Неграм (Nalidixic acid) инструкция по применению

Неграм фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Неграм таблетки по 500 мг №56 (8х7)

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: КРКА, д.д., Ново место, Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Фторхинолоны.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 500 мг налідиксової кислоти;допоміжні речовини: кальцію фосфат двохосновний, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, оксид заліза (Е172), желатин, калію сорбат, попередньо желатинізований крохмаль, магнію стеарат.

Лекарственная форма:

таблетки

Основные физико-химические свойства:

коричнево-рожеві, круглі, злегка опуклі таблетки з насічкою на одному боці;

Производитель:

КРКА, д.д., Ново место, Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Фторхинолоны.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Активною речовиною Неграму є налідиксова кислота - похідна карбоксилової кислоти. Це хіміотерапевтичний засіб, що належить до групи інгібіторів гірази. Налідиксова кислота чинить бактерицидну дію на більшість грамнегативних бактерій, особливо на E. coli, види Klebsiella, Enterobacter та Proteus. Цей препарат також ефективний проти сальмонели (Salmonella typhi, Salmonella paratyphi) і шигели (Shigella dysenteriae).Фармакокінетика. Після перорального прийому налідиксова кислота майже повністю всмоктується, її біодоступність становить 96%. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1-2 год після прийому. Налідиксова кислота метаболізується в печінці з утворенням чотирьох метаболітів. Антибактеріальну дію має лише гідроксиналідиксова кислота. У дорослих період напіввиділення становить 1-2 год, а у дітей він збільшується до 4 год. Налідиксова кислота погано проникає в тканини та органи. Більша частина (80 -90 %) виділяється нирками, і лише 4 - 5 % - через кишечник. Концентрація налідиксової кислоти в сечі значно перевищує мінімальні інгібуючі концентрації чутливих мікроорганізмів.Показання для застосування. Препарат застосовується для лікування гострих і рецидивуючих інфекцій сечового тракту, що викликані грамнегативними бактеріями: уретрити, цистити, пієлонефрити, шигельоз та сальмонельоз.

Показания к применению:

Противопоказания:

Неграм протипоказаний при підвищеній чутливості до будь-якого інгредієнта цього препарату, при судомних станах, а також вагітним та жінкам, які годують груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Препарат слід призначати з особливою обережністю пацієнтам з печінковою недостатністю, нирковою недостатністю, дефіцитом ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, підвищеною чутливістю до споріднених речовин (хінолонів), схильністю до алергії, а також із тяжким церебральним атеросклерозом. При значній нирковій недостатності (коли кліренс креатиніну менше 50 мл/хв) препарат застосовувати не рекомендується через те, що він, головним чином, виводиться із сечею, а при низькому кліренсі креатиніну відбувається його накопичення в організмі. Якщо лікування триває більше 2 тижнів, необхідно перевіряти функцію нирок і печінки.Під час лікування рекомендується уникати перебування під прямими сонячними променями. У пацієнтів з порфірією в анамнезі введення налідиксової кислоти може викликати рецидив цього захворювання.При появі значних побічних реакцій з боку центральної нервової системи (збільшення внутрішньочерепного тиску, психотичні реакції, судоми) або реакцій гіперчутливості (шкірні висипи, фоточутливість) лікування необхідно припинити.У дітей та підлітків препарат може впливати на тимчасовий хрящ, тому при появі симптомів артралгії лікування необхідно припинити.При застосуванні редукційного методу для аналізу сечі у пацієнтів, які приймають Неграм, може виникати хибнопозитивна реакція на глюкозу сечі, а також можна отримувати хибновисокі величини рівня 17-кетостероїдів у сечі.Вагітність та годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності та лактації.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобамиНеграм не впливає на здатність пацієнта керувати автомобілем та іншими механічними засобами, але у разі розвитку таких побічних ефектів, як запаморочення, галюцинації чи сонливість водіям автотранспорту та особам, що працюють з точними механізмами, слід бути обережними. 

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

При гострих інфекціях сечовивідних шляхів доза Неграму для дорослих становить 1 г, тобто 2 таблетки 4 рази на день протягом 7 днів (загальна добова доза - 4 г).Після клінічного покращання дозу можна зменшити до 500 мг чотири рази на день.При тривалому лікуванні або тривалому профілактичному застосуванні доза становить 500 мг, тобто 1 таблетка 4 рази на добу (загальна добова доза - 2 г).Дітям старше 10 років (з масою тіла більше 30 кг) призначають по 2 г на добу в 4 прийоми. Таблетки не рекомендується призначати дітям молодшого віку через важке визначення дози.

Передозировка:

Прийом дуже великої кількості таблеток може викликати нудоту, блювання, діарею, у більш тяжких випадках - порушення свідомості, метаболічний ацидоз, запаморочення, психотичні реакції та судоми. У разі передозування слід якнайшвидше промити шлунок. Якщо препарат вже всмоктався і спричинив тяжке блювання, слід відшкодувати втрату рідини та електролітів. Терапія симптоматична.

Побочные действия:

Інколи можливі такі побічні ефекти: нудота, блювання, діарея та біль у животі; рідше бувають головний біль, запаморочення, галюцинації, сонливість, порушення зору, судоми, кропив'янка зі свербежем, біль у м'язах та суглобах, парестезії, м'язова слабкість, лейкопенія, еозинофілія та тромбоцитопенія. Спостерігається фоточутливість, але вона не вимагає припинення лікування. Великі дози можуть викликати гострі психотичні реакції.Оскільки налідиксова кислота належить до групи хінолонів, можуть виникнути також такі побічні ефекти: ниркова недостатність та підвищення рівня печінкових ферментів.

Лекарственное взаимодействие:

Неграм посилює дію пероральних антикоагулянтів через їх заміну у місцях зв'язування з білками плазми. Одночасне призначення пробенециду зменшує виділення налідиксової кислоти та підвищує її концентрацію в плазмі. Одночасне призначення нітрофуранів або антацидів з налідиксовою кислотою зменшує ефект останньої.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

56 таблеток (8 х 7) у стрипах у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна назва: налідиксова кислота;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

Ново место, Словенія.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стаднік Ганна
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.