям старше 2 років за показаннями.

Способ применения и дозы:

Дозу корегують відповідно до індивідуальної реакції пацієнта на лікування, його віку і маси тіла, а також типу і тяжкості захворювання.Слід дотримуватися наступних вказівок із дозування:Дорослі і діти віком від 12 роківЗвичайна доза становить 500 мг кожні 8 годин. За наявності медичних показань на початку лікування можна призначити навантажувальну дозу 15 мг/кг маси тіла. Діти віком від 2 до 12 роківКожні 8 годин по 7 - 10 мг метронідазолу/кг маси тіла, що відповідає добовій дозі 20-30 мг метронідазолу/кг маси тіла.Пацієнти з нирковою недостатністюНемає потреби у зниженні дози (див. розділ Фармакологічні властивості).Пацієнти з печінковою недостатністюОскільки при тяжкій печінковій недостатності період напіввиведення метронідазолу з сироватки подовжується, а плазмовий кліренс затримується, таким пацієнтам необхідні нижчі дози (див. розділ Фармакологічні властивості).Тривалість лікуванняТривалість лікування залежить від його ефективності. У більшості випадків достатнім буде 7-денний курс. За наявності клінічних показань лікування може бути продовжене (див. також розділ Особливості застосування).Перед- і післяопераційна профілактика інфекційДорослі і діти віком старше 11 років500 мг, введення закінчують приблизно за годину перед операцією. Дозу вводять повторно через 8 і 16 годин.Діти віком від 2 до 11 років15 мг/кг маси тіла, введення закінчують приблизно за годину перед операцією, потім по 7,5 мг/кг маси тіла через 8 і 16 годин.Спосіб введенняЗастосовують у вигляді внутрішньовенної інфузії.Слід вводити вміст одного флакона внутрішньовенно повільно, тобто максимум 100 мл протягом щонайменше 20 хвилин, але зазвичай протягом однієї години.Метронідазол Б.Браун також можна розводити перед введенням, додаючи інші препарати або розчини для розведення, такі як 0,9 % розчин натрію хлориду для інфузій або 5 % розчин глюкози для інфузій.Антибіотики, що призначаються одночасно, слід вводити окремо.

Передозировка:

СимптомиПри передозуванні можуть виникнути побічні ефекти, описані вище.ЛікуванняНе існує специфічного лікування чи антидоту, що можна було б застосувати у випадку сильного передозування метронідазолу. За необхідності метронідазол можна ефективно виводити шляхом гемодіалізу.

Побочные действия:

Небажані ефекти в основному пов’язані з тривалим застосуванням високих доз. Найчастіше спостерігаються нудота, зміна смакових відчуттів і ризик нейропатії у випадку довготривалого застосування.У наступному переліку для опису частоти небажаних ефектів використано такі критерії:дуже часто ( ≥ 1/10); часто (≥ 1/100, < 1/10); нечасто (≥ 1/1000, < 1/100); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000); дуже рідко (< 1/10000); невідомо (частоту не можна визначити з доступних даних).Інфекції та інвазіїРідко: генітальні суперінфекції, спричинені Саndida.Дуже рідко: псевдомембранозний коліт, що може виникати під час або після терапії та проявляється у формі тяжкої персистуючої діареї. Детальний опис невідкладного лікування наведено у розділі Особливості застосування.Розлади з боку системи крові і лімфатичної системиНечасто: під час терапії метронідазолом відмічалось зниження числа лейкоцитів і тромбоцитів (лейкопенія, гранулоцитопенія і тромбоцитопенія).Невідомо: агранулоцитоз, апластична анемія.Під час тривалого застосування необхідно обов’язково проводити регулярний контроль формули крові.Розлади з боку імунної системиНечасто: реакції гіперчутливості від легкого до помірного ступеня, включаючи шкірні реакції (див. Зміни шкіри і підшкірних тканин), ангіоневротичний набряк і медикаментозну гарячку.Дуже рідко: тяжкі системні реакції гіперчутливості: анафілаксія аж до анафілактичного шоку;тяжкі шкірні реакції (див. Зміни шкіри і підшкірних тканин).Тяжкі реакції вимагають негайного терапевтичного втручання.Психічні розладиНечасто: стан сплутаності свідомості, дратівливість, депресія, психотичні розлади, включаючи галюцинації.Розлади з боку нервової системиНечасто: головний біль, запаморочення, сонливість або безсоння, судоми, периферична нейропатія, що проявляється у вигляді парестезії, болю, відчуття важкості та поколювання у кінцівках. Дуже рідко: енцефалопатія, розвиток підгострого мозочкового синдрому (симптомами якого є наприклад, атаксія, дизартрія, порушення ходи, ністагм, тремор).При появі судом або ознак периферичної нейропатії слід негайно повідомити лікаря.Розлади з боку органа зоруНечасто: розлади зору, подвоєння, короткозорість.Невідомо: окулогірний криз (окремі випадки).Серцеві розладиДуже рідко: зміни ЕКГ, подібні до вирівнювання зубця T.Шлунково-кишкові розладиНечасто: блювання, нудота, діарея, глосит і стоматит, відрижка з гірким смаком, відчуття важкості у епігастральній ділянці, блювання, втрата апетиту, металевий присмак у роті, обкладений язик.Невідомо: панкреатит (окремі випадки).Гепатобіліарні розладиНечасто: аномальні значення печінкових ензимів і білірубіну.Дуже рідко: гепатит, жовтяниця.Зміни шкіри і підшкірних тканинНечасто: алергічні шкірні реакції, включаючи свербіж, уртикарію, мультиформну еритему.Дуже рідко: синдром Стівенса-Джонсона (окремі повідомлення), токсичний епідермальний некроліз (окремі повідомлення).Дві останні реакції вимагають негайного терапевтичного втручання. Порушення з боку опорно-рухової системи та сполучних тканинНечасто: артралгія, міалгія.Розлади нирок і сечовивідних шляхівНечасто: темний колір сечі (через виділення метаболіту метронідазолу).Дуже рідко: дизурія, цистит і нетримання сечі.Загальні розлади і порушення у місці введенняЧасто: подразнення вен (аж до тромбофлебіту) після внутрішньовенного введення, пустульозний висип.Рідко: слабкість.

Лекарственное взаимодействие:

АлкогольПід час терапії метронідазолом слід уникати вживання алкогольних напоїв через можливість розвитку побічних реакцій, таких як запаморочення і нудота (дисульфірамоподібний ефект).АміодаронПри одночасному застосуванні метронідазолу й аміодарону повідомлялося про подовження інтервалу QT і torsade de pointes. При застосуванні аміодарону у комбінації з метронідазолом може бути доцільним моніторинг інтервалу QT на ЕКГ. Пацієнтам, які лікуються амбулаторно, слід порадити звернутися до лікаря при появі симптомів, що можуть вказувати на torsade de pointes, таких як запаморочення, прискорене серцебиття або втрата свідомості.БарбітуратиФенобарбітал може посилювати печінковий метаболізм метронідазолу, знижуючи період його напіввиведення з плазми до 3 годин.БусульфанОдночасне застосування метронідазолу може значно підвищувати плазмову концентрацію бусульфану. Механізм їх взаємодії не описаний. Через потенційний ризик тяжкої токсичності і смерті, пов’язаний зі зростанням плазмових рівнів бусульфану, слід уникати його одночасного застосування з метронідазолом.Карбамазепін Метронідазол може пригнічувати метаболізм карбамазепіну і внаслідок цього підвищувати його плазмові концентрації.ЦиметидинОдночасне застосування циметидину у окремих випадках може зменшувати виведення метронідазолу і відповідно призводити до зростання концентрацій останнього у сироватці.КонтрацептивиДеякі антибіотики у окремих випадках можуть знижувати ефективність пероральних контрацептивів, впливаючи на бактеріальний гідроліз стероїдних кон’югатів у кишечнику і таким чином знижуючи повторне всмоктування некон’югованих стероїдів, внаслідок чого плазмові рівні активних стероїдів знижуються. Ця незвична взаємодія може відмічатися у жінок з високим рівнем виділення стероїдних кон’югатів з жовчю. Відомі випадки неефективності пероральних контрацептивів були пов’язані із застосуванням різних антибіотиків, включаючи ампіцилін, амоксицилін, тетрацикліни, а також метронідазол. Похідні кумаринуОдночасне застосування метронідазолу може посилювати антикоагулянтний ефект похідних кумарину і підвищувати ризик кровотечі внаслідок зниження деградації у печінці. Може знадобитися корекція дози антикоагулянтів.ЦиклоспоринПри одночасному лікуванні циклоспорином і метронідазолом існує ризик зростання сироваткових концентрацій циклоспорину. Необхідний частий моніторинг рівнів циклоспорину і креатиніну.ДисульфірамОдночасне застосування дисульфіраму може спричинити стан сплутаності свідомості або навіть психотичні реакції. Комбінації цих препаратів необхідно уникати.ФторурацилМетронідазол пригнічує метаболізм фторурацилу при їх одночасному застосуванні, тобто плазмові концентрації фторурацилу зростають.ЛітійПри одночасному застосуванні метронідазолу із солями літію слід дотримуватись обережності, оскільки під час терапії метронідазолом спостерігалися підвищені сироваткові концентрації літію.Мікофенолят мофетилРечовини, що змінюють шлунково-кишкову флору (наприклад, антибіотики), можуть знижувати оральну біодоступність препаратів мікофенолової кислоти. Під час терапії протиінфекційними засобами рекомендується ретельний клінічний і лабораторний моніторинг для виявлення зменшення імуносупресивного ефекту мікофенолової кислоти.ФенітоїнМетронідазол інгібує метаболізм фенітоїну при одночасному застосуванні, тобто плазмові концентрації фенітоїну знижуються. З іншого боку, ефективність метронідазолу знижується при одночасному застосуванні з фенітоїном.ТакролімусОдночасне застосування метронідазолу може призводити до зростання концентрації такролімусу у крові. Ймовірний механізм пригнічення печінкового метаболізму такролімусу проходить за допомогою CYP 3A4. Слід часто перевіряти рівні такролімусу у крові і функцію нирок і відповідно коригувати дозування, особливо після початку відміни терапії метронідазолом пацієнтам, стабілізованим на режимі прийому такролімусу.

Срок годности:

Термін придатності лікарського засобу у пропонованій упаковці3 роки.Термін придатності після першого відкриття контейнераНевикористаний вміст контейнера слід знищити, його не можна зберігати для подальшого застосування.Термін придатності після розведення відповідно до інструкційЗ мікробіологічної точки зору препарат слід застосувати негайно. Якщо він не був застосований негайно, користувач є відповідальним за час і умови зберігання препарату перед застосуванням. Зазвичай час зберігання не повинен перевищувати 24 годин при температурі 2-8 °C, якщо лише розведення не проводилось у контрольованих асептичних умовах.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С, в захищеному від світла місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 100 мл розчину у скляних флаконах. По 10 флаконів у картонній коробці.По 100 мл розчину у поліетиленових флаконах. По 10 флаконів у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Цей лікарський засіб не можна змішувати з іншими лікарськими засобами, крім зазначених у розділах Спосіб застосування та дози й Особливості застосування.

Місцезнаходження

Карл-Браун-Штрассе 1, 34212 Мельзунген, Німеччина/Carl-Braun-Strasse 1, 34212 Melsungen, Germany.Карретера де Террасса 121 08191 Рубі (Барселона), Іспанія/Carretera de Terrassa 121 08191 Rubi (Barcelona), Spain.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A01AB17:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Метронидазол Б Браун
Производитель:Б. Браун Мельзунген АГ, Германия
Форма выпуска:

По 100 мл розчину у скляних флаконах. По 10 флаконів у картонній коробці.По 100 мл розчину у поліетиленових флаконах. По 10 флаконів у картонній коробці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/5046/01/01 от 21.10.2011. Приказ № 685 от 21.10.2011
МНН:Metronidazole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: метронідазол;100 мл розчину містять метронідазолу 500 мг;концентрація електролітів (на 100 мл): натрій – 14 ммоль; хлориди – 13 ммоль;допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію гідрофосфат, додекагідрат; кислота лимонна, моногідрат; вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Производные имидазола. Метронидазол.
Код АТХ:A01AB17 - Метронидазол
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 кг
На капустной диете можно за неделю похудеть на 6 к...
Витамин D укрепляет иммунитет, но не защищает от COVID-19: врачи
Витамин D играет важную роль в поддержании иммунит...
Реклама