Натулан инструкция по применению

Натулан фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Натулан капсулы по 50 мг №50 во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9819/01/01 от 25.06.2009. Приказ № 447 от 25.06.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 капсула містить прокарбазину (у вигляді прокарбазину гідрохлориду)50,0 мг;допоміжні речовини: крохмаль, тальк, магнію стеарат, маніт.Склад капсули: желатин, титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий (барвник Е172).

Основные физико-химические свойства:

непрозорі, кольору слонової кістки (кришечка і тіло) капсули розміром № 2, містять дрібно гранульований порошок від білого до жовтуватого кольору.

Производитель:

Амарег ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Точний механізм дії прокарбазину не вивчений. Препарат інгібує синтез білків, РНК і ДНК, порушуючи процеси трансметилювання – перенесення метальних радикалів з метіоніну на транспортну РНК (т-РНК). Відсутність нормально функціонуючої т-РНК викликає порушення синтезу ДНК, РНК і білків. Важливим компонентом в механізмі дії є утворення перекису водню внаслідок самоокислення. Перекис водню, взаємодіючи сульфгідрильними групами тканинних білків, сприяє більш щільнішій спіралізації молекули ДНК та ускладненню процесів транскрипції.Фармакокінетика. Прокарбазин метаболізується в печінці та нирках протягом чотирьох стадій: окиснення, ізомеризація, гідроліз і, знову, окиснення, яке приводить до утворення метаболіту N-ізопропілтерефталевої кислоти.Прокарбазин швидко і повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Після прийому внутрішньо, прокарбазин проникає через гематоенцефалічний бар’єр і швидко досягає рівноважного стану між концентраціями плазми і рідини. Максимальна концентрації після прийому внутрішньо спостерігається протягом однієї години. Період напіввиведення становить приблизно 10 хвилин. Приблизно 70 % екскретується з сечею протягом 24 годин.

Показания к применению:

Хвороба Ходжкіна (лімфогранулематоз), лімфосаркома (злоякісна лімфома), ретикулосаркома, хвороба Брилла-Сіммерса.

Противопоказания:

Гіперчутливість до препарату або його компонентів.Тяжка лейкопенія та тромбоцитопенія, виражені порушення функцій печінки і нирок, вагітність та період годування груддю.

Особенности применения:

Спостерігалися азооспермія і стерильність. Застосування прокарбазину пов’язане з вторинними нелімфоїдними неоплазіями, включаючи рак легенів і гостру лейкемію, при застосуванні у складі комбінованої терапії.На початку кожного циклу терапії прокарбазином потрібно проводити аналіз картини крові, а також – функції печінки та нирок.Стан крові потрібно контролювати двічі на тиждень, функції печінки та нирок – один раз на тиждень. Надмірну токсичність було відзначено у пацієнтів з порушеннями функцій печінки та/або нирок; ці пацієнти повинні розпочинати лікування у лікарні.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосування прокарбазину протипоказано під час вагітності. Жінки дітородного віку повинні уникати вагітності в період застосування прокарбазину. Годування груддю не рекомендується жінкам, що знаходяться на лікуванні.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і занять іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Дети:

Для дітей будь-якого віку: 100 мг/м2 за 2 - 3 прийоми.

Способ применения и дозы:

Внутрішньо, після їжі. Лікування починають з низької дози, яку поступово підвищують до максимальної – 250 мг або 300 мг на добу: 1-й день – 50 мг, 2-й – 100 мг, 3-й – 150 мг, 4-й – 200 мг, 5-й – 250 мг, 6-й і наступні дні – 250-300 мг.Продовження лікування.Лікування дозою 250 – 300 мг на добу потрібно продовжувати до найбільш повної ремісії захворювання. Після цього призначають підтримуючу терапію у дозі 50 – 150 мг на добу.Лікування не слід переривати до досягнення загальної курсової дози по меншій мірі 6 г, оскільки до цієї межі результати ремісії оцінити важко. Якщо протягом початкової фази лікування рівень лейкоцитів знижується до 3 000 одиниць і рівень тромбоцитів – до 80 000, застосування лікарського засобу слід тимчасово припинити. Застосування підтримуючих доз повинно бути відновлене, коли рівні лейкоцитів та тромбоцитів знову зростуть. Тому дуже важливо регулярно проводити обстеження стану крові.Комбінована терапія. У складі цитостатичних схем 100 мг/м2 на добу протягом 10-14 днів. Дорослим: по 2-4 мг/кг маси тіла на добу одноразово або розділити на декілька прийомів і прийняти протягом першого тижня. Потім переходять на дозу із розрахунку 4-6 мг/кг маси тіла на добу і проводять терапію до появи ознак насичення – поява лейкопенії та тромбоцитопенії, після чого призначають підтримуючу дозу із розрахунку 1-2 мг/кг маси тіла на добу.Дітям будь-якого віку: 100 мг/м2 за 2 3 прийоми.

Передозировка:

Симптоми: запаморочення, нудота, блювання, діарея, артеріальна гіпотензія, тахікардія, тремор, галюцинації, депресія, судоми.Лікування: слід викликати блювання або зробити промивання шлунка та розпочати внутрішньовенну регідратаційну терапію. Функції печінки та картину крові потрібно контролювати протягом 2-х тижнів після нормалізації стану хворого. Необхідно проводити антимікробну профілактику.

Побочные действия:

Протягом перших днів лікування часто спостерігалися відсутність апетиту та нудота, проте ці симптоми завжди зникали через короткий проміжок часу.При прийомі препарату спостерігались наступні побічні реакції:Розлади картини крові та лімфатичні розладиПригнічення кісткового мозку, лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія, гемолітична анемія, панцитопенія, еозинофілія.Шлунково-кишкові розладиНудота, блювання, стоматит, діарея, запор, біль у животі, анорексія.Розлади нервової системиСудоми, нейропатія, парестезія, головний біль.Психічні розладиГалюцинації, депресія, сплутаність свідомості, психоз, сонливість.Гепатобіліарні розладиПечінкові розлади, гепатит, жовтяниця.Розлади дихальних шляхівІнтерстиціальна пневмонія.Судинні розладиКровотечі.Шкірні та підшкірні реакціїКропив’янка, випадання волосся, висип, токсичний епідермічний некроз, синдром Стівенса-Джонсона.Імунні розладиАлергічні реакції, включаючи анафілаксію та ангіоневротичний набряк.Метаболічні розладиАнорексія.Розлади репродуктивної системиДовготривала азооспермія.НеоплазіїВторинні нелімфоїдні неоплазії, включаючи рак легенів і гостру мієлоцитну лейкемію; мієлодисплазія.Розлади зоруПорушення зору.Скелетно-м’язові та тканинні розладиМіалгія; некроз кісток та зв’язок.ІнфекціїІнтеркурентні інфекції, сепсис.Системні розладиПірексія, астенія.

Лекарственное взаимодействие:

При лікуванні потрібно уникати вживання алкоголю (можлива дисульфірам-подібна реакція). Прокарбазин є м’яким інгібітором моноаміноксидази (МАО): необхідно виключити з раціону їжу, що містить високий рівень тираміну (наприклад, сир), а також деякі лікарські препарати; потрібно уникати одночасного застосування з симпатоміметиками та протинабряковими препаратами. Через можливе потенціювання лікарської дії слід з обережністю та в низьких дозах застосовувати наступні лікарські засоби: центральні інгібітори (наприклад, анестетики, барбітурати, наркотичні аналгетики), препарати з антихолінергічною дією (включаючи трициклічні антидепресанти), фенотіазин та антигіпертензивні засоби.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °C у сухому місці. Зберігати в недоступному для дітей місці!

Форма выпуска / упаковка:

По 50 капсул у флаконі з темного скла, що загвинчується пластиковою кришкою. По 1 флакону поміщають у картонну пачку.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

D-93055, Донаустауфер штр., 378, Регенсбург, Німеччина.D-93055, Donaustaufer str., 378, Regensburg, Germany.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Натулан
Производитель:Амарег ГмбХ, Германия
Форма выпуска:По 50 капсул у флаконі з темного скла, що загвинчується пластиковою кришкою. По 1 флакону поміщають у картонну пачку.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9819/01/01 от 25.06.2009. Приказ № 447 от 25.06.2009
МНН:Procarbazine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 капсула містить прокарбазину (у вигляді прокарбазину гідрохлориду)50,0 мг;допоміжні речовини: крохмаль, тальк, магнію стеарат, маніт.Склад капсули: желатин, титану діоксид (Е171), заліза оксид жовтий (барвник Е172).

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства.
Код АТХ:L01XB01 - Прокарбазин
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Ученые назвали кашу, которая помогает эффективно похудеть
Булгур изготавливается из мягкой пшеницы, которая ...
Простые методы лечения помогут защитить здоровье поджелудочной железы
Поджелудочная железа производит различные ферменты...
Реклама