Провирсан (Aciclovir) инструкция по применению

Провирсан фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Провирсан таблетки по 200 мг №30 (10х3)

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чешская Республика

Фармакотерапевтическая группа:

Противовирусные средства.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить ацикловіру 200 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна,карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, коповідон, магнію стеарат, полісорбат 80.

Лекарственная форма:

таблетки

Основные физико-химические свойства:

білі, круглі, пласкі таблетки діаметром 12 мм, з одного боку канавка, що ділить їх навпіл ;

Производитель:

Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чешская Республика

Фармакотерапевтическая группа:

Противовирусные средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. ПРОВІРСАН - противірусний препарат, який є синтетичним нуклеозидним аналогом деоксигуанозину з селективною дією на віруси герпесу. Препарат селективно концентрується в інфікованій вірусом клітині, взаємодіє з вірусною тимідинкіназою і послідовно фосфорилюється в ацикловіртрифосфат. Ацикловіртрифосфат блокує синтез вірусної ДНК- полімерази, включається замість деоксигуанозину в ДНК вірусів і пригнічує реплікацію. ПРОВІРСАН ефективний для лікування і профілактики інфекцій викликаних вірусом герпесу (Неrpes simplex) І і II типів, вірусів, що викликають вітряну віспу (Varicella), і оперізувального лишаю (Herpes zoster). Фармакокінетика. Абсорбція ПРОВІРСАНУ при прийомі через рот 15-30%. Максимальна концентрація в плазмі крові спостерігається через 1,5-2 години. В крові незначна частина препарату (9-33%) зв'язується білками плазми. Період половинного виведення 2-3 години. Для препарату характерна добра проникність у всі органи і тканини, включаючи шкіру і мозок (в спинномозковій рідині - 50% плазматичної концентрації ацикловіру). Концентрація препарату в нирках вдесятеро вища ніж в плазмі крові. Ацикловір проникає через плацентарний бар'єр. Накопичується в материнському молоці.Терапевтичний діапазон концентрацій ПРОВІРСАНУ в плазмі становить 2,0-0,5мг/л.Більша частина дози ПРОВІРСАНУ виводиться нирками шляхом клуб очкової фільтрації і канальцевої секреції в незмінному стані (84%) і у формі метаболіту 9-карбоксиметоксиметилгуанін (14%), який не є фармакологічно активним.Приблизно 2% препарату виводиться з калом. На фоні хронічної ниркової недостатності період напіввиведення збільшується до 20 годин.

Показания к применению:

Ацикловір використовується для лікування і профілактики первинних і рецидивуючих герпетичних уражень шкіри і слизових оболонок (в т.ч. генітальний герпес), герпетичних уражень хворих на імунодефіцит (СНІД, стан після трансплантації кісткового мозку), оперізувального лишаю, вітряної віспи, герпетичного кератиту.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до ацикловіру або іншого компонента препарату. Під час вагітності ацикловір призначають у разі наявності особливо вагомих причин. В період грудного вигодування препарат приймати не можна. Дитячий вік до 2 років.

Особенности применения:

У хворих з порушенням функції нирок доза може бути зменшена до 1 таблетки (200 мг) двічі на день з 12- годинними інтервалами.Безпека та ефективність ацикловіру у дітей віком до 2 років не встановлені.При необхідності застосування препарату ПРОВІРСАН жінкам, які годують груддю, необхідно припинити грудне вигодовування на період лікування.При лікуванні герпетичної інфекції статевих органів варто утримуватись від статевих контактів.При прийомі високих доз препарату рекомендується вживати велику кількість рідини.

Способ применения и дозы:

Лікування слід призначати якомога раніше, тобто відразу після появи перших ознак хвороби. Дозу і кратність прийому встановлює і коригує лікар індивідуально. При інфекуванні вірусом Herpes simplex дорослим і дітям у віці від 2 років призначають по 200 мг 5 разів на добу через 4 години з постійною відміною однієї нічної дози протягом 5 днів. При захворюванні на оперізувальний лишай дорослих ПРОВІРСАН призначають по 800 мг (4 таблетки) 5 разів на добу протягом 7-10 діб. При захворюванні на вітряну віспу препарат призначають дорослим 800 мг (4таблетки) 4 рази на день через кожні 6 годин з постійною відміною однієї нічної дози протягом 7-10 діб. Дітям віком від 2 років доза становить 20 мг/кг 4 рази на день. Дітям з масою тіла більше 40 кг призначають таку саму дозу, як і дорослим.Для профілактики призначають 200 мг 4 рази на день через кожні 6 годин. У хворих з порушенням функції нирок доза може бути зменшена. Препарат приймають під час їжі, або відразу після прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Передозировка:

Не зареєстровано випадків передозування під час перорального прийому ацикловіру. При появі ознак передозування потрібне симптоматичне лікування.

Побочные действия:

Звичайно препарат добре переноситься хворим. Іноді мають місце симптоми перехідного характеру: шкірні висипи, біль в ділянці живота, нудота, блювання, пронос, тремтіння, стан розгубленості, запаморочення, сонливість, втомлюваність, дуже рідко - галюцинації.

Лекарственное взаимодействие:

Пробенецид подовжує період елімінації ПРОВІРСАНУ. Одночасне використання з ацикловіром нефротоксичних препаратів підвищує ризик ушкодження функції нирок.

Срок годности:

Зберігати в сухому, темному, недосяжному для дітей місці при температурі 15-25°С. Термін придатності - 3 роки з дати виготовлення.

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки по 10 у блістері, 3 блістери в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: асісlоvіr; 2-аміно-9-[(2-гідроксіетокси)метил]-1.9-дигідро-6Н-пурин-6-он;

Форма випуску

Таблетки.

Адреса

Telcska 1, 140 00 Praha 4, Czech Republic. Чеська Республіка.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.