Семакс инструкция по применению

Семакс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Семакс капли наз. 0,1 % по 3 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1565/01/01 от 28.07.2009. Приказ № 540 от 28.07.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина.

Производитель:

Пептоген, ИНПЦ, ЗАО, г.Москва, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Различные средства, которые стимулируют метаболические процессы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Семакс® краплі назальні 0,1 %, володіє оригінальним механізмом нейроспецифічної дії на центральну нервову систему. Семакс®, краплі назальні 0,1 % – це синтетичний аналог кортикотропіну, що володіє ноотропними властивостями та повністю позбавлений гормональної активності.Препарат впливає на процеси, пов’язані з формуванням пам’яті та навчанням. Семакс®, краплі назальні 0,1 %, посилює увагу при навчанні та аналізі інформації, покращує консолідацію пам'ятного сліду; поліпшує адаптацію організму до гіпоксії, церебральної ішемії, наркозу та інших ушкоджуючих впливів. Препарат практично не токсичний при одноразовому і тривалому введенні. Не проявляє алергічних, ембріотоксичних, тератогенних і мутогенних властивостей. Не чинить місцевоподразнювальної дії.Фармакокінетика. Всмоктується зі слизової оболонки носової порожнини, при цьому засвоюється до 60 - 70 % у перерахуванні на активну речовину. Семакс® швидко розподіляється у всі органи і тканини, проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. При попаданні в кров Семакс® піддається досить швидкій деградації і виведенню з організму з сечею.

Показания к применению:

Інтелектуально-мнестичні розлади при судинних ураженнях головного мозку, стани після черепно-мозкової травми, нейрохірургічних операцій та наркозу, дисциркулярна енцефалопатія, невротичні розлади різного ґенезу, у тому числі після іонізуючого випромінювання. Для підвищення адаптаційних можливостей організму людини в екстремальних ситуаціях, профілактики психічного стомлення при монотонній операторській діяльності у найбільш напружені періоди праці в стресових умовах.В офтальмології: Семакс® застосовують при атрофіях зорового нерва, невритах запальної, токсико-алергічної етіології.У педіатрії: як ноотропний засіб у дітей віком від 5 років при лікуванні мінімальних мозкових дисфункцій (у тому числі синдром дефіциту уваги з гіперактивністю).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострі психотичні стани, розлади, які супроводжуються тривогою; судоми в анамнезі, захворювання ендокринної системи. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 5 років.

Особенности применения:

Препарат слід наносити на слизову оболонку носа, неглибоко вводячи піпетку в носовий хід.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Не застосовують.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Не застосовують дітям віком до 5 років.

Способ применения и дозы:

Семакс® застосовують інтраназально, використовуючи флакон, закупорений пластмасовою пробкою-піпеткою.     Обережно зрізати кінчик піпетки в місці, вказаному на мал. 1.   Ковпачок повинен щільно закривати піпетку – мал. 2. Перевернути флакон і, легко постукуючи пальцем по денцю, дочекатися, щоб рідина заповнила увесь простір піпетки – мал. 3. Зняти ковпачок і легким натисненням на широку частину піпетки видавити необхідну кількість крапель препарату в носовий хід (на слизову оболонку) – мал. 4. Зберігати препарат з щільно закритим ковпачком, як показано на мал. 2. В одній краплі стандартного розчину міститься 50 мкг активної речовини. Піпеткою розчин препарату у кількості не більше 2 - 3 крапель вводиться у кожний носовий хід.За необхідності збільшення дозування введення здійснюється у декілька прийомів з інтервалами 10 - 15 хв.Разова доза становить 200 - 2000 мкг (із розрахунку 3 - 30 мкг/кг).Добова доза становить 500 - 5000 мкг (із розрахунку 7 - 70 мкг/кг).Препарат призначають щодня протягом 3 - 5 днів, за необхідності курс лікування подовжують до 14 днів.При захворюваннях зорового нерва по 2 - 3 краплі у кожний носовий хід 2 - 3 рази на добу. Добова доза становить 600 - 900 мкг/доба. Курс лікування – 7 - 10 днів.Крім того, препарат може вводитися шляхом ендоназального електрофорезу. Препарат вводиться з аноду. Сила струму 1 мА, тривалість впливу 8 - 12 - 15 хв.Добова доза становить 400 - 600 мкг/доба. Курс лікування – 7 -10 днів.У педіатрії: при мінімальних мозкових дисфункціях препарат капають по 1 - 2 краплі у кожний носовий хід 2 рази на добу (вранці і ввечері). Добова доза становить 200 - 400 мг/добу. Курс лікування – 30 днів.

Передозировка:

Явище передозування препаратом до теперішнього часу не вдавалося виявити навіть при значному збільшенні разової дози.

Побочные действия:

Збудженість, безсоння, при тривалому застосуванні можливе подразнення слизової носа.

Лекарственное взаимодействие:

Враховуючи спосіб введення Семаксу® (інтраназальний), небажано введення інтраназальних засобів, які чинять місцеву судинозвужувальну дію.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 10 °С, не допускається заморожування.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 3 мл у скляному флаконі, закупореному пластмасовою пробкою-піпеткою.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьВиходячи із хімічної структури препарату, наявність хімічно несумісних комбінацій не передбачається: препарат швидко руйнується та в шлунково-кишковий тракт не надходить.МісцезнаходженняМосква, 123182, пл. Академіка Курчатова, б. 2, стр.1.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N06BX:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама