Нефопам инструкция по применению

Нефопам фото, инструкция
Дозировка:
Нефопам раствор д/ин., 20 мг/мл по 1 мл в амп. №3
Производитель:
№ UA/4039/01/01 от 28.03.2016. Приказ № 273 от 28.03.2016

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: nefopam;1 мл розчину містить нефопаму гідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: натрію фосфат дигідрат, натрію гідрофосфат безводний, вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

Фарма Медитерраниа, С.Л. для "Новеко Инвест энд Трейд. Корп.", Испания/США

Фармакотерапевтическая группа:

Анальгетики и антипиретики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Нефопам – ненаркотичний аналгетик, структурно несхожий на інші аналгетики. Експериментальні дослідження вказують на центральну дію, що полягає в інгібуванні зворотного захоплення дофаміну, норадреналіну та серотоніну на рівні синапсів. У тварин нефопам виявив антиноцицептивну активність шляхом можливого зниження вивільнення глутамату на пресинаптичному рівні та активацію рецепторів N-метил-D-аспартату на постсинаптичному рівні. Нефопам у клінічних дослідженнях виявив позитивний ефект щодо післяопераційного тремтіння. Нефопам не чинить протизапальну або антипіретичну дії, не пригнічує дихання та не впливає на перистальтику кишечнику. Нефопам має незначний антихолінергічний ефект.Фармакокінетика. Після введення однієї дози 20 мг внутрішньом’язово пік у сироватці крові спостерігається через 30-60 хв, а максимальна концентрація становить 25 нг/мл. Період напіввиведення становить у середньому 5 годин. Після внутрішньовенного введення дози 20 мг період напіввиведення становить 4 години. Зв’язування з білками плазми крові становить 71-76 %. Біотрансформація значуща, ідентифіковано три метаболіти: десметилнефопам; нефопам N-оксид; N-глюкуронід нефопам.Десметилнефопам та нефопам N-оксид некон’юговані, не проявляють аналгетичної активності у дослідженнях на тваринах. 87 % введеної дози виводиться нирками, менше 5 % введеної дози виводиться у незміненому вигляді.Метаболіти, виявлені в сечі, становлять 6 %, 3 % та 36 % відповідно від дози введеної внутрішньовенно.

Показания к применению:

Післяопераційна аналгезія у складі мультимодальної аналгезії (нефопам також володіє позитивними властивостями запобігати післяопераційному тремтінню).Больовий синдром різної етіології та інтенсивності (травми, біль після хірургічних операцій, знеболювання пологів, зубний біль, міалгія, ниркова та печінкова коліки). Премедикація перед болісними медичними процедурами.

Противопоказания:

Гіперчутливість до нефопаму або до інших компонентів препарату. Судоми або їх наявність в анамнезі. Ризик затримки сечі, пов’язаної з уретропростатичними порушеннями. Ризик гострого глаукоматозного нападу. Одночасне застосування інгібіторів МАО.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Нефопам не належить до морфіноподібних препаратів та антагоністів опіатів. Таким чином, припинення лікування морфіноподібними препаратами залежних від них пацієнтів, які вже застосовують Нефопам, підвищує ризик розвитку синдрому відміни. Більш того, нефопам не підвищує дезінтоксикацію пацієнта.Співвідношення ризик/користь при лікуванні Нефопамом необхідно постійно оцінювати.Нефопам не слід призначати для лікування хронічних больових синдромів, таких як головний біль.Слід бути обережним при призначенні препарату пацієнтам із печінковою, нирковою недостатністю, пацієнтам літнього віку.Слід бути обережним при призначенні пацієнтам із тахікардією.Можливий ризик фармакологічної залежності у пацієнтів із депресією або у пацієнтів, які мають будь-яку фармакологічну залежність в анамнезі.Слід уникати застосування алкоголю та медичних засобів, що містять алкоголь, через посилення седативного ефекту при вживанні алкоголю. Не застосовувати пацієнтам для лікування інфаркту міокарда. Застосування у період вагітності або годування груддю.Препарат не застосовують у період вагітності або годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Слід враховувати можливий ризик виникнення сонливості під час лікування препаратом, що може впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Терапія має відповідати інтенсивності больового синдрому та реакції пацієнта. Внутрішньом’язове введення. Нефопам слід вводити внутрішньом’язово глибоко. На одне введення рекомендується доза 20 мг. У разі необхідності введення повторюють кожні 6 годин. Максимальна добова доза – 120 мг.Внутрішньовенне введення. Нефопам слід вводити у вигляді тривалої внутрішньовенної інфузії зі швидкістю не більше 5 мг/хв протягом не менше ніж 15 хвилин, пацієнт повинен знаходитися у лежачому положенні. Одноразова доза на одну ін’єкцію – 20 мг. У разі необхідності введення повторюють кожні 4 години. Максимальна добова доза – 120 мг. Метод введення.Нефопам можна вводити у звичайному розчині для інфузій (0,9 % розчин натрію хлориду або 5 % розчин глюкози). Оптимальне співвідношення при розведенні – 1 ампула препарату в 50 мл розчину для інфузій.Курс лікування – не більше 8-10 днів. Діти.Не застосовують дітям віком до 15 років.

Передозировка:

Симптоми: тахікардія, судоми, галюцинації, збудження. Лікування: симптоматичне лікування, кардіологічний та респіраторний моніторинг в умовах стаціонару.

Побочные действия:

З боку центральної нервової системи: сонливість, запаморочення*, синкопе, судоми*, тремор, затуманення зору, безсоння, головний біль, парестезії.З боку психіки: збудженість*, дратівливість*, галюцинації, медикаментозна залежність, сплутаність свідомості.З боку серця: тахікардія*, артеріальна гіпотензія, пальпітація*.З боку травного тракту: нудота, блювання, сухість у роті*, біль у животі, діарея.З боку сечовидільної системи: рідко може виникати зміна кольору сечі, затримка сечі.З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку, набряк Квінке, анафілактичний шок.Загальні порушення: гіпергідроз*, нездужання, зміни у місці введення.*Інші атропіноподібні реакції спостерігаються рідко, оскільки нефопам має незначний антихолінергічний ефект.

Лекарственное взаимодействие:

Слід взяти до уваги, що значна кількість лікарських засобів може посилювати пригнічення нервової системи за рахунок адитивного ефекту та може знижувати уважність.Препарати, яких це стосується: опіати (аналгетики, протикашльові препарати, замісні засоби для лікування наркозалежності), нейролептики, барбітурати, бензодіазепіни, небензодіазепінові транквілізатори (мепробамат), снотворні, антидепресанти із седативним ефектом (амітриптилін, доксепін, міансерин, міртазапін, триміпрамін), седативні блокатори Н1-гістамінових рецепторів, гіпотензивні засоби центральної дії, баклофен, талідомід.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в сухому місці при температурі 15-25 °С. Уникати заморожування. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 мл в ампулі, по 3 ампули в касеті, по 1 касеті в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьНе слід змішувати препарат з іншими лікарськими засобами в одній ємності.
Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N02BG06:

Редакция
Avatar photo
Автор: Юлия Жарикова
Врач-педиатр
неонатолог
Донецкий национальный медицинский университет им. М. Горького, педиатрический факультет
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама