Опатадин инструкция по применению

Опатадин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Опатадин капли глаз., р-р, 1 мг/мл по 5 мл во флак.-кап.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/14563/01/01 от 19.08.2015. Приказ № 527 от 19.08.2015
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: olopatadine; 1 мл розчину містить олопатадину 1 мг (у вигляді олопатадину гідрохлориду);допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію гідрофосфат, додекагідрат; бензалконію хлорид; розчин кислоти хлористоводневої або натрію гідроксид; вода очищена.

Производитель:

Польфарма С.А.,Фармацевтический завод

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби для застосування в офтальмології. Протинабрякові та антиалергійні засоби. Олопатадин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Олопатадин є сильнодіючим селективним антиалергійним/ антигістамінним засобом, що має декілька виражених механізмів дії. Він протидіє вивільненню гістаміну (основного медіатора алергійної реакції у людей) та запобігає індукованому гістаміном виділенню цитокінів епітеліальними клітинами кон’юнктиви людини. Дані досліджень in vitro свідчать, що препарат діє на опасисті клітини кон’юнктиви людини, пригнічуючи вивільнення медіаторів запалення. Відзначалося, що місцеве офтальмологічне застосування препарату Опатадин у пацієнтів з вільними носослізними каналами зменшує симптоми, які часто супроводжують сезонний алергійний кон’юнктивіт. Препарат не спричиняє клінічно значущих змін діаметра зіниці.Доклінічні дані, отримані при проведенні стандартних досліджень з безпеки, фармакології, токсичності повторних доз, генотоксичності, досліджень канцерогенного потенціалу та токсичного впливу на репродуктивну функцію, не виявили будь-якої небезпеки для людини. Фармакокінетика. Олопатадин абсорбується системно, як і інші лікарські засоби для місцевого застосування. Однак системна абсорбція олопатадину при місцевому застосуванні є низькою, з концентраціями у плазмі крові у межах від значення нижче межі кількісного визначення (

Показания к применению:

Лікування сезонних алергічних кон’юнктивітів.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до олопатадину або до будь-якого з компонентів препарату.

Особенности применения:

Опатадин є антиалергійним/антигістамінним засобом, що застосовується місцево, але абсорбується системно. При будь-яких ознаках серйозних реакцій або підвищеній чутливості слід припинити застосування препарату.Повідомлялося про випадки точкової кератопатії та/або токсичної виразкової кератопатії, пов’язаних із застосуванням бензалконію хлориду в офтальмологічних лікарських засобах як консерванта. Оскільки Опатадин містить бензалконію хлорид, слід уважно спостерігати за пацієнтами з синдромом сухого ока або ушкодженнями рогівки, які часто або впродовж тривалого часу застосовують препарат.Контактні лінзиПацієнтів слід проінформувати про те, що необхідно зачекати 10-15 хвилин після закапування препарату Опатадин, перш ніж вставляти контактні лінзи. Не слід застосовувати Опатадин під час носіння контактних лінз, оскільки бензалконію хлорид, який входить до складу препарату, може спричинити знебарвлення кольорових контактних лінз.Застосування у період вагітності або годування груддю.ВагітністьНемає клінічних даних щодо застосування препарату Опатадин протягом періоду вагітності. Досліди на тваринах виявили репродуктивну токсичність після системного застосування.Олопатадин не рекомендується застосовувати вагітним та жінкам репродуктивнорго віку, які не застосовують контрацептивні засоби.Годування груддюОпатадин не рекомендується до застосування у період годування груддю. Олопатадин виявлявся у молоці тварин після перорального введення. Досліди на тваринах продемонстрували сповільнений зріст малят самок, яким вводились системні дози олопатадину, що значно перевищували максимальні рекомендовані дози при застосуванні в око людини. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Як і у разі застосування інших очних крапель, тимчасове затуманення зору або інші порушення зору можуть впливати на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати, поки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Дети:

Опатадин можна застосовувати дітям віком від 3 років у тому ж самому дозуванні, що і дорослим.

Способ применения и дозы:

В кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) слід закапувати по 1 краплі препарату Опатадин два рази на добу (з інтервалом у 8 годин). У разі необхідності лікування може тривати до 4-х місяців.Щоб попередити забруднення кінчика крапельниці та розчину, необхідно дотримуватись обережності і не торкатись повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці. Після кожного застосування щільно закривайте флакон-крапельницю.У разі застосування інших офтальмологічних засобів слід дотримуватись інтервалу 5-10 хвилин між їх застосуванням.Застосування пацієнтам літнього вікуНемає необхідності у корегуванні дозування для цієї категорії пацієнтів.Застосування дітямОлопатадин можна застосовувати у педіатрії (діти віком від 3 років) у тому ж самому дозуванні, що і дорослим. Застосування при порушеннях функції печінки та нирок.Досліджень олопатадину у формі очних крапель у пацієнтів із порушеннями функції печінки або нирок не проводилося. Однак немає необхідності в коригуванні дозування у разі порушень функції печінки або нирок (див. розділ Фармакокінетика).

Передозировка:

Немає даних про передозування у людини при випадковому або навмисному ковтанні. Олопатадин виявив низький рівень гострої токсичності у тварин. Випадкове ковтання вмісту всього флакона препарату Опатадин призведе до максимальної системної дії 5 мг олопатадину. Ця дія може проявитися при кінцевій дозі 0,5 мг/мл у дитини вагою 10 кг у разі 100 % абсорбції.Збільшення інтервалу QT у тварин спостерігалося тільки при дозах, які істотно перевищували максимальну дозу для людини, що вказує на малоймовірність збільшення інтервалу QT при клінічному застосуванні. При попаданні в очі надлишку препарату рекомендовано промити очі теплою водою.

Побочные действия:

Нижченаведені побічні ефекти були оцінені як пов’язані із застосуванням препарату та класифіковані відповідно до таких частот: дуже часті (≥ 1/10), часті (> 1/100,  1/1000, ≤ 1/100), поодинокі (> 1/10000, ≤ 1/1000) та рідкісні (≤ 1/10000). У межах кожної групи побічні ефекти представлені у порядку зменшення їх ступеня тяжкості.Інфекції та інвазіїНечасті: риніт.З боку нервової системиЧасті: головний біль, дисгевзія.Нечасті: запаморочення, гіпестезія.З боку органів зоруЧасті: біль в оці, подразнення ока, сухість ока, аномальна чутливість очей.Нечасті: ерозія рогівки, ушкодження епітелію рогівки, порушення з боку епітелію рогівки, точковий кератит, кератит, забарвлення рогівки, виділення з ока, світлобоязнь, затуманення зору, зниження гостроти зору, блефароспазм, відчуття дискомфорту в оці, свербіж ока, кон’юнктивальні фолікули, порушення з боку кон’юнктиви, відчуття стороннього тіла в оці, посилена сльозотеча, свербіж повік, еритема повік, набряк повік, порушення з боку повік, гіперемія кон’юнктиви, гіперемія ока.З боку дихальної системиЧасті: сухість носа.З боку шкіри та підшкірних тканинНечасті: контактний дерматит, відчуття жару на шкірі, сухість шкіри.Порушення загального характеру та станів, пов’язаних із місцем введенняЧасті: втома.Невідомі (неможливо оцінити частоту їх виникнення з існуючих даних) Нижченаведені побічні реакції були отримані у постмаркетинговий період.Офтальмологічні: набряк рогівки, кон’юнктивіт, набряк ока, припухлість ока, мідріаз, порушення зору, утворення лусочок по краях повік.Системні: гіперчутливість, диспное, сонливість, припухлість обличчя, дерматит, еритема, нудота, блювання, синусит, астенія, нездужання.

Лекарственное взаимодействие:

Дослідження щодо вивчення взаємодії препарату Опатадин з іншими лікарськими засобами не проводилось.Дослідження in vitro показали, що олопатадин не пригнічує метаболічні реакції ізоферментів 1А2, 2С8, 2С9, 2С19, 2D6, 2E1 та ЗА4 цитохрому Р 450. Ці результати свідчать про те, що олопатадин не призводить до метаболічної взаємодії з іншими активними речовинами у разі їх супутнього застосування.

Срок годности:

2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.Термін придатності препарату після першого відкриття – 28 днів.

Условия хранения:

Не потребує спеціальних умов зберігання.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл у флаконі з капельницею і кришкою с гарантійним кільцем; по 1 флакону в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

ЗаявникФармацевтичний завод “ПОЛЬФАРМА” С.А./ Pharmaceutical Works “POLPHARMA” S.A.Місцезнаходження заявника та його адреса місця провадження діяльності.вул. Пельплиньска 19, 83-200, Старогард Гданьски, Польща/ 19, Pelplinska Str., 08-200, Starogard Gdanski, Poland
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ S01GX09:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Опатадин
Производитель:Польфарма С.А.,Фармацевтический завод
Форма выпуска:По 5 мл у флаконі з капельницею і кришкою с гарантійним кільцем; по 1 флакону в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/14563/01/01 от 19.08.2015. Приказ № 527 от 19.08.2015
МНН:Olopatadine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: olopatadine; 1 мл розчину містить олопатадину 1 мг (у вигляді олопатадину гідрохлориду);допоміжні речовини: натрію хлорид; натрію гідрофосфат, додекагідрат; бензалконію хлорид; розчин кислоти хлористоводневої або натрію гідроксид; вода очищена.

Фармакологическая группа:Засоби для застосування в офтальмології. Протинабрякові та антиалергійні засоби. Олопатадин.
Код АТХ:S01GX09 - Олопатадин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама