Унитропик 1% инструкция по применению

Унитропик 1% фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Унитропик 1% капли глаз., р-р 1 % по 10 мл во флак.-кап.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7545/01/01 от 08.02.2013. Приказ № 102 от 08.02.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 мл розчину містить тропікаміду 10 мг;1 мл містить 35 крапель.допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат, бензалконію хлорид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Производитель:

Унимед Фарма, ООО, Словацкая Республика

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Мідріатичні та циклоплегічні засоби. Антихолінергічні.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Унітропік 1 % – це антихолінергічний засіб, який блокує М-холінорецептори сфінктера зіниці та циліарного м’яза, виключаючи розширення зіниці (мідріаз). Таким чином, Унітропік 1 % застосовується при обстеженнях очей, при яких необхідне розширення зіниць та параліч акомодації.

Показания к применению:

Для досягнення мідріазу і циклоплегії при проведенні обстеження в офтальмології.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до інших компонентів препарату.Закритокутова глаукома або існує ризик виникнення закритокутової глаукоми (підвищений внутрішньоочний тиск).

Особенности применения:

Унітропік 1 % призначений тільки для місцевого застосування в око і не застосовується для ін’єкцій та перорального застосування. Необхідно мати на увазі, що внаслідок гіперчутливості до антихолінергічних засобів (лікарських засобів, які блокують рецептори ацетилхоліну центральної та периферичної нервової системи) можуть виникати психотичні реакції та розлади поведінки, тому у цих пацієнтів препарат слід застосовувати з обережністю.Слід оцінити співвідношення користь/ризик при застосуванні препарату дітям з пошкодженням мозку чи спастичним паралічем, а також дітям і дорослим із синдромом Дауна, пацієнтам з відкрито-кутовою глаукомою (може підвищуватись внутрішньоочний тиск, рекомендовано вимірювати внутрішньоочний тиск).Тропікамід може призводити до підвищення внутрішньоочного тиску. Препарат з обережністю призначають пацієнтам літнього віку та пацієнтам з підвищеним внутрішньоочним тиском. Щоб запобігти гострому приступу глаукоми внаслідок закриття кута камери, лікар спочатку має визначити внутрішньоочний тиск, а також глибину і кут передньої камери ока, перед тим як розпочати лікування.Як правило, антихолінергічні препарати також з обережністю призначають пацієнтам із захворюванням простати. Однак якщо засіб застосовують одноразово, як у випадку разового обстеження, імовірність виникнення ускладнень дуже мала.Після місцевого застосування тропікаміду слід здійснювати ретельний нагляд за пацієнтами з підвищеним артеріальним тиском, надмірною продукцією тиреоїдного гормона щитовидної залози, високим вмістом цукру в крові або з порушеннями серцевої системи.Після закапування рекомендується притиснути пальцем слізний мішок на 2-3 хвилини для запобігання надмірної системної абсорбції препарату.Після застосування препарату можливі розлади акомодації. Деякі пацієнти можуть мати підвищену чутливість до світла, тому, коли зіниці розширені, слід захищати очі від надто інтенсивного світла.Перед застосуванням очних крапель слід зняти контактні лінзи, зачекати 15 хвилин, перш ніж одягнути лінзи. Консервант, що міститься в очних краплях (бензалконію хлорид) може знебарвити м’які лінзи та привести до подразнення очей. Не слід торкатися верхньої частини флакона. Після кожного застосування слід щільно закривати флакон. Не слід застосовувати препарат більше 28 діб після першого відкриття флакона. Перед застосуванням необхідно перевірити термін придатності препарату.Якщо Ви приймаєте інші лікарськи засоби, прочитайте також розділ Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Безпека застосування тропікаміду у вагітних жінок не встановлена.Тропікамід застосовується під час вагітності або годування груддю тільки у разі крайньої необхідності, якщо очікуваний ефект для матері переважає потенційний ризик для дитини.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат може викликати запаморочення, затуманення зору або чутливість до світла (через розширення зіниць). Пацієнтів слід попередити, щоб вони не керували автотранспортом та не займались іншою потенційно небезпечною діяльністю, поки зіниці не повернуться до нормального стану.

Дети:

Препарат не призначений для застосування дітям до 3 років.Унітропік 1 % може викликати розлади центральної нервової системи, які можуть бути небезпечними для дітей. Надмірне застосування дітям може викликати симптоми системної інтоксикації. Необхідно дуже обережно застосувати препарат дітям з підвищеним тонусом/спазмами м’язів або мозковими порушеннями. Пацієнтів слід попередити, що цей препарат не повинен потрапити до рота дитини, а також про необхідність мити свої руки та руки дитини після застосування препарату.

Способ применения и дозы:

Скіаскопічне обстеження: закапати 1-2 краплі Унітропік 1 % в око та повторити через 5 хвилин (рефракція). Якщо немає можливості обстежити пацієнта протягом 20-30 хвилин, слід закапати додатково ще 1 краплю для пролонгації мідріатичного ефекту.Фундоскопія: закапати в око 1 краплю Унітропік 1 % за 15-20 хвилин до обстеження. Для людей із надто пігментованими райдужними оболонками може виникнути необхідність застосування вищих доз.Якщо крапля не потрапила в око, спробуйте ще раз.Якщо забули закапати, закапайте наступну разову дозу відповідно до режиму дозування. Якщо настав час для наступної дози, то пропустіть ту, про яку забули, і поверніться до звичайного режиму.Не застосовуйте подвійну дозу для компенсації пропущеної.Якщо закапали занадто багато, промийте око теплою водою. Не закапуйте більше крапель до моменту закапування наступної дози (див. розділ Передозування).Якщо виникають додаткові запитання щодо застосування препарату, звертайтеся до лікаря.

Передозировка:

У разі місцевого передозування видалити надлишок препарату з ока, промивши його теплою проточною водою.Після місцевого застосування може виникнути системна інтоксикація, подібна при передозуванні атропіну, особливо у дітей. Ознаки передозування включають розширення судин, припливи крові до обличчя, сухість шкіри та слизових оболонок (у дітей можуть спостерігатися висипання), затуманення зору, тахікардія, аритмія, здуття живота, кишкові коліки, гарячка, запор, затримка сечі, подразливість, порушення поведінки, судоми, психічні розлади, галюцинації, втрата нервово-м’язової координації, шкірні висипання.При виникненні будь-якого з цих симптомів слід припинити застосування очних крапель та звернутися до лікаря. У таких випадках проводиться симптоматичне та підтримуюче лікування, внутрішньовенне введення фізіостигміну в дозі 1-2 мг.

Побочные действия:

Короткий огляд побічних ефектів, наведений у таблиці. Система класифікації органів Побічні реакції Порушення з боку серцево-судинної системи брадикардія, тахікардія, аритмія, гіпотензія Психіатричні розлади психотичні розлади, галюцинації, аномальна поведінка, дезорієнтація. Порушення з боку нервової системи головний біль, порушення координації/ рівноваги, запаморочення, розлади поведінки, дезорієнтація, психотичні розлади. Офтальмологічні порушення фотофобія, блефарит, біль в очах, відчуття печіння, свербежу, затуманення зору, відчуття дискомфорту в очах, відчуття поколювання, піску в очах, порушення акомодації, розширення зіниць, підвищення внутрішньоочного тиску, подразнення очей, гіперемія очей, кон’юнктивіт, крововиливи в кон’юнктиву, порушення руху очей, набряк очей, кератит, алергічні реакції з боку кон’юнктиви і вій, поверхневий плямистий кератит, периорбітальний набряк. Порушення з боку судинної системи припливи крові до обличчя, блідість. Порушення з боку дихальної системи, торакальні та медіастинальні порушення  сухість у носі.   Порушення з боку шлунково-кишкового тракту нудота, сухість у роті, блювання, запор, здуття живота, біль в нижніх відділах живота, діарея,.   Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин висип, сухість шкіри.   Порушення з боку нирок та сечового михура дизурія, затримка сечовиділення.   Розлади загального характеру та стани, пов’язані з місцем введення подовження дії препарату, анафілактичний шок, серцево-дихальна недостатність, синкопе, галюцинації.   Цей препарат може спричиняти розлади центральної нервової системи, які можуть бути небезпечними для дітей. Потрібно мати на увазі, що внаслідок гіперчутливості до антихолінергічних засобів можуть виникати психотичні реакції та розлади поведінки.Рекомендується з особливою обережністю застосовувати препарат дітям та пацієнтам, чутливим до алкалоїдів беладони, через підвищений ризик виникнення системної токсичності.У дітей можлива поява висипу. Повідомлялося про психотичні реакції, розлади поведінки і кардіо-респіраторний колапс у дітей при застосуванні лікарських препаратів цієї групи.Якщо будь-які з побічних ефектів набувають серйозного характеру, або якщо виникли побічні ефекти, не згадані у цій інструкції, слід повідомити про це лікаря.

Лекарственное взаимодействие:

Мідріатична дія препарату знижується при місцевому застосуванні офтальмологічних препаратів, що містять міотики, препарат може знижувати здатність міотиків знижувати внутрішньоочний тиск.Дія тропікаміду може посилюватися при супутньому застосуванні інших лікарських засобів, які мають антимускаринові властивості, таких як амантадин, деякі антигістамінні засоби (ліки, які застосовують для лікування алергії), антидепресанти, похідні фенотіазіну, трициклічні антидепресанти (прокаїнамід, хінідин, інгібітори МАО, бензодіазепіни і нейролептики).Якщо використовується більш ніж один офтальмологічний засіб місцевої дії, інтервал між використанням різних засобів повинен складати не меш ніж 5 хвилин.Нітрати, дизопірамід, глюкокортикоїди, галоперидол можуть підвищувати внутрішньо очний тиск.Слід повідомити лікаря, якщо Ви приймаєте, або нещодавно приймали будь-які інші лікарські засоби, включаючи ліки, придбані без рецепта.

Срок годности:

2 роки.Термін зберігання препарату після першого розкриття флакона становить 28 діб.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати. Після першого відкриття зберігати не більше 28 діб.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл або 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці, закритому ковпачком із контролем першого відкриття.По 1 флакону-крапельниці разом з інструкцією для медичного застосування в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Фармацевтичні характеристикиОсновні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин, без видимих механічних часток.МісцезнаходженняВул. Орієшкова, 11, 821 05, Братислава, Словацька Республіка/Orieskova str., 11, 821 05, Bratislava, Slovak Republic.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Унитропик 1%
Производитель:Унимед Фарма, ООО, Словацкая Республика
Форма выпуска: По 5 мл або 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці, закритому ковпачком із контролем першого відкриття.По 1 флакону-крапельниці разом з інструкцією для медичного застосування в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7545/01/01 от 08.02.2013. Приказ № 102 от 08.02.2013
МНН:Tropicamide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 мл розчину містить тропікаміду 10 мг;1 мл містить 35 крапель.допоміжні речовини: натрію хлорид, динатрію едетат, бензалконію хлорид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Засоби, що застосовуються в офтальмології. Мідріатичні та циклоплегічні засоби. Антихолінергічні.
Код АТХ:S01FA06 - Тропикамид
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама