Танкофето инструкция по применению

Танкофето фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Танкофето порошок д/приг. р-ра д/инф. по 1 г во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/11159/01/02 от 29.10.2010. Приказ № 930 от 29.10.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: ванкоміцину гідрохлорид;1 флакон містить ванкоміцину 500 мг (525 000 МО) у формі ванкоміцину гідрохлориду або ванкоміцину 1 г (1 050 000 МО) у формі ванкоміцину гідрохлориду; допоміжні речовини: натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена.

Основные физико-химические свойства:

стерильний від білого до кремового кольору порошок.

Производитель:

Страйдс Арколаб Лтд. для "ГлаксоСмитКляйн Экспорт Лтд.", Индия/Великобритания

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Гликопептидные антибиотики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Ванкоміцин – це трициклічний глікопептидний антибіотик, який отриманий з Amycolatopsis orientalis. Він ефективний проти багатьох грампозитивних мікроорганізмів. Бактерицидна дія ванкоміцину полягає у пригніченні синтезу бактеріальної стінки за рахунок гальмування полімеризації глікопептидів та селективного інгібування синтезу РНК бактерій. Перехресної резистентності між ванкоміцином та іншими антибіотиками не виникає.Ванкоміцин особливо ефективний відносно: стафілококів, включаючи Staphylococcus aureus та S.epidermidis (включаючи метицилінрезистентні штами); стрептококи, включаючи Streptococcus pyogenеs, S. agalactiae, Streptococci viridians, Enterococcus faecalis (головним чином Streptococcus faecalis), групу гемолітичних стрептококів, S. pneumoniae (включаючи пеніцилінрезистентні штами); Clostridium difficile (у тому числі токсикогенні штами-збудники псевдомембранозного ентероколіту).До ванкоміцину in vitro чутливі Listeria monocytogenes, Lactobacillus spesies. Він неактивний in vitro відносно грамнегативних бактерій, грибів та мікобактерій.Фармакокінетика. Абсорбція та розподіленняПісля внутрішньовенного введення 1 г ванкоміцину протягом 60 хв середня його концентрація у плазмі крові складає приблизно 63 мг/л одразу після введення, та 23 мг/л через 2 години після закінчення інфузії. Після внутрішньовенного введення 500 мг ванкоміцину протягом 30 хв середня його концентрація у плазмі крові складає приблизно 49 мг/л одразу після введення, 19 мг/л через 2 години після закінчення інфузії та 10 мг/л – через 6 годин після закінчення інфузії.Плазмові концентрації препарату є аналогічними після одноразового та багаторазового введення препарату.Метаболізм та виведенняСередній період напіввиведення ванкоміцину з плазми крові складає 4-6 годин у пацієнтів з нормальною функцією нирок. Приблизно 75 % прийнятої дози виводиться із сечею шляхом гломерулярної фільтрації протягом перших 24 годин. Середній плазмовий кліренс складає приблизно 0,058 л/кг/год, середній нирковий кліренс – 0,048 л/кг/год. Нирковий кліренс є досить постійним і складає від 70 % до 80 % виведення ванкоміцину. Об’єм розподілу варіює у межах від 0,39 до 0,97 л/кг. Очевидного метаболізму препарату немає. Зв’язування з білками крові складає 55 % при концентрації ванкоміцину у сироватці крові від 10 до 100 мг/л. Після внутрішньовенного застосування ванкоміцину гідроохлориду досягаються його інгібіторні концентрації як у плевральній, перикардіальній, асцитичній, передсердній, синовіальній рідинах, у тканинах вушка передсердя, так і у сечі та перітонеальній рідині. Ванкоміцин погано проникає у цереброспинальну рідину, однак при запаленні мозкових оболонок приникність зростає.

Показания к применению:

Лікування інфекцій, спричинених грампозитивними мікроорганізмами, які є чутливими до препарату, включаючи метицилінрезистентні штами: ендокардит, сепсис, остеомієліт, інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (пневмонія), інфекції шкіри та м‘яких тканин. Лікування пацієнтів, які мають алергію на пеніцилін та цефалоспорини.Для профілактики бактеріальних ендокардитів у пацієнтів з резистентністю збудника до пеніциліну, у яких наявні хвороби клапанів (не дивлячись на їхню природу) у випадку лікування зубів чи при інших хірургічних втручаннях.

Противопоказания:

Гіперчутливість до ванкоміцину або до інших компонентів препарату.І триместр вагітності.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Ванкоміцин під час вагітності слід застосовувати лише у особливо тяжких випадках. Застосування ванкоміцину у І триместрі вагітності протипоказане.Застосування ванкоміцину у ІІ-ІІІ триместрі вагітності – тільки за життєвими показаннями, при цьому необхідно контролювати концентрацію ванкоміцину у сироватці крові.Препарат екскретується у грудне молоко, тому застосовувати його у період годування груддю рекомендується лише у особливо тяжких випадках, при цьому годування слід припинити.

Дети:

Необхідно контролювати концентрацію препарату в сироватці крові.Особливості застосування.Усім пацієнтам, які лікуються внутрішньовенним ванкоміцином, слід проводити регулярні аналізи крові та контролювати функцію нирок. Також необхідно перевіряти слух пацієнта.Застосування Танкофето асоціюється з явищами ототоксичності, тому препарат слід з обережністю застосовувати хворим з уже порушеним слухом, хворим з нирковою недостатністю або під час супутнього застосування інших ототоксичних препаратів, таких як аміноглікозиди.Втраті слуху може передувати поява шуму у вухах, що може бути сигналом до припинення лікування.У разі потрапляння препарату за межі судини може виникнути некроз навколишніх тканин. Ризик виникнення тромбофлебіту може бути зменшений шляхом повільного введення розведеного (2,5-5 г/л) розчину та зміною місць введення препарату.Танкофето слід з обережністю введити хворим з алергічними реакціями на тейкопланин, оскільки описані випадки перехресних алергічних реакцій.Можливий розвиток псевдомембранозного коліту.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи зі складними механізмами, що потребують концентрації уваги.

Способ применения и дозы:

Ванкоміцин застосовують для внутрішньовенного ведення. У жодному разі ванкоміцин не можна вводити внутрішньом’язово або у вигляді болюсної ін’єкції через болючість та можливий некроз у місці введення.Реакції на введення препарату можуть залежати як від концентрації розчину, що вводиться, так і від швидкості його введення. Для лікування дорослих рекомендується, щоб концентрація при введенні не перевищувала 5 мг/мл та швидкість введення не перевищувала 10 мг/хв. Окремим хворим, яким необхідно обмежувати кількість введеної рідини, можна вводити препарат з концентрацією до 10 мг/мл, але швидкість введення не має перевищувати 10 мл/хв. Висока концентрація збільшує ризик виникнення побічних реакцій на введення препарату. Загальна тривалість лікування визначається типом та тяжкістю інфекції та клінічною відповіддю пацієнта на лікування.Перед застосуванням розведеного розчину слід переконатися, що відсутній осад або зміна кольору.Дорослі Звичайною добовою дозою препарату є 2 г, що можуть бути введені або по 500 мг кожні 6 годин або по 1 г кожні 12 годин. Загальна тривалість лікування визначається типом та тяжкістю інфекції та клінічною відповіддю пацієнта на лікування. Для лікування стафілококового ендокардиту рекомендується курс лікування у 3 тижні і довше. Діти Новонароджені віком до 7 днів: початкова доза становить 15 мг/кг маси тіла, а потім - по 10 мг/кг маси тіла кожні 12 годин.Новонароджені віком від 7 днів до 1 місяця: початкова доза становить 15 мг/кг маси тіла, а потім - по 10 мг/кг маси тіла кожні 8 годин.Діти віком від 1 місяця: звичайна доза ванкоміцину становить 10 мг/кг маси тіла кожні 6 годин.Пацієнти з розладами функції нирок.Слід відкорегувати дозування відповідно до кліренсу креатиніну за нижченаведеною таблицею.Початкова доза препарату має становити 15 мг/кг маси тіла, навіть для пацієнтів з нирковою недостатністю легкого та помірного ступеня.Для пацієнтів, які знаходяться на діалізі, початкова доза становить 15 мг/кг маси тіла, призначається до досягнення максимальної концентрації в сироватці крові. Рекомендоване дозування – 1,9 мг/кг/добу.Для пацієнтів зі значною нирковою недостатністю рекомендується призначати 250-1000 мг препарату 1 раз на день з перервою у кілька днів.При анурії рекомендують 1000 мг препарату кожні 7-10 днів.Коли відома концентрація креатиніну в сироватці крові, застосовують таку формулу (з урахуванням статі, маси тіла та віку пацієнта) для визначення кліренсу креатиніну. Розрахований кліренс креатиніну (мл/ хв) лише визначають, а точний показник кліренсу креатиніну слід вимірювати.Маса тіла (кг) х (140-вік (у роках))Чоловіки: -------------------------------------------------------------------------72 х концентрацію креатиніну у сироватці крові (мг/дл)Жінки: 0,85 х значення, одержане за наведеною вище формулою.Рекомендовані дози ванкоміцину для лікування хворих із нирковою недостатністю

Кліренс креатиніну (мл/хв) Доза ванкоміцину (мг/добу)100 154590 139080 123570 108060 92550 77040 62030 46520 31010 155

Вміст креатиніну у сироватці крові має бути постійним показником функції нирок. В іншому випадку отримані показники кліренсу креатиніну не дійсні. Рекомендується спостереження за концентрацією ванкоміцину в сироватці крові у випадках, коли ризик токсичності перевищує зазначені показники: через 2 години після інфузії 1 г препарату пік концентрації становить 20-50 мг/л та мінімальна концентрація до введення наступної дози – 5-10 мг/л у випадку коли зазначені показники перевищені, рекомендується перегляд дозування.Інструкція з приготуванняДля розчинення 500 мг Танкофето слід додати до флакона з порошком 10 мл стерильної води для ін’єкцій, а для розчинення 1 г Танкофето – до флакона додати 20 мл стерильної води для ін’єкцій. У результаті буде отримано розчин з концентрацією 50 мг/мл, що потребує подальшого розведення.Інструкції з подальшого розведення:До водного розчину, що містить 500 мг Танкофето, додають щонайменше 100 мл розчину для внутрішньовенного введення, а до водного розчину, що містить 1 г Танкофето, додають не менше 200 мл розчину для внутрішньовенного введення.Рекомендованими розчинами для внутрішньовенного введення є 0,9 % розчин натрію хлориду або 5 % розчин декстрози (глюкози) для інфузій. Інфузія має тривати не менше 60 хвилин.

Передозировка:

Передозування характеризується посиленням вираженості побічних явищ.У разі передозування рекомендується додаткове лікування з підтримкою гломерулярної фільтрації. Ванкоміцин погано видаляється з крові шляхом діалізу. Гемофільтрація та гемоперфузія із застосуванням полісульфонового сорбента може збільшувати кліренс ванкоміцину та зменшувати його кількість у крові.

Побочные действия:

З боку крові та лімфатичної системиНейтропенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, еозинофілія.З боку імунної системиАлергічні реакції, включаючи анафілаксію, медикаментозну лихоманку, еозинофілію та озноб. Можуть виникати анафілактоїдні реакції, кропив’янка, сверблячий дерматит, висипання (включаючи ексфоліативний дерматит), синдром Стівенса-Джонсона. З боку нервової системиЗапаморочення.З боку органа слухуШум у вухах, вертиго.Порушення слуху може бути тимчасовим або постійним і розвивається головним чином після високих доз препарату при лікуванні пацієнтів з уже порушеним слухом, при лікуванні пацієнтів з нирковою недостатністю або супутньому застосуванні інших ототоксичних препаратів, таких як аміноглікозиди.З боку серцево-судинної системи (див. також загальні порушення та реакції у місці введення)Тромбофлебіт, локальні васкуліти, зупинка серця, шок, виражена артеріальна гіпотензія (ці симптоми переважно пов’язані зі швидкою інфузією препарату).З боку травного трактуНудота, псевдомембранозний коліт.З боку шкіри та підшкірної тканини:IgA-бульозний дерматит, токсичний епідермальний некроліз.З боку нирокНиркова недостатність (збільшення сироваткової концентрації креатиніну та сечовини) або інтерстиціальний нефрит. Це виникає головним чином при застосуванні високих доз і супутньому застосуванні аміноглікозидів або при лікуванні хворих із захворюваннями нирок. Після припинення застосування ванкоміцину азотемія зазвичай минає.Загальні порушення та реакції у місці введенняПід час введення або одразу після швидкого введення ванкоміцину може виникнути анафілактоїдна реакція, прилив крові до верхньої половини тіла (синдром червоної людини) або біль та спазми у м’язах грудей та спини. Через 20 хвилин дані симптоми можуть минати, але можуть зберігатися протягом кількох годин. Можлива поява болю у місці введення.

Лекарственное взаимодействие:

При сумісному застосуванні з анестетиками були повідомлення про випадки еритеми та анафілактоїдних реакцій. Це може бути мінімізовано, якщо ванкоміцин вводити шляхом 60-хвилинної інфузії перед введенням анестезії.Важливо контролювати взаємодію ванкоміцину з потенційно нейро- та нефротоксичними препаратами (такими як амфотерицин В, аміноглікозиди, бацитрацин, поліміксин В, колістин, віоміцин або цисплатин).Розчин ванкоміцину не слід змішувати з іншими розчинами, за винятком тих, сумісність з якими доведена (див. розділ Спосіб застосування та дози).Не рекомендується одночасне застосування і змішування розчинів ванкоміцину з хлорамфеніколом, кортикостероїдами, метициліном, гепарином, амінофіліном, цефалоспориновими антибіотиками та фенобарбіталом.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати у захищеному від дітей місці при температурі не вище 30 °С. Не заморожувати.Після розведення отриманий розчин зберігати 24 години при температурі не вище 25 °С та 48 годин – при температурі 2-8 °С.

Форма выпуска / упаковка:

Скляний флакон з ламінованою гумовою пробкою, покритою алюмінієвою обкаткою та захисною кришечкою, вміщений у картонну коробку.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Розчин ванкоміцину має низький показник рН, тому є хімічно та фізично нестабільним розчином при його змішуванні з іншими компонентами. Слід уникати змішування з лужними розчинами.Суміші розчину ванкоміцину та β-лактамних антибіотиків є фізично несумісними. Імовірність преципітації збільшується зі збільшенням концентрації ванкоміцину.

Місцезнаходження

Страйдс Арколаб Лімітед, Бангалор, Карнатака, 560076, ІндіяStrides Arcolab Limited, Bangalore, Karnataka, 560 076, India.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Танкофето
Производитель:Страйдс Арколаб Лтд. для "ГлаксоСмитКляйн Экспорт Лтд.", Индия/Великобритания
Форма выпуска:

Скляний флакон з ламінованою гумовою пробкою, покритою алюмінієвою обкаткою та захисною кришечкою, вміщений у картонну коробку.

Регистрационное удостоверение:№ UA/11159/01/02 от 29.10.2010. Приказ № 930 от 29.10.2010
МНН:Vancomycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: ванкоміцину гідрохлорид;1 флакон містить ванкоміцину 500 мг (525 000 МО) у формі ванкоміцину гідрохлориду або ванкоміцину 1 г (1 050 000 МО) у формі ванкоміцину гідрохлориду; допоміжні речовини: натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Гликопептидные антибиотики.
Код АТХ:J01XA01 - Ванкомицин
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама