Никотинелл инструкция по применению

Никотинелл фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Никотинелл пластырь трансдерм., 14 мг/24 час №14 в пак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9011/01/02 от 04.10.2013. Приказ № 860 от 04.10.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина:1 пластир трансдермальний містить нікотину 17,5 мг (що забезпечує добову дозу нікотину 7 мг) або 35 мг (що забезпечує добову дозу нікотину 14 мг), або 52,5 мг (що забезпечує добову дозу нікотину 21 мг);допоміжні речовини:Duro-Tak 387-2516, акрилатний сополімер, тригліцериди середнього ланцюга, вкрита алюмінієм поліестерова фольга, папір (26 г/м2), силіконізована поліестерова плівка, вкрита алюмінієм.

Производитель:

Новартис Консьюмер Хелс С.А., Швейцария

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при никотиновой зависимости. Варениклин.

Показания к применению:

Лікування нікотинової залежності та послаблення симптомів, що спостерігаються при спробі кинути палити.

Противопоказания:

Нещодавно перенесений інфаркт міокарда (протягом останніх 3 місяців), нестабільна або прогресуюча стенокардія, стенокардія Принцметала, тяжкі аритмії серця, гострий інсульт.Застосування Нікотинеллу протипоказано тим, хто не палить або палить рідко.Нікотинелл не можна застосовувати особам із підвищеною чутливістю до нікотину чи до будь-якого іншого компонента пластиру.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Залежним курцям, які мають неконтрольоване підвищення артеріального тиску слід спочатку спробувати припинити паління без нікотинозамісної терапії. Якщо така спроба виявилась невдалою, можна запровадити лікування із застосуванням пластиру Нікотинелл, проте оскільки дані з безпеки для цієї групи пацієнтів обмежені, лікування слід проводити під медичним наглядом.З обережністю слід застосовувати Нікотинелл хворим з вираженою артеріальною гіпертензією, стабільною стенокардією, захворюваннями судин мозку, серцевою недостатністю, недостатністю периферичного артеріального кровообігу, хворим на цукровий діабет, гіпертиреоїдизм або феохромоцитому, з тяжкими порушеннями функцій печінки і нирок, загостренням виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.Нікотинелл необхідно з обережністю застосовувати на шкіру з ознаками ураження. У випадках тяжких або стійких реакцій на шкірі лікуванням трансдермальним пластирем Нікотинелл слід припинити та застосовувати іншу лікарську форму.Дози нікотину, що добре переносяться дорослими курцями, можуть призвести до симптомів тяжкого отруєння у дітей та можуть стати для них летальними.Трансдермальний пластир Нікотинелл містить алюміній, тому його слід зняти під час проходження процедури магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Вагітність.Вагітним жінкам рекомендується повністю відмовитися від паління без нікотинозамісної терапії.Тютюнопаління під час вагітності може спричинити затримку росту та внутрішньоутробну загибель плода, передчасні пологи, а також гіпотрофію новонароджених, особливо якщо жінка продовжує палити протягом третього триместру вагітності.У III триместрі нікотин має гемодинамічну дію (наприклад змінює серцевий ритм плода), що може вплинути на плід безпосередньо перед пологами. Якщо жінка не може самостійно відмовитись від тютюнопаління під час вагітності, застосування пластирів Нікотинелл можна рекомендувати лише після консультації з лікарем та після оцінки співвідношення ризик/користь. Нікотинозамісна терапія також має побічні ефекти, проте ризик для плода є меншим порівняно з таким при палінні, оскільки при нікотинозамісній терапії:максимальна концентрація нікотину в плазмі крові менша;до організму не надходять поліциклічні вуглеводні та монооксид вуглецю, що містяться в тютюновому димі.Таким чином, після 6 місяців вагітності Нікотинелл необхідно застосовувати лише під медичним наглядом, якщо до третього триместру вагітності жінка не змогла припинити палити.Період годування груддю.Нікотин проникає у грудне молоко у кількостях, які можуть впливати на дитину, навіть при застосуванні у терапевтичних дозах, тому жінкам, які годують груддю, рекомендується повністю відмовитися від паління без нікотинозамісної терапії. Якщо жінка не може самостійно відмовитись від тютюнопаління, в період годування груддю слід надавати перевагу пероральним лікарським засобам для проведення нікотинозамісної терапії. Застосування пластирів Нікотинелл можна рекомендувати в період годування груддю лише після консультації з лікарем.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Немає даних щодо ризику негативного впливу на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами, якщо пластир застосовують у рекомендованих дозах. Однак слід взяти до уваги, що утримання від паління саме по собі може призвести до зміни настрою та поведінки.

Дети:

Клінічний досвід застосування Нікотинеллу дітям віком до 18 років відсутній, тому терапія пластиром Нікотинелл пацієнтів цієї вікової категорії протипоказана.Дози нікотину, що добре переносяться дорослими курцями, можуть призвести до симптомів тяжкого отруєння у дітей та можуть стати для них летальними. Навіть використаний пластир із залишковою кількістю нікотину шкідливий для дітей. Тому Нікотинелл слід тримати в недоступних для дітей місцях.

Способ применения и дозы:

Під час терапії Нікотинеллом пацієнти повинні повністю відмовитись від тютюнопаління.Застосування пластирів Нікотинелл одночасно з іншими лікарськими формами нікотинозамісної терапії можливе лише під суворим медичним наглядом.Дорослі.Ступінь нікотинової залежності оцінюється кількістю щоденно випалених цигарок або за допомогою тесту Фагерстрома. Рекомендоване дозування препарату Нікотинелл приведене в таблиці: Ступінь нікотинової залежності Початкова фаза (3–4 тижні) Наступний етап лікування (3–4 тижні) Припинення лікування (3–4 тижні) 5 або більше балів за тестом Фагерстрома або   випалювання 20 та більше цигарок на добу Нікотинелл 21 мг/24 години Нікотинелл 14 мг/24 години або перехід на Нікотинелл 21 мг/24 години* Нікотинелл 7 мг/24 години або Нікотинелл 14 мг/24 години, а потім Нікотинелл 7 мг/24 години* Менше 5 балів за тестом Фагерстрома або  випалювання менше 20 цигарок на добу Нікотинелл 14 мг/24 години або перехід на Нікотинелл 21 мг/24 години* Нікотинелл 7 мг/24 години** або Нікотинелл 14 мг/24 години Припинення лікування** або Нікотинелл 7 мг/24 години *Залежно від того, наскільки добре контролюються симптоми відміни.**При позитивному результаті.Дозування пластиру підбирають індивідуально: дозу нікотину можна збільшити, якщо при початковому застосуванні пластирів не спостерігається послаблення симптомів, що супроводжують відмову від тютюнопаління, або, навпаки, зменшити у разі появи побічних ефектів, спричинених застосуванням надмірної дози нікотину.Тривалість лікування становить близько 3 місяців, але може змінюватися залежно від індивідуальних відчуттів пацієнта.Пластир Нікотинелл не можна застосовувати більше 6 місяців, якщо інше не призначено лікарем. Для застосування пластиру Нікотинелл потрібно відкрити один пакетик та наклеїти пластир на суху, вільну від волосяного покриву, інтактну шкіру верхньої частини руки, плеча, стегна тощо. Новий пластир необхідно наклеювати через 24 години на нове місце на шкірі.При наклеюванні пластиру необхідно уникати контакту з очима та носом; після наклеєння необхідно вимити руки.

Передозировка:

Летальна доза нікотину при гострому отруєнні становить близько 0,5–0,75 мг на 1 кг маси тіла, що для дорослих становить 40–60 мг. Навіть невелика кількість нікотину небезпечна для дітей і може спричинити тяжке отруєння. Якщо є підозри на отруєння у дітей, необхідно негайно звернутися до лікаря.Передозування при використанні пластирів Нікотинелл може спостерігатись, якщо на шкіру одночасно наклеїти кілька пластирів. Загальними симптомами інтоксикації нікотином можуть бути загальна слабкість, підвищена пітливість, посилене слиновиділення, нудота, блювання, діарея, біль у ділянці живота, порушення слуху та зору, головний біль, тахікардія та серцева аритмія, задишка, знесилення, судинна недостатність, коматозний стан та судоми.Лікування передозування необхідно проводити негайно, оскільки симптоми розвиваються досить швидко. Необхідно негайно зупинити надходження нікотину до організму та розпочати симптоматичне лікування, а також контролювати стан хворого.Побічні ефектиНікотинелл може спричиняти побічні ефекти, аналогічні тим, що виникають під час тютюнопаління.Найбільш поширеними реакціями є реакції на шкірі в місці нанесення: подразнення шкіри, набряк, еритема, свербіж, висипи, кропив’янка та пухирі. Більшість побічних реакцій на шкірі зникають протягом 48 годин, проте у найбільш тяжких випадках еритема та інфільтрація проявляються від 1 до 3 тижнів. Значні реакції з боку шкіри починаються через 3–8 тижнів після початку терапії.Як реакція на відмову від паління може розвиватись афтозний стоматит, проте не виявлено його зв’язку з нікотинозамісною терапією.Повідомлялося про випадки інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів та кашель, пов’язані з тривалим палінням в минулому.Побічні реакції на лікарський засіб представлені нижче.Дуже часто (³1/10)Загальні порушення та місцеві ураження: реакції в місці нанесення.Часто (³1/100,

Лекарственное взаимодействие:

Паління (але не вживання нікотину) пов’язано з підвищенням активності CYР1А2. Після відмови від паління можливе зниження кліренсу субстратів цього ензиму. Це може призвести до підвищення рівнів лікарських речовин у плазмі, що мають потенційну клінічну значимість для препаратів з вузьким терапевтичним індексом, наприклад теофіліну, оланзапіну, клозапіну та ропініролу.Також може зростати концентрація у плазмі крові таких речовин як кофеїн, парацетамол, феназон, фенілбутазон, пентазоцин, лідокаїн, бензодіазепіни, варфарин, естроген та вітамін В12, що також метаболізуються CYР1А2. Проте клінічна значущість такого впливу на ці речовини є невідомою.Паління може призводити до зниження аналгезуючого ефекту опіоїдів (наприклад декстропропоксифену, пентазоцину), зниження діуретичної відповіді на фуросемід, зниження впливу бета-адреноблокаторів (наприклад пропранололу) на артеріальний тиск та частоту серцебиття, а також до зниження рівня виліковування виразки Н2-антагоністами.Паління та нікотин можуть підвищувати рівень кортизолу та катехоламінів у крові і тим самим знижувати ефект ніфедипіну або адренергічних антагоністів та збільшувати ефект адренергічних агоністів.Підвищена підшкірна абсорбція інсуліну, спричинена відмовою від паління, може призвести до необхідності зниження дози інсуліну, що вводиться.{0>peut supprimer les phénomènes cités plus haut.ПрекраПризначаючи терапію пластирями Нікотинелл, лікарі повинні зважати на необхідність коригування доз вищевказаних препаратів.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По одному пластиру у пакетику з паперу/алюмінію/поліаміду/поліакрилонітрилу; по 7 або 14, або 28 пакетиків у картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N07BA01:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама