Окерон инструкция по применению

Окерон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Окерон раствор д/ин., 0,05 мг/1 мл по 1 мл в амп. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3101/01/01 от 10.05.2005. Приказ № 206 от 10.05.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл містить октреотиду ацетату 50 мкг або 100 мкг;допоміжні речовини: кислота молочна, манітол, натрію бікарбонат, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина;

Производитель:

Вокхардт Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Гормоны гипофиза и гипоталамуса.

Фармакологические свойства:

ОКЕРОН являє собою синтетичний октопептид, котрий є похідним природного гормону соматостатину, він має подібні фармакологічні ефекти, але при цьому тривалість його дії значно більша. Препарат пригнічує патологічно підвищену секрецію гормону росту, а також пептидів і серотоніну, які утворюються у гастро-ентеро-панкреатичій ендокринній системі.У хворих, яким проводяться операції па підшлунковій залозі, застосування октреотиду під час операції і після неї знижує частоту типових післяопераційних ускладнень, наприклад: панкреатичних свищів, абсцесів, сепсису, гострого післяопераційного панкреатиту та ін.Фармакокінетика.Після підшкірного введення препарат швидко та повністю проникає у кров’яне русло. Максимальна концентрація препарату в плазмі досягається у межах 30 хв після введення.Зв'язування з білками плазми становить 65 %. Зв'язування октреотиду з форменими елементами крові вкрай незначно. Обсяг розподілу становить 0,27 л/кг.Загальний кліренс – 160 мл/хв. Близько 32 % введеної дози препарату виводиться в незміненому вигляді нирками. Період напіввиведення (Т1/2) після підшкірної ін'єкції препарату становить 100 хв. Після внутрішньовенного введення виведення препарату здійснюється у дві фази: Т1/2 - 10 і 90 хвилин відповідно. У літніх пацієнтів знижується кліренс, а Т1/2 збільшується. При важкій нирковій недостатності кліренс зменшується вдвічі.

Показания к применению:

Акромегалія (при відсутності достатнього ефекту від хірургічного лікування, променевої терапії та у неоперабельних хворих).Профілактика та лікування ускладнень після операцій на підшлунковій залозі.Рефрактерна діарея у хворих на СНІД.Зупинка кровотечі і профілактика повторної кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу у хворих на цироз печінки.Ендокринні пухлини травного тракту і підшлункової залози, карциноїдні пухлини з наявністю карциноїдного синдрому, глюкагономи, гастриноми (синдром Золлінгера-Еллісона), інсуліноми, соматолібериноми.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особенности применения:

ОКЕРОН треба застосовувати з обережністю у пацієнтів що страждають на жовчнокам'яну хворобу та цукровий діабет.У хворих на цукровий діабет, що одержують інсулін, ОКЕРОН може знижувати потребу в інсуліні.Якщо камені в жовчному міхурі виявлені перед початком лікування, питання про застосування ОКЕРОНУ вирішується індивідуально, залежно від співвідношення потенційного лікувального ефекту препарату і можливих факторів ризику, пов'язаних з наявністю каменів у жовчному міхурі.Побічні ефекти з боку ШКТ можуть бути зменшені, якщо ін'єкції ОКЕРОНУ робити в проміжках між прийомами їжі або перед сном.Для зменшення явищ дискомфорту в місці ін'єкції рекомендується доводити розчин препарату перед уведенням до кімнатної температури і вводити менший обсяг препарату. Варто уникати декількох ін'єкцій у те саме місце через короткі інтервали часу.

Способ применения и дозы:

При акромегалії підшкірно початкова доза становить 0,05-0,1 мг через 8-12 год, в подальшому залежно від концентрації гормону росту в крові, клінічних симптомів та переносимості препарату. У більшості хворих добова доза становить 0,2-0,3 мг. Максимальна доза – 1,5 мг/добу. Якщо протягом трьох місяців лікування відсутня позитивна динаміка, лікування слід припинити.Для профілактики ускладнень після операцій на підшлунковій залозі першу дозу 0,1 мг вводять підшкірно за 1 год до лапаротомії; потім після операції вводять підшкірно по 0,1 мг 3 рази на добу протягом 7 наступних днів.Для зупинки кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу вводять внутрішньовенне у дозі 0,025-0,05 мг за годину у вигляді тривалих інфузій протягом 5 днів. У хворих літнього віку немає необхідності в зниженні дози октреотиду.При рефрактерній діареї у хворих на СНІД вводять підшкірно в початковій дозі 0,1 мг 3 рази на добу. Якщо після 1 тижня лікування симптоми не зникають, дозу підвищують до 0,25 мг 3 рази на добу.При ендокринних пухлинах травного тракту і підшлункової залози вводять підшкірно в початковій дозі 0,05 мг1-2 рази на добу. Далі, залежно від клінічного ефекту (дослідження гормонів, що продукуються пухлиною), переносимості препарату дозу можна поступово підвищити до 0,1-0,2 мг 3 рази на добу. В особливих випадках можуть знадобитися вищі дози. Підтримуючу дозу встановлюють індивідуально.

Передозировка:

Можливі такі симптоми: короткочасне зниження ЧСС, почуття припливу, спастичний біль у животі, діарея, нудота, відчуття порожнечі в шлунку.Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

З боку ШКТ, підшлункової залози, печінки і жовчного міхура: можливі - анорексія, нудота, блювання, спастичні болі в животі, відчуття здуття живота, надлишкове газоутворення, діарея і стеаторея. Хоча виділення жиру з калом може зростати, немає вказівок на те, що тривале лікування октреотидом може призводити до розвитку порушень усмоктування (мальабсорбція). У поодиноких випадках можуть відзначатися явища, що нагадують гостру кишкову непрохідність.Відомі окремі випадки гострого гепатиту без холестазу, а також гіпербілірубінемії у поєднанні із збільшенням активності лужної фосфатази, гамма-глютамілтрансферази та дещо менше інших трансаміназ.Тривале використання ОКЕРОНу може призводити до утворення конкрементів у жовчному міхурі.Є повідомлення про поодинокі випадки гострого панкреатиту, що розвивався в перші години або дні застосування і минав після скасування октреотиду.З боку серцево-судинної системи: в окремих випадках - аритмія, брадикардія.З боку вуглеводного обміну: можливе порушення толерантності до глюкози після прийому їжі (обумовлено пригніченням препаратом секреції інсуліну), гіпоглікемія; у поодиноких випадках при тривалому лікуванні можливий розвиток персистуючої гіперглікемії.Місцеві реакції: у місці ін'єкції можливі біль, відчуття свербежу або печіння, почервоніння і набряк (такі явища звичайно минають протягом 15 хв).Інші: алергійні реакції, алопеція.

Лекарственное взаимодействие:

ОКЕРОН зменшує всмоктування циклоспорину та сповільнює всмоктування циметидину.Необхідне коригування доз одночасно застосовуваних сечогінних засобів, b-адреноблокаторів, антагоністів кальцію, інсуліну, пероральних гіпоглікемічних препаратів.При одночасному застосуванні окерону і бромкриптину біодоступність останнього підвищується.Препарати, що метаболізуються ферментами системи цитохрому Р450 і мають вузький терапевтичний діапазон доз, слід призначати з обережністю.

Срок годности:

Зберігати в захищеному від світла місці та недоступному для дітей місці, при температурі від 2°С до 8°С. Не заморожувати!Термін придатності - 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 мл в ампулі, по 1 ампулі в коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна назва: октреотид;

Форма випуску

Розчин для ін’єкцій.

Адреса

Вокхардт Тауерс, Бандра-Курла Комплекс, Бандра Іст, Мумбай 400 051, Індія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ H01CB02:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама