Состав:
діючі речовини1 мл розчину містить технецію–99mТс без носія у вигляді натрію пертехнетату 99 мТс 74-1850 МБк;допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію нітрат, вода для ін’єкцій.
Производитель:
Радиопрепарат- Институт ядерной физики, АН Республика Узбекистан
Фармакотерапевтическая группа:
Диагностические радиофармацевтические средства.
Фармакологические свойства:
Фармакодинаміка. Пертехнетат-99mТс є чистим гамма-випромінювачем з середньою енергією гамма-квантів 0,140 МеВ. Розпадається з періодом напіврозпаду 6,012 години до утворення технецію-99, який можна вважати стабільним.Фармакокінетика. З точки зору розподілу в біологічних структурах, іони пертехнетату певною мірою подібні до іонів йодидів і перхлоратів. Внаслідок цього 99mTс-пертехнетат накопичується у щитоподібній залозі, проте бере участь тільки в неорганічній фазі метаболізму. Іони пертехнетату зосереджуються також у слинних залозах, шлунку, судинній оболонці ока. Коефіцієнт очищення крові від іонів пертехнетату відносно невеликий.Пертехнетат–99mTс здатний проникати крізь ушкоджений гематоенцефалічний бар'єр і концентруватись у патологічних вогнищах головного мозку.Еквівалентна доза для дорослих при введенні 99mTc становить 0,013 MеВ/МБк. Доза на одиницю радіоактивності, що поглинається щитоподібною залозою, становить 0,023 мГр/МБк, що поглинається стінкою сечового міхура – 0,019 мГр/МБк, що поглинається яєчником і слинними залозами – відповідно 0,010 мГр/МБк і 0,0093 мГр/МБк.
Показания к применению:
Сканування та сцинтиграфії щитоподібної залози, оцінка неорганічної фази йодного метаболізму за тестом захвату, дослідження слинних залоз методом сіалосцинтиграфії; у нейрохірургії – для енцефалосцинтиграфії та непрямої радіонуклідної ангіографії головного мозку; в кардіології – для ангіокардіосцинтиграфії та вентрикулографії; у хірургії – для діагностики дивертикулу Меккеля.
Противопоказания:
Вагітність, період годування груддю. Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу.
Надлежащие меры безопасности при применении:
При роботі з 99mТс-пертехнетатом необхідно дотримуватися правил роботи з радіоактивними лікарськими засобами, бути обережними і вживати відповідні заходи безпеки для того, щоб зменшити до мінімального рівня ризик опромінення клінічного персоналу і пацієнтів. Працювати з радіофармацевтичними засобами можуть тільки особи, які мають відповідний дозвіл. Зберігання, застосування, транспортування і знешкодження відходів РФП здійснюються відповідно до національних ліцензійних правил.
Особенности применения:
Процедури елюювання генератора і приготування радіофармацевтичного засобу необхідно виконувати згідно з правилами безпеки при роботі з радіоактивними ізотопами.
Применение в период беременности или кормления грудью:
Протипоказане.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
Не впливає.
Дети:
Дітям препарат застосовують у разі неможливості отримати важливу діагностичну інформацію іншими методами, не пов’язаними з іонізуючим випромінюванням, а також за умов, якщо користь від дослідження переважає ризик впливу іонізуючого фактора.
Способ применения и дозы:
Основний спосіб введення пертехнетату–99mТс внутрішньовенний. Індикаторна активність залежить від особливостей конкретної методики і може коливатися у межах 37-555 МБк.
Передозировка:
Завдяки короткому періоду напіврозпаду, відсутності у спектрі випромінювання бета-частинок несприятливі побічні наслідки при застосуванні навіть високих активностей пертехнетату–99mТс не спостерігаються.
Побочные действия:
В окремих випадках може спостерігатися незначне пригнічення функцій кісткового мозку, алергічні реакції..
Лекарственное взаимодействие:
При високому вмісті йоду в плазмі крові може спостерігатися деяке послаблення включення пертехнетату–99mТс у щитоподібну залозу.
Срок годности:
Термін придатності генератора ізотопів–99Мо/99mТс 14 діб з дня виготовлення. Термін придатності пертехнетату-99mТс 12 годин після елюювання.
Условия хранения:
Зберігати при кімнатній температурі (15–25 0С). Необхідно уникати заморожування.