Риналекс инструкция по применению

Риналекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Риналекс таблетки №20 (10х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3365/01/01 от 09.06.2010. Приказ № 158 от 23.03.2011
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить псевдоефедрину гідрохлорид 60 мг, трипролідинугідрохлорид моногідрат 2,5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза безводна, крохмаль кукурудзяний, натрію метилпарабен (E219), натрію пропілпарабен (E217), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят (тип А).

Основные физико-химические свойства:

білі або майже білі, круглі, двоопуклі таблетки.Термін придатності.Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Производитель:

Гимансу Оверсиз для "Ананта Медикеар Лтд", Индия/Великобритания

Фармакотерапевтическая группа:

Назальні протинабрякові засоби системної дії. Симпатоміметики. Псевдоефедрин, комбінації.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Трипролідин є конкурентним блокатором Н1-гістамінорецепторів класу алкіламінів з мінімальною антихолінергічною активністю, що застосовується як симптоматичний засіб для усунення симптомів, що зумовлені виділенням гістаміну. Трипролідин пригнічує загальну гіперемію і свербіж, які супроводжують ендогенне виділення гістаміну.Псевдоефедрин – ефективний протинабряковий засіб, який має пряму та непряму симпатоміметичну активність. Стимулює α-адренергічні рецептори судин слизової оболонки дихальних шляхів та викликає їх звуження, що призводить до нормалізації стану набряклої слизової оболонки носової порожнини, до зменшення гіперемії тканин, закладеності носа, збільшуючи при цьому пропускну спроможність дихальних шляхів. Він розширює бронхи, стимулює роботу серця, звужує судини і підвищує артеріальний тиск, збуджує центральну нервову систему.Псевдоефедрин порівняно з ефедрином значно меншою мірою спричиняє тахікардію та підвищення артеріального тиску та значно меншою мірою стимулює центральну нервову систему. Фармакокінетика. Фармакокінетичні властивості препарату обумовлені фармакокінетикою кожного інгредієнта.Псевдоефедрин та трипролідин добре абсорбуються з кишечнику після застосування внутрішньо.Трипролідин зв'язується з білками плазми. Після застосування однієї таблетки пік концентрації трипролідину у плазмі становить приблизно 5,5–6,0 нг/мл та досягається через 2 години. Період напіввиведення трипролідину становить приблизно 3,2 години. Метаболіти утворюються в результаті окисного деалкілування та гідроксилування. Виводяться метаболіти з сечею. Тільки приблизно 1 % застосованої дози трипролідину виводиться у незмінному стані. Пікова концентрація псевдоефедрину становить приблизно 180 нг/мл та досягається через 2 години. Період напіввиведення псевдоефедрину досягає 5,5 години.Псевдоефедрин частково метаболізується в печінці до неактивного метаболіту. Псевдоефедрин та його метаболіти виводяться нирками (у незмінному стані приблизно 55-75%) протягом 24 год. Рівень виділення псевдоефедрину підвищується при підкисленні сечі та відповідно знижується при збільшенні рН сечі.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування риніту, включаючи алергічний, вазомоторний риніт, а також при застуді та грипі.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, артеріальна гіпертензія (тяжкий перебіг), тяжка ішемічна хвороба серця, коронароатеросклероз, атеросклероз судин головного мозку, серцева недостатність, гіпертиреоз, тяжкі ураження печінки, застосування протягом останніх 2 тижнів інгібіторів МАО (у тому числі антибактеріальний препарат фуразолідон). Одночасне застосування псевдоефедрину та цієї групи ліків може спричинити підвищення артеріального тиску.Дитячий вік.

Особенности применения:

Ризик розвитку побічних ефектів збільшується у пацієнтів з тенденцією до підвищення артеріального тиску, із серцевою патологією, підвищеним внутрішньоочним тиском, у людей літнього віку, хворих на цукровий діабет, гіпертиреоз, у чоловіків з доброякісною гіпертрофією передміхурової залози. У випадку необхідності проведення оперативного втручання, в т.ч. стоматологічного слід попередити лікаря, про застосування препарату. Препарат може спричиняти сонливість. Токсичні ефекти посилюються при вживанні алкоголю та будь-яких седативних засобів із центральним механізмом дії.Необхідно з обережністю застосовувати препарат у пацієнтів з легким та помірним ступенем патології печінки, особливо якщо вона супроводжується серцево-судинним захворюванням, хворим на астму, глаукому, пептичну виразку, судоми, діабет, артеріальну гіпертензію.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Риналекс не слід застосовувати під час вагітності.Псевдоефедрин та трипролідин екскретуються в грудне молоко в незначних кількостях, проте вплив їх на дитину невідомий.Застосовувати препарат матерям, які годують груддю, не рекомендується.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат може спричиняти сонливість і порушувати здатність виконувати роботу, що вимагає швидкої реакції. Існують індивідуальні відмінності у реакції на антигістамінні препарати.Оскільки в осіб, які застосовують трипролідину гідрохлорид, можлива поява сонливості, пацієнти перед керуванням автомобілем, іншими механізмами та виконанням завдань, що можуть становити небезпеку, повинні переконатися, що препарат не впливає на здатність виконувати цю роботу.

Дети:

Не застосовувати препарат дітям.

Способ применения и дозы:

Дорослим призначають по 1 таблетці 3 - 4 рази на добу. Курс лікування визначає лікар, зазвичай – 4-5 днів. Якщо хворий пропустив прийом препарату, не слід подвоювати дозу. Препарат слід приймати з їжею або молоком.Побічні реакціїЗ боку нервової системи: тремор, безсоння, збудження, запаморочення, головний біль; рідко – судоми, галюцинації, сонливість, м’язова слабкість, порушення зору.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, колапс.Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, гіперемія грудної клітки.Інші: дизурія, анорексія, блювання, сухість у роті, носі, глотці, утруднення сечовипускання, діарея, сухість слизових оболонок носа, рота та горла, диспное. 

Передозировка:

Симптоми: мідріаз, тахікардія, артеріальна гіпертензія, серцева аритмія, галюцинації, нудота, блювання, гіпертонічний криз, безсоння, м'язовий тремор, зміна психічного статусу, в’ялість, слабкість, артеріальна гіпотензія, пригнічення дихання, сухість шкіри та слизових оболонок. Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля. Рекомендується підтримувати дихання та діяльність серцево-судинної системи. Прискорити елімінацію псевдоефедрину можна за допомогою форсованого діурезу або проведення діалізу.

Лекарственное взаимодействие:

При сумісному застосуванні Риналексу з трициклічними антидепресантами, симпатоміметиками (деконгестантами, супресорами апетиту, амфетаміновими психостимуляторами) або інгібіторами моноаміноксидази (включаючи фуразолідон), що впливають на катаболізм симпатоміметичних амінів, може виникнути підвищення артеріального тиску (див. розділ „Протипоказання”). Оскільки Риналекс містить псевдоефедрин, він може частково нейтралізувати гіпотензивну дію препаратів, що впливають на симпатичну активність, у т.ч. бретиліуму, бетанідину, гуанетидину, дебрисоквіну, метилдопи, альфа- та бета-адреноблокаторів.Хоча об’єктивних даних немає, особи, які застосовують Риналекс, повинні уникати одночасного застосування алкоголю або інших седативних засобів із центральним механізмом дії.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняДільниця № 19, 20, 21, Сектор-6А, І.І.Е, СІДКУЛ, Раніпур, Харидвар, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Риналекс
Производитель:Гимансу Оверсиз для "Ананта Медикеар Лтд", Индия/Великобритания
Регистрационное удостоверение:№ UA/3365/01/01 от 09.06.2010. Приказ № 158 от 23.03.2011
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить псевдоефедрину гідрохлорид 60 мг, трипролідинугідрохлорид моногідрат 2,5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактоза безводна, крохмаль кукурудзяний, натрію метилпарабен (E219), натрію пропілпарабен (E217), магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят (тип А).

Фармакологическая группа:Назальні протинабрякові засоби системної дії. Симпатоміметики. Псевдоефедрин, комбінації.
Код АТХ:R01BA52 - Псевдоэфедрин, комбинации
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Эрозивный гастрит
Виды эрозивного гастритаЭрозивный гастрит — симпто...
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Реклама
Болезнь Альцгеймера вызывает уменьшение головного мозга
Болезнь Альцгеймера является одной из форм деменци...
Ученые идентифицировали гормон, который ускоряет метаболизм
Метаболизм — это совокупность химических процессов...
Реклама