Тариган инструкция по применению

Тариган фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Тариган гранулы д/ор. р-ра по 3 г в саше №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/16057/01/01 от 12.06.2017. Приказ № 640 от 12.06.2017
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: фосфоміцин (у вигляді фосфоміцину трометамолу);1 саше містить 3 г фосфоміцину (у вигляді 5,631 г фосфоміцину трометамолу);допоміжні речовини: сахароза, сахарин натрію, ароматизатор мандариновий, ароматизатор апельсиновий.

Производитель:

Лабиана Фармасьютикалз, С.Л.У. для "Зентива Италия С.р.л.", Испания/Италия

Фармакотерапевтическая группа:

Інші антибіотики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Тариган має широкий спектр антибактеріальної дії. Він ефективний відносно штамів збудників інфекцій сечовивідних шляхів, які найчастіше виділяються: E. coli, Citrobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Serratia spp., P. aeruginosa та Enterococcus faecalis, – навіть якщо вони стійкі до інших антибактеріальних препаратів. Препарат діє також на пеніциліназоутворюючі штами. Тариган чинить антиадгезивну дію на бактерії, що мають властивість адгезії до епітелію, який вистилає сечовивідні шляхи.Фармакокінетика. Тариган легко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, максимальна концентрація у плазмі спостерігається через 2 години і становить 30-35 мкг/мл, період напіввиведення із плазми – 2 години. Тариган не метаболізується в організмі, він екскретується шляхом гломерулярної фільтрації в біологічно активній формі. Тариган накопичується переважно в нирках у концентрації 2500–3500 мкг/мл, а його мінімальна інгібуюча концентрація для E.соli становить 128 мкг/мл. Ентерогепатична циркуляція Таригану дає змогу підтримувати терапевтичний рівень препарату протягом 48 годин, цей час достатній для стерилізації сечі і видужання.

Показания к применению:

Лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до фосфоміцину мікроорганізмами, у чоловіків, у дівчат віком від 12 років та у дорослих жінок. Профілактика під час діагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів.

Противопоказания:

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.Фосфоміцину трометамол протипоказаний:пацієнтам з відомою гіперчутливістю до препарату;пацієнтам з важкою нирковою недостатністю (Клкр < 10 мл/хв);пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі;дітям віком до 12 років.

Особенности применения:

Застосування антибіотиків широкого спектра дії, у тому числі фосфоміцину трометамолу, може призвести до виникнення антибіотикоасоційованого коліту (включаючи псевдомембранозний коліт). Тому необхідно враховувати вірогідність цього діагнозу у пацієнтів при виникненні сильної діареї під час або після прийому фосфоміцину трометамолу. У разі підтвердження діагнозу необхідно негайно почати відповідне лікування. В даному випадку препарати, що інгібують перистальтику, протипоказані.Одночасний прийом їжі уповільнює всмоктування фосфоміцину. Тому бажано застосовувати препарат натще або через 2-3 години після їди.Тариган містить сахарозу. Хворим на цукровий діабет та тим, кому потрібно дотримуватись дієти, слід враховувати, що в 1 саше Таригану міститься 2,213 г сахарози. Тариган не слід застосовувати пацієнтам з непереносимістю фруктози, глюкозо-галактозним мальабсорбційним синдромом або дефіцитом сахарози-ізомальтази.Застосування у період вагітності або годування груддю. У період вагітності застосування лікарського засобу можливе у разі необхідності, коли очікуваний ефект терапії для вагітної перевищує потенційний ризик для плода.За наявними даними фосфоміцину трометамол не чинить ні тератогенної, ні фетотоксичної дії. Під час проведення досліджень на тваринах також не було виявлено репродуктивної токсичності.В період годування груддю застосування препарату слід припинити. Досліджень щодо застосування під час годування груддю не проводилося.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає даних, що підтверджують вплив на швидкість реакції.

Способ применения и дозы:

Фосфоміцину трометамол призначається у вигляді розчину для перорального прийому.Вміст кожного саше з фосфоміцином необхідно розчинити у половині склянки води і випити її, бажано перед нічним сном, після випорожнення сечового міхура.При гострих неускладнених інфекціях нижніх сечовивідних шляхів (цистит, негонококовий уретрит), обумовлених збудниками, чутливими до фосфоміцину, дорослим пацієнтам показаний однократний прийом одного саше препарату Тариган (3 грами).Для профілактики інфекцій сечовивідних шляхів після оперативних втручань та трансуретральних діагностичних маніпуляцій, як правило, призначають дві дози препарату Тариган. Першу дозу (1 саше по 3 грами) приймають приблизно за 3 години до оперативного втручання, а другу дозу (1 саше по 3 грами) приймають через 24 години після першої дози.Пацієнти з нирковою недостатністю. Для пацієнтів з легкою або помірною нирковою недостатністю коригування дози препарату не потрібне. Препарат Тариган не можна застосовувати пацієнтам з важкою нирковою недостатністю, а також пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі.Діти. Можливе застосування для лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів у дівчат віком від 12 років.Немає достатніх даних щодо застосування препарату в терапевтичних цілях хлопцям віком від 12 років, як і достатніх даних щодо застосування препарату в профілактичних цілях як хлопчикам, так і дівчатам.

Передозировка:

Симптоми: вестибулярні порушення, погіршення слуху, металевий присмак у роті і загальне зниження смакового сприйняття. Лікування: симптоматична і підтримуюча терапія. Рекомендується вживати багато рідини для збільшення діурезу.

Побочные действия:

До найбільш частих побічних реакцій при одноразовому прийомі фосфоміцину трометамолу належать порушення роботи ШКТ, в основному діарея. Ці явища найчастіше нетривалі і минають самостійно.Частота побічних ефектів визначається таким чином:дуже часто (> 1/10); часто (> 1/100 - <1/10);нечасто (> 1/1000 - <1/100);рідко (> 1/10000 - <1/1000);дуже рідко (<1/100000);невідомо (не можна визначити за наявними даними).У кожній частотній групі побічні реакції представлені в порядку зменшення їх тяжкості. Класи систем органів Побічні реакції та частота їх розвитку Часто   Нечасто Рідко Невідомо Інфекції та інвазії Вульвовагініт З боку імунної системи Анафілактич-ний шок, алергічні реакції З боку нервової системи Головний біль, запаморочення Парестезія З боку серцево-судинної системи Тахікардія Артеріальна гіпотензія З боку дихальної системи, органів грудної клітки і середостіння Астма З боку травної системи Діарея, нудота, розлади травлення Біль у животі, блювання Псевдомембра-нозний коліт З боку шкіри і підшкірних тканин Висип, кропив'янка, свербіж Ангіоневротич-ний набряк Системні порушення Втома

Лекарственное взаимодействие:

Одночасний прийом з метоклопрамідом та іншими препаратами, що підвищують моторику ШКТ, знижує всмоктування фосфоміцину трометамолу, що призводить до зниження його концентрації в сироватці і сечі.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Не потребує спеціальних умов зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

№1, №2: по 8 г препарату (3 г діючої речовини) у саше; по 1 або по 2 саше в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Тариган
Производитель:Лабиана Фармасьютикалз, С.Л.У. для "Зентива Италия С.р.л.", Испания/Италия
Форма выпуска: №1, №2: по 8 г препарату (3 г діючої речовини) у саше; по 1 або по 2 саше в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/16057/01/01 от 12.06.2017. Приказ № 640 от 12.06.2017
МНН:Fosfomycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: фосфоміцин (у вигляді фосфоміцину трометамолу);1 саше містить 3 г фосфоміцину (у вигляді 5,631 г фосфоміцину трометамолу);допоміжні речовини: сахароза, сахарин натрію, ароматизатор мандариновий, ароматизатор апельсиновий.

Фармакологическая группа:Інші антибіотики.
Код АТХ:J01XX01 - Фосфомицин
Реклама
Свиньи будут выращивать органы для трансплантологии
Химерная технология включает в себя интеграцию чел...
Этот чудодейственный препарат поможет сохранить вечную молодость
По данным Федерального управления по лекарственным...
Реклама
Как снять зуд при молочнице
Чем снять зуд при молочницеКак убрать зуд при моло...
Лечение молочницы в домашних условиях
Как избавиться от молочницы в домашних условиях с ...
Реклама
Дневная сонливость может быть симптомом опасного заболевания
Чрезмерная дневная сонливость (Excessive Daytime S...
Контактные линзы для глаз могут вызвать заболевания печени и даже рака: исследование
Контактные линзы представляют собой тонкие и гибки...
Реклама