Орфирил Ретард инструкция по применению

Орфирил Ретард фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Орфирил Ретард таблетки, п/о, киш./раств. по 300 мг №50
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5781/02/01 от 22.01.2007. Приказ № 19 от 22.01.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка ретард містить 300 мг вальпроату натрію;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, метильований, кальцію сульфат гемігідрат, желатин ферментативно гідролізований (безводний), тальк, метакрилової кислоти – етилакрилату сополімер (1 : 1), кальцію бегенат, титану діоксид (Е 171), триацетин, макро-гол 6000.

Основные физико-химические свойства:

круглі опуклі таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою, білого або майже білого кольору;

Производитель:

Деситин Арцнеймиттель ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Противоэпилептические средства.

Показания к применению:

Первинно генералізовані епілептичні напади, такі як напади типу абсанс (мала епілепсія, абсанс), міоклонічні та тоніко-клонічні напади.

Противопоказания:

Гіперчутливість до вальпроату натрію або інших складників препарату.Попереднє або наявне захворювання печінки та/чи тяжких порушень функції печінки або підшлункової залози.Захворювання печінки у сімейному анамнезі.Наявність в анамнезі випадків смерті близьких родичів від ураження печінки під час лікування вальпроатом натрію.Порфірія.Діти віком до 6 років.

Особенности применения:

Натрію вальпроат можна використовувати як самостійно, так і в комбінації з іншими протиепілептичними засобами при інших типах нападів, наприклад, при простих або мультиформних парціальних нападах чи вторинно генералізованих парціальних нападах.Для дітей віком від 3 місяців до 6 років повинні застосовуватись форми з низьким вмістом вальпроату натрію (Орфірил® сироп, Орфірил® 150).Вагітність. Призначення препарату у період вагітності можливе тільки в тому разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Жінки репродуктивного віку повинні бути проінформовані про необхідність планування вагітності і спостереження за нею вже до початку терапії. Рекомендуються методи пренатальної діагностики для раннього виявлення дефектів розвитку (ультразвук та визначення альфа-фетопротеїну). Комбінація з іншими протиепілептичними засобами підвищує ризик пороків розвитку, тому вальпроєву кислоту при можливості слід застосовувати у вигляді монотерапії. Застосування фолієвої кислоти до вагітності може знизити кількість випадків дефектів нервової трубки у немовлят, народжених жінками з групи високого ризику. Якщо жінка планує вагітність, їй слід обдумати прийом 5 мг фолієвої кислоти на добу. Лікування не можна припиняти у період вагітності без згоди лікаря, тому що раптова відміна препарату або неконтрольоване зниження дози можуть призвести до збільшення частоти епілептичних нападів. Кількість випадків дефектів нервової трубки підвищується при збільшенні дози, особливо вище 1000 мг/добу. Вальпроєва кислота проникає крізь плаценту й досягає в плазмі плода більш високої концентрації, ніж у материнській плазмі. Якщо Орфірил® необхідний, його потрібно застосовувати у період вагітності, особливо у перші три місяці, у найнижчих дозах, здатних купірувати напади. Оскільки пороки у розвитку викликаються піковими концентраціями у плазмі, добову дозу слід розподіляти на декілька малих доз протягом доби, особливо між 20-м та 40-м днями вагітності.Лактація. Вальпроєва кислота проникає у грудне молоко. Однак її кількість незначна і зазвичай не становить небезпеки для новонародженого. Тому припинення годування груддю, як правило, не обов’язкове.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з іншими механізмами.Під час лікування вальпроатом натрію здатність швидко реагувати може бути порушеною. Це слід враховувати, якщо необхідна підвищена концентрація уваги, наприклад, при керуванні автомобілем та обслуговуванні машин.

Способ применения и дозы:

Призначення препарату та розрахунок дози здійснюється лікарем індивідуально для кожного хворого з метою купірування епілептичних нападів, застосовуючи якнайменшу дозу, особливо у період вагітності. Для досягнення найефективнішої дози рекомендується її поступове підвищення. У разі використання вальпроату натрію для монотерапії початкова доза звичайно становить 5-10 мг/кг маси тіла зі збільшенням на 5 мг/кг маси тіла кожні 4-7 днів. У деяких випадках повний терапевтичний ефект спостерігається через 4-6 тижнів. Через це добові дози не повинні перевищувати середні значення на ранніх етапах лікування.Загалом, середні добові дози під час тривалої терапії складають:діти (від 6 років до 13 років)  30 мг/кг маси тіла на добу,підлітки (від 14 до 17 років) 25 мг/кг маси тіла на добу,дорослі  20 мг/кг маси тіла на добу.Таблетки Орфірил® 300 ретард слід проковтувати цілими, запиваючи великою кількістю рідини (приблизно 1 склянка води). Приймати за 1 годину до їжі. Добову дозу Орфірил® 300 ретард можна розподілити на 1-2 разові дози.Для дітей віком від 3 місяців до 6 років повинні застосовуватись форми з низьким вмістом вальпроату натрію (Орфірил® сироп, Орфірил® 150).

Передозировка:

Симптоми інтоксикації характеризуються сплутаністю свідомості, седацією, міастенією та гіпорефлексією або арефлексією. При надмірному передозуванні може виникнути серйозна депресія ЦНС і можуть бути порушені дихальні функції. У разі передозування рекомендуються стаціонарна терапія, що включає блювання, промивання шлунка, штучне дихання та інші підтримуючі заходи. У випадку необхідності можуть бути використані гемодіаліз, гемоперфузія, внутрішньовенне введення налоксону у поєднанні з пероральним застосуванням активованого вугілля.

Побочные действия:

Найбільш частими побічними ефектами натрію вальпроату, про які повідомляється, є порушення з боку ШКТ, що виникають приблизно у 20 % пацієнтів. Часто виникаючими побічними ефектами є ожиріння та полікістоз яєчників (≥1 % - <10 %). Випадки тяжкого ураження печінки спостерігались особливо у дітей, які проходили курс лікування натрію вальпроатом у високих дозах або в комбінації з іншими протиепілептичними засобами).Небажані побічні ефекти класифіковані згідно з частотою їх виникнення: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); іноді (>1/1000, <1/100); рідко (>1/10 000, <1/1000); дуже рідко (<1/10 000), включаючи окремі повідомлення.Порушення з боку крові та лімфатичної системиЧасто: тромбоцитопенія, лейкопенія.Іноді: кровотеча.Дуже рідко: порушення з боку кісткового мозку, знижена концентрація фібриногену та/або фактора коагуляції VIII, порушення агрегації тромбоцитів, подовження часу кровотечі, лімфоцитопенія, нейтропенія, панцитопенія, анемія.Порушення з боку імунної системиРідко: червоний вовчак і васкулітПовідомлялось про алергічні реакціїЕндокринні порушенняРідко: гіперандрогенія.Розлади травлення та порушення обміну речовинЧасто: гіперамоніємія, збільшення або зменшення маси тіла, підвищений або знижений апетит.Рідко: гіперінсулінемія, низькі рівні інсуліноподібного фактора росту зв'язуючого протеїну I, набряки, гіпотермія.Дуже рідко: повідомлялось про аномальні результати тестів функції щитовидної залози. Їх клінічна значимість не визначена.Психічні розладиРідко: дратівливість, галюцинації, сплутаність свідомості.Порушення з боку нервової системиЧасто: сонливість, тремор, парестезії.Іноді: транзиторна кома, у деяких випадках асоційована з підвищенням частоти епілептичних нападів.Рідко: головний біль, гіперактивність, спастичність, атаксія, ступор, гіперсалівація.Дуже рідко: енцефалопатія, деменція, асоційована з церебральною атрофією, синдром Паркінсона (оборотний), погіршення слуху, шум у вухах.Порушення з боку шлунково-кишкового трактуДуже часто: болі, нудота, блювання.Рідко: діарея, панкреатит.Порушення з боку печінки та жовчних шляхівЧасто: зміни функціональних показників печінки.Рідко: тяжке ураження печінки.Порушення з боку шкіри та підшкірних тканинЧасто: тимчасове випадіння волосся, знебарвлення волосся.Рідко: екзантема, мультиформна еритема.Дуже рідко: синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайелла.Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхівДуже рідко: синдром Фаншоні, енурез у дітей.Порушення з боку репродуктивної системи та молочної залозиЧасто: аменорея.Рідко: полікістоз яєчників.

Лекарственное взаимодействие:

Вальпроат натрію може потенціювати дію інших протиепілептичних засобів та центральний депресивний ефект снодійних і психотропних препаратів, що містять барбітурати (нейролептики та антидепресанти). Вальпроат натрію може також впливати на метаболізм і зв’язування з білками плазми інших препаратів, наприклад, протикашльових засобів, що містять кодеїн. Інші протиепілептичні засоби, такі як фенобарбітал, фенітоїн та карбамазепін, прискорюють екскрецію вальпроату натрію. Фелбамат лінійно підвищує концентрацію вільної вальпроєвої кислоти у плазмі в залежності від дози. Мефлоквін підсилює розщеплення вальпроєвої кислоти, що може призвести до підвищення частоти нападів. Конценрація вальпроєвої кислоти може підвищуватись внаслідок одночасного використання циметидину, флуоксетину, еритроміцину та протимікробних засобів з групи карбапенемів. Одночасне застосування вальпроату натрію та антикоагулянтів або кислоти ацетилсаліцилової може викликати підвищену кровоточивість. Кислота ацетилсаліцилова знижує також зв’язування вальпроєвої кислоти з білками плазми крові. Вальпроєва кислота інгібірує метаболізм ламотриджину, може підвищувати концентрацію у плазмі етосуксиміду та зидовудину. Оскільки вальпроат натрію частково розщеплюється до кетонових тіл, може виникнути псевдопозитивна реакція сечі на кетонові тіла, про що слід пам’ятати під час лікування хворих на діабет з підозрою на кетоацидоз. Інші ліки можуть також впливати на метаболізм вальпроату натрію та його зв'язування з білками плазми.

Срок годности:

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºC.Термін придатності – 5 років.

Форма выпуска / упаковка:

Орфірил® 300 ретард: 50 вкритих кишковорозчинною оболонкою таблеток пролонгованої дії в упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: valproic acid, 2-пропілпентанова кислота;

Форма випуску

Таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою, пролонгованої дії.

Адреса

ДЕСИТИН Арцнейміттель ГмбХВег байм Ягер 21422335 ГамбургНімеччина.

Заявник

“ДЕСИТИН Арцнейміттель ГмбХ”, Німеччина.

Адреса

ДЕСИТИН Арцнейміттель ГмбХВег байм Ягер 21422335 ГамбургНімеччина.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Орфирил Ретард
Производитель:Деситин Арцнеймиттель ГмбХ, Германия
Форма выпуска:

Орфірил® 300 ретард: 50 вкритих кишковорозчинною оболонкою таблеток пролонгованої дії в упаковці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/5781/02/01 от 22.01.2007. Приказ № 19 от 22.01.2007
МНН:Valproic acid
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка ретард містить 300 мг вальпроату натрію;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, метильований, кальцію сульфат гемігідрат, желатин ферментативно гідролізований (безводний), тальк, метакрилової кислоти – етилакрилату сополімер (1 : 1), кальцію бегенат, титану діоксид (Е 171), триацетин, макро-гол 6000.

Фармакологическая группа:Противоэпилептические средства.
Код АТХ:N03AG01 - Кислота вальпроевая
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Врач объяснил, можно ли есть белые волокна бананов
Бананы являются отличным источником питательных ве...
Диетолог объяснил, как помогает Coca-Cola при желудочном гриппе
Желудочный грипп, также известный как вирусный гас...
Реклама