Навелик инструкция по применению

Навелик фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Навелик концентрат для р-ра д/инф., 10 мг/мл по 1 мл во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10123/01/01 от 13.10.2009. Приказ № 739 от 13.10.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: вінорельбін;1 мл розчину містить 13,85 мг вінорельбіну тартрату (що еквівалентно 10 мг вінорельбіну);допоміжні речовини: вода для ін’єкцій

Основные физико-химические свойства:

прозорий безбарвний або світло-жовтий розчин.Несумістність. Не змішувати з іншими лікарськими засобами.

Производитель:

ПАО «ФАРМСТАНДАРТ-БИОЛЕК».

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства. Алкалоиды барвинка и их аналоги.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Навелік належить до цитостатичних антинеопластичних засобів групи алкалоїдів барвінку. Він впливає на молекулярному рівні на динамічний баланс тубуліну/мікротрубочок і інгібує полімеризацію тубуліну. Навелік діє переважно на мітотичні мікротрубочки. Вплив на аксональні мікротрубочки відзначається при високих концентраціях препарату.Вплив Навеліку на спіралізацію тубуліну менш виражений, ніж дія вінкристину. Навелік блокує мітоз у G2/M фазах клітинного циклу і спричиняє загибель клітин у період інтерфази або під час наступного мітозу.Фармакокінетика.Після внутрішньовенного введення вінорельбін широко розподіляється у тканинах. Кінетика вінорельбіну в плазмі трифазна. Середній період напіввиведення препарату в термінальній фазі становить 40 год. Кліренс із плазми дуже високий – приблизно 0,8‑1 л/год·кг. Зв’язування з білками плазми становить 50-80 %. Виводиться переважно з жовчю.

Показания к применению:

Недрібноклітинний рак легенів.Метастатичний рак молочної залози.

Противопоказания:

Вагітність.Годування груддю.Тяжкі порушення функції печінки.У комбінації з фенітоїном або вакциною проти жовтої лихоманки.Не рекомендується в поєднанні з живими атенуйованими вакцинами та ітраконазолом.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Перед введенням розчину для інфузій його перевіряють візуально. Дозволяється вводити лише прозорі безбарвні або світло-жовті розчини без механічних включень.Перед введенням розчину для інфузій необхідно впевнитися, що голка знаходиться у вені. При потраплянні препарату в оточуючі тканини можливий целюліт і навіть некроз. У разі екстравазації слід негайно припинити введення і виконати аспірацію препарату. Залишок розчину для інфузій вводять в іншу вену. Локальні підшкірні ін’єкції 1 мл гіалуронідази 250 МО/мл навколо ураженого місця, а також помірно гарячі компреси сприяють дифузії препарату, який потрапив поза вену, і знижують ризик розвитку целюліту.При потраплянні розчинів Навеліку в очі, їх необхідно негайно промити великою кількістю води. У разі потрапляння розчинів Навеліку на шкіру, її ретельно промивають великою кількістю води, потім водою з милом і знову великою кількістю води.Приготуванням розчинів для інфузій повинен займатися кваліфікований персонал у спеціально відведеній зоні.При роботі з Навеліком необхідно додержуватися правил роботи з цитотоксичними препаратами та обов’язково користуватися халатами з довгими рукавами, захисними масками, шапочками, захисними окулярами, стерильними одноразовими рукавичками, аркушами для захисту робочих поверхонь і контейнерами або мішками для токсичних відходів.Необхідно з обережністю прибирати екскрети і блювоту пацієнтів.Вагітні медичні працівники повинні бути попереджені про те, що препарат є цитотоксичним і вони повинні уникати роботи з ним.З будь-якими розбитими контейнерами слід поводитись як з небезпечними відходами і додержуватися відповідних запобіжних заходів.Токсичні відходи повинні знищуватися шляхом спалення у спеціально маркованих жорстких контейнерах.

Особенности применения:

У процесі лікування Навеліком необхідно регулярно контролювати гематологічні показники (перед кожним введенням препарату визначати рівень гемоглобіну, кількість лейкоцитів і гранулоцитів).У разі агранулоцитозу (<2000/мм3) пацієнт повинен перебувати під пильним наглядом, а чергове введення препарату відстрочують до нормалізації гематологічних показників.Пацієнтам із порушеннями функції печінки рекомендується призначати нижчі дози.Необхідна обережність у початковий період лікування пацієнтів із порушеннями функції нирок, оскільки клінічні дослідження на таких хворих не проводилися.Обережність також необхідна при лікуванні пацієнтів з ішемічною хворобою серця.Слід запобігати випадковому потраплянню розчинів Навеліку в очі, оскільки це може спричинити тяжке подразнення або навіть утворення виразок на рогівці.Навелік не можна призначати одночасно з променевою терапією на ділянку печінки.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат протипоказаний у період вагітності.Під час лікування Навеліком годування груддю необхідно припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Вплив Навеліку на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами дотепер не досліджувався.

Дети:

Відомості про ефективність і безпечність лікування Навеліком дітей дотепер відсутні.

Способ применения и дозы:

Навелік можна вводити лише внутрішньовенно!Звичайна доза при монотерапії – 25-30 мг/м2 поверхні тіла 1 раз на тиждень.При комбінованій терапії дози і частота введення залежать від схеми лікування.Концентрат для розчину для інфузій розводять 20-50 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози і вводять протягом 6-10 хв. Після введення препарату вену слід ретельно промити 0,9 % розчином натрію хлориду.У разі порушень функції печінки дози необхідно зменшувати.

Передозировка:

Симптоми: тяжка гранулоцитопенія та агранулоцитоз із ризиком розвитку суперінфекції, що може становити загрозу для життя пацієнта.Лікування: переливання концентрованої суміші гранулоцитів; введення препаратів, які стимулюють гранулоцитопоез; антибіотикотерапія.

Побочные действия:

З боку системи кровотворення: гранулоцитопенія, агранулоцитоз, анемія.З боку периферичної нервової системи: зниження сухожильних рефлексів; зрідка – парестезії; при тривалому застосуванні можлива підвищена втомлюваність м’язів нижніх кінцівок.З боку травної системи: нудота, відносно рідко – блювання; внаслідок дії препарату на автономну нервову систему шлунково-кишкового тракту – парез кишечнику, запор, у поодиноких випадках – паралітична кишкова непрохідність.З боку дихальної системи: задишка, бронхоспазм. Ці реакції можуть виникати як через декілька хвилин після введення препарату, так і через декілька годин.З боку серцево-судинної системи: у поодиноких випадках – ішемія міокарда (інфаркт міокарда, стенокардія та/або транзиторні зміни ЕКГ).Інші: алопеція (поступова і помірна), біль у щелепах.Місцеві реакції: екстравазація препарату під час внутрішньовенного введення може спричинити місцеві реакції, целюліт і навіть некроз тканин.

Лекарственное взаимодействие:

Взаємодії, характерні для всіх цитотоксичних препаратівОскільки при онкологічних захворюваннях зростає ризик розвитку тромбозів, пацієнтам часто призначають антикоагулянти. Враховуючи високу інтраіндивідуальну варіабельність показників згортання крові при онкологічних захворюваннях, а також можливу взаємодію між пероральними антикоагулянтами і протипухлинними препаратами, необхідно частіше контролювати міжнародне нормалізоване співвідношення (INR).Протипоказані комбінаціїФенітоїн (взаємодія відзначена з доксорубіцином, даунорубіцином, карбоплатином, цисплатином, кармустином, вінкристином, вінбластином, блеоміцином і метотрексатом): ризик виникнення конвульсій, оскільки протипухлинні препарати знижують абсорбцію фенітоїну в шлунково-кишковому тракті.Вакцина проти жовтої лихоманки: ризик розвитку фатальної генералізованої інфекції.Небажані комбінаціїЖиві атенуйовані вакцини: ризик розвитку потенційно фатальної генералізованої хвороби. Ризик особливо високий у пацієнтів із пригніченням імунної системи внаслідок супутніх хвороб. При можливості слід використовувати інактивовані вакцини (наприклад, проти поліомієліту).Комбінації, які вимагають увагиЦиклоспорин (взаємодія відзначена з доксорубіцином і етопозидом): можлива надмірна імуносупресія з ризиком лімфопроліферації.Такролімус (екстраполяція відомостей щодо циклоспорину): можлива надмірна імуносупресія з ризиком лімфопроліферації.Взаємодії, характерні для алкалоїдів барвінкуНебажані комбінаціїІтраконазол: посилення нейротоксичності ітраконазолу внаслідок зниження печінкового метаболізму.Комбінації, які вимагають увагиМітоміцин С: ризик посилення пульмонологічної токсичності мітоміцину С.

Срок годности:

Концентрат для розчину для інфузій Навелік в оригінальній упаковці – 2 роки.Концентрат для розчину для інфузій після відкриття упаковки, а також розчини для інфузій, приготовані шляхом розведення Навеліку 0,9 % розчином натрію хлориду або 5 % розчином глюкози, є фізично і хімічно стабільними протягом 24 год. у разі зберігання в скляній пляшці або полівінілхлоридному мішку при кімнатній температурі в незахищеному від світла місці. З мікробіологічної точки зору препарат слід використовувати негайно.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 2°C до 8°С. Не заморожувати!

Форма выпуска / упаковка:

Виробник ПАТ ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІКПо 1 мл (10 мг) або 5 мл (50 мг) у флаконах; по 1 або 10 флаконів у пачці.Виробник ТОВ ОНКО ДЖЕНЕРІКС.По 1 мл (10 мг) аюо 5 мл (50 мг) у флаконах, по 1 флакону у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняУкраїна, 61070, м. Харків, Помірки.83030, Україна, м. Донецьк, вул.. Тамбовська, буд.2.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Навелик
Производитель:ПАО «ФАРМСТАНДАРТ-БИОЛЕК».
Форма выпуска: Виробник ПАТ ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІКПо 1 мл (10 мг) або 5 мл (50 мг) у флаконах; по 1 або 10 флаконів у пачці.Виробник ТОВ ОНКО ДЖЕНЕРІКС.По 1 мл (10 мг) аюо 5 мл (50 мг) у флаконах, по 1 флакону у пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10123/01/01 от 13.10.2009. Приказ № 739 от 13.10.2009
МНН:Vinorelbine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: вінорельбін;1 мл розчину містить 13,85 мг вінорельбіну тартрату (що еквівалентно 10 мг вінорельбіну);допоміжні речовини: вода для ін’єкцій

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства. Алкалоиды барвинка и их аналоги.
Код АТХ:L01CA04 - Винорелбин
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама