Пантогам инструкция по применению

Пантогам фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Пантогам таблетки по 250 мг №50 (10х5)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6057/01/01 от 19.07.2012. Приказ № 547 от 19.07.2012
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1таблетка містить:діюча речовина: кальцію гопантенат – 250 мг;допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат, магнію карбонат легкий, тальк.

Основные физико-химические свойства:

таблетки білого кольору, плоскоциліндричні, з фаскою та рискою.

Производитель:

ПИК-ФАРМА ПРО, ООО, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Психостимулирующие и ноотропные средства. Пирацетам.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Механізм дії зумовлений прямим впливом гопантенової кислоти на канальний для ГАМКБ-рецептора комплекс. Препарат має ноотропну і протисудомну дію. Підвищує стійкість мозку до гіпоксії і до дії токсичних речовин, стимулює процеси анаболізму в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м'яким стимулюючим ефектом, чинить протисудомну дію, зменшує моторну збудливість. Підвищує розумову і фізичну працездатність. Сприяє нормалізації ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації і подальшій відміні етанолу. Пролонгує дію новокаїну і сульфаніламідів за рахунок інгібування реакцій їх ацетилювання. Викликає гальмування патологічно підвищеного міхурового рефлексу і тонусу детрузора.Фармакокінетика. Пантогам® швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, проникає через гематоенцефалічний бар'єр, вищі концентрації створюються у печінці, нирках і шкірі. Час досягнення Сmax – 1 година. Препарат не метаболізується і виводиться у незміненому вигляді протягом 48 годин: 67,5 % від прийнятої дози – з сечею, 28,5 % – з калом.

Показания к применению:

У складі комплексної терапії:когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі наслідки нейроінфекції та черепномозкових травм);цереброваскулярна недостатність, викликана атеросклеротичними змінами судин головного мозку;екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона);епілепсія з уповільненістю психічних процесів, у комплексній терапії з протисудомними лікарськими засобами;психоемоційні перевантаження, зниження розумової і фізичної працездатності (для підвищення концентрації уваги і запам'ятовування);нейрогенні розлади сечовипускання: енурез, полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі;дітям віком від 3 років з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня вираженості, з затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках), при заїканні (переважно клонічної форми), неврозоподібних станах.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гострі тяжкі захворювання нирок.

Особенности применения:

У період тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими засобами. З урахуванням ноотропної дії препарату його прийом проводиться переважно у ранкові та денні години.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дети:

Застосовують дітям старше 3 років.

Способ применения и дозы:

Пантогам® застосовують у складі комплексної терапії.Таблетки приймати через 15-30 хвилин після їди.Разова доза для дітей віком від 12 років і дорослих – 250 мг-1 г, для дітей віком від 3-х до 12 років – 250-500 мг.Добова доза для дітей віком від 12 років і дорослих – 1,5-3 г, для дітей віком від 3-х до 12 років – 750 мг-3 г.Курс лікування становить від 1 до 4 місяців, в окремих випадках – до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.;При наслідках нейроінфекцій і черепномозкових травм: дітям віком від 3 років і дорослим по 250 мг 3-4 рази на добу.;При цереброваскулярній недостатності: дорослим по 250 мг 3-4 рази на добу.;Для лікування екстрапірамідних порушень, спричинених застосуванням нейролептиків: дітям віком від 12 років і дорослим – по 500 мг-1 г 3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – по 250-500 мг 3-4 рази на добу. Курс лікування становить 1-3 місяці.;При епілепсії у комбінації з протисудомними засобами: дітям віком від 3-х до 12 років по 250-500 мг 3-4 рази на добу, дітям віком від 12 років і дорослим по 500 мг-1 г 3-4 рази на добу, щодня, протягом тривалого часу (до 6 місяців).;При психоемоційних перевантаженнях, зниженні розумової і фізичної працездатності: дітям віком від 3 років і дорослим – по 250 мг 3 рази на добу.;При розладах сечовипускання: дітям віком від 12 років і дорослим – по 500 мг-1 г 2-3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – по 250-500 мг (добова доза − 25-50 мг/кг маси тіла) 2-3 рази на добу. Курс лікування – від 1-го до 3 місяців.;Дітям віком від 3 до 12 років при перинатальній енцефалопатії, розумовій відсталості, із затримкою розвитку, церебральним паралічем препарат призначають по 500 мг 4-6 раз на добу щоденно протягом 3 місяців, при затримці мовного розвитку – по 500 мг 3-4 рази на добу протягом 2-3 місяців.;При гіперкінетичних розладах, тиках, заїканні, неврозоподібних станах препарат призначають дітям віком від 3 до 12 років по 250-500 мг 3-6 раз на добу щоденно протягом 1-4 місяців, дітям віком від 12 років і дорослим – по 1,5-3 г на добу щоденно протягом 1-5 місяців.;Тактика призначення препарату: збільшення дози протягом 7-12 днів, прийом у максимальній дозі впродовж 15-40 днів і поступове зниження дози до відміни Пантогаму® протягом 7-8 днів. Перерва між курсами терапії становить від 1-го до 3 місяців.

Передозировка:

Посилення симптомів побічних реакцій.Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Побочные действия:

Препарат малотоксичний і добре переноситься. Однак можливі алергічні реакції, включаючи риніт, кон'юнктивіт, висипання на шкірі. При появі алергічних реакцій препарат слід відмінити.Під час застосування препарату у після реєстраційному періоді повідомлялось про кропив’янку, свербіж, гіперемію шкіри, гіперемію обличчя, шелушіння шкіри. В такому випадку слід зменшити дозу або відмінити препарат. Можливі неврологічні розлади, включаючи порушення сну або сонливість, шум в голові, які звичайно короткочасні та не потребують відміни препарату.

Лекарственное взаимодействие:

В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне застосування препарату з іншими ноотропними і стимулюючими засобами.Препарат пролонгує дію барбітуратів, підсилює дію протисудомних лікарських засобів та засобів, що стимулюють ЦНС, попереджує побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, антипсихотичних засобів (нейролептиків), посилює дію місцевих анестетиків (новокаїн).Препарат здатний інгібувати реакції ацетилування, що беруть участь у механізмах інактивації новокаїну і сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.Дія Пантогаму® посилюється у поєднанні з гліцином, етидроновою кислотою, ксидифоном.

Срок годности:

4 роки.

Условия хранения:

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів у пачці з картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняРосійська Федерація, 188663, Ленінградська обл., Всеволожський район, с.м.т. Кузьмоловський, приміщення цеху № 92.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Пантогам
Производитель:ПИК-ФАРМА ПРО, ООО, Российская Федерация
Форма выпуска:По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів у пачці з картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6057/01/01 от 19.07.2012. Приказ № 547 от 19.07.2012
МНН:Hopantenic acid
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1таблетка містить:діюча речовина: кальцію гопантенат – 250 мг;допоміжні речовини: метилцелюлоза, кальцію стеарат, магнію карбонат легкий, тальк.

Фармакологическая группа:Психостимулирующие и ноотропные средства. Пирацетам.
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама