Офлоксацин инструкция по применению

Офлоксацин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Офлоксацин капсулы по 200 мг №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7380/01/01 от 04.12.2007. Приказ № 772 от 04.12.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 капсула містить офлоксацину 200 мг;допоміжні речовини: гідроксипропілметилцелюлоза, натрію лаурилсульфат, лактоза, магнію стеарат, кальцію фосфат двозамінений безводний, тальк.

Основные физико-химические свойства:

капсули тверді желатинові, корпус - жовтого кольору,ковпачок - червоно-коричневого кольору, розміру 2. Вміст капсул - порошок білого або майже білого кольору;

Производитель:

Элегант, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Фторхинолоны.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Офлоксацин має бактерицидну дію. Ефективний відносно широкого спектра грамнегативних аеробних бактерій та ряду грампозитивних аеробних бактерій. Бактерицидна дія офлоксацину пов'язана з блокадою ферменту ДНК-гірази в бактеріальних клітинах. Високоактивний відносно більшості грамнегативних мікроорганізмів: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Morganella morganii, Klebsiella spp., Klebsiella pneumoniae, Enterobacter spp., Serratia spp., Citrobacter spp., Yersinia spp., Haemophilus influenzae, Neisseeria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis spp., Providencia spp, Mycoplasma spp., Acinetobacter spp., Chlamydia spp., Helicobacter pylori. Активний відносно деяких грампозитивних мікроорганізмів, зокрема Staphylococcus spp., Streptococcus spp. (особливо бета-гемолітичних), Listeria monocytogenes, Corynebacterium spp. Офлоксацин також активний відносно Mycobacterium leprae, Mycobacterium tuberculosis. Помірно чутливі до офлоксацину Enterococcus faecalis, Streptococcus pneumoniae, Pseudomonas spp., Legionella pneumophila. Офлоксацин активний відносно мікроорганізмів, які виробляють бета-лактамази. До препарату нечутливі анаеробні бактерії (крім В. urealiticus). Фармакокінетика. Офлоксацин добре і швидко всмоктується із травного тракту. Пероральна біодоступність становить майже 100 %. Після прийому максимальна концентрація у сироватці крові досягається через 1-2 год. Період напіввиведення становить 5-8 годин. При прийомі під час їжі абсорбція трохи зменшується. На терапевтичному рівні концентрація препарату утримується протягом 8-12 год., відносно високочутливих збудників -протягом 24 год. Зв'язування з білками плазми дорівнює 25 %. Добре проникає у тканини та рідини організму і виявляється в терапевтичних дозах у слизових оболонках, мокротинні, кістковій тканині, спинномозковій рідині, переходить через плацентарний бар'єр і в грудне молоко. З організму виводиться з сечею та калом. Офлоксацин метаболізується до десметилової та N-оксидної форм; десметилофлоксацин має помірну антибактеріальну активність. Через 24-48 годин після прийому препарату 75-80 % дози виводиться з сечею в незмінному стані, що призводить до високої концентрації препарату у сечі. Менше 5 % виводиться з сечею у вигляді метаболітів. Від 4 до 8 % дози може виділятися з калом.

Показания к применению:

Інфекції середньої та помірної тяжкості, спричинені чутливими до дії препарату мікроорганізмами: гострий і хронічний бронхіт та пневмонія; інфекції вуха, горла, носа; інфекції шкіри і шкірних утворень; неускладнена уретральна та цервікальна гонореї, негонококові уретрити та цервіцити, неускладнені цистити та простатити; плеврит, емпієма плеври, інфікування при бронхоектатичній хворобі, легеневі абсцеси, інфекції м'яких тканин, кісток, суглобів; інфекції органів черевної порожнини та малого таза, бактеріальна діарея; захворювання уретри, шийки матки, прямої кишки, спричинені чутливими до офлоксацину гонококами, хламідіями; інфекції жовчних шляхів; остеомієліт; такі інфекційні хвороби, як черевний тиф, сальмонельоз, шигельоз.

Противопоказания:

Не призначати дітям до 18 років, вагітним та у період годування груддю, хворим на епілепсію, при ураженні центральної нервової системи з пониженим судомним порогом, при захворюваннях печінки, гепатиті та підвищеній чутливості до компонентів препарату.

Особенности применения:

Офлоксацин слід приймати внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи водою. Дозволяється приймати як до, так і після їжі. Не призначати препарат у дозі вище 400 мг 2 рази на добу для дорослих з нормальною функцією нирок через можливість виникнення кристалурії. З обережністю призначати хворим з захворюваннями нирок. Уникати впливу сонячного випромінювання при прийомі препарату, можливі серйозні ускладнення та патологічні реакції.За винятком дуже рідких випадків (наприклад, окремі порушення нюху, смаку і слуху) всі побічні ефекти Офлоксацину зникають після відміни препарату. У разі розвитку побічних ефектів, особливо з боку нервової системи, алергічних реакцій, що можуть з'явитись відразу після першого прийому, препарат необхідно відмінити.Виникнення діареї під час лікування Офлоксацином, особливо в тяжкій формі, яка не припиняється, може бути проявом псевдомембранозного коліту. При підозрі на розвиток такого ускладнення лікування Офлоксацином повинне бути відразу припинено і одночасно призначено невідкладну антибактеріальну терапію (внутрішньо - ванкоміцин або метронідазол). Препарати, які зменшують перистальтику кишечнику, протипоказані. Може бути порушена здатність керувати автомобілем при прийомі офлоксацину, особливо при вживанні алкоголю.Необхідно проводити періодичний аналіз крові.

Способ применения и дозы:

Доза залежить від виду мікроорганізму і ступеня тяжкості інфекції, віку, маси тіла і функції нирок хворого. Курс лікування становить 7-10 днів, лікування необхідно продовжити ще 2-3 дні після усунення симптомів інфекції. При тяжких і ускладнених інфекціях курс терапевтичного лікування можна подовжити.Офлоксацин застосовують дозами від 200 до 400 мг на добу, дози збільшуються до 400 мг 2 рази на добу при лікуванні інфекцій сечового тракту; 400 мг один або два рази на добу при лікуванні інфекцій нижніх дихальних шляхів; 400 мг на добу при лікуванні негонококових уретритів та цервіцитів. Дози 400 мг і менші приймають за один прийом, переважно ранком. Одноразово доза 400 мг може бути призначена для лікування неускладненої гонореї. Доза та тривалість лікування визначається індивідуально.Для хворих з порушенням ниркової функції (кліренс креатиніну від 50 до 20 мл на хвилину) максимальна добова доза препарату не повинна перевищувати 200 мг (1 капсула).

Передозировка:

Симптоми: можливі порушення з боку ЦНС: сплутаність свідомості, запаморочення, головний біль, тимчасова втрата слуху, втрата орієнтації у просторі, а також підвищення температури, блювання, пропасниця, гематопоетичні реакції (лейкопенія, тромбоцитопенія, гостра гемолітична анемія), шкірні, шлунково-кишкові реакції та реакції печінки, задишка, ниркова недостатність, стоматит, анорексія. Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія; специфічного антидоту не існує.

Побочные действия:

ШКТ: нудота, блювання, діарея, зниження апетиту. Дуже рідко - псевдомембранозний коліт.Центральна і периферична нервова системи: рідко - головний біль. У поодиноких випадках психоз. З боку печінки: рідко - підвищення рівня печінкових трансаміназ. Дуже рідко - дисфункція печінки та підшлункової залози, явища гепатотоксичності.Серцево-судинна система: рідко - тахікардія, короткочасна гіпотензія.Система кровотворення: рідко - підвищення рівня білірубіну у сироватці крові. Дуже рідко - лейкопенія.Сечовидільна система: рідко - порушення функції нирок з розвитком інтерстиціального нефриту. Ці реакції можуть прогресувати до гострої ниркової недостатності та некрозу канальців нирок. Дерматологічні реакції: рідко - шкірні алергічні реакції, еритематозні висипи, відчуття свербежу.Інші: порушення зору, порушення менструального циклу, пропасниця.

Лекарственное взаимодействие:

Вплив офлоксацину на метаболізм теофіліну незначний, тому немає потреби в корекції дози. Офлоксацин посилює дію препаратів антикоагулянтної дії. Зменшується виділення речовин з сечею при одночасному прийомі Офлоксацину з пробенецидом, циметидином, фуросемідом, метотрексатом, що призводить до підвищення рівня препаратів у сироватці крові й може посилити ризик токсичної дії. Не призначати Офлоксацин одночасно з нітрофурантоїном, оскільки останній може пригнічувати антибактеріальну дію офлоксацину у сечових шляхах. Полівітаміни та інші речовини, що містять залізо та цинк, антацидні компоненти знижують ефективність Офлоксацину. При одночасному застосуванні Офлоксацину та деяких нестероїдних протизапальних засобів (фенбуфен) можливі судоми. Офлоксацин підвищує рівень пероральних гіпоглікемізуючих препаратів у сироватці крові, тому при їх одночасному застосуванні слід регулярно проводити моніторинг рівня глюкози крові.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 до 25 °С. Термін придатності 3 роки.Умови відпуску. За рецептом.

Форма выпуска / упаковка:

Капсули по 200 мг № 10, № 10x10 у блістерах.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: Ofloxacin , 9-фтор-2,3-дигідро-3-метил-10-(4-метил-1-піперазиніл)-7-оксо-7Н-піридо/1,2,3-de/l,4-бензоксазинкарбонова кислота;

Форма випуску

Капсули.

Адреса

205, Кіртіман, Ахмедабад-9, Індія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01MA01:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама