Р-Цинекс инструкция по применению

Р-Цинекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Р-Цинекс суспензия по 100 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7556/01/01 от 27.12.2007. Приказ № 858 от 27.12.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 25.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: рифампіцин, піридоксину гідрохлорид;5 мл суспензії містить рифампіцину 100 мг, піридоксину гідрохлориду 5 мг;допоміжні речовини: цукор, натрію метабісульфіт, сорбіт (70 % розчин), пропіленгліколь, кислота аскорбінова, полісорбат 80, натрію цитрат, сахарин натрію, натрію хлорид, ароматизатор малиновий рідкий, ароматизатор м’ятний DE-BAN, ароматизатор рідкий DE-LEC, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

суспензія червоного кольору з характерним запахом.

Производитель:

Люпин Лимитед, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Інші засоби для місцевого застосування у стоматології.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Р-Цинекс – це комбінований препарат, до складу якого входять рифампіцин і піридоксину гідрохлорид. Рифампіцин – напівсинтетичний антибіотик, похідне рифаміцину, з бактерицидною дією. Рифампіцин пригнічує синтез РНК бактерій шляхом утворення комплексу з бета-субодиницею ДНК-залежної РНК-полімерази, що блокує процес транскрипції РНК. Спектр дії рифампіцину включає: Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium leprae, більшість грампозитивних мікроорганізмів (Staphilococcus spp., в тому числі полірезистентні і метицилінрезистентні, такі як Staphylococcus aureus (MRSA); Streptococcus spp.; Pneumococcus spp; Bacillus anthracis), деякі грамнегативні мікроорганізми (E. coli, Pseudomonas, Proteus и Klebsiella), а також N. Meningitides, Neisseria gonorrhoae, H. Influenzae, Brucella spp., Legionella pneumophila, Salmonella typhi, Chlamydia trachomatis. Піридоксин (піридоксаль, піридоксамін) поповнює дефіцит вітамінів групи В, який виникає при застосуванні деяких протитуберкульозних препаратів. Піридоксин відіграє значну роль в обміні речовин, забезпеченні нормального функціонування центральної і периферичної нервової системи, бере участь у синтезі білків, ферментів, гемоглобіну, простагландинів, обміні серотоніну, катехоламінів, ГАМК, гістаміну, у вигляді піридоксаль-фосфату забезпечує процеси декарбоксиювання, переамінування, дезамінування амінокислот, знижує рівень холестерину і ліпідів крові, покращує функцію міокарду, стимулює перетворення фолієвої кислоти в її активну форму, стимулює гемопоез. Фармакокінетика. Рифампіцин легко абсорбується із шлунково-кишкового тракту, проте всмоктуваність знижується при одночасному застосуванні з їжею. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 2 - 3 години після внутрішнього застосування. Легко розподіляється по всіх тканинах і рідинах організму, включаючи ліквор, легені, печінку, кістки. Від 60 % до 80 % рифампіцину метаболізується в печінці, 30 - 45 % – в стінках кишечнику до активних метаболітів дезацетилрифампіну і формілрифампіну, які зберігають протитуберкульозну активність. Період напіввиведення становить від 1,5 до 5 годин. Екскреція рифампіцину відбувається до 60 % печінкою, і до 30 % виводиться з сечею.Піридоксин легко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, метаболізується в печінці до активної форми - піридоксаль-фосфату, у формі якого близько 60% циркулює в плазмі. Період напіввиведення становить 15 - 20 днів. Близько 60% піридоксину екскретується нирками, до 2% дози виділяється з жовчю.

Показания к применению:

Легеневі і позалегеневі форми туберкульозу. Неспецифічні інфекційні захворювання, спричинені чутливими мікроорганізмами (остеомієліт, пневмонія, пієлонефрит). Носійство менінгококів (N. Meningitidis) у носоглотці.

Противопоказания:

Гіперчутливість до рифампіцину, вітамінів групи В та інших компонентів препарату; печінкова і ниркова недостатність: період вагітності і годування груддю; дитячий вік до 3 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

При щоденному режимі застосування препарату ефективність і переносимість рифампіцину краща порівняно з інтермітуючою терапією. Застосування препарату при туберкульозі у вигляді монотерапії, а також при нетуберкульозних інфекціях обмежене в зв’язку зі здатністю мікроорганізмів до швидкого звикання до рифампіцину. На початку лікування можливе тимчасове підвищення рівня печінкових ферментів, яке має минущий характер, проте рифампіцин може токсично впливати на печінку. При необхідності призначення рифампіцину пацієнтам із захворюваннями печінки необхідний постійний нагляд лікаря з обов’язковим моніторингом функції печінки. При виникненні ознак гепатоцелюлярних ушкоджень застосування препарату слід негайно відмінити. Під час лікування препаратом не слід вживати алкогольні напої через можливість підсилення токсичного впливу на печінку.При тривалому застосуванні препарату слід також проводити систематичний контроль загального аналізу крові (не менше ніж 1 раз на місяць), забезпечити спостереження офтальмолога.У пацієнтів з порфірією можливе загострення захворювання при одночасному застосуванні рифампіцину. Під час лікування препаратом можливе оранжево-червоне забарвлення сечі, а також мокротиння, слини, сліз, фекалій, спричинене рифампіцином і його метаболітами, що не має клінічного значення.Препарат слід з обережністю застосовувати хворим на виразкову хворобу шлунку і дванадцятипалої кишки.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Рифампіцин проходить через плаценту і секретується в грудне молоко. За необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат проходить через гематоенцефалічний бар’єр і впливає на нервову систему, тому під час лікування Р-Цинексом слід утриматися від керування транспортом і роботи зі складними механізмами.

Дети:

Дітям віком до 3 років препарат не призначають через відсутність достатнього досвіду застосування.

Способ применения и дозы:

Р-Цинекс застосовують 1 раз на добу ранком натщесерце. При поганій переносимості препарату натщесерце слід приймати його за 2 годині після їди. Туберкульоз. При лікуванні туберкульозу Р-Цинекс слід комбінувати якнайменше з одним іншим протитуберкульозним засобом внаслідок можливості виникнення резистентності збудників туберкульозу до рифампіцину. Звичайна добова доза для лікування дорослих становить 600 мг рифампіцину та 30 мг піридоксину. Доза рифампіцину для дітей старше 3 років становить 10 мг/кг ваги тіла, максимальна добова доза для дітей не повинна перевищувати 450 мг рифампіцину. Добова доза піридоксину для дітей становить 5 - 10 мг. Відповідні дози препарату призначаються щоденно або 2 - 3 рази на тиждень (інтермітуюча терапія). Курс лікування залежно від типу туберкульозного процесу, динаміки захворювання і обраного терапевтичного режиму становить 6 - 12 місяців. Неспецифічні інфекційні захворювання, спричинені чутливими мікроорганізмами. Добова доза для дорослих залежно від типу інфекції і тяжкості захворювання становить 400 - 600 мг рифампіцину і 20 - 30 мг піридоксину. Максимальна добова доза рифампіцину для дорослих – 600 мг, піридоксину – 50 мг. Добова доза рифампіцину для дітей становить 8 - 10 мг/кг ваги тіла, піридоксину – 5 - 10 мг на добу. У дітей не рекомендується перевищувати дозу рифампіцину більше ніж 10 мг/кг ваги тіла; максимальна добова доза піридоксину – 50 мг. Курс лікування встановлюється індивідуально залежно від нозології і тяжкості захворювання.Носійство Neisseria meningitidis (безсимптомне). Дорослим –600 мг рифампіцину 1 раз на день протягом 4 днів. Дітям – по 10 мг/кг маси тіла рифампіцину 2 рази на день протягом 2 днів. Не слід перевищувати дозу рифампіцину більше ніж 10 мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза піридоксину – 50 мг.

Передозировка:

Симптоми: нудота, блювання, жовтяниця, підвищення рівня печінкових ферментів, гепатит, запаморочення, порушення координації рухів, сплутаність свідомості, м’язова слабкість, ознаки гострої ниркової недостатності, гарячка, порушення дихання, зниження артеріального тиску, порушення зору.Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту не існує.

Побочные действия:

З боку травного тракту і печінки: печія, біль в епігастрії, анорексія, нудота, блювання, метеоризм, кишкові коліки, пронос, дисбактеріоз, жовтяниця, підвищення рівня печінкових ферментів, гепатотоксичні реакції; можливе виникнення псевдомембранозного коліту.З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія, лейкопенія, гемолітична анемія, зниження рівня гемоглобіну.З боку нервової системи: головний біль, втомлюваність, атаксія, порушення ходи, запаморочення, погіршення концентрації уваги, сплутаність свідомості, м’язова слабкість, біль у кінцівках, зниження сенсорної чутливості.Нирки: підвищення рівня азоту сечовини крові і рівня сечової кислоти в сироватці: у рідких випадках – гематоліз, гемоглобінурія, гематурія, інтерстиціальний нефрит, гостра ниркова недостатність. Алергічні реакції: шкірні реакції у вигляді почервоніння, свербіж, кропив’янка, висипи, виразки у роті або на язику, кон’юнктивіт. Інші:  гарячка, порушення дихання, зниження артеріального тиску, порушення зору, порушення менструального циклу, набряки обличчя і кінцівок.

Лекарственное взаимодействие:

Для запобігання розвитку резистентності до рифампіцину при лікуванні туберкульозу препарат призначають в комбінації з іншими протитуберкульозними засобами. Встановлений синергізм рифампіцину з еритроміцином (відносно стафілококів), з тетрацикліном (відносно сальмонел, ешеріхій, шигел), з новобіоцином (відносно сальмонел), а також з триметопримом відносно багатьох інших мікроорганізмів.При одночасному застосуванні з рифампіцином ацетамінофену, алкоголю і інших речовин, що метаболізуються в печінці підсилюється гепатотоксичний ефект. Рифампіцин може прискорювати метаболізм стероїдів, антикоагулянтів, протидіабетичних засобів, діафенілсульфону, серцевих глікозидів, кетоконазолу, тому може знадобитися підвищення їх дозування. Рифампіцин знижує ефективність пероральних контрацептивів, які містять естрогени шляхом підвищення метаболізму естрогену. Вміст піридоксину в плазмі крові знижується при одночасному застосуванні з ізоніазидом, а також пеніциламіном, циклосерином, гідралазином. Піридоксин може знижувати ефективність леводопи для лікування хвороби Паркінсона. Комплекс утворюючі сполуки (комплексони),такі як пеніциламін, купримін інактивують вітамін В6.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

Суспензія у флаконі по 100 мл у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняA28/1, M.I.D.C. Industrial Area, Chikalthana, Aurangabad – 431210, INDIA.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J04AB02:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама