Тимолол-Биофарма инструкция по применению

Тимолол-Биофарма фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Тимолол-Биофарма капли глаз. 0,25 % по 10 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8364/01/01 от 30.05.2008. Приказ № 50 от 02.02.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 мл препарату містить тимололу малеату (у перерахунку на основу) 2,5 мг або 5,0 мг; допоміжні речовини: динатрію фосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію хлорид, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, вода для ін`єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина, рН 6,3 – 7,3.

Производитель:

Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые в офтальмологии. Противоглаукомные и миотические. Блокаторы бета-адренорецепто

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Неселективний блокатор b1 і b2-адренорецепторів. При інстиляціях в око знижує внутрішньоочний тиск, в основному, за рахунок зменшення продукції водянистої вологи. Ефект пов`язаний із пригніченням аденілатциклазної системи циліарної тканини, яка забезпечує активне транспортування натрію із крові у внутрішньоочну рідину, що призводить до зниження інтенсивності процесу вологоутворення.Зниження внутрішньоочного тиску починається через 20 хв після закапування, максимальний ефект - через - 1-2 години; тривалість дії - від 8 до 24 годин.Не діє на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці.Фармакокінетика. Після інстиляції очних крапель час досягнення Сmax – 1-2 години. Активна речовина потрапляє до кровоносної системи шляхом абсорбції через кон‘юнктиву, слизову оболонку носа і сльозного каналу. Екскретуються метаболіти нирками. У новонароджених і маленьких дітей концентрація активної речовини значно перевищує його Сmax у плазмі крові дорослих.

Показания к применению:

Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (увеальна, афакічна, посттравматична), гостре підвищення внутрішньоочного тиску.

Противопоказания:

Дистрофічні захворювання рогівки, тяжкий вазомоторний риніт, бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легенів, синусова брадикардія, атріовентрикулярна блокада II і III ступеня, виражена серцева недостатність, кардіогенний шок. Індивідуальна підвищена чутливість до будь-якого із компонентів препарату, період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний новонародженим і недоношеним дітям.

Особенности применения:

При застосуванні очних крапель Тимолол-Біофарма вперше лікування починають з меншої концентрації препарату (0,25 %) і лише при недостатній ефективності призначають 0,5 % розчин хворим літнього віку і дітям. За цими категоріями хворих необхідний ретельний медичний контроль. З обережністю препарат слід назначати пацієнтам, схильним до бронхоспазмів і з серцевою недостатністю. Не рекомендується застосування препарату хворим на цукровий діабет; а також одночасно з іншими b-адреноблокаторами. При тривалому застосуванні Тимолол–Біофарма можливе послаблення ефекту (тахіфілаксія).Не слід закапувати в очі два адреноблокатори одночасно. При застосуванні препарату слід контролювати, не рідше 1 разу у 6 місяців, функцію сльозовиділення, цілісність рогівки, поля зору.Пацієнтам, які носять контактні лінзи, слід їх знімати перед введенням препарату. Надівати контактні лінзи рекомендується через 20 – 25 хв після закапування препарату.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Протипоказане застосування препарату у період вагітності та годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Після закапування препарату протягом 30 хв необхідно утримуватися від занять потенціально небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги і гостроти зору. Необхідно бути обережним при керуванні автомобілем у нічний час.

Дети:

Дітям назначають при вродженій глаукомі (у випадку неефективності інших терапевтичних заходів). Достатній досвід застосування дітям відсутній, у зв´язку з чим препарат може застосовуватись тільки під ретельним медичним контролем і у випадку, коли очікуваний лікувальний ефект переважає ризик розвитку можливих побічних явищ. Не слід застосовувати препарат для новонароджених і недоношених дітей.

Способ применения и дозы:

Дорослим і дітям старше 1 року закапують у кон’юнктивальний мішок ураженого ока по 1 краплі 0,25 % розчину 2 рази на день, при недостатній ефективності – по 1 краплі 0,5 % розчину 2 рази на день. При нормалізації внутрішньоочного тиску підтримуюча доза – 1 крапля 0,25 % розчину 1 раз на день. Різниця вираженості дії двох концентрацій становить 10 –15 %. Тривалість лікування встановлюють індивідуально (залежно від показань та початкового рівня внутрішньоочного тиску), інколи буває достатньо одного закапування.

Передозировка:

Небезпека передозування у дітей вища, ніж у дорослих (див. розділ Фармакокінетика). При передозуванні препарату можливий розвиток резорбтивних ефектів, характерних для b-блокаторів. Симптоми: апатія, аритмія, виражена брадикардія, бронхоспазм, можливі нудота, блювання. 

Побочные действия:

Порушення з боку центральної і периферичної нервової системи: запаморочення.Порушення з боку органа зору: зменшення сльозовиділення, кон‘юнктивіт, блефарит, поверхнева крапчаста кератопатія і корнеальна анестезія, симптоми слабкого подразнення.Серцево-судинні порушення: брадикардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, системна гіпотензія.Порушення з боку дихальної системи: бронхоспазм, задишка (в окремих хворих при тривалому застосуванні препарату).Порушення з боку шкіри та її придатків:  місцеві та генералізовані шкірні висипи, кропив’янка.Вельми рідко можливі реакції гіперчутливості у вигляді анафілактичної реакції, набряку Квінке.

Лекарственное взаимодействие:

З метою досягнення більш вираженої і тривалої гіпотензивної дії Тимолол-Біофарма можна комбінувати з міотиками (пілокарпін), інгібіторами карбоангідрази (дорзоламід), тауфоном. Одночасне застосування Тимолол-Біофарма з адреноміметиками може спричиняти мідріаз.Посилює дію периферичних міорелаксантів (тимолол потрібно відмінити за 48 годин до запланованого проведення загального наркозу з їх застосуванням).

Срок годности:

2 роки. Після розкриття флакону - 14 діб.

Условия хранения:

Зберігати в прохолодному, захищеному від світла місці при температурі від 8 0С до 15 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл або 10 мл у скляних флаконах разом із кришками-крапельницями.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьНе рекомендується одночасне застосування з інгібіторами МАО внаслідок значного посилення гіпотензивної дії, перерва в лікуванні між прийомом інгібіторів МАО і тимололу має становити не менше 14 днів. МісцезнаходженняУкраїна, 03680, м. Київ-38, вул. М. Амосова, 9.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ S01ED01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Тимолол-Биофарма
Производитель:Биофарма, ЧАО, г.Киев, Украина
Форма выпуска: По 5 мл або 10 мл у скляних флаконах разом із кришками-крапельницями.
Регистрационное удостоверение:№ UA/8364/01/01 от 30.05.2008. Приказ № 50 от 02.02.2009
МНН:Timolol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 мл препарату містить тимололу малеату (у перерахунку на основу) 2,5 мг або 5,0 мг; допоміжні речовини: динатрію фосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію хлорид, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, вода для ін`єкцій.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые в офтальмологии. Противоглаукомные и миотические. Блокаторы бета-адренорецепто
Код АТХ:S01ED01 - Тимолол
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама