Реагент К Генератору Технеция 99м-Тс инструкция по применению

Реагент К Генератору Технеция 99м-Тс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Реагент К Генератору Технеция 99м-Тс лиофилизат для р-ра д/ин. по 10 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3167/01/01 от 23.06.2010. Приказ № 230 от 25.05.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Мезида: 2,4, триметилфенілкарбамоїлметилімінодіоцтової кислоти у вільному стані у вигляді олова двовалентного 9,0 мг – 11,0 мг; олова двовалентного у вигляді комплексу, отриманого при взаємодії 2,4, триметилфенілкарбамоїлметилімінодіоцтової кислоти з оловом двовалентним 0,08 мг – 0,14 мг;Технефор: фосфору у складі суміші натрію-оксабіфору, оксабіфор-кислоти та їх комплексів з оловом 0,07 мг – 0,13 мг; олова двовалентного у вигляді продукту взаємодії оксабіфор-кислоти і натрію-оксабіфору, що утворюється шляхом часткової нейтралізації зазначеної кислоти з їдким натрієм 1,0 мг – 1,5 мг;Технемек: кислоти димеркаптобурштинової у вільному стані і у вигляді комплексу з оловом двовалентним 0,8 мг – 1,3 мг; олова двовалентного у вигляді комплексу, отриманого при взаємодії кислоти димеркаптобурштинової з оловом двохлористим 0,06 мг – 0,17 мг;Технефіт: фітину у вільному стані і у вигляді сполуки з оловом двовалентним 8,0 мг – 117,0 мг; фосфору у вигляді натрію фосфорнокислого двозаміщеного 1,9 мг – 3,2 мг; олова двовалентного у вигляді продукту взаємодії фітину з оловом двохлористим безводним 0,1 мг – 0,19 мг.

Основные физико-химические свойства:

ліофілізований порошок білого кольору, стерильний, рН розчину реагенту у 0,9 % розчину NaCl - 2,5-4,0.

Производитель:

Радиопрепарат- Институт ядерной физики, АН Республика Узбекистан

Фармакотерапевтическая группа:

Диагностические радиофармацевтические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Мезида: після внутрішньовенного введення зв’язується з білками крові (переважно альбуміном), поглинається полігональними клітинами печінки, де звільняється від зв’язку з білком, транспортується до жовчного полюсу гепатоциту та виводиться у складі жовчі. Препарат характеризують висока швидкість елімінації з плазми крові, швидкий транзит крізь гепатоцити, висока концентрація у жовчних шляхах.Технефор: остеотропний препарат, має афінітет до мінеральної складової кістки. Рівень накопичення у різних ділянках скелету зумовлений величиною кровотоку, мікроциркуляції, остеобластичною активністю, ступенем мінералізації. Сцинтиграфічна маніфестація патології у вигляді підвищеного накопичення РФП відзначається у 96-98% всіх досліджень. Тому пошук вогнищевих аномалій розподілу препарату складає основу радіонуклідного дослідження.Технемек: характеризує повільний нирковий пасаж, через що сечові шляхи з цим РФП не візуалізуються, що виключає можливість дослідження уродинаміки. Натомість ниркова паренхіма контрастується чітко, пропорційно до її функціональної активності.Технефіт: після внутрішньовенного введення препарат активно поглинається системою мононуклеарних фагоцитів (купферовими клітинами). До 80 % мічених колоїдів фіксується в печінці, значно менше (до 20 %) – в селезінці та кістковому мозку (близько 1 %). Максимуму накопичення досягає через 30 хвилин після ін’єкції. Коефіцієнт накопичення РФП не залежить від функції полігональних клітин і тому відображує стан печінкового кровотоку фагоцитарну активність купферових клітин.Фармакокінетика.Мезида після внутрішньовенного введення в перші 15 хвилин зображення печінки досягає максимальної контрастності. В інтервалі 30-45 хвилин контрастність печінки знижується натомість підвищується контрастність жовчного міхура та магістральних жовчних протоків. На 60-й хвилині в печінці реєструється не більше 10-15 % введеної активності, через що контрастність жовчного міхура в 7-10 разів вища, ніж печінки; одночасно спостерігається евакуація РФП і нарощування радіоактивності кишковика.Технефорпісля внутрішньовенного введення через 1 годину в скелеті накопичується понад 30 % РФП, через 2 години в межах 40-42 %. Максимальної концентрації у кістках (до 45 %) РФП досягає через 3 години. Накопичення в інших органах і тканинах незначне. Виведення здійснюється нирками.Технемек нейротропний препарат, застосовують для візуалізації ниркової паренхіми. Після внутрішньовенного введення в паренхімі нирок фіксується 40-50 % РФП. Тканинне тло через 6 годин в нормі не перевищує 20 % від максимального накопичення в нирках. Підвищення тканинного тла спостерігається при нирковій недостатності.Технефіт вміст препарату в циркулюючій крові через 30 хвилин після введення не перевищує 4 %. Виведення з організму досить повільне – протягом 3 годин із сечею екскретується майже 4 % від введеної кількості.

Показания к применению:

Радіонуклідна, сцинтиграфічна діагностика стану таких органів людини:мезида – дослідження печінки, жовчного міхура, жовчовивідних протоків позапечінкових і особливо внутрішньопечінкових, панкреатодуоденальної зони (при рівні прямого білірубіну в сироватці крові не вище 140 м моль/л);технефор – визначення уражень кістяка (злоякісні пухлини, метастази, остеомієліт, артрит);технемек – визначення аномалій розвитку і наявності органічних уражень нирок;технефіт – визначення наявності органічних уражень печінки і селезінки.

Противопоказания:

Вагітність, період годування груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

При роботі з препаратом треба дотримуватися правил роботи з радіоактивними речовинами (РР) за групою В (Норми радіаційної безпеки НРБУ-97 та Основні санітарні правила протирадіаційного захисту (ОСПУ) роботи з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючих випромінювань).Увага!Хімічний посуд і устаткування, що використовуються при роботі з РР, повинні бути відповідним чином марковані і зберігатись окремо.Забороняється при роботі з РР мати на робочому місці стороннє устаткування і особисті речі.Категорично забороняється прийом їжі, використання косметичних засобів, паління в помешканнях, призначених для роботи з PP.

Особенности применения:

Застосовують тільки у спеціалізованих медичних закладах, що мають відповідний дозвіл на роботу з РФП.Зберігання, застосування та знешкодження відходів РФП здійснюється відповідно до національних ліцензійних правил. Робочий розчин РФП необхідно використати протягом 5 годин з моменту виготовлення.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Протипоказане.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Дітям застосовують у разі неможливості отримати важливу діагностичну інформацію іншими методами, не пов’язаними з іонізуючим випромінюванням, а також за умов, якщо користь від дослідження переважає ризик впливу іонізуючого фактора.

Способ применения и дозы:

5 мл розчину 99мТс-пертехнетату вводять стерильно за допомогою шприца у флакон з реагентом (з попередньо вставленою голкою), проколюючи гумову пробку голкою. Потім перемішують вміст флакона струшуванням до повного розчинення реагенту, після чого препарат ін'єкційно, внутрішньовенно вводять пацієнту. Об’єм розчину визначають з розрахунку на кг маси тіла, виходячи з питомої радіоактивності робочого розчину.Для одержання надійних результатів діагностики необхідне суворе дотримання інструкції для застосування реагенту.

Передозировка:

Не спостерігаються.

Побочные действия:

Не спостерігаються.

Лекарственное взаимодействие:

Інформація відсутня.

Срок годности:

Мезида – 8 місяців; Технефор – 12 місяців; Технемек – 6 місяців; Технефіт – 12 місяців.Термін придатності приготованого препарату – 5 годин з моменту виготовлення.

Условия хранения:

Реагент для виготовлення препарату стерильний, нетоксичний, невибухонебезпечний. Флакони зі стерильним реагентом зберігають при температурі 2-10 °С, у захищеному від світла місці.

Форма выпуска / упаковка:

Внутрішня упаковка: реагент для виготовлення препарату зберігається у герметично закритих гумовими пробками і захищеними алюмінієвими ковпачками скляних флаконах для лікарських засобів місткістю 10, 15 чи 20 мл.Зовнішня упаковка: коробка з пінополістиролу або поліетилену.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ V09:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама