Нафкон-А инструкция по применению

Нафкон-А фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Нафкон-А капли глаз. по 15 мл во флак.-кап."дроп-тейнер®"
Производитель:
Регистрация:
№ Р.07.00/01985 от 24.06.2005. Приказ № 541 от 24.09.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 23.02.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл розчину містить нафазоліну гідрохлориду 0,25 мг і феніраміну малеату 3 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, кислота борна, бура, динатрію едетат, натрію хлорид, натрію гідроксид та/або кислота соляна концентрована (для регулювання pH), вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

стерильний, прозорий розчин;

Производитель:

Алкон - Куврер, Бельгия

Фармакотерапевтическая группа:

Деконгестанти та інші препарати для місцевого застосування у порожнині носа. Засоби, які застосовуют

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. НАФКОН®-A – протиалергійний препарат для офтальмологічного застосування, що містить 0,025% нафазоліну гідрохлориду та 0,3% феніраміну малеату та поєднує в собі антигістамінну дію феніраміну малеату, антагоніста H1-рецепторів, та судинозвужувальну дію нафазоліну гідрохлориду. Антагоністи H1-рецепторів не запобігають вивільненню гістаміну, але зменшують або запобігають впливу гістаміну на кровоносні судини, гладкі м’язи та чутливі нервові закінчення.Нафазоліну гідрохлорид - симпатоміметик із значною a-адренергічною дією. Це судинозвужувальний засіб із швидкою та тривалою дією, що зменшує набряки та гіперемію при застосуванні безпосередньо на слизову оболонку. Завдяки місцевій адренергічній активності нафазолін проявляє судинозвужувальну дію на кровоносні судини, призводячи таким чином до усунення гіперемії кон’юнктиви.Фармакокінетика. Клінічні дослідження з фармакокінетики нафазоліну гідрохлориду та феніраміну малеату для місцевого офтальмологічного застосування не проводилися. Як і у випадку з іншими препаратами для місцевого застосування в око, очікується, що після закапування препарату НАФКОН®-А відбувається системна абсорбція та препарат відзначається в плазмі в низьких концентраціях.

Показания к применению:

Для послаблення подразнення очей та/або гіперемії та для лікування алергійних та запальних захворювань очей.

Противопоказания:

Застосування НАФКОНу®-A протипоказано пацієнтам із закритокутовою глаукомою в анамнезі та пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якого з компонентів препарату.

Особенности применения:

НАФКОН®-A слід з обережністю застосовувати пацієнтам похилого віку, що мають тяжкі захворювання серцево-судинної системи, включаючи серцеву аритмію, пацієнтам з неконтрольованою гіпертензією, пацієнтам, що хворіють на діабет (особливо, якщо діабет неадекватно контролюється) та пацієнтам, що страждають на затримку сечі або аденому передміхурової залози.Якщо протягом 72 годин застосування крапель НАФКОН®-A симптоми не зникають або стан погіршується, лікування слід припинити. Не слід застосовувати НАФКОН®-A протягом тривалого часу (понад 14 днів) без подальшого огляду пацієнта лікарем.Надмірне застосування препарату може викликати поширення запалення та гіперемію ока.Щоб уникнути забруднення кінчика крапельниці та розчину, необхідно дотримуватись обережності і не торкатися повік, прилягаючих ділянок та інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Після кожного застосування щільно закривайте флакон ковпачком.Контактні лінзиПацієнти повинні бути проінформовані про те, що після інсталяції крапель НАФКОН®-А слід зачекати 10-15 хвилин перш ніж вставити контактні лінзи. НАФКОН®-A містить бензалконію хлорид як консервант, тому не слід застосовувати краплі під час носіння контактних лінз.Застосування пацієнтами похилого вікуПри застосуванні пацієнтами похилого віку немає необхідності у коригуванні дози.Застосування дітьми та підліткамиБезпеку та ефективність при застосуванні препарату дітьми, віком до 12 років, не було встановлено (див. „Передозування”).Застосування при порушенні функції печінки та нирокЗастосування нафазоліну гідрохлориду та феніраміну малеату у формі очних крапель, включаючи НАФКОН®-A, не вивчалось у пацієнтів з порушеннями функції нирок або печінки. Тому слід дотримуватися обережності при застосування НАФКОНу®-A у пацієнтів із захворюваннями нирок або печінки.Вагітність і лактаціяВагітністьНе відомо чи може нафазоліну гідрохлорид або феніраміну малеат для офтальмологічного застосування мати шкідливий вплив на плід. НАФКОН®-A має застосовуватися вагітними жінками тільки тоді, коли користь для матері виправдовує потенційний ризик для плода.Жінки, що годують груддюНе відомо чи може нафазоліну гідрохлорид або феніраміну малеат для офтальмологічного застосування виділятися в грудне молоко. НАФКОН®-А має застосовуватися жінками, що годують груддю, тільки тоді, коли користь для матері виправдовує потенційний ризик для дитини.Вплив на здатність керувати автомобілем або іншими механічними засобами. Як і у випадку застосування інших очних крапель, тимчасова нечіткість зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керування автотранспортом або механізмами. Якщо нечіткість зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати доти, доки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або механізмами.У дуже поодиноких випадках НАФКОН®-А може призвести до тимчасового мідріазу, що може погіршити зір при інтенсивному освітленні.

Способ применения и дозы:

Закапувати одну або дві краплі препарату НАФКОН®-A в кожне око кожні 3 - 4 години або з меншою частотою, необхідною для ослаблення симптомів. Не слід продовжувати лікування після зникнення симптомів.

Передозировка:

В разі передозування надлишок препарату НАФКОН®-A слід вимити з очей теплою проточною водою.Передозування або випадкове ковтання препаратів, що містять нафазолін, може викликати депресію зі значним зниженням температури тіла, брадикардію, підвищене потовиділення, сонливість та кому, особливо у дітей.

Побочные действия:

НАФКОН®-А рідко може спричинювати печіння та слабке й короткочасне поколювання (від кількох секунд до кількох хвилин), які, як правило, зникають при постійному застосуванні препарату. Інколи може виникати депресія, яка може призвести до втрати свідомості та/або коми.Можуть виникати такі побічні ефекти: розширення зіниці, підвищення внутрішньоочного тиску, системні ефекти внаслідок абсорбції (а саме: гіпертензія, серцева аритмія, гіперглікемія), нудота, головний біль.Рідко можуть виникати реакції підвищеної чутливості.

Лекарственное взаимодействие:

Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам, що лікуються інгібіторами МАО.У разі супутньої терапії з використанням інших місцевих офтальмологічних препаратів слід дотримуватись інтервалу 5-10 хвилин між їх застосуванням.

Срок годности:

Зберігати при температурі 8-300С. Захищати від світла та надмірного нагрівання. Не використовувати понад 4 тижні після першого відкриття флакона. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 15 мл у флаконах-крапельницях “Дроп-tейнер®”.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика Форма випуску

Краплі очні.

Адреса

Rijksweg 14, B-2870 Puurs, Бельгія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Нафкон-А
Производитель:Алкон - Куврер, Бельгия
Форма выпуска:По 15 мл у флаконах-крапельницях “Дроп-tейнер®”.
Регистрационное удостоверение:№ Р.07.00/01985 от 24.06.2005. Приказ № 541 от 24.09.2008
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл розчину містить нафазоліну гідрохлориду 0,25 мг і феніраміну малеату 3 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, кислота борна, бура, динатрію едетат, натрію хлорид, натрію гідроксид та/або кислота соляна концентрована (для регулювання pH), вода очищена.

Фармакологическая группа:Деконгестанти та інші препарати для місцевого застосування у порожнині носа. Засоби, які застосовуют
Код АТХ:S01GA51 - Нафазолин, комбинации
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама