Налбуфин-Зн (Nalbuphine) инструкция по применению

Налбуфин-Зн фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Налбуфин-Зн раствор д/ин., 10 мг/мл по 1 мл в амп. №10

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

Непосредственное производство: ООО «Харьковское фармацевтическое предприятие «Здоровье народа».

Фармакотерапевтическая группа:

Аналгетики. Опіоїди. Похідні морфіну.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: nalbuphine;1 мл препарату містить налбуфіну гідрохлориду у перерахуванні на 100 % речовину 10 мг; допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію цитрат; кислота лимонна, моногідрат; вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

ООО «Харьковское фармацевтическое предприятие «Здоровье народа».

Фармакотерапевтическая группа:

Аналгетики. Опіоїди. Похідні морфіну.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Налбуфіну гідрохлорид – опіоїдний аналгетик групи агоністів-антагоністів опіатних рецепторів. Є агоністом каппа-рецепторів і антагоністом мю-рецепторів, порушує міжнейронну передачу больових імпульсів на різних рівнях ЦНС, впливаючи на вищі відділи головного мозку. Гальмує умовні рефлекси, чинить седативну дію, спричиняє дисфорію, міоз, збуджує блювотний центр. Меншою мірою, ніж морфін, промедол, фентаніл, порушує роботу дихального центру і впливає на моторику шлунково-кишкового тракту. Не впливає на гемодинаміку. Ризик розвитку звикання і опіоїдної залежності при контрольованому застосуванні значно нижчий, ніж для опіоїдних антагоністів. При внутрішньовенному введенні ефект розвивається через декілька хвилин, при внутрішньом’язовому – через 10-15 хв. Максимальний ефект – через 30-60 хв, тривалість дії – 3-6 годин.Фармакокінетика.Препарат чинить швидку знеболювальну дію. Час досягнення Сmax при внутрішньом’язовому введенні – 0,5-1 година. Метаболізується в печінці. Виводиться у вигляді метаболітів з жовчю, у незначній кількості – з сечею. Проходить через плацентарний бар’єр, у період пологів може спричиняти пригнічення дихання у новонародженого. Проникає у грудне молоко. Період напіввиведення – 2,5-3 години.

Показания к применению:

Больовий синдром сильної та середньої інтенсивності; як додатковий засіб при проведенні анестезії; для зниження болю в перед- та післяопераційний період; знеболення під час пологів.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до налбуфіну гідрохлориду або будь-якого з інгредієнтів препарату. Пригнічення дихання або виражене пригнічення ЦНС, підвищений внутрішньочерепний тиск, травма голови, гостре алкогольне отруєння, алкогольний психоз, явне порушення функції печінки та нирок.Взаємодія з іншими лікарським засобами та інші види взаємодій.Під пильним наглядом і в зменшених дозах слід застосовувати препарат на тлі дії засобів для наркозу, снодійних препаратів, анксіолітиків, антидепресантів та нейролептиків для запобігання надмірному пригніченню ЦНС і пригніченню активності дихального центру. Алкоголь також посилює пригнічувальну дію Налбуфіну-ЗН на ЦНС. Препарат не слід застосовувати разом з іншими наркотичними аналгетиками через небезпеку послаблення аналгезуючої дії і можливість провокування синдрому відміни у хворих із залежністю до опіоїдів.Поєднання з похідними фенотіазину і препаратами пеніциліну може посилити нудоту та блювання.Нерекомендовані сполучення. Алкоголь підвищує седативний ефект морфоаналгетиків. Слід уникати одночасного вживання алкогольних напоїв і застосування лікарських засобів, що містять етанол.Застосовувати з обережністю з протикашльовими засобами або при замісній терапії, а також із бензодіазепінами, барбітуратами, оскільки зростає ризик пригнічення дихання, що може мати летальний наслідок у разі передозування; з морфіноаналгетиками, анксіолітиками, седативними антидепресантами (амітриптиліном, доксепіном, міансерином, міртазапіном, триміпраміном), антигістамінними (Н1) засобами, седативними, антигіпертензивними засобами, нейролептиками, талідомідом, баклофеном, оскільки посилюється пригнічення центральної нервової системи.

Особенности применения:

У хворих, які страждають на наркоманію, препарат може спричинити гострий напад абстиненції.Можлива фізична та психічна залежність у період тривалого застосування сумісно з іншими похідними морфіну. Раптове припинення тривалого застосування може спричинити синдром відміни.Не рекомендується застосовувати Налбуфін-ЗН в амбулаторних умовах через ризик виникнення денної сонливості.Налбуфін-ЗН слід з обережністю застосовувати жінкам під час пологів, коли розкриття шийки матки становить 4 см. У такому разі препарат слід застосовувати виключно внутрішньом’язово. Після застосування препарату матері слід проводити постійний моніторинг у новонароджених таких показників, як: пригнічення дихання, апное, брадикардія, аритмія.Препарат містить 3,3 мг натрію на 1 мл. Це слід враховувати при застосуванні пацієнтам, які перебувають на жорсткій дієті з низьким вмістом натрію. Налбуфін-ЗН має помірну здатність спричиняти пригнічення дихання, тому його застосування може спровокувати розвиток дихальної недостатності.При печінковій або нирковій недостатності рекомендується знизити дози препарату.У морфінзалежних осіб або пацієнтів, які пройшли курс терапії морфіном, може виникнути синдром відміни через антагоністичні властивості налбуфіну гідрохлориду.Не рекомендовано застосовувати препарат без проведення відповідної діагностики при хірургічному черевному синдромі, оскільки налбуфіну гідрохлорид може маскувати його прояви.Застосування у період вагітності або годування груддю. Через відсутність досліджень препарат не можна призначати у період вагітності та годування груддю. Препарат застосовують тільки під час пологів для знеболення. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. На період лікування слід утриматися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.

Способ применения и дозы:

Препарат призначають для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення. Дозування повинно відповідати інтенсивності болю, фізичному стану пацієнта та враховувати взаємодію з іншими одночасно застосовуваними лікарськими засобами. Зазвичай при больовому синдромі вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово від 0,15 до 0,3 мг препарату на 1 кг маси тіла хворого; разову дозу препарату вводять за необхідності кожні 4-6 годин.Максимальна разова доза для дорослих – 0,3 мг/кг маси тіла, максимальна добова доза – 2,4 мг/кг маси тіла. Тривалість застосування – не більше 3 днів.При інфаркті міокарда часто буває достатньо 20 мг препарату, що вводяться внутрішньовенно повільно, проте може бути необхідним збільшення дози до 30 мг. За відсутності чіткої позитивної динаміки больового синдрому – 20 мг повторно через 30 хв. Для премедикації – 100-200 мкг/кг маси тіла. При проведенні внутрішньовенного наркозу для введення в наркоз – 0,3-1 мг/кг протягом 10-15 хв, для підтримання наркозу – 250-500 мкг/кг кожні 30 хв. При знеболенні під час пологів препарат слід застосовувати у дозі 20 мг внутрішньом’язово.З обережністю призначають препарат хворим літнього віку, при загальному виснаженні, недостатній функції дихання.Діти. Не застосовують.

Передозировка:

Специфічним антидотом є налоксону гідрохлорид. У разі інтоксикації проводять симптоматичну терапію.

Побочные действия:

У пацієнтів, яким застосовують Налбуфін-ЗН, найчастіше спостерігаються реакції седативного характеру.З боку центральної нервової системи: запаморочення, головний біль, невротичні реакції, сонливість, депресія, сплутаність свідомості, дисфорія, порушення мовлення, зміна настрою.З боку травного тракту: нудота, блювання, сухість у роті, спазми у животі.З боку серцево-судинної системи: підвищення або зниження артеріального тиску, брадикардія, тахікардія, припливи, підвищена пітливість.З боку органів зору: нечіткість або порушення зору.З боку шкіри: кропив’янка.Місцеві реакції: може виникнути локальний біль, набряк, почервоніння, печіння та відчуття тепла.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Не слід змішувати в одному шприці з іншими ін’єкційними розчинами.Налбуфін-ЗН сумісний з 0,9 % розчином натрію хлориду, 5 % розчином глюкози і розчином Хартмана.Упаковка. По 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 або по 10 ампул у коробці.По 1 мл або по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 1 або 2 блістери у коробці.

Місцезнаходження

Україна, 61002, м. Харків, вул. Мельникова, 41.

Дополнительные данные

Дозировка:
Налбуфин-Зн раствор д/ин., 10 мг/мл по 1 мл в амп. №10
Регистрация:
№ UA/13460/01/01 от 13.02.2014. Приказ № 125 от 13.02.2014
МНН:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.