Полиглюкин инструкция по применению

Полиглюкин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Полиглюкин раствор д/инф. по 200 мл в бутыл.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/0493/01/01 от 02.02.2009. Приказ № 51 от 02.02.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 100 мл розчину містять декстрану 60 – 6 г, натрію хлориду – 0,9 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

опалесцююча безбарвна або злегка жовтувата рідина. 

Производитель:

Юрия-Фарм, ООО.

Фармакотерапевтическая группа:

Плазмозамещающие и дезинтоксикационные растворы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Поліглюкін – 6 % розчин середньомолекулярної фракції частково гідролізованого декстрану (полімеру глюкози) в ізотонічному розчині натрію хлориду є препаратом плазмозамінної протишокової і гемодинамічної дії. Завдяки порівняно великій відносній молекулярній масі, близькій до молекулярної маси альбуміну крові, повільно проникає крізь стінки судин і при введенні в кров'яне русло, тривалий час у ньому циркулює. Внаслідок високого осмотичного тиску, що перевищує приблизно в 2,5 раза осмотичний тиск білків плазми крові, препарат утримує рідину в кров'яному руслі і чинить у такий спосіб гемодинамічну дію. Швидко підвищує артеріальний тиск при гострій крововтраті і тривалий час підтримує його на високому рівні. Фармакокінетика. Препарат не токсичний, виділяється, головним чином, нирками (протягом першої доби – близько 50 %). Невелика кількість декстрану відкладається в ретикулоендотеліальній системі, де він поступово розщеплюється до глюкози. Препарат не є джерелом вуглеводного живлення, чинить незначну дезінтоксикаційну дію.

Показания к применению:

Профілактика і лікування травматичного, операційного і опікового шоку, гостра крововтрата.

Противопоказания:

Травми черепа з підвищеним внутрішньочерепним тиском через небезпеку підвищення артеріального тиску, крововиливи в мозок та випадки, коли не можна вводити велику кількість рідини, захворювання нирок, що супроводжуються анурією, серцева недостатність, схильність до різко виражених алергічних реакцій.

Особенности применения:

Оскільки препарат є засобом протишокової дії і застосовується, як правило, для надання ургентної допомоги, пробу на реактогенність Поліглюкіну проводити не доцільно. Переносимість препарату визначають таким чином: після повільного введення перших 10 крапель припиняють введення на 3 хв, потім вводять ще 30 крапель і знову припиняють введення на 3 хв. За відсутності реакції продовжують введення препарату. Результати проби реєструються в історії хвороби. Призначають з обережністю хворим з порушеною видільною функцією нирок, при тромбоцитопенії. Застосовують тільки під контролем лікаря.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Даних про протипоказання в період вагітності і годування груддю немає. Однак слід з обережністю і за наявності життєвих показань застосовувати препарат при токсикозі або нефропатії у вагітних.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Оскільки препарат застосовується в умовах стаціонару дані про такі впливи відсутні.

Дети:

Новонародженим препарат призначають лише за життєвими показаннями. Дітям старше 1 року препарат призначають із розрахунку 10 – 15 мл на 1 кг маси тіла.Для лікування опікового шоку дітям у перші 24 години призначають по 40 – 50 мл на 1 кг маси тіла, в наступні дні - 30 мл/кг.

Способ применения и дозы:

Препарат вводять внутрішньовенно, а при гострих крововтратах - і внутрішньоартеріально. Швидкість введення визначається загальним станом хворого, рівнем артеріального тиску, частотою пульсу, показником гематокриту. При розвиненому шоці Поліглюкін вводять внутрішньовенно, струминно. Звичайно застосовують від 400 до 1200 мл на одне вливання (а за необхідності - до 2000 мл). При підвищенні артеріального тиску до рівня, близького до нормального, переходять на краплинне введення. При крововтраті більше ніж 500 мл і вираженій анемізації поєднують введення Поліглюкіну з переливанням крові та її компонентів. З метою профілактики шоку при операціях Поліглюкін вводять краплинно; у випадку падіння артеріального тиску переходять на струминне введення. При різкому зниженні тиску (нижче 60 мм рт. ст.) доцільне внутрішньоартеріальне введення препарату (до 400 мл). У післяопераційний період струминно-краплинне введення Поліглюкіну є ефективним засобом профілактики післяопераційного шоку. Для лікування опікового шоку вводять за перші 24 години до 2000 – 3000 мл препарату, а за наступні 24 години - до 1500 мл.

Передозировка:

Може розвинутися гіпертонічна реакція, для лікування якої вводять периферійні судинорозширювальні засоби при контролі артеріального тиску.

Побочные действия:

При застосуванні Поліглюкіну можливі алергічні реакції (свербіж шкіри, висипи, набряк Квінке, іноді розвиток анафілактичного шоку), збільшення кількості серцевих скорочень, зниження артеріального тиску, запаморочення, акроціаноз, утруднення дихання, відчуття стискання за грудниною, пропасниця, біль у попереку. У разі появи цих скарг введення препарату припиняють і вводять внутрішньовенно 10 % розчин кальцію хлориду, застосовують серцеві засоби, антигістамінні препарати.

Лекарственное взаимодействие:

Поліглюкін не повинен бути розчином-носієм для інших препаратів. Додавання інших препаратів може призвести до фізико-хімічних змін.

Срок годности:

4 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі від 10 до 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці. Допускається заморожування препарату за умови збереження герметичності упаковки.

Форма выпуска / упаковка:

По 200 або 400 мл у пляшках.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьПрепарат не використовують як розчинник для інших лікарських засобів.МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ B05AA05:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Полиглюкин
Производитель:Юрия-Фарм, ООО.
Форма выпуска: По 200 або 400 мл у пляшках.
Регистрационное удостоверение:№ UA/0493/01/01 от 02.02.2009. Приказ № 51 от 02.02.2009
МНН:Dextran
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 100 мл розчину містять декстрану 60 – 6 г, натрію хлориду – 0,9 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Плазмозамещающие и дезинтоксикационные растворы.
Код АТХ:B05AA05 - Декстран
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама