Протамин Валеант инструкция по применению

Протамин Валеант фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Протамин Валеант раствор д/ин., 1000 мо/мл по 5 мл в амп. №5
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6837/01/01 от 06.08.2007. Приказ № 406 от 25.07.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл розчину містить протаміну гідрохлориду 1000 МО (10 мг), 5000 МО (50 мг);допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозора, безбарвна або жовтуватого кольору рідина, практично без сторонніх частинок;

Производитель:

Валеант Фармасьютикалз Свитселенд ГмбХ, Швейцария

Фармакотерапевтическая группа:

Гемостатические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат виявляє специфічну антигеморагічну дію при кровоточивості, спричиненій гепарином.Протаміни – це низькомолекулярні протеїни з явною лужною реакцією та значним вмістом аргініну. Їх одержують з молочка різних видів лосося. Протамінам притаманна антигепаринна дія як in vitro, так in vivo, при їх взаємодії з гепарином утворюються комплекси, які не спричиняють антикоагулянтної дії.Фармакокінетика. Активність препарату визначають біологічним методом за здатністю нейтралізувати протизгортальну дію гепарину на бичачу або баранячу плазму in vitro в присутності надлишку кальцію хлориду. Активність виражається в одиницях дії (ОД). 1 мл 1% розчину повинен містити не менш як 750 ОД. 1 мг протаміну гідрохлориду нейтралізує 1 мг гепарину як його антидот. Дія протаміну настає через 1 - 2 хв при внутрішньовенній ін’єкції і триває приблизно 2 год. Після внутрішньовенного введення у тварин найбільша концентрація протаміну спостерігалась в печінці та нирках.Протамін виводиться з організму в основному нирками та меншою мірою – з жовчю. З гепарином утворює неактивний комплекс, період напіврозпаду якого становить 24 хв (у тварин).Протамін сам по собі може спричиняти антикоагулянтну дію.Протамін інактивується в плазмі крові за допомогою ензимів, тоді як протамін-гепариновий комплекс розпадається на складові частини з вивільненням гепарину.

Показания к применению:

Необхідність нейтралізувати дію надлишку екзогенного гепарину: при його передозуванні, після операцій із застосуванням екстракорпорального кровообігу та застосуванням гепарину, при лікуванні за допомогою апарата „штучна нирка”. Деякі види геморагій, пов’язані з гепариноподібними порушеннями згортання крові.

Противопоказания:

Протамін Валеант протипоказаний пацієнтам з відомою алергією на протамін.

Особенности применения:

Призначення протаміну пов’язане з ризиком розвитку анафілактичних реакцій, які можуть призвести до бронхоспазму, циркуляторного колапсу та зупинки серця. Слід дотримуватись всіх запобіжних заходів, які зазвичай проводяться при ризику виникнення подібних реакцій.Якщо виникає підозра на розвиток алергічної реакції на протамін, слід перед призначенням препарату ввести тестову дозу на тлі адекватної протиалергічної терапії.Протамін не нейтралізує дії непрямих антикоагулянтів.Безпека та ефективність застосування Протаміну Валеант у дітей до цього часу не вивчалась.Вагітність і годування груддюКонтрольованих досліджень щодо впливу препарату на вагітність та період годування груддю до цього часу не проводилось. Тому для цієї категорії хворих препарат можна призначати в тому випадку, коли очікуваний позитивний ефект переважає можливий ризик.До цього часу не відомо, чи протамін проникає в материнське молоко. При лікуванні цим препаратом слід припинити годування груддю.

Способ применения и дозы:

Протамін Валеант слід застосовувати у вигляді дуже повільних внутрішньовенних або внутрішньом’язових ін’єкцій.Потрібна кількість протаміну залежить від рівня гепарину, що циркулює в крові; з огляду на короткий період напіврозпаду гепарину доза протаміну, потрібна для його нейтралізації, знижується відповідно до часу, який минув з моменту ін’єкції.Загалом, в поодиноких випадках, коли потрібна зупинка кровотечі, спричиненої гепарином, доза препарату повинна складати 50% від останньої введеної дози гепарину (в МО). Якщо гепарин був введений внутрішньовенно, всю дозу Протаміну Валеант (1000 ОД) слід ввести внутрішньовенно повільно (протягом 2 - 5 хв). У випадку підшкірного введення гепарину, меншу частину дози слід ввести повільно внутрішньовенно, а більшу частину – у вигляді Протаміну Валеант (5000 ОД) внутрішньом’язово.Якщо рівень гепарину не відомий, рекомендується розпочинати введення не більше ніж з 1 мл Протаміну Валеант (1000 ОД) повільно внутрішньовенно.Застосовують внутрішньовенно струминно повільно чи крапельно з контролем згортання крові. Призначають у дозі 50 мг, при необхідності введення можна повторити через 15 хв. Максимальна доза – 150 мг на годину.При кровотечах добова доза становить 5 - 8 мг/кг, вводять внутрішньовенно крапельно за 2 прийоми з інтервалом 6 год. Максимальна тривалість курсу лікування – 3 дні.Для запобігання утворенню надлишку протаміну, препарат слід призначати доти, доки не нормалізується тромбіновий час.Протамін Валеант (1000 ОД) внутрішньовенно або Протамін Валеант (5000 ОД) внутрішньом’язово можна застосовувати для інактивації гепарину внаслідок штучної циркуляції, відповідно до застосованої дози. Дозування визначається на основі повторюваних аналізів показників коагуляції крові (тромбіновий час, парціальний тромбопластичний час).

Передозировка:

Оскільки препарат має виражену антикоагулянтну дію, передозування протаміну може спричинити кровотечу. Таку кровотечу можна контролювати за допомогою призначення гепарину до повернення тромбінового часу в межі норми.

Побочные действия:

При занадто швидкому введенні протаміну внутрішньовенно можуть виникнути нудота, блювання, припливи, брадикардія, диспное, тяжка гіпотензія або гіпертензія. У поодиноких випадках спостерігаються алергічні реакції, включаючи шокові стани. Факторами ризику до таких реакцій можуть бути алергія на рибу, вазектомія, лікування протамін-цинковим інсуліном або протаміном для інактивації гепарину.При застосуванні протаміну гідрохлориду (Протамін Валеант), на відміну від інших солей протаміну, не спостерігається ефекту „гепаринової віддачі” (коли знижується активація гепарину перед виділенням гепарин-протамінового комплексу після екстракорпорального кровообігу).

Лекарственное взаимодействие:

Протамін нейтралізує гепарин з формуванням комплексу. Протамін не слід змішувати з іншими фармацевтичними препаратами, особливо антибіотиками чи рентгеноконтрастними речовинами, оскільки це може спричинити реакцію преципітації.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС. Термін придатності – 5 років.

Форма выпуска / упаковка:

Ампули по 5 мл № 5 у коробках.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуРозчин для ін’єкцій.АдресаРюхрбергштрассе 21, СН-4127 Бірсфельден, Швейцарія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Протамин Валеант
Производитель:Валеант Фармасьютикалз Свитселенд ГмбХ, Швейцария
Форма выпуска: Ампули по 5 мл № 5 у коробках.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6837/01/01 от 06.08.2007. Приказ № 406 от 25.07.2008
МНН:Protamine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл розчину містить протаміну гідрохлориду 1000 МО (10 мг), 5000 МО (50 мг);допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, натрію хлорид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Гемостатические средства.
Код АТХ:V03AB14 - Протамин
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Вылечить гайморит за 3 дня
Как лечить гайморит в домашних условиях — препарат...
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Реклама
Ученые установили, как изменяются симптомы экземы каждые 20 лет
Экзема, также известная как атопический дерматит, ...
Популярный подсластитель может быть смертельно опасным: эксперты
Эритрит является одним из полиолов, естественных п...
Реклама