Пиридоксина Гидрохлорид (Витамин В6) (Pyridoxine) инструкция по применению

Пиридоксина Гидрохлорид (Витамин В6) фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Пиридоксина Гидрохлорид (Витамин В6) раствор д/ин. 5 % по 1 мл в амп. №10

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

Непосредственное производство: Львовдиалек, ДП, ГАК "Укрмедпром" г.Львов, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Витамины. Простые препараты витаминов. Пиридоксин (витамин В6).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: pyridoxinе;1 мл розчину містить 50 мг піридоксину гідрохлориду;допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

раствор

Основные физико-химические свойства:

прозорий безбарвний або або ледь жовтуватий розчин.

Производитель:

Львовдиалек, ДП, ГАК "Укрмедпром" г.Львов, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Витамины. Простые препараты витаминов. Пиридоксин (витамин В6).

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Відіграє важливу роль в обміні речовин, необхідний для нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи, бере участь у синтезі нейромедіаторів. У фосфорильованій формі забезпечує процеси декарбоксилювання, переамінування, дезамінування амінокислот, бере участь у синтезі білка, ферментів, гемоглобіну, простагландинів, обміні серотоніну, катехоламінів, глутамінової кислоти, ГАМК, гістаміну, поліпшує утилізацію ненасичених жирних кислот, знижує рівень холестерину і ліпідів у крові, поліпшує скоротливість міокарда, сприяє перетворенню фолієвої кислоти в її активну форму, стимулює гемопоез. При атеросклерозі вітамін В6 поліпшує ліпідний обмін. Підвищує діурез і посилює дію діуретиків. Піридоксин при атеросклерозі і цукровому діабеті зменшує вміст глікозильованого гемоглобіну; сприяє зниженню підвищеного артеріального тиску.Встановлено, що піридоксин позитивно впливає на вироблення норепінефрину і серотоніну, підвищуючи їхню продукцію при депресіях, це пов’язано з його участю як кофактора дофа-декарбоксилази в процесі синтезу катехоламінів.Піридоксин може подовжувати час згортання й інгібувати агрегацію тромбоцитів, що пояснюється зв’язуванням піридоксальфосфату з фібриногеном і зі специфічними аміногрупами на поверхні тромбоцитів.Фармакокінетика. Метаболізується в печінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів (піридоксальфосфат і піридоксамінофосфат). Піридоксальфосфат з білками плазми зв’язується на 90 %. Добре проникає в усі тканини. Накопичується переважно в печінці, менше – у м’язах і ЦНС. Проникає крізь плаценту, секретується з грудним молоком. Період напіввиведення (T1/2) – 15-20 днів. Виводиться нирками (при внутрішньовенному введенні – з жовчю 2 %), а також за допомогою гемодіалізу.

Показания к применению:

Гіпо- та авітаміноз В6 (лікування і профілактика) – неповноцінне харчування, довготривалі інфекції, діарея, ентерит, спру, тривалий стресовий стан; синдром мальабсорбції, стан після видалення шлунка та великих ділянок кишечнику, гемодіаліз.У складі комплексної терапії: гіпохромна, мікроцитарна та сидеробластна анемії, паркінсонізм, радикуліт, хвороба Літтла, хвороба і синдром Меньєра, неврити (у тому числі на фоні цукрового діабету), невралгія, уроджений піридоксинзалежний судомний синдром у новонароджених, профілактика судом у хворих при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів, гестоз, алкоголізм, ураження печінки на фоні прийому етанолу і протитуберкульозних лікарських засобів, гострі і хронічні гепатити.Дерматити (у тому числі атопічний і себорейний), герпетичні інфекції (Varicella zoster, Herpes simplex), псоріаз, ексудативний діатез, нейродерміт, лейкопенія різної етіології, атеросклероз, токсикоз вагітних, інволюційна депресія, повітряна та морська хвороба.

Противопоказания:

Тяжкі ураження печінки, підвищена чутливість до препарату, ішемічна хвороба серця.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Обережно застосовувати при виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки через можливе підвищення кислотності шлункового соку. Обмін піридоксину порушується при регулярному вживанні алкоголю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.У період лікування препаратом немає обмежень щодо керування автотранспортом та здійснення інших потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат призначають у період вагітності при токсикозі вагітних і при блюванні у вагітних. При призначенні препарату в період годування груддю можливе зниження лактації.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Препарат застосовується в педіатричній практиці.

Способ применения и дозы:

Вводять внутрішньом’язово, внутрішньовенно або підшкірно, здебільшого якщо через порушення всмоктування в кишечнику застосування препарату внутрішньо неможливе. Дорослим при гіповітамінозі В6 – по 50-100 мг 5% розчину на добу. Курс лікування – 1 місяць.При паркінсонізмі внутрішньом’язово вводять 2 мл 5 % розчину на день (курс - 20 – 25 днів, через 2 – 3 місяці - повторний курс). За іншою схемою лікування цього захворювання 5 % розчин вводять внутрішньом’язово в початковій денній дозі 50 – 100 мг (1-2 мл), потім щоденно дозу збільшують на 50 мг (1 мл) і доводять до 300 – 400 мг (6-8 мл) на добу (одноразово). Терапія при цьому здійснюється курсами в 12 – 15 днів.Для лікування депресій інволюційного віку розчин піридоксину гідрохлориду вводять внутрішньом’язово по 200 мг (4 мл) на добу.При терапії сидеробластної анемії препарат вводять внутрішньом’язово по 100 мг (2 мл) двічі на тиждень (одночасно рекомендується застосування фолієвої кислоти, рибофлавіну, вітаміну В12).При піридоксинзалежній анемії (мікроцитарна гіпохромна анемія з підвищеним рівнем заліза у плазмі) препарат вводять внутрішньом’язово по 50-200 мг на добу.Для запобігання невритам та іншим ускладненням при терапії фтивазидом та іншими похідними гідразиду ізонікотинової кислоти розчин піридоксину гідрохлориду призначають по 5-10 мг/добу.Для лікування піридоксинзалежного судомного синдрому дорослим вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово 30 – 600 мг щодня. Дітям призначають при гіпохромній мікроцитарній анемії по 10-100 мг щодня, для лікування фебрильних судом – по 20 мг 2 рази на тиждень, правця у новонароджених – по 100 мг на добу, для лікування піридоксинзалежних судом – по 100 мг внутрішньовенно.При недостатності піридоксину у тяжких випадках - внутрішньом’язово 0,5-1 мл (25-50 мг) 5% розчину.

Передозировка:

При тривалому застосуванні у великих дозах розвивається гіпервітаміноз В6, який характеризується різким зниженням вмісту білка у м’язовій тканині та внутрішніх органах. На ранніх стадіях гіпервітамінозу В6 можуть з’явитися висип на шкірі, запаморочення, судоми.Лікування. Відміняють препарат. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

При застосуванні препарату можливі:алергічні реакції: анафілактичний шок, кропив’янка, макульозно-папульозні висипання, шкірний свербіж;біль в епігастральній ділянці, печія, гіперсекреція соляної кислоти;оніміння кінцівок, поява відчуття стиснення в кінцівках – симптом панчох і рукавичок;зниження лактації (інколи це використовують як лікувальний ефект); рідко – судоми (виникають тільки при швидкому введенні).

Лекарственное взаимодействие:

Розчин піридоксину гідрохлориду посилює дію діуретиків. Препарат не призначають одночасно з L-дофа, оскільки послаблюється дія останнього.Ізонікотин гідразид, пеніциламін, циклосерин, оральні контрацептиви, що містять естрогени, послаблюють ефект піридоксину. Комбінується з серцевими глікозидами, глутаміновою кислотою і аспаркамом.Одночасне застосування піридоксину гідрохлориду з циклосерином, етіонамідом, гідролазином, азатіоприном, хлорамбуцилом, кортикотропіном, циклофосфамідом, циклоспорином, меркаптопурином, ізоніазідом, пеніциліном може спричинити анемію і невропатію. Зменшує ефективність протипаркінсонічних препаратів. Запобігає офтальмологічним ускладненням, що виникають при тривалому застосуванні препаратів левоміцетину резорбтивної дії (синтоміцину, хлорамфеніколу).Усуває побічні ефекти трициклічних антидепресантів, зумовлені їх антихолінергічною активністю (сухість в роті, затримка сечі). Піридоксин у високих дозах може порушувати дію протисудомних засобів. Кортикостероїди можуть призводити до зменшення кількості вітаміну В6 в організмі.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі від 2 до 25 оС, в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 мл в ампулі. По 10 ампул у коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Не можна вводити в одному шприці розчин піридоксину гідрохлориду з розчинами вітамінів В1 і В12. При змішуванні в одному шприці з вітаміном В1 і В12 відбувається розклад вітамінів, можливе посилення алергізуючої дії вітаміну В1.

Місцезнаходження

вул. Зелена, 12, м. Львів, 79005, Україна.Тел/факс (0322) 76-75-43, 76-75-42

Дополнительные данные

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.