Саридон инструкция по применению

Саридон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Саридон таблетки №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9275/01/01 от 22.01.2009. Приказ № 31 от 22.01.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить: парацетамолу 250 мг, пропіфеназону 150 мг; кофеїну 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, метилгідроксипропілцелюлоза, формальдегіду казеїн, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Основные физико-химические свойства:

білі, без запаху, круглі, біпланарні таблетки зі скошеними краями, з розподілювальною рискою на одному боці стороні і написом  Saridon на іншому боці;

Производитель:

Байер Консьюмер Кер АГ, Швейцария

Фармакотерапевтическая группа:

Анальгетики и антипиретики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Саридон містить кофеїн, парацетамол і пропіфеназон, що мають болезаспокійливі і жарознижувальні властивості. У дослідженні гострої токсичності на тваринах при прийомі комбінованого парацетамолу і пропіфеназону в комбінації у співвідношенні 5:3 показано, що вона нижче, ніж при застосуванні кожної речовини окремо.Болезаспокійливий ефект комбінації починається протягом 30 хв і триває протягом декількох годин. Фармакокінетика. Не вивчалась

Показания к применению:

Як симптоматичне лікування головного, зубного, менструального, післяопераційного і ревматичного болю; пропасних станів при застудних захворюваннях і грипі.

Противопоказания:

Саридон не можна застосовувати при:алергії на піразолон чи споріднені сполуки (гіперчутливість до феназон-, пропіфеназон-, амінофеназон-, метамізол- вмістних продуктів);алергії на продукти, що містять фенілбутазон;встановленій гіперчутливості до парацетамолу, ацетилсаліцилової кислоти, доведеній алергії на кофеїн;уродженій недостатності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (гемолітична анемія);гострій печінковій порфірії.Саридон не можна призначати дітям до 12 років.

Особенности применения:

Саридон необхідно застосовувати тільки тоді, коли біль чи пропасниця потребують лікування, оскільки і не великий, але існує ризик виникнення шокових реакцій.Пацієнт повинний бути проінформований про те, що аналгізуючі засоби не можна застосовувати протягом тривалого періоду, за винятком такого призначення лікарем.Тривале застосування аналгетиків, що містять парацетамол у високих кумулятивних дозах, може призвести в окремих випадках, до медикаментозної нефропатії або необоротної ниркової недостатності. Тривале застосування аналгетиків для лікування головного болю може призвести до хронічного головного болю.Особлива увага необхідна у разі, якщо пацієнт хворіє на астму, хронічний риніт, хронічну кропив’янку, особливо якщо пацієнт має підвищенну чутливість до інших протизапальних засобів.Маються окремі повідомлення про астматичні напади та випадки анафілактичного шоку у зв'язку з індивідуальною переносимістю пропіфеназону та препаратів, що містять парацетамол.Особлива обережність (зменшення дози і поділ добової дози на більше число прийомів) необхідна у таких випадках:гепатит;порушення функції нирок;синдром Жілберта (зміни від доброякісної вторинної жовтухи до дефіциту глюкоронил-трансферази);гепатопоетичні порушення.Вагітність і лактація. Оскільки адекватних даних щодо побічного ефекту після прийому комбінованого парацетамолу і пропіфеназону вагітними недостатньо, не рекомендується застосовувати Саридону протягом вагітності, особливо в перший триместр і протягом останніх шести тижнів (останнє - через можливе інгібування біосинтезу простагландинів і наступне інгібування родової діяльності). Оскільки активні компоненти препарату виявляються в грудному молоці та через незрілість ферментної системи дитини, Саридон не рекомендується застосовувати під час годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Передбачається, що Саридон є безпечним препаратом або таким, прийом якого не призведе до погіршання здатності керувати механізмами або автомобілем.Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Способ применения и дозы:

Разова доза:для дорослих - 1-2 таблетки;для дітей 12-16 років -  1 таблеткаПриймати не більш 3-разових доз на добу. Таблетки необхідно запивати достатньою кількістю рідини. Тривалість лікування не повинна перевищувати одного тижня. Не рекомендується перевищувати дозу без консультації з лікарем. 

Передозировка:

Ознаки передозування та отруєння препаратом, за рахунок вмісту в складі парацетамолу, часто виявляються протягом 24 - 48 год, але можуть бути відстрочені на якийсь час. Отруєння більш ймовірне на фоні алкоголю. Ушкодження печінки (гепатоцелюлярний некроз) і порушення функцій печінки може призвести до коми. Клінічні прояви ушкоджень печінки можуть не виявлятися від 2 до 4 днів після передозування. Промивання шлунка показано, якщо може бути виконано протягом шести годин після підозрюваного передозування парацетамолом. Цитостатичні ефекти можуть бути зменшені внутрішньовенним уведенням сполук сулфідрилу, таких як цистеамін або N-ацетилцистеїн, по можливості протягом восьми годин після передозування.Мали місце окремі повідомлення про гостру ниркову недостатність після передозування препаратом, за рахунок вмісту в складі парацетамолу.

Побочные действия:

Дуже рідко відмічалися алергійні шкірні реакції з такими симптомами, як почервоніння шкіри, свербіж, еритема, кропив’янка, ангіоедема, задишка чи астма; окремо повідомлялося про анафілактичні реакції або анафілактичний шок. Можлива тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз і панцитопенія.

Лекарственное взаимодействие:

Під час застосування препарату Саридон, необхідно обмежити вживання алкоголю, тому що неможливо передбачити індивідуальні реакції. При застосуванні препаратів, що стимулюють активність печінкових ферментів, як і деякі снодійні засоби, протиелептичні ліки (наприклад, фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін) і рифампіцин, печінкова токсичність препарату, за рахунок парацетамолу навіть при нормальних нетоксичних дозах може бути збільшена. Це так само справедливо і при зловживанням спиртним.Сповільнюючи звільнення шлунка, приміром, пропантеліном, швидкість всмоктування парацетамола може бути зменшена, і початок дії уповільнено. Прискорюючи звільнення шлунка, приміром, після прийому метоклопропаміду, швидкість всмоктування збільшується.Комбінація з хлорамфеніколом може продовжити виведення цього препарату з більш високим ризиком токсичності.При застосуванні метоклопропаміду, швидкість всмоктування вище. Клінічна сумісність парацетамолу і варфарину чи похідних кумарину на даний момент не відома. Регулярне застосування парацетамолу протягом тривалого періоду пацієнтами, що раніше застосовували пероральні коагулянти, повинно проводиться тільки під медичним наглядом. Частота нейтропенії (зменшення білих кров'яних тілець) вище, якщо парацетамол і AZT (зидовудин) використовуються одночасно. Кофеїн – антагоніст багатьох заспокійливих речовин, таких як барбітурати, антигістамінні речовини, тому препарат підсилює тахікардію, спричинену симпатоміметиками, тироксином та інші. Для речовин із широким спектром дії (наприклад, бензодіазепінами) взаємодії можливі в різних формах, і вони не прогнозовані. Пероральні протизаплідні засоби, циметидин і дисульфірам зменшують метаболізм кофеїну, барбітуратів, а паління - підсилює. Препарат уповільнює виведення теофіліну. За рахунок вмісту у складі препарату кофеїну, підсилюється дія речовин, подібних до ефедрину. Одночасний прийом деяких гіраза-інгібіторів може пролонгувати виведення кофеїну та його метаболіту параксантину.

Срок годности:

Зберігати при температурі нижче 30 0С, у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.Правила відпуску. Без рецепта.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки.Адреса33 вул. Індастрі, 74240, Гайард, Франція/33 rue de l`Industrie, 74240, Gaillard, France.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Саридон
Производитель:Байер Консьюмер Кер АГ, Швейцария
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9275/01/01 от 22.01.2009. Приказ № 31 от 22.01.2009
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить: парацетамолу 250 мг, пропіфеназону 150 мг; кофеїну 50 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, метилгідроксипропілцелюлоза, формальдегіду казеїн, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Фармакологическая группа:Анальгетики и антипиретики.
Код АТХ:N02BE51 - Парацетамол, комбинации без психолептиков
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Эксперты сказали, какой рыбий жир полезен для здоровья мозга
Рыбий жир является ценным источником незаменимых ж...
Ученые объяснили, почему нужно мыть мясо
Инфекции мочевыводящих путей (МП) возникают, когда...
Реклама