Семакс инструкция по применению

Семакс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Семакс капли наз. 0,1 % по 3 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1565/01/01 от 28.07.2009. Приказ № 540 от 28.07.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина.

Производитель:

Пептоген, ИНПЦ, ЗАО, г.Москва, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Различные средства, которые стимулируют метаболические процессы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Семакс® краплі назальні 0,1 %, володіє оригінальним механізмом нейроспецифічної дії на центральну нервову систему. Семакс®, краплі назальні 0,1 % – це синтетичний аналог кортикотропіну, що володіє ноотропними властивостями та повністю позбавлений гормональної активності.Препарат впливає на процеси, пов’язані з формуванням пам’яті та навчанням. Семакс®, краплі назальні 0,1 %, посилює увагу при навчанні та аналізі інформації, покращує консолідацію пам'ятного сліду; поліпшує адаптацію організму до гіпоксії, церебральної ішемії, наркозу та інших ушкоджуючих впливів. Препарат практично не токсичний при одноразовому і тривалому введенні. Не проявляє алергічних, ембріотоксичних, тератогенних і мутогенних властивостей. Не чинить місцевоподразнювальної дії.Фармакокінетика. Всмоктується зі слизової оболонки носової порожнини, при цьому засвоюється до 60 - 70 % у перерахуванні на активну речовину. Семакс® швидко розподіляється у всі органи і тканини, проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. При попаданні в кров Семакс® піддається досить швидкій деградації і виведенню з організму з сечею.

Показания к применению:

Інтелектуально-мнестичні розлади при судинних ураженнях головного мозку, стани після черепно-мозкової травми, нейрохірургічних операцій та наркозу, дисциркулярна енцефалопатія, невротичні розлади різного ґенезу, у тому числі після іонізуючого випромінювання. Для підвищення адаптаційних можливостей організму людини в екстремальних ситуаціях, профілактики психічного стомлення при монотонній операторській діяльності у найбільш напружені періоди праці в стресових умовах.В офтальмології: Семакс® застосовують при атрофіях зорового нерва, невритах запальної, токсико-алергічної етіології.У педіатрії: як ноотропний засіб у дітей віком від 5 років при лікуванні мінімальних мозкових дисфункцій (у тому числі синдром дефіциту уваги з гіперактивністю).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострі психотичні стани, розлади, які супроводжуються тривогою; судоми в анамнезі, захворювання ендокринної системи. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 5 років.

Особенности применения:

Препарат слід наносити на слизову оболонку носа, неглибоко вводячи піпетку в носовий хід.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Не застосовують.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Не застосовують дітям віком до 5 років.

Способ применения и дозы:

Семакс® застосовують інтраназально, використовуючи флакон, закупорений пластмасовою пробкою-піпеткою.     Обережно зрізати кінчик піпетки в місці, вказаному на мал. 1.   Ковпачок повинен щільно закривати піпетку – мал. 2. Перевернути флакон і, легко постукуючи пальцем по денцю, дочекатися, щоб рідина заповнила увесь простір піпетки – мал. 3. Зняти ковпачок і легким натисненням на широку частину піпетки видавити необхідну кількість крапель препарату в носовий хід (на слизову оболонку) – мал. 4. Зберігати препарат з щільно закритим ковпачком, як показано на мал. 2. В одній краплі стандартного розчину міститься 50 мкг активної речовини. Піпеткою розчин препарату у кількості не більше 2 - 3 крапель вводиться у кожний носовий хід.За необхідності збільшення дозування введення здійснюється у декілька прийомів з інтервалами 10 - 15 хв.Разова доза становить 200 - 2000 мкг (із розрахунку 3 - 30 мкг/кг).Добова доза становить 500 - 5000 мкг (із розрахунку 7 - 70 мкг/кг).Препарат призначають щодня протягом 3 - 5 днів, за необхідності курс лікування подовжують до 14 днів.При захворюваннях зорового нерва по 2 - 3 краплі у кожний носовий хід 2 - 3 рази на добу. Добова доза становить 600 - 900 мкг/доба. Курс лікування – 7 - 10 днів.Крім того, препарат може вводитися шляхом ендоназального електрофорезу. Препарат вводиться з аноду. Сила струму 1 мА, тривалість впливу 8 - 12 - 15 хв.Добова доза становить 400 - 600 мкг/доба. Курс лікування – 7 -10 днів.У педіатрії: при мінімальних мозкових дисфункціях препарат капають по 1 - 2 краплі у кожний носовий хід 2 рази на добу (вранці і ввечері). Добова доза становить 200 - 400 мг/добу. Курс лікування – 30 днів.

Передозировка:

Явище передозування препаратом до теперішнього часу не вдавалося виявити навіть при значному збільшенні разової дози.

Побочные действия:

Збудженість, безсоння, при тривалому застосуванні можливе подразнення слизової носа.

Лекарственное взаимодействие:

Враховуючи спосіб введення Семаксу® (інтраназальний), небажано введення інтраназальних засобів, які чинять місцеву судинозвужувальну дію.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 10 °С, не допускається заморожування.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 3 мл у скляному флаконі, закупореному пластмасовою пробкою-піпеткою.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьВиходячи із хімічної структури препарату, наявність хімічно несумісних комбінацій не передбачається: препарат швидко руйнується та в шлунково-кишковий тракт не надходить.МісцезнаходженняМосква, 123182, пл. Академіка Курчатова, б. 2, стр.1.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Семакс
Производитель:Пептоген, ИНПЦ, ЗАО, г.Москва, Российская Федерация
Форма выпуска:По 3 мл у скляному флаконі, закупореному пластмасовою пробкою-піпеткою.
Регистрационное удостоверение:№ UA/1565/01/01 от 28.07.2009. Приказ № 540 от 28.07.2009
МНН:Mono
Условия отпуска:Без рецепта.
Фармакологическая группа:Различные средства, которые стимулируют метаболические процессы.
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Реклама
Эксперты рассказали, чем опасен послеобеденный сон
Послеобеденный сон может продлиться от нескольких ...
Ученые назвали специи, которые помогут облегчить хроническую боль
Специи, такие как черный перец, гвоздика, корица и...
Реклама