Сантурил инструкция по применению

Сантурил фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Сантурил таблетки по 500 мг №100 (10х10)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/11102/01/01 от 13.10.2010. Приказ № 865 от 13.10.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: probenecid;1 таблетка містить пробенециду 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза, натрію крохмаль- гліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

круглі білі таблетки з плоскою поверхнею, скошеними краями та розподільчою рискою з одного боку.

Производитель:

Липомед АГ, Швейцария

Фармакотерапевтическая группа:

Протиподагричний засіб. Препарати, що пригнічують утворення сечової кислоти.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Сантурил – противоподагричний засіб. Пригнічує реабсорбцію сечової кислоти в ниркових канальцях і таким чином посилює її виведення. Збільшення екскреції сечової кислоти під дією пробенециду може призводити до збільшення вивільнення сечової кислоти із тонусів у плазму крові, що, в свою чергу може спричиняти гострий напад подагри. Окрім того, пробенецид може затримувати екскрецію нирками інших лікарських засобів, підвищуючи їх концентрацію в плазмі крові, що дозволяє застосовувати пробенецид як додатковий засіб при антибіотикотерапії.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо пробенецид повністю всмоктується з травного тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 - 4 години. Зв’язування з білками плазми становить 85 - 95 %.Метаболізується в печінці з утворенням основного ацилглюкуронідного метаболіту та інших метаболітів. Має відносно невеликий об’єм розподілу.Виводиться нирками шляхом клубочкової фільтрації і шляхом активної секреції проксимальними канальцями нирок. У сечі виявляється 75 - 85 % метаболітів, залишкова кількість виводиться у вигляді незміненої речовини. Виведення із сечею незміненого пробенециду залежить від рН і швидкості току сечі.

Показания к применению:

Лікування симптоматичної гіперурикемії (подагричного артриту) у пацієнтів, яким не можна застосовувати інші засоби для зниження гіперурикемії.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до пробенециду. Гострий напад подагри, сечокам’яна хвороба (особливо за наявності уратних каменів), порфірія, порушення картини периферичної крові, вторинна гіперурикемія, обумовлена пухлинним процесом або застосуванням хіміотерапевтичних засобів. Вагітність. Дитячий вік до 2 років.

Особенности применения:

Не застосовують при вторинній гіперурикемії, обумовленій пухлинним процесом або застосуванням хіміотерапевтичних засобів, оскільки пробенецид не знижує синтез сечової кислоти, а лише збільшує її екскрецію нирками; гіперурикозурія, яка виникає при цьому, посилює ризик нефропатії.З обережністю слід застосовувати у пацієнтів з вказівками в анамнезі на виразкову хворобу, а також при хронічній нирковій недостатності. При хронічній нирковій недостатності пробенецид може виявитись неефективним, особливо якщо рівень клубочкової фільтрації нижче 30 мл/хв.При застосуванні пробенециду для хронічної подагри можливе виникнення гострого нападу подагри, а також поява або збільшення росту ниркових конкрементів і провокація ниркової коліки з гематурією (або без неї).У пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази можливий розвиток гемолітичної анемії.Слід уникати одночасного застосування пробенециду з кеторолаком, а також із саліцилатами. Особам, що приймають пробенецид, необхідні більш низькі дози тіопенталу для введення в наркоз. При одночасному прийомі пробенециду і метотрексату дозу метотрексату слід знижувати з метою зменшення його побічної дії.При прийомі пробенециду можливі псевдопозитивні результати аналізу сечі на глюкозу.У період застосування препарату пацієнтам необхідно утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Проникає через плацентарний бар’єр. Не відомо, чи виділяється препарат у грудне молоко.Застосовувати препарат у період годування груддю можливо тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат може спричинити негативний ефект з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення), тому слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дети:

Препарат не застосовують дітям віком до 2 років.

Способ применения и дозы:

Не призначається для лікування гострого нападу подагри або для лікування пацієнтів з підвищеним виведенням сечової кислоти нирками, при нирковій недостатності або при сечокам’яній хворобі.Лікування підвищених рівнів сечової кислоти в крові без специфічних симптомів не показане.При хронічній подагрі лікування розпочинають з дози 250 мг 2 рази на добу протягом 1 місяця. Через тиждень дозу можна збільшити до 500 мг 2 рази на добу. При недостатньому ефекті дозу можна збільшувати на 500 мг кожний місяць. Максимальна добова доза – 2 г. Якщо протягом 6 місяців прийому Сантурилу у пацієнта не було гострих нападів подагри, а концентрація уратів у плазмі крові не перевищує припустимого рівня, доза може бути поступово знижена (на 500 мг кожні 6 місяців) до мінімальної ефективної. Дози сантурилу можуть бути збільшені у пацієнтів, які отримують діуретики або піразинамід, що підвищують концентрацію сечової кислоти в плазмі крові.У дітей старше 2 років початкова доза становить 25 мг на 1 кг маси тіла з поступовим збільшенням до 40 мг/кг; інтервал між прийомами – 6 годин. Дітям з масою тіла понад 50 кг рекомендується застосовувати дози як для дорослих.

Передозировка:

Симптоми: збудження центральної нервової системи, судоми, що може призвести до летального кінця внаслідок серцевої недостатності.Лікування: терапія симптоматична.

Побочные действия:

З боку травного тракту: нудота, блювання, анорексія, болісність ясен; рідко – некроз печінки.З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення.З боку сечовидільної системи: часте сечовиділення; рідко – нефротичний синдром.Алергічні реакції: підвищення температури тіла, свербіж, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона; рідко – анафілактичний шок.З боку системи кровотворення: анемія, гемолітична анемія (частіше пов’язана з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази); рідко – апластична анемія, лейкопенія.Дерматологічні реакції: дерматит, алопеція, припливи.З боку кістково-м’язової системи: загострення подагри.

Лекарственное взаимодействие:

Пробенецид порушує екскрецію і таким чином збільшує концентрацію в плазмі крові наступних препаратів: ацикловір, каптоприл, похідні сульфонілсечовини, аміносаліцилати, лоразепам, парацетамол, рифампіцин, зидовудин, кон’югати сульфаніламідів, індометацин, кетопрофен, меклофенамат, напроксен, метотрексат.Пробенецид знижує в сечі концентрацію нітрофурантоїну і пеніциламіну, що призводить до зменшення терапевтичного ефекту нітрофурантоїну при інфекціях сечовидільних шляхів, а пеніциламіну – при цистинурії.Пробенецид може спричиняти підвищення екскреції фенілсульфонфталеїну, сульфобромфталеїну, аміногіпурової кислоти, 5-окси-індолілоцтової кислоти; зниження виведення із сечею метаболітів стероїдних гормонів.

Срок годности:

5 років.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 10 блістерів у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняФабрикматтенвег, 4, 4144 Арлесхайм, Швейцарія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Сантурил
Производитель:Липомед АГ, Швейцария
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері. По 10 блістерів у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/11102/01/01 от 13.10.2010. Приказ № 865 от 13.10.2010
МНН:Probenecid
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: probenecid;1 таблетка містить пробенециду 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза, натрію крохмаль- гліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Протиподагричний засіб. Препарати, що пригнічують утворення сечової кислоти.
Код АТХ:M04AB01 - Пробенецид
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама