Тифоль (Folic acid) инструкция по применению

Тифоль фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Тифоль таблетки, п/плен. обол., по 0,4 мг №30 (15х2)

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: КРКА, д.д., Ново место, Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Вітаміни. Препарати вітаміну В12 та фолієвої кислоти. Фолієва кислота та похідні.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 0,4 мг кислоти фолієвої;допоміжні речовини: целактоза (містить целюлози порошок та лактози моногідрат), крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, тальк, барвник хіноліновий жовтий (E 104), пропіленгліколь, титану діоксид (E 171).

Лекарственная форма:

таблетки

Основные физико-химические свойства:

Производитель:

КРКА, д.д., Ново место, Словения

Фармакотерапевтическая группа:

Вітаміни. Препарати вітаміну В12 та фолієвої кислоти. Фолієва кислота та похідні.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Противопоказания:

Підвищена чутливість до фолієвої кислоти або до будь-якого іншого інгредієнта препарату; дефіцит вітаміну B12; злоякісні новоутворювання;нелікований дефіцит кобаламіну; мегалобластна анемія, викликана дефіцитом вітаміну B12 (наприклад, у вегетаріанців або осіб літнього віку).

Надлежащие меры безопасности при применении:

У випадку виникнення алергічної реакції слід припинити прийом препарату.При злоякісній анемії фолієву кислоту слід приймати тільки сумісно з ціанокобаламіном, оскільки фолієва килота, стимулюючи гемопоез, не попереджає неврологічних ускладнень (в т. ч. фунікулярного мієлозу). Довготривале застосування фолієвої кислоти (особливо у високих дозах) не рекомендується через ризик зниження концентрації у крові ціанокобаламіну.Не слід призначати при мегалобластній анемії, яка виникла внаслідок дефіциту вітаміну В12.Тифоль можна застосовувати пацієнтам з цукровим діабетом, оскільки він не містить цукру.Препарат призначають з обережністю пацієнтам з анеміями нез’ясованою етіології, оскільки фолієва кислота може заважати діагностиці злоякісної анемії шляхом полегшення гематологічних проявів хвороби. Додаткова інформація про деякі інгредієнтиТифоль містить лактозу. Пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або порушенням всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей препарат.

Особенности применения:

Применение в период беременности или кормления грудью:

Таблетки Тифоль призначені для застосування вагітним жінкам. Фолієва кислота у рекомендованих дозах не є тератогенною.Під час годування груддю фолієва кислота проникає у грудне молоко і задовольняє денну потребу дитини у цьому вітаміні.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Малоймовірно, що препарат впливає на здатність керувати транспортними засобам або роботу з іншими механізмами.

Дети:

Препарат не призначений для застосування дітям.Спосіб застосування та дози.Жінкам, які планують вагітність, рекомендується приймати по 1 таблетці на добу після їди. Застосування препарату рекомендується розпочинати за 3 місяці до ймовірного зачаття і продовжувати принаймні до кінця І триместру вагітності.Жінкам, які приймали оральні контрацептиви, при плануванні вагітності, рекомендується приймати по 1-2 таблетки на добу після їди. Прийом таблеток рекомендується розпочинати за 3 місяці до ймовірного зачаття і продовжувати принаймні до кінця І триместру вагітності.Вагітним жінкам рекомендується приймати по 1 таблетці на добу після їди. Застосування препарату рекомендується розпочинати якомога швидше після зачаття і продовжувати принаймні до кінця І триместру вагітності.Через те, що солі фолієвої кислоти погано засвоюються, вагітні жінки не отримують достатню кількість фолієвої кислоти з їжею. Тому їм рекомендується приймати Тифоль протягом усього періоду вагітності, якщо вони не приймають вже мультивітамінний комплекс, у добовій дозі якого міститься 0,4 мг фолієвої кислоти.Передозування.Дуже великі дози фолієвої кислоти (15 мг/добу) можуть викликати розлади шлунково-кишкового тракту (нудота, метеоризм, здуття, гіркий присмак у роті).Лікування симптоматичне.Побічні ефекти.Побічні ефекти, які можуть виникнути під час лікування Тифолем, розподілені на групи за частотою виникнення, а саме:дуже часто (≥ 1/10);часто (≥ 1/100 до < 1/10);нечасто (≥ 1/1000 до < 1/100);рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000);дуже рідко (< 1/10000);невідомо (неможливо оцінити за наявними даними).Частота виникнення побічних ефектів за окремими системами організму:
  Рідко Дуже рідко
Загальні дослідження   Зниження вмісту вітаміну B12 в плазмі крові*
Розлади імунної системи Алергічні реакції**  
Розлади шлунково-кишкового тракту   Нудота, здуття живота, відчуття гіркості у роті Анорексія
* Тривалий прийом фолієвої кислоти зменшує запас вітаміну B12 через прискорення біосинтезу, починаючи з моноцистеїну, через 5-метилтетрагідрофолат до метіоніну, який також являє собою продукт регенерації тетрагідрофолату.** Алергічні реакції у вигляді еритеми, шкірного висипу, нудоти, свербежу, гарячки та утруднення дихання через бронхоспазм.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Одночасний прийом фолієвої кислоти та деяких протиепілептичних засобів (наприклад, фенітоїну, примідону) може зменшити ефект протиепілептичних засобів. Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.Оральні контрацептиви, туберкулостатичні засоби, парааминосаліцилова кислота (ПАСК), антагоністи фолієвої кислоти (аміноптерин, метотрексат, пиріметамін, сульфонаміди), сульфасалазин та алкоголь знижують рівні солей фолієвої кислоти у крові.Одночасний прийом фторурацилу та високих доз фолієвої кислоти може підвищити токсичну дію фторурацилу та призвести до тяжких побічних ефектів.При одночасному застосуванні з хлорамфеніколом, неоміцином, поліміксинами, тетрациклінами всмоктування фолієвої кислоти знижується.

Способ применения и дозы:

Передозировка:

Побочные действия:

Лекарственное взаимодействие:

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від дії світла та вологи. Зберігати у недоступному для дітей місці. Упаковка.

Форма выпуска / упаковка:

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медицинских наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.