Норфлок-Н инструкция по применению

Норфлок-Н фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Норфлок-Н капли глаз./уш., р-р 3 мг/мл по 5 мл во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/14279/01/01 от 12.03.2015. Приказ № 138 от 12.03.2015
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: норфлоксацин;1 мл розчину містить норфлоксацину 3 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, декаметоксин, динатрію едетат, натрію гідроксид, кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій.

Производитель:

Нико, ООО, г.Макеевка, Донецкая обл., Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые в офтальмологии и отологии. Противомикробные средства. Норфлоксацин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Норфлоксацин – антимікробний засіб групи фторхінолонів; пригнічує активність ДНК-гіраз бактеріальної клітини та реплікацію ДНК бактерій. Норфлоксацин має широкий спектр антимікробної дії щодо переважної більшості грамнегативних мікроорганізмів. МІК Escherichia coli, Klebsiella spp., Enterobacter spp., Proteus spp., Citrobacter spp. становить 2 мг/л або менше. Менш чутливі Acinetobacter spp., Providencia spp., Serratia spp. МПК Pseudomonas aeruginosa – менше 1-2 мг/л, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae та Neisseria meningitidis – менше 2 мг/л, патогенних штамів Salmonella  та Schigella – менше 1 мг/мл, Campylobacter – менше 4 мг/мл, стафілококів – 1-4 мг/мл, стрептококів – 2-16 мг/л. До дії препарату не чутливі анаеробні бактерії, мало чутливі ‒ Enterococcus i Acinetobacter.Фармакокінетика. Інформація про розподіл норфлоксацину при застосуванні в офтальмології та отології відсутня, однак відомо, що норфлоксацин розподіляється у більшості рідин і тканин організму, у тому числі очей і вух. З білками зв’язується від 10 % до 15 % препарату. Починає діяти через 1 годину після закапування в око. Максимальна концентрація у сироватці крові при застосуванні добової офтальмологічної дози 2,5 мг становить 10,2 нг/мл.Норфлоксацин розпадається на 6 активних метаболітів, антибактеріальна активність яких нижча за таку у вихідної речовини. Норфлоксацин метаболізується у печінці та нирках. Приблизно 30 % активної речовини виводиться із сечею у незміненому вигляді. Період напіввиведення препарату становить 3-4 години.

Показания к применению:

Поверхневі інфекції ока (бактеріальні кон'юнктивіти, кератити, блефарити), інфекції зовнішнього та середнього вуха (зовнішні отити, хронічні гнійні середні отити).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до норфлоксацину та до інших препаратів фторхінолонового ряду. Вірусні та грибкові захворювання очей та вух.

Особенности применения:

Норфлоксацин у формі крапель застосовують тільки місцево. Для досягнення кращого терапевтичного ефекту краплі слід застосовувати у поєднанні із системною протимікробною терапією (за винятком легких випадків).Повідомлялося про тяжкі, а іноді й летальні випадки реакції гіперчутливості (анафілактичні реакції) у пацієнтів, які застосовували хінолони системно, причому у деяких пацієнтів тяжкі реакції спостерігались після прийому першої дози. Деякі реакції супроводжувалися серцево-судинним колапсом, втратою свідомості, поколюванням, набряком глотки або обличчя, диспное, кропив’янкою, свербежем. Тільки кілька пацієнтів мали реакції підвищеної чутливості в анамнезі. Тяжкі анафілактичні реакції потребують невідкладного лікування із застосуванням епінефрину та інших реанімаційних заходів, включаючи кисневу терапію, внутрішньовенні вливання, внутрішньовенне введення антигістамінних препаратів, кортикостероїдів, амінів, що звужують судини, штучну вентиляцію легень, згідно з клінічними показаннями. Тривале застосування норфлоксацину, як і будь-яких інших антибактеріальних препаратів, може призвести до активізації росту не чутливих до нього мікроорганізмів, включаючи гриби. При виникненні суперінфекції рекомендується провести відповідне лікування. З обережністю призначають краплі Норфлок-Н хворим на епілепсію, із судомними синдромами іншої етіології, з вираженими порушеннями функції печінки/нирок, при атеросклерозі судин головного мозку.Можливий розвиток світлобоязні; слід носити світлозахисні окуляри та уникати тривалої дії яскравого світла.Слід припинити застосування препарату Норфлок-Н при появі перших ознак висипів на шкірі або інших ознак реакції підвищеної чутливості.Незалежно від тяжкості клінічних проявів, лікування офтальмологічних захворювань потрібно здійснювати після ретельного обстеження очей за допомогою щілинної лампи. При застосуванні препарату для лікування отиту рекомендується здійснювати медичні обстеження пацієнтів для своєчасного встановлення можливої необхідності застосування інших терапевтичних заходів (системного застосування антибіотиків, хірургічного втручання і т.д.).Перед закапуванням крапель у вухо необхідно провести аспірацію гною та промивання зовнішнього слухового проходу антисептичним розчином.Застосування в період вагітності або годування груддю.Не застосовують.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Протягом 30 хвилин після закапування препарату в очі слід утримуватися від керування автотранспортом та потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги.

Способ применения и дозы:

Застосування в очі. Дорослим і дітям віком від 15 років при гострих інфекційних захворюваннях очей препарат призначають по 1-2 краплі кожні 15-30 хвилин, потім частоту інстиляцій зменшують.При помірно вираженому процесі призначають по 1-2 краплі 2-6 разів на добу.При гострій та хронічній трахомі призначають по 2 краплі в кожне око 2-4 рази на добу протягом 1-2 місяців.Після зникнення симптомів захворювання застосування препарату слід продовжити протягом наступних 48 годин.Застосування у вуха. Дорослим і дітям віком від 15 років при захворюваннях вуха призначають у вухо по 5 крапель 3 рази на добу.Краплі повинні мати температуру тіла. Перед застосуванням крапель слід провести санацію зовнішнього слухового проходу. Пацієнтові слід лягти на бік або нахилити голову, щоб полегшити закапування. Після інстиляції голову слід тримати у цьому положенні приблизно 2 хвилини. У зовнішній слуховий прохід можна покласти ватну турунду.Коли симптоми захворювання зникають, застосування препарату слід продовжити протягом наступних 48 годин.Діти.Не застосовують дітям віком до 15 років.

Передозировка:

При випадковому прийомі крапель внутрішньо спостерігаються нудота, блювання, діарея, головний біль, запаморочення, відчуття тривоги.Лікування: за необхідності проводять симптоматичну терапію; необхідно забезпечити достатнє надходження рідини в організм, утворення кислої реакції сечі, щоб запобігти кристалурії.

Побочные действия:

З боку органів зору: відчуття дискомфорту, відчуття стороннього тіла, набряк повік, гіперемія та набряк кон’юнктиви, фотофобія.Алергічні реакції: висипання, свербіж, набряк Квінке, дерматит.З боку органів слуху: свербіж у вусі, дзвін у вухах.Інші: неприємний присмак у роті.

Лекарственное взаимодействие:

Взаємодія з іншими лікарськими засобами при місцевому застосуванні норфлоксацину не описана. Однак є відомості, що системне застосування деяких хінолонів призводить до підвищення концентрації теофіліну у плазмі крові, впливає на метаболізм кофеїну і посилює дію пероральних атикоагулянтів, таких як варфарин та його похідні, а також пов’язане з тимчасовим підвищенням рівня креатиніну в сироватці крові у пацієнтів, які сумісно застосовували циклоспорин.

Срок годности:

2 роки.Термін придатності після відкриття флакону – 10 діб.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл у флаконах № 1, № 5.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ :

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Норфлок-Н
Производитель:Нико, ООО, г.Макеевка, Донецкая обл., Украина
Форма выпуска:По 5 мл у флаконах № 1, № 5.
Регистрационное удостоверение:№ UA/14279/01/01 от 12.03.2015. Приказ № 138 от 12.03.2015
МНН:Norfloxacin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: норфлоксацин;1 мл розчину містить норфлоксацину 3 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, декаметоксин, динатрію едетат, натрію гідроксид, кислота оцтова льодяна, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые в офтальмологии и отологии. Противомикробные средства. Норфлоксацин.
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама