Раностоп (Povidone-iodine) инструкция по применению

Раностоп фото, инструкция
Дозировка:
Раностоп мазь 10 % по 100 г в тубах
Производитель:

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

мазь

Производитель:

Непосредственное производство: ЧАО «ФИТОФАРМ».

Фармакотерапевтическая группа:

Антисептические и дезинфицирующие средства. Повидон-йод.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 г мазі містить повідон-йод (відповідає 10 мг/г вільного активного йоду) 100 мг; допоміжні речовини: поліетиленгліколі (макроголи), проксанол, натрію фосфат додекагідрат, вода очищена.

Лекарственная форма:

мазь

Основные физико-химические свойства:

Производитель:

ЧАО «ФИТОФАРМ».

Фармакотерапевтическая группа:

Антисептические и дезинфицирующие средства. Повидон-йод.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Профілактика інфекцій при дрібних порізах та саднах, невеликих опіках і незначних хірургічних процедурах.Лікування грибкових та бактеріальних інфекцій шкіри, а також інфікованих пролежнів і трофічних виразок.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до йоду або до будь-якого іншого компонента препарату, гіпертиреоз, аденома або порушення функції щитовидної залози (вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб і тиреоїдит Хашимото), герпетиформний дерматит Дюринга, період до та після терапії радіоактивним йодом, ниркова недостатність.Незалежні заходи безпеки при застосуванні.Препарат призначений лише для місцевого застосування.Довготривале застосування може спричиняти подразнення, а інколи і тяжкі реакції шкіри. При появі ознак подразнення чи гіперчутливості нанесення препарату слід припинити.Застосування Раностопу може зменшити поглинання йоду щитовидною залозою, що може вплинути на результати деяких обстежень і процедур (сцинтиграфії щитовидної залози, визначення білковозв’язуючого йоду, діагностичні процедури із застосуванням радіактивного йоду), у зв’язку з чим планування лікування захворювання щитовидної залози препаратами йоду може бути неможливим. У застосуванні Раностопу необхідно зробити перерву не менше 1-4 тижнів.Значні кількості йоду можуть викликати гіпертиреоз у хворих із порушенням функції щитовидної залози (наприклад, вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб), тому слід обмежити застосовування мазі щодо часу і площі поверхні шкіри, що обробляється.При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри (наприклад, обширні опіки або рани) може бути поглинута значна кількість йоду, що може призвести до гіпертиреозу у схильних до цього пацієнтів. Велика площа шкіри, це ділянка понад 10 % поверхні тіла, а тривалість лікування більше 14 днів, розглядається як довготривале лікування. Поглинання йоду для кожного пацієнта є індивідуальним, тому точних рекомендацій немає. Тести функції щитовидної залози, а також рекомендації лікарів мають вирішальне значення у даному випадку.Якщо під час лікування виникнуть симптоми гіпертиреозу, слід перевірити функцію щитовидної залози.Слід уникати регулярного застосування мазі хворим, які отримують препарати літію.Окислювальна дія Раностопу може спричинити корозію металів, тоді як пластмасові і синтетичні матеріали зазвичай не чутливі до повідон-йоду. В окремих випадках може спостерігатися зміна кольору, що зазвичай відновлюється. Раностоп легко видаляється з текстильних та інших матеріалів теплою водою з милом. Плями, що важко видаляються, слід обробити розчином аміаку чи тіосульфатом натрію.Окислювальна дія повідон-йоду може призвести до хибно-позитивних результатів діагностичних тестів (наприклад, толуїдинова і гваякова проба на гемоглобін та глюкозу у калі та сечі).

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Применение в период беременности или кормления грудью:

Повідон-йод не має тератогенної дії. Препарат протипоказано застосовувати після другого місяця вагітності та у період годування груддю. Йод проникає через плацентарний бар’єр і може проникати у грудне молоко. На період лікування необхідно припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Новонародженим та дітям до 1 року повідон-йод можна застосовувати тільки за суворими показаннями.Слід уникати високих доз йоду у новонароджених і дітей раннього віку, оскільки шкіра має більшу проникність, і у них частіше спостерігається підвищена чутливість до йоду, що збільшує ризик розвитку гіпертиреозу. Таким пацієнтам застосовувати повідон-йод слід маленькими дозами. У разі необхідності контролювати функцію щитовидної залози у дітей.

Способ применения и дозы:

Препарат для місцевого застосування. Для лікування інфекції: наносити 1-2 рази на добу. Тривалість лікування – не більше 14 діб. Для профілактики інфекції: наносити 1-2 рази на тиждень, доки це необхідно. Уражену шкіру необхідно очистити і висушити. Тонким шаром нанести мазь на уражену поверхню шкіри. На оброблену шкіру можна накласти пов’язку.

Передозировка:

Для гострої йодної інтоксикації характерні такі симптоми: металевий присмак у роті, підвищене слиновиділення, відчуття печії чи біль у роті чи в глотці; подразнення та набряк очей; шкірні реакції; шлунково-кишкові порушення; порушення функції нирок та анурія; недостатність кровообігу; набряк гортані з вторинною асфіксією, набряк легень, метаболічний ацидоз, гіпернатріємія. Лікування: слід провести симптоматичну та підтримуючу терапію з особливою увагою до електролітного балансу, функції нирок і щитовидної залози.

Побочные действия:

Дослідження: зміна рівня електролітів сироватки крові (гіпернатріємія) та осмолярності, метаболічний ацидоз.З боку нирок і сечовидільної системи: порушення функції нирок, гостра ниркова недостатність.З боку шкіри та підшкірних тканин: місцеві шкірні реакції гіперчутливості, такі як контактний дерматит з утворенням псоріазоподібних червоних дрібних бульозних утворень; алергічні реакції, включаючи свербіж, почервоніння, висипання, ангіоневротичний набряк.З боку ендокринної системи: гіпертиреоз. Тривале застосування повідон-йоду може призвести до поглинання великої кількості йоду. У деяких випадках був описаний йод-індукований гіпертиреоз, що виник у результаті тривалого застосування препарату, в основному у пацієнтів з існуючим захворюванням щитовидної залози. В окремих випадках можливі генералізовані гострі реакції зі зниженням артеріального тиску і/або утрудненим диханням (анафілактичні реакції).

Лекарственное взаимодействие:

Комплекс повідон-йод активний по відношенню до мікроорганізмів при рН 2-7. Білки та інші органічні сполуки знижують його активність. Одночасне застосування Раностопу® і ферментних мазей для лікування ран знижує ефективність обох препаратів. Препарати, що містять ртуть, срібло, перекис водню чи тауролідин, можуть взаємодіяти з комплексом повідон-йоду, у зв’язку з чим їх сумісне застосування не рекомендується. Увага!Завдяки своїм окислювальним властивостям повідон-йод може вплинути на результати деяких діагностичних тестів, таких як виявлення прихованої крові у калі або сечі, або глюкози у сечі.При застосуванні повідон-йоду поглинання йоду щитовидною залозою може знизитися, це може вплинути на результати деяких діагностичних тестів (наприклад, сцинтиграфія щитовидної залози, визначення йоду, пов’язаного з білком, на вимірювання радіактивного йоду) або може протидіяти з йодом, який застосовують для терапії щитовидної залози.Сцинтиграфію щитовидної залози слід проводити після припинення довготривалої терапії протягом 1-2 тижнів, щоб отримати достовірні результати.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 г або по 40 г, або по 100 г у тубах; 1 туба у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Дополнительные данные

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медицинских наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.