Сальбутамол-Мф инструкция по применению

Сальбутамол-Мф фото, инструкция
Дозировка:
Сальбутамол-Мф аэрозоль д/инг., доз., 100 мкг/доза по 12 мл (200 доз) в баллон.
Производитель:
№ UA/5431/01/01 от 16.11.2006. Приказ № 758 от 16.11.2006

Официальная инструкция

Состав:

1 доза аерозолю містить 0,1 мг сальбутамолу сульфату;допоміжні речовини: сорбітану триолеат , хладони 11 і 12.

Лекарственная форма:

аэрозоль

Основные физико-химические свойства:

біла або біла зі злегка жовтуватим відтінком гомогенна суспензія;

Производитель:

Микрофарм, ООО

Фармакотерапевтическая группа:

Бета-адреностимуляторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Сальбутамол є селективним агоністом b2-адренорецепторів; він спричиняє бронходилатацію у хворих з оборотною обструкцією дихальних шляхів, що виникає внаслідок бронхіальної астми, хронічного бронхіту та емфіземи легенів. Сальбутамол діє швидко і тому показаний для екстреного купірування нападів астми або утрудненого дихання. Його можна застосовувати також для профілактики виникнення симптомів астми, викликаних фізичним навантаженням. Оскільки сальбутамол має вибіркову дію на рецептори бронхів та не діє на рецептори серця, він може призначатися пацієнтам із супровідними захворюваннями серця або артеріальною гіпертензією. Фармакокінетика. Після вдихання в бронхи потрапляє 10-15% активної речовини, решта – у травний тракт. З бронхів абсорбується 90% вдихуваної дози. Бронходилатаційний ефект, спричинений прямою дією сальбутамолу на бронхи, починається через 10-15 хв і триває не менше 3 год. Тривалість дії становить 4-6 год. Немає даних про те, що метаболізм сальбутамолу відбувається в легенях. При інгаляції препарату його дія на організм залежить від техніки інгаляції і визначається співвідношенням дози, що вдихається, та дози, що проковтується. У разі тривалого застосування сальбутамолу чутливість рецепторів знижується, тому зменшується ефект його дії. У травний тракт потрапляє незначна доза препарату, тому його фармакокінетика не є суттєвою.

Показания к применению:

Купірування і профілактика нападу ядухи при бронхіальній астмі; хронічному бронхіті та емфіземі легень. Обструктивний синдром у дітей. Бронхоспазм різного походження. Профілактика нападу астми, пов’язаного з фізичним навантаженням або можливим контактом з алергенами.

Противопоказания:

Препарат протипоказаний у разі алергії до будь-якого з його компонентів. Дитячий вік до 2 років, І та II триместр вагітності у разі наявності токсикозів або загрози переривання вагітності.

Особенности применения:

Рекомендується контроль за рівнем калію в крові, особливо у разі тяжкої бронхіальної астми. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з підвищеною чутливістю до сальбутамолу, при тиреотоксикозі, серйозних серцево-судинних захворюваннях (ішемічна хвороба серця, стенокардія, аритмія), артеріальній гіпертензії, діабеті, феохромоцитомі та кетоацидозі.Хоча сальбутамол застосовується як токолітик, він не показаний для терапії загрози аборту в І та II триместрах вагітності.При застосуванні аерозолю необхідно захищати очі від потрапляння в них часточок аерозолю.Вагітність та лактація. У період вагітності можна застосовувати лише за життєвими показаннями. Оскільки сальбутамол проникає в грудне молоко, його застосування в період лактації можливе лише у тому разі, коли очікуваний терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для дитини.Вплив на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмамиЗастосування сальбутамолу у високих дозах може погіршувати реакцію при керуванні автомобілем або роботі з механізмами. Ця дія посилюється при одночасному вживанні алкоголю, транквілізаторів

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують інгаляційно.Дорослі і діти старше 4 років. При гострому бронхоспазмі - 1 – 2 інгаляційні дози (наступний прийом – не раніше ніж через 4 год). Профілактика нападів ядухи, зумовлених навантаженням, - 2 дози перед фізичним навантаженням. Профілактика перед можливим контактом з передбачуваним алергеном - за 10-15 хв інгаляційно 1 доза.При тривалому застосуванні сальбутамолу – 1-2 інгаляції 3-4 рази на добу з інтервалом не менше 3 год. Не допускається застосування більше 10 доз за добу.Дітям старше 2 років. Для купірування нападів ядухи – 1 інгаляція одноразово. При проведенні системної терапії - по 1 інгаляції 3-4 рази на добу.

Передозировка:

Симптоми: тремтіння, тахікардія, психічне напруження, головний біль, зниження артеріального тиску. Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту не існує. Зазвичай (за винятком випадків бронхоспазму) перевагу віддають застосуванню кардіоселективних b-блокаторів. Слід уникати застосування великих доз b-блокаторів у зв’язку з ризиком бронхоспазму у чутливих осіб.

Побочные действия:

Терапія b2–симпатоміметиками може спричиняти значну гіпокаліємію. Цей ефект може посилюватись при одночасному застосуванні ксантинових дериватів, стероїдів, діуретиків або при гіпоксії. Інші важливі побічні реакції при застосуванні сальбутамолу у формі аерозолю не проявляються. При застосуванні вищих доз або у чутливих хворих може з’явитись периферична вазодилатація із слабкою компенсаційною тахікардією. Рідко при терапії сальбутамолом може з’явитись слабке тремтіння скелетних м’язів, насамперед рук, м’язове сіпання, тимчасові спазми та головний біль. Дуже рідко з’являються реакції, пов’язані з гіперчутливістю: судинний набряк, кропив’янка, бронхоспазм, гіпотензія та колапс.

Лекарственное взаимодействие:

Сальбутамол не можна застосовувати разом з неселективними бета-блокаторами (включаючи засоби для місцевого застосування в очі, що містять бета-блокатори). Паралельне застосування кардіоселективних бета-блокаторів не зменшує ефекту сальбутамолу. Одночасне лікування ксантиновими дериватами, діуретиками та кортикостероїдами може сприяти появі тяжкої гіпокаліємії. Також сумісно з сальбутамолом не можна застосовувати загальні анестетики, трициклічні антидепресанти та мапротилін, ерготамін та інгібітори МАО. У разі одночасного застосування сальбутамолу та серцевих глікозидів підвищується ризик аритмії, зумовленої гіпокаліємією внаслідок застосування бета-агоністів.

Срок годности:

При температурі не вище +25°С. Запобігати дії прямих сонячних променів і заморожування. Контейнер знаходиться під тиском. Не кидати у вогонь та не руйнувати навіть після використання. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 12 мл (200 доз) у балонах №1.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назва: Salbutamol, 2-трет-бутиламіно-1-(4-окси-3-оксиметилфеніл)-етанолу сульфат;

Форма випуску

Аерозоль для інгаляцій дозований.

Адреса

61013, м. Харків, вул. Шевченка, 20.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R03AC02:

Редакция
Avatar photo
Автор: Алла Волошонович
Кандидат медицинских наук
Врач-эндокринолог
Луганский государственный медицинский университет, факультет - лечебное дело
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама