Селегилин Гексал инструкция по применению

Селегилин Гексал фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Селегилин Гексал таблетки по 10 мг №100 (10х10)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4445/01/02 от 19.04.2006. Приказ № 232 от 19.04.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить селегіліну (у вигляді гідрохлориду) 5 мг або 10 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кислоти лимонної моногідрат, полівідон КЗ0, тальк очищений, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

таблетки по 5 мг: білі, круглі, двоопуклі таблетки з написом “SN5” на одному боці; таблетки по 10 мг: білі, круглі, двоопуклі таблетки з написом “SN10” і рискою на одному боці;

Производитель:

Салютас Фарма ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Средства для лечения паркинсонизма.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Селегілін є селективним і необоротним інгібітором моноаміноксидази В у мозку (МАО-В), відповідальної, головним чином, за руйнування дофаміну. Селегілін пригнічує метаболізм дофаміну, виключаючи підвищення його концентрації в нейронах.Потенціює та пролонгує терапевтичну дію леводопи: при комбінації із селегіліном дозу леводопи можна зменшити. В умовах комбінованої терапії, при встановленні оптимального рівня дози, побічні ефекти леводопи виражені менше, ніж при монотерапії леводопою. Додатковий прийом селегіліну в ході лікування леводопою не показаний пацієнтам, у яких спостерігаються незалежно від дози коливання ефективності дії леводопи.Фармакокінетика. Селегілін швидко та повністю абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Максимальні концентрації селегіліну та його метаболітів досягаються через 0,5 - 2 год після застосування. Зв’язування з білками крові – 94%. Селегілін та його метаболіти проникають через гематоенцефалічний бар’єр.Метаболізується, головним чином, у печінці. Для селегіліну характерний значний ефект першого проходження. У плазмі, спинномозковій рідині і сечі людини було виявлено 3 основних метаболіти (дезметилселегілін, L-метамфетамін і L-амфетамін). Накопичення селегіліну та його ментаболітів в організмі не спостерігається. Біодоступність препарату збільшується при одночасному застосуванні з їжею.Метабооліти виводяться переважно з сечею (70 - 85%), трохи менший відсоток – з фекаліями.

Показания к применению:

Хвороба Паркінсона, симптоматичний паркінсонізм.Як монотерапія при первинно встановленому діагнозі або в комбінації з леводопою (у поєднанні з периферичними інгібіторами декарбоксилази або без них).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до селегіліну або будь-яких інших допоміжних речовин. Пептична виразка шлунка або 12-палої кишки, знижена функція нирок/печінки, екстрапірамідні порушення, не пов’язані з дефіцитом дофаміну (есенціальний тремор, хорея Геттінгтона). Вагітність і лактація. Дитячий вік.Комбіноване застосування селегіліну з леводопою протипоказано при артеріальній гіпертензії, тиреотоксикозі, феохромоцитомі, закритокутовій глаукомі, доброякісній гіпертрофії передміхурової залози, тахіаритмії, тяжкій стенокардії, при психічних розладах, прогресуючій деменції.

Особенности применения:

Застосування Селегіліну ГЕКСАЛ® практично не супроводжується появою так званого ефекту сиру, що може бути спричинений вживанням їжі (особливо деяких сортів сиру), що містить тирамін або інші біогенні аміни, та проявляється нападами головного болю та підвищенням артеріального тиску; тому застосування препарату, на відміну від інших інгібіторів МАО, не потребує дієти.Вплив на керування автотранспортними засобами або іншими складними механізмами.Селегілін може погіршувати здатність концентрувати увагу під час керування автомбілем або іншими складними механізмами, особливо на початку лікування, при зміні препарату або у поєднанні з алкоголем.

Способ применения и дозы:

Початкова добова доза для дорослих зазвичай становить 5 - 10 мг селегіліну гідрохлориду у вигляді монотерапії або комбінованого лікування з леводопою та периферичним інгібітором декарбоксилази. Максимальна підтримуюча доза Селегіліну ГЕКСАЛ® становить 10 мг на добу.Таблетки слід приймати, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини, по 5 - 10 мг після сніданку або по 5 мг після сніданку та обіду.При комбінованому застосуванні з леводопою доза останнього може бути зменшена настільки, наскільки це можливо для досягнення відповідного контролю за симптомами хвороби (можна зменшити на 10 - 30% у перші 2 - 3 дні).Тривалість застосування залежить від перебігу захворювання і встановлюється індивідуально.

Передозировка:

Селегілін має низьку токсичність. Він швидко руйнується в організмі, а продукти метаболізму швидко виводяться. У високих дозах селегілін втрачає свою вибірковість щодо МАО-В та інгібує також МАО-А, що може призводити до перепадів артеріального тиску (так званий “сирний ефект”), особливо у поєднанні з їжею, багатої на тирамін. Сильне інгібування МАО-В супроводжується переважно блюванням.Специфічний антидот невідомий. Лікування повинно бути симптоматичним; за пацієнтом необхідно вести спостереження протягом 24 - 48 год.

Побочные действия:

При лікуванні селегіліном можливі ксеростомія (сухість у роті), запаморочення і порушення сну; тимчасове транзиторне збільшення активності печінкових ферментів – аланін- і аспартат-трансамінази, що минають після припинення лікування. Рідко – аритмія (суправентрикулярна аритмія), брадикардія, атріовентрикулярна блокада.При комбінованому лікуванні селегіліном і леводопою можуть мати місце такі ефекти: рухові розлади (такі як дискінезія), гіпотензія, нудота, блювання, ксеростомія, запаморочення, психози (у тому числі галюцинації і стани розгубленості), безсоння, головний біль. Рідко – аритмії, розлади сечовипускання, шкірні реакції, неспокій, запор, анорексія, затримка тканинної рідини, виснаження, гіпертензія, збудження, стенокардія, задишка, спазми, лейкопенія і зменшення кількості тромбоцитів.Приймання селегіліну разом з максимальними дозами леводопи може провокувати аутокінези (мимовільні рухи) та/або ажитацію. Такі побічні ефекти зменшуються при зниженні дози леводопи, що можливо в умовах комбінованого лікування із застосуванням селегіліну.

Лекарственное взаимодействие:

Протипоказано одночасне застосування разом з такими лікарськими засобами, як: інгібітори зворотного захоплення серотоніну (наприклад циталопрамом, флуоксетином, флувоксаміном, пароксетином, сертраліном), інгібітори моноаміноксидази, петидин, трамадол та інші опіати або агоністи серотоніну (наприклад суматриптан, наратриптан, золмітриптан, ризатриптан).Інгібітори зворотного захоплення серотоніну можна застосовувати не раніше, як через 2 тижні після завершення лікування селегіліном.Селегілін можна призначати не раніше, як через тиждень (у випадку флуоксетину не раніше як через 5 тижнів) після відміни інгібіторів зворотного захоплення серотоніну. Суматриптан або речовини з подібною дією не можна застосовувати раніше, як через 24 год після припинення лікування селегіліном.Слід уникати одночасного застосування селегіліну та симпатоміметиків.Селегілін посилює дію леводопи.При одночасному застосуванні Селегіліну ГЕКСАЛ® та амантадину або антихолінергічних лікарських засобів побічні реакції спостерігаються частіше.При лікуванні Селегіліном ГЕКСАЛ® слід уникати надмірного вживання алкоголю.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 (3 ´ 10) або по 10 (10 ´ 10) блістерів у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: selegilin; (R)-N, альфа-диметил-N-2-пропінілбензолетанамін;Форма випускуТаблетки.АдресаHEXAL AG, Industriestrasse 25, D-83607 Holzkirchen, Germany.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Селегилин Гексал
Производитель:Салютас Фарма ГмбХ, Германия
Форма выпуска:По 10 таблеток у блістері; по 3 (3 ´ 10) або по 10 (10 ´ 10) блістерів у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4445/01/02 от 19.04.2006. Приказ № 232 от 19.04.2006
МНН:Selegiline
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 таблетка містить селегіліну (у вигляді гідрохлориду) 5 мг або 10 мг;допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кислоти лимонної моногідрат, полівідон КЗ0, тальк очищений, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Средства для лечения паркинсонизма.
Код АТХ:N04BD01 - Селегилин
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Хронический гастрит
Классификация хронического гастрита по формам, вид...
Реклама
Витамин D поможет при лечении тяжелой формы рака кожи: открытие
Меланома — это вид рака, который развивается из кл...
Консервированные помидоры содержат больше ликопина, чем свежие
Многие люди избегают замороженных продуктов, счита...
Реклама