Окурил инструкция по применению

Окурил фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Окурил капли глаз. 0,25 % по 5 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4576/01/01 от 23.05.2006. Приказ № 310 от 23.05.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл крапель 0,5% містить тимололу мале ату, що еквівалентно тимололу 5.0 мг;1 мл крапель 0,25% містить тимололу мале ату, що еквівалентно тимололу 2.5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію едетат, натрію гідрофосфат, натрію дигідрофосфат, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний або майже безбарвний розчин;

Производитель:

Русан Фарма Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Бета-адреноблокаторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Після застосування Окурилу очних крапель знижується внутрішньоочний тиск. Дія препарату пов’язана зі зменшенням секреції водянистої вологи, але не виключено й деяке збільшення її відтоку. Ефект пов’язаний з інгібуванням аденілатциклазної системи циліарної тканини, який здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньоочну рідину, що приводить до зниження інтенсивності процесу вологоутворення. Фармакокінетика. Дія препарату починається як правило через 20 хв після застосування, досягає максимуму через 1 - 2 год. Ефект триває до 24 год. Препарат призначений для місцевого застосування, але всмоктується слизовою оболонкою ока і може спричиняти системну дію, що притаманна блокаторам бета-адренорецепторів.

Показания к применению:

Підвищений внутрішньоочний тиск; хронічна відкритокутова глаукома; глаукома при афакії; уроджена глаукома; вторинна глаукома.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання дихальних шляхів. Брадикардія, синдром слабкості синусового вузла, атріовентрикулярна блокада ІІ - ІІІ ступеня. Серцева недостатність, що не може бути усунена медикаментозно. Кардіогенний шок. Тяжке алергічне запалення слизової оболонки носа. Порушення живлення роговиці. Не призначати препарат новонародженим (принаймні перші 4 тижні життя) та недоношеним дітям.

Особенности применения:

Офтальмологічне застосування тимололу може у деяких випадках призводити до виникнення побічних ефектів, спричинених системною дією бета-блокаторів. Препарат слід обережно застосовувати у випадках, коли системне застосування бета-блокаторів протипоказано, а саме: бронхіальна астма, синусова брадикардія, кардіогенна блокада, лабільний діабет, атріовентрикулярна блокада першого ступеня.Перед тим як розпочинати лікування, слід належним чином компенсувати серцеву недостатність. Необхідно періодично здійснювати моніторинг пацієнтів з тяжкими захворюваннями серця в анамнезі, включаючи вимірювання кров’яного тиску та пульсу, та виявляти можливі ознаки застійної серцевої недостатності.Якщо хворі приймають бета-блокатори перорально, слід брати до уваги додатковий вплив на внутрішньоочний тиск і посилення системної дії цих препаратів.Якщо пацієнт переводиться з лікування іншим протиглаукомним препаратом на лікування тимололом, слід продовжувати попереднє лікування протягом першого дня (при режимі дозування, вказаному у розділі „Спосіб застосування та дози”). Наступного дня необхідно зовсім припинити застосування попереднього протиглаукомного засобу і продовжувати лікування тимололом.У разі, якщо тимолол повинен застосовуватись у комбінації з іншими препаратами, слід продовжувати його застосування за тією самою схемою дозування. При застосуванні комбінованої терапії потрібен індивідуальний підхід до кожного пацієнта; лікар повинен вирішити, застосування яких або всіх препаратів слід припинити, якщо внутрішньоочний тиск триматиметься на задовільному рівні.Для стабілізації дії тимололу може знадобитися приблизно 4 тижні, тому оцінка стану після завершення цього періоду повинна включати вимірювання внутрішньоочного тиску. У зв’язку з тим, що внутрішньоочний тиск протягом дня змінюється, вимірювати його треба у різний час протягом дня.Окурил не можна застосовувати, якщо Ви носите м’які контактні лінзи, оскільки консервуючі засоби можуть відкладатися на м’яких контактних лінзах та чинити шкідливу дію на око.Жорсткі контактні лінзи необхідно зняти перед закапуванням і вставляти знову не раніше, як через 15 хв.Перед першим використанням слід зняти алюмінієву кришечку, надіти пластмасовий ковпачок-піпетку на флакон і надалі зберігати в такому вигляді.Під час лікування слід утримуватися від вживання алкоголю. Вагітність і лактація.Через те, що немає достатнього досвіду щодо застосування очних крапель під час вагітності та лактації, застосування можливо лише тоді, коли користь від терапевтичного ефекту значно перевищує можливий ризик для плода або дитини.При застосуванні Окурилу слід дотримуватись обережності під час роботи з транспортними засобами та механізмами, які потребують уваги.

Способ применения и дозы:

На початку лікування закапувати по 1 краплі Окурилу 0,25% двічі на добу у хворе око. Якщо очний тиск при регулярному застосуванні досягає бажаних цифр, дозу можна знизити до 1 краплі 1 раз на добу. У разі, якщо очний тиск погано піддається контролю або якщо після тривалого лікування чутливість до препарату знизилась, слід перейти на Окурил 0,5%.Дозування для дітей таке саме, як у дорослих. Термін лікування до 4 тижнів.

Передозировка:

При передозуванні можливі головний біль, запаморочення, уповільнення дихання та серцебиття, задишка, хрипи, серцевий напад або інші симптоми, описані в розділі “Побічна дія”. У такому випадку проводять симптоматичну терапію.

Побочные действия:

Очі: кон’юнктивіт, запалення країв повік, відчуття сухості в очах, затуманення зору, можливе двоїння в очах та опущення верхньої повіки.При застосуванні Окурилу можуть виникати побічні ефекти, притамані препаратам класу блокаторів бета-адренорецепторів, а саме:з боку дихальних шляхів: бронхоспазм, закладеність носа, біль у грудях, задишка;з боку шкіри: алергічні реакції - висипання, кропив’янка, ангіоневротичний набряк;з боку серцево-судинної системи, особливо у пацієнтів із захворюваннями серця, можуть виникати: уповільнений або нерегулярний пульс, зниження кров’яного тиску, відчуття серцебиття, атріовентрикулярна блокада та серцева недостатність, синдром Рейно. Можливі також ішемія мозку, колапс, зупинка серця; загальні ефекти: головний біль, запаморочення, поганий настрій. Крім того можуть відзначатись загальна слабкість, нудота, послаблення лібідо, астенія, безсоння, депресія, збудження, шум у вухах.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні очних крапель, що містять адреналін, можливе розширення зіниці. Одночасне застосування очних крапель, що містять адреналін та пілокарпін, посилює дію тимололу. При одночасному застосуванні блокаторів бета-рецепторів можливе двостороннє посилення дії як на очі (зниження внутрішньоочного тиску), так і на серцево-судинну систему. Якщо очні краплі Окурил застосовуються одночасно із засобами для зниження артеріального тиску або для лікування захворювань серця (наприклад, антагоністи кальцію, резерпін або блокатори бета-рецепторів), то досить часто можуть спостерігатися зниження артеріального тиску та уповільнення пульсу. Це слід враховувати і відносно засобів, які приймалися нещодавно і не встигли повністю елімінуватися.

Срок годности:

Зберігати при температурі від 5 до 25оС в темному, сухому, недоступному для дітей місці.Після відкриття флакона використати препарат протягом 6 тижнів.Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл у флаконі разом з пластмасовим ковпачком-піпеткою в поліетиленовому пакетику в картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: timolol; (S)-1-[(1,1-диметилетил)аміно]-3-[[4-(морфолініл)-1,2,5-тіадіазоліл]окси]-2-пропанол, (Z)-бутендіоат (1 : 1) сіль;Форма випускуКраплі очні.Адреса58-Д, Гавт, Інд. Істейт, Чаркоп, Кандівалі (Вест). Мумбаї – 400067, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Окурил
Производитель:Русан Фарма Лтд, Индия
Форма выпуска: По 5 мл у флаконі разом з пластмасовим ковпачком-піпеткою в поліетиленовому пакетику в картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4576/01/01 от 23.05.2006. Приказ № 310 от 23.05.2006
МНН:Timolol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл крапель 0,5% містить тимололу мале ату, що еквівалентно тимололу 5.0 мг;1 мл крапель 0,25% містить тимололу мале ату, що еквівалентно тимололу 2.5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію едетат, натрію гідрофосфат, натрію дигідрофосфат, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Бета-адреноблокаторы.
Код АТХ:S01ED01 - Тимолол
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Эрозивный гастрит
Виды эрозивного гастритаЭрозивный гастрит — симпто...
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Реклама
ВОЗ: смог ежегодно вызывает 1,4 млн смертельных случаев
Концентрация мелких твердых частиц в воздухе, таки...
Болезнь Альцгеймера вызывает уменьшение головного мозга
Болезнь Альцгеймера является одной из форм деменци...
Реклама