Нервиплекс инструкция по применению

Нервиплекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Нервиплекс раствор д/ин. по 2 мл в амп. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8548/01/01 от 07.07.2008. Приказ № 365 от 07.07.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 20.01.2023
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 2 мл розчину містять тіаміну гідрохлориду (В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (В6 ) 50 мг, ціанокобаламіну (В12) 1000 мкг;допоміжні речовини: хлорокрезол, натрію фосфат, динатрію едетат, кислота лимонна, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий розчин червоного кольору.

Производитель:

Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш

Фармакотерапевтическая группа:

Поливитаминные препараты.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Нервіплекс - комбінований препарат, що містить вітаміни групи В.Тіамін (вітамін В1) – кофермент ензимів, що регулюють вуглеводний, білковий та жировий обміни. Необхідний для нормального функціонування нервової системи, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Чинить помірно виражену гангліоблокуючу дію, бере участь у процесах проведення нервового збудження у синапсах.Піридоксин (вітамін В6) необхідний для здійснення метаболізму амінокислот; ліпідів і вуглеводів. Активні форми вітаміну (піридоксал фосфат і піридоксамін фосфат) є коферментами у широкому спектрі метаболічних процесів. Піридоксин бере участь у синтезі g-аміномасляної кислоти у центральній нервовій системі і синтезі гему. Він необхідний для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи. Бере участь у біосинтезі нейромедіаторів: допаміну, норадреналіну, адреналіну, серотоніну, гістаміну. Ціанокобаламін (вітамін В12) необхідний для синтезу нуклеопротеїнів та мієліну; репродукції і нормального росту клітин, а також для підтримання еритропоезу. У тканинах вітамін В12 перетворюється в коферментну форму - кобамамід В12, який є активною формою вітаміну В12. Він сприяє накопиченню в еритроцитах сполук, що містять SH–групи. Ціанокобаламін активує систему згортання крові, активує обмін вуглеводів і ліпідів. Наслідком дефіциту вітаміну В12 є мегалобластна анемія, захворювання травного тракту та нервової системи, а також недостатнє утворення мієліну, що спричиняє поступове руйнування аксонів і ядер клітин нервової системи.Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не досліджувалась.

Показания к применению:

Неврологічні порушення, спричинені дефіцитом вітамінів В1, В6 та В12:периферична нейропатія,діабетична нейропатія,алкогольні поліневрити,полінейропатії різної етіології,неврити та невралгії (ішіас, люмбаго, плексити, міжреберна невралгія, парез лицьового нерва, неврологічні ушкодження та стани дефіциту різної етіології).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, спадкова атрофія зорового нерва. Вагітність та період годування груддю.

Особенности применения:

Не рекомендується лікування високими дозами препарату протягом більш ніж 4 тижнів.З обережністю застосовувати при алергічних захворюваннях, артеріальній гіпертензії, жінкам в клімактеричному періоді (збільшується вірогідність проявів побічних реакцій).У більшості випадків парентеральне застосування призначається лише за умови неможливості перорального прийому (наприклад, блювання, передопераційні та післяопераційні стани, синдром погіршеної сорбції або після резекції шлунка). При застосуванні препарату протягом місяця і більше необхідний контроль калію у сироватці крові та проведення загальних аналізів крові.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Клінічні дослідження щодо застосування Нервіплексу жінкам в період вагітності не проводилися, тому препарат не застосовують вагітним.Вітамін В6 виділяється у грудне молоко. Тому за необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дослідження щодо впливу Нервіплексу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися. Тому при виникненні побічних ефектів слід утриматися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Дети:

Клінічних даних щодо застосування комплексу вітамінів групи В у високих дозах для дітей немає, тому застосування препарату дітям не показано.

Способ применения и дозы:

Застосовується шляхом внутрішньом’язової/внутрішньовенної ін’єкції. 

Периферична нейропатія По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 10 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяцьДіабетична нейропатія (показане паралельне застосування вітаміну С) По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 – 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяцьАлкогольні поліневрити По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяцьПолінейропатії різної етіології По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 – 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяцьНеврити та невралгії По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 - 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяцьІшіас По 2 мл 2 - 3 рази на тиждень, один курс 9 – 12 ін’єкційЛюмбаго По 2 мл 2 – 3 рази на тиждень, курс – 9 – 12 ін’єкцій, 1 – 2 курси з перервою 1 місяцьПлексити По 2 мл 3 рази на тиждень, один курс - 9 – 12 ін’єкційМіжреберна невралгія По 2 мл 3 рази на тиждень, один курс - 9 – 12 ін’єкційПарез лицьового нерва По 2 мл 3 рази на тиждень, курс - 9 – 12 ін’єкцій, 2 курси з перервою 1 місяць

При застосуванні препарату для попередження анафілактичних реакцій слід проводити біологічну пробу: внутрішньошкірно вводять 0,2 мл препарату в ділянці передпліччя. Якщо протягом 20 – 30 хв не виникає будь-яких алергічних реакцій, препарат можна застосовувати цьому хворому.Звичайна доза в період лікування – по 2 мл 2 - 3 рази на тиждень; у випадках захворювання легкого ступеня це дозування може бути іноді достатнім. У разі покращання стану хворого, лікар повинен прийняти рішення про відміну препарату. При застосуванні внутрішньом’язово можливе відчуття печіння та болю у місці ін’єкції, для попередження цього препарат потрібно вводити глибоко у м’язи.

Передозировка:

При передозуванні або тривалому застосуванні препарату (більше 2 місяців) можливе виникнення сенсорних нейропатій із симптомами парестезії, оніміння, слабкості кінцівок. Дотепер про випадки передозування Нервіплексу не повідомлялося.

Побочные действия:

Реакції підвищеної чутливості (алергічні реакції, свербіж шкіри, кропив’янка, у тяжких випадках анафілактичний шок, набряк Квінке). Можливі випадки падіння артеріального тиску, пригнічення центральної нервової системи і дихання, колапс. У такому разі прийом препарату слід припинити.У поодиноких випадках та за деяких обставин повторювані внутрішньом’язові ін’єкції препаратів, що містять тіамін, можуть спричинити анафілактоїдні реакції у хворих з підвищеною чутливістю. Для лікування слід застосовувати глюкокортикоїди та антигістамінні препарати.Піридоксин може спричинити або загострити акне вульгаріс або акнеподібну екзантему. Алергічні реакції вкрай поодинокі. Високі дози можуть спричинити підвищення рівня SGOT (глютамінової оксалоацетинової трансамінази) у крові. Вивільнення пролактину пригнічується.Рідко при застосуванні великих доз піридоксину (> 500 мг на добу) протягом тривалого часу може розвинутись оборотна периферична сенсорна нейропатія.При підвищеній чутливості до ціанокобаламіну можуть спостерігатися алергічні явища, головний біль, запаморочення, нервове збудження, біль у ділянці серця, тахікардія.

Лекарственное взаимодействие:

Препарат знижує протипаркінсонічну активність леводопи, взаємодіє з протиконвульсивними ліками, пероральними контрацептивами, неоміцином, хлорамфеніколом, пара-аміносаліциловою кислотою. Нервіплекс не впливає на клінічний ефект ізоніазиду.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати у сухому, темному, захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 ºС.

Форма выпуска / упаковка:

Ампули по 2 мл у коробці по 10 шт.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

28 Пурана Палтан, Дакка – 1000, Бангладеш.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Нервиплекс
Производитель:Джейсон Фармасьютикалс Лтд, Бангладеш
Форма выпуска:

Ампули по 2 мл у коробці по 10 шт.

Регистрационное удостоверение:№ UA/8548/01/01 от 07.07.2008. Приказ № 365 от 07.07.2008
МНН:Vitamin B1 in combination with vitamin B6 and/or vitamin B12
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 2 мл розчину містять тіаміну гідрохлориду (В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (В6 ) 50 мг, ціанокобаламіну (В12) 1000 мкг;допоміжні речовини: хлорокрезол, натрію фосфат, динатрію едетат, кислота лимонна, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Поливитаминные препараты.
Код АТХ:A11DB - Витамин в1 в сочетании с витамином в6 и/или в12
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама