Празозин-Ратиофарм инструкция по применению

Празозин-Ратиофарм фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Празозин-Ратиофарм таблетки по 1 мг №50 (10х5)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3946/01/01 от 05.03.2010. Приказ № 658 от 01.12.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: празозину гідрохлорид. 1 таблетка містить празозину гідрохлориду - 1,1 мг, що відповідає 1 мг празозину; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, моногідрат, крохмаль розчинний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

таблетки білого кольору, круглі, двоопуклі, з лінією розподілу та гравіюванням Р/1 з одного боку.

Производитель:

Меркле ГмбХ для "ратиофарм ГмбХ", Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Антиадренергические средства с периферическим механизмом действия. Блокаторы альфа-адрен. Празозин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Празозин є селективним переферичним постсинаптичним a1-адреноблокатором. Препарат знижує артеріальний тиск (АТ), призводить до зниження загального периферичного судинного опору. Хвилинний об'єм крові (ХОК) та систолітичний об'єм залишаються без суттєвих змін. Празозин зменшує переднавантаження на серце та знижує тиск у малому колі кровообігу. Терапевтичний ефект препарату пов’язаний з a-адреноблокуючою дією. При тривалому застосуванні празозин знижує концентрацію загального холестерину та холестерину ліпопротеїнів низької щільності. Препарат має незначний вплив на нирковий кровообіг та швидкість клубочкової фільтрації. Фармакокінетика.Препарат швидко абсорбується при пероральному застосуванні. Біодоступність становить 50-85 %. Вживання їжі не впливає на біодоступність препарату. Празозин на 97 % зв’язується з білками крові, головним чином з a1-протеїном, у тому числі на 20 % в еритроцитах. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1-3 години, період напіввиведення - 2,5-4 години. Дія препарату спостерігається через 30-60 хвилин, триває 6-8 годин. Метаболізується загалом у печінці шляхом диметилювання та подальшого зв’язування метаболітів із глюкуроновою кислотою. Виводиться у незмінному стані (5-11 %) та у вигляді метаболітів. При гемодіалізі практично не виводиться.

Показания к применению:

Артеріальна гіпертензія (АГ).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до празозину та до інших хіназолінів (доксазозин, теразозин) або до будь-якої з допоміжних речовин; стеноз аорти та мітрального клапана; емболія легеневої артерії; захворюваннях перикарда; пороки серця зі зниженим тиском наповнення лівого шлуночка; артеріальна гіпотензія; І триместр вагітності, годування груддю; дитячий вік до 12 років.

Особенности применения:

Іноді на початку лікування через 30-90 хвилин після прийому першої дози спостерігається ортостатична гіпотензія. Гіпотензивні побічні ефекти найімовірніші у хворих літнього віку, на фоні гіповолемії, дефіциту натрію. З метою мінімізації ризику падіння артеріального тиску пацієнти мають ретельно дотримуватися настанов щодо дозування. Особливо важливо, щоб рекомендована початкова доза становила 0,5 мг і щоб під час прийому першої дози пацієнт дотримувався постільного режиму.Препарат містить лактози моногідрат. З обережністю слід застосовувати хворим із недостатністю лактази, галактоземією або синдромом порушення всмоктування глюкози/галактози.Дію препарату потенціюють фізичні вправи.У деяких пацієнтів, що лікувалися тамсулозином, під час операції катаракти спостерігався інтраопераційний синдром пролабування райдужної оболонки (IFIS, варіант синдрому малої зіниці). Також спостерігалися такі поодинокі випадки при застосуванні інших a1-адреноблокаторів і не можна виключати можливості такого впливу стосовно всієї групи. З огляду на те, що IFIS може обумовити ускладнення під час операції катаракти, хірурга-офтальмолога перед операцією слід проінформувати про застосування a1-блокаторів у теперішньому або минулому часі.При порушенні функції печінки та нирок.У випадку серйозних порушень функції печінки та нирок призначати препарат не рекомендується. При незначних відхиленнях може бути необхідне зниження дози для запобігання накопиченню препарату в організмі. При необхідності, збільшення дози слід здійснювати поступово.Застосування для лікування пацієнтів літнього віку.Антигіпертензивна дія препарату у людей літнього віку залежить від дозування та тривалості застосування, внаслідок чого необхідно титрувати дозу препарату для запобігання ортостатичній гіпотензії.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Протипоказано застосовувати препарат у І триместр вагітності з огляду на потенційну тератогенну дію. Протягом подальшого терміну вагітності перед призначенням препарату слід ретельно зважувати співвідношення користь-ризик.Препарат проникає у грудне молоко, тому не слід застосовувати препарат у період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат може спричинити сонливість та запаморочення. Необхідно попередити хворого про обережність при керуванні автомобілем та виконанні роботи, що вимагає підвищеної уваги

Дети:

Застосування препарату дітям віком до 12 років не рекомендується через відсутність досвіду застосування.

Способ применения и дозы:

Дозу препарату встановлюють індивідуально з урахуванням особливостей кожного хворого, на підставі вимірів артеріального тиску. Таблетки слід запивати достатньою кількістю рідини.Для зменшення до мінімуму ортостатичної гіпотензії, як “феномена першої дози”, рекомендується розпочинати терапію з мінімальної дози, поступово її збільшуючи. При АГ зазвичай призначають у початковій дозі 0,5 мг 2-3 рази на добу щонайменше протягом 7 днів, потім по 1 мг 2-3 рази на добу протягом 7 днів; підтримуюча доза при лікуванні АГ – 2-5 мг препарату 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза становить 20 мг.При введенні у схему лікування діуретиків або іншого антигіпертинзивного засобу дозу празозину слід зменшити до 1-2 мг 3 рази на добу.Лікування слід закінчувати поступовим зменшенням дози. Тривалість курсу лікування визначає лікар.

Передозировка:

Проявляється недостатністю кровообігу, тахікардією, зниженням артеріального тиску, порушеннями серцевого ритму, нападами стенокардії, шоком, міозом, олігурією або анурією. Лікування: хворому слід терміново прийняти горизонтальне положення з піднятими ногами, при необхідності застосовують плазмоекспандери та вазопресорні засоби (допамін, норадреналін), симптоматичну терапію. Необхідне моніторування водно-сольового балансу. Оскільки празозин зв’язується з протеїнами плазми крові, його неможливо вивести з організму за допомогою діалізу.

Побочные действия:

На початку лікування можуть мати місце наступні небажані ефекти (феномен першої дози), які проявляються порушенням кровообігу з тенденцією до падіння кров’яного тиску, особливо при зміні пози, наприклад, при вставанні з положення лежачи (ортостаз). Зрідка це може супроводжуватися втратою свідомості, артеріальною гіпотензією, прискореним серцебиттям, запамороченням, млявістю, нудотою, слабкістю, болем і головним болем.Для опису частоти побічних дій використано таку класифікацію: Дуже поширені: ³1/10 поширені: ³1/100 і

Лекарственное взаимодействие:

Празозин не слід призначати разом: з нестероїдними протизапальними засобами, які можуть завадити прояву антигіпертензивного ефекту;з естрогенами (затримка рідини, яку спричиняють естрогени, сприяє підвищенню артеріального тиску);з іншими препаратами, що знижують артеріальний тиск, за винятком призначення у складі комбінованої терапії антигіпертензивними та/або діуретичними засобами;із симпатоміметичними засобами (препаратами, що містять допамін, ефедрин, фенілефрин), оскільки празозин протидіє звуженню периферичних судин внаслідок дії високих доз дофаміну; послаблює пресорний ефект ефедрину та скорочує дію фенілефрину; блокує a-адренергічний ефект адреналіну, що може призвести до тяжкої артеріальної гіпертензії і тахікардії;з інгібіторами ФДЕ 5 (силденафіл, тадалафіл, варденафіл), які можуть викликати симптоматичну артеріальну гіпотензію;дигоксином, через підвищення його рівня у крові, що потребує контролю рівня дигоксину у сироватці крові;з баклофеном через посилення гіпотензивної дії празозину;з фенілбутазоном та індометацином через послаблення антигіпертензивного ефекту празозину.Празозин може стати причиною хибного позитивного результату скринінг-тестів на феохромоцитому (підвищення вмісту у сечі ванілілмигдальної кислоти (VMA) і метаболіту норадреналіну).

Срок годности:

5 років.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці в оригінальній упаковці. Особливих температурних вимог не потребує.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 5 блістерів у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

ЗаявникРатіофарм ГмбХ, вул.Граф-Арко, 3; 89079, Ульм, Німеччина.МісцезнаходженняМеркле ГмбХ , вул. Людвіга Меркле, 3, 89143, Блаубойрен, Німеччина.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Празозин-Ратиофарм
Производитель:Меркле ГмбХ для "ратиофарм ГмбХ", Германия
Форма выпуска:По 10 таблеток у блістері, по 5 блістерів у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3946/01/01 от 05.03.2010. Приказ № 658 от 01.12.2005
МНН:Prazosin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: празозину гідрохлорид. 1 таблетка містить празозину гідрохлориду - 1,1 мг, що відповідає 1 мг празозину; допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, моногідрат, крохмаль розчинний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Антиадренергические средства с периферическим механизмом действия. Блокаторы альфа-адрен. Празозин.
Код АТХ:C02CA01 - Празозин
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Врач объяснил, можно ли есть белые волокна бананов
Бананы являются отличным источником питательных ве...
Диетолог объяснил, как помогает Coca-Cola при желудочном гриппе
Желудочный грипп, также известный как вирусный гас...
Реклама