Пентоксифарм инструкция по применению

Пентоксифарм фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Пентоксифарм таблетки киш./раств. по 100 мг №60 (10х6)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6764/01/01_ от 23.07.2007. Приказ № 420 от 31.07.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить 100 мг пентоксифіліну;допоміжні речовини лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, повідон, коповідон, крохмаль пшеничний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, тальк, метакрилова кислота/метилметакрилат, макрогол, титану діоксид, дибутилфталат, барвник Eurolake E 124.

Основные физико-химические свойства:

круглі, двоопуклі кишковорозчинні таблетки рожевого кольору без запаху;

Производитель:

Унифарм, АО, Болгария

Фармакотерапевтическая группа:

Спазмолитическое средство.

Фармакологические свойства:

Пентоксифілін - тризаміщена ксантинова похідна. Він покращує кровотік на мікроциркуляторному рівні, головним чином, за рахунок поліпшення реологічних властивостей крові. Пригнічує агрегацію тромбоцитів та еритроцитів, знижує в'язкість крові й рівень фібриногену. Пригнічує активацію лейкоцитів та їх участь у процесі запалення. Інгібує також фосфодіестеразу й збільшує концентрацію цАМФ в еритроцитах і міоцитах судинної стінки, знижує рівень внутрішньоклітинного кальцію. Має судинорозширювальну дію, пов'язану з помірним зниженням опору периферичних судин і помірним збільшенням ударного та хвилинного об'єму серця.Фармакокінетика. Препарат швидко і повністю всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Одночасний прийом препарату з їжею уповільнює, але не знижує рівень його всмоктування. Максимальні концентрації в плазмі неметаболізованої діючої речовини досягаються через 1 год, а метаболітів – через 1,5 год. Зв’язується з мембраною еритроцитів. Пентоксифілін і його метаболіти потрапляють у грудне молоко.Інтенсивно метаболізується при першому проходженні. У результаті метаболізму спершу в еритроцитах, а потім і в печінці утворюється значна кількість метаболітів. Основні метаболіти пентоксифіліну - метаболіт I (1-[5-гідроксигексил-3,7-диметилксантин) і метаболіт V (1-[3-карбоксигексил]-3,-7-диметилксантин).Виводиться, головним чином, через нирки у формі метаболітів, менше 4 % прийнятої дози виділяється з калом. Основна частина застосованої речовини виводиться протягом доби.Існує тенденція до збільшення площі під кривою плазменної концентрації і зменшення ступеня виділення в осіб з порушенням функції печінки і нирок, а також у пацієнтів віком 60 - 68 років.

Показания к применению:

Порушення периферичного кровообігу – переміжна кульгавість, діабетична ангіопатія, трофічні виразки гомілки.Порушення мозкового кровообігу – атеросклероз мозкових судин, перехідні ішемічні ураження мозку, судинна деменція.Порушення кровообігу у сітківці.Вестибулярні і слухові порушення судинного характеру.

Противопоказания:

Гіперчутливість до діючої або допоміжних речовин; тяжкий коронарний і церебральний атеросклероз; артеріальна гіпотензія; нещодавно перенесений інфаркт міокарда; масивні крововиливи, крововиливи в мозок; період вагітності і годування груддю.Через недостатній клінічний досвід застосування препарату у дітей, не рекомендується застосовувати його для цієї вікової категорії.

Особенности применения:

Пентоксифілін Софарма застосовують з обережністю у таких випадках:у хворих з порушеннями серцевого ритму;у хворих із тяжкою формою ішемічної хвороби серця лікування слід починати з низьких доз і їх підвищення має бути поступовим; при необхідності одночасного лікування антикоагулянтами і антиагрегантами;у хворих старше 65 років через уповільнення виведення і існуючий у результаті цього ризик виникнення токсичних ефектів;у хворих з порушенням функції нирок через зниження виведення і посилення токсичності;через те, що до складу таблеток входить лактоза, хоча і в мінімальній кількості, препарат слід з обережністю застосовувати хворим з лактозною недостатністю або з глюкозо-галактозним синдромом.Незважаючи на відсутність даних про ембріотоксичну і тератогенну дію пентоксифіліну, застосування препарату Пентоксифілін Софарма у період вагітності протипоказано через існуючий ризик крововиливу і гіпотензії, які пов’язані з основними фармакологічними властивостями препарату.Для уникнення ризику виникнення побічних реакцій у немовлят при застосуванні лікарського засобу жінками, які годують груддю, не рекомендується застосовувати препарат у цей період або припинити годування груддю.Існуючий на сьогодні клінічний досвід застосування лікарського засобу не дає підстав вважати, що препарат негативно впливає на активну увагу або рефлекси і тому його застосування не протипоказане водіям автотранспортних засобів і особам, які працюють зі складними механізмами.

Способ применения и дозы:

Добову дозу і тривалість курсу лікування визначають залежно від виду захворювання і тяжкості клінічної симптоматики.Лікування препаратом рекомендується починати з добової дози 600 мг, розділеної на три прийоми.При вираженому зниженні артеріального тиску і появі побічних дій добову дозу можна зменшити до 300 мг. Рекомендована максимальна добова доза для дорослих складає 1200 мг (при гострих станах), за три прийоми (4 таблетки 3 рази на добу). Підтримуюча доза – 800 мг на добу, розділена на 3 прийоми.Рекомендована тривалість курсу лікування – не менше 8 тижнів.Таблетки приймають, не розжовуючи, під час їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.З боку шлунково-кишкового тракту - сухість у роті і спрага, важкість у животі, нудота, блювання, метеоризм, пронос.З боку серцево-судинної системи – припливи крові і почервоніння в області обличчя і шиї, тахікардія, порушення ритму, гіпотензія, аж до ортостатичного колапсу, напад стенокардії.З боку ЦНС – головний біль і запаморочення, відчуття неспокою, порушення сну, підвищена збудливість, тремор, сплутаність свідомості, безсоння, скотоми, порушення зору (червоний фон).Порушення імунної системи – свербіж, еритема, кропив’янка, висипи на шкірі, дуже  рідко – анафілактичний шок.Інші – кон’юнктивіт, набряк слизової оболонки носа, гепатит, тромбоцитопенія, лейкопенія, носова кровотеча, шкірні крововиливи і крововиливи з шлунково-кишкового тракту, причому їх поява можлива при одночасному прийомі антитромботичних засобів (антикоагулянтів і антиагрегантів).

Передозировка:

Клінічна картина – почервоніння обличчя, гіпотензія, судоми, сонливість аж до втрати свідомості або збудження, підвищення температури тіла, порушення серцевого ритму.Лікування – промивання шлунка, прийом активованого вугілля, симптоматичні засоби для зняття судом і підвищення артеріального тиску, дихальні аналептики.Специфічний антидот не відомий.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні з антитромботичними засобами (антикоагулянтами, антиагрегантами) підвищується ризик виникнення кровотечі.Одночасне застосування з антигіпертензивними засобами може призвести до вираженої гіпотензії.Одночасний прийом з теофіліном може спричинити підвищення плазмових концентрацій теофіліну і прояв його токсичних ефектів.При одночасному застосуванні пентоксифіліну і протидіабетичних засобів та інсуліну може посилитись їхній гіпоглікемічний ефект.Одночасний прийом їжі з лікарським препаратом уповільнює, але не зменшує рівень його всмоктування.Нікотин зменшує ефекти пентоксифіліну на гладку мускулатуру судин у результаті судинозвужувальної дії.Умови зберігання та термін придатності. Зберігати у недоступному для дітей, сухому і захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

10 кишковорозчинних таблеток в блістері з ПВХ плівки/алюмінієвої фольги. 6 блістерів в картонній коробці.Виробник.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: pentoxifylline; 3,7-диметил-1-/5-оксогексил/-3,7-дигідро-1H-пурин-2,6-діон;АдресаБолгарія, 1756, м. Софія, вул. Трайко Станоєва, 3.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ C04AD03:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Пентоксифарм
Производитель:Унифарм, АО, Болгария
Форма выпуска: 10 кишковорозчинних таблеток в блістері з ПВХ плівки/алюмінієвої фольги. 6 блістерів в картонній коробці.Виробник.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6764/01/01_ от 23.07.2007. Приказ № 420 от 31.07.2008
МНН:Pentoxifylline
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить 100 мг пентоксифіліну;допоміжні речовини лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, повідон, коповідон, крохмаль пшеничний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, тальк, метакрилова кислота/метилметакрилат, макрогол, титану діоксид, дибутилфталат, барвник Eurolake E 124.

Фармакологическая группа:Спазмолитическое средство.
Код АТХ:C04AD03 - Пентоксифиллин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама