Вастатин инструкция по применению

Вастатин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Вастатин таблетки, п/плен. обол., по 20 мг №30
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8865/01/01 от 26.08.2008. Приказ № 491 от 26.08.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: simvastatin; 1 таблетка містить симвастатину 20 мг або 40 мг;допоміжні речовини: лактоза; крохмаль кукурудзяний; целюлоза мікрокристалічна; бутилгідроксіанізол; магнію стеарат; лимонна кислота; аскорбінова кислота; покриття таблеток (20 мг) OPADRY-OY-S22909 та покриття таблеток (40 мг) OPADRY-OY-S9622.

Основные физико-химические свойства:

круглі таблетки жовтого кольору по20 мг; круглі таблетки цегляно-червоного кольору по 40 мг з рискою.

Производитель:

Дженефарм С.А. для "Дженовейт Фармасьютикалс Лтд", Греция/Кипр

Фармакотерапевтическая группа:

Гиполипидемические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Вастатин (симвастатин) – гіполіпідемічний засіб, який отримують шляхом синтезу з продукту ферментації Aspergillus terreus. При застосуванні внутрішньо симвастатин як неактивний лактон гідролізується до відповідної бета-гідроксильної форми, що є метаболітом та інгібітором ГМГ-КоА-редуктази, ферменту, який каталізує ранній етап біосинтезу холестерину і впливає на його швидкість. Внаслідок цього симвастатин знижує загальний рівень холестерину плазми, концентрацію ЛНЩ, триглециридів та ЛДНЩ. Вастатин помірно підвищує рівень ЛВЩ при гетерозиготних родинних і неродинних формах гіперхолестеринемії і при змішаній гіперліпідемії в тому випадку, якщо підвищений рівень холестерину є основним порушенням і одна лише дієтотерапія була недостатньою. Симвастатин покращує функцію ендотелію кровоносних судин, чинить антиоксидантну дію, а також пригнічує проліферацію та міграцію клітин при атеросклеротичному процесі, має впливове значення на розчинення жовчних каменів.Фармакокінетика. Всмоктування. Після приймання внутрішньо Вастатин у формі неактивного лактону абсорбується зі шлунково-кишкового тракту і надходить у системний кровотік.Розподіл. Вастатин значною мірою виводиться з кровообігу при першому ж проходженні через печінку, де 80 % абсорбованого препарату затримується в ній і метаболізується. Концентрація активного метаболіту Вастатину в системному кровотоці людини становить менше 5 % від прийнятої внутрішньо дози. Зв’язування з білками плазми крові становить 95 %. Відчутний ефект лікування досягається через 2 тижні, а максимальний ефект лікування - через 4 - 6 тижнів після початку лікування. Виведення. Вастатин виводиться з організму з жовчю.

Показания к применению:

Вастатин застосовують пацієнтам з високим ризиком розвитку ІХС (за наявності гіперліпідемії або без неї), наприклад, хворим на цукровий діабет, пацієнтам з інсультом чи іншими цереброваскулярними захворюваннями в анамнезі, пацієнтам із захворюваннями периферичних судин або пацієнтам з ішемічною хворобою серця. Вастатин сприяєзменшенню ризику основних судинних подій (сумарної кількості випадків, що включає нефатальний інфаркт міокарда, коронарну смертність, інсульт або необхідність проведення реваскуляризації) та зменшенню потреби виконання процедур реваскуляризації периферичних та інших некоронарних судин; зменшенню ризику основних коронарних подій (сумарної кількості випадків, що включає нефатальний інфаркт міокарда або коронарну смертність) та зменшенню потреби виконання процедур коронарної реваскуляризації (включаючи, аортокоронарне шунтування і черезшкірну транслюмінальну коронарну ангіопластику);зниженню ризику розвитку інсульту;зниженню ризику загальної смертності за рахунок зниження смертності в результаті ІХС, а також зменшенню госпіталізацій внаслідок стенокардії.Гіперхолестеринемія. Вастатин застосовують як доповнення до дієти для зниження підвищеного рівня загального холестерину, холестерину (ліпопротеїни низької щільності), тригліцеридів, аполіпопротеїну B (апо В), а також для підвищення холестерину (ліпопротеїни високої щільності) у пацієнтів з первинною гіперхолестеринемією, включаючи гетерозиготну сімейну гіперхолестеринемію (гіперліпідемія типу IIa за класифікацією Фредріксона), або зі змішаною гіперхолестеринемією (гіперліпідемія типу IIb за класифікацією Фредріксона), коли застосування однієї тільки дієти та інших немедикаментозних методів лікування не достатньо. Таким чином, Вастатин знижує співвідношення холестерин (ліпопротеїни низької щільності)/холестерин (ліпопротеїни високої щільності), співвідношення загальний холестерин/холестерин (ліпопротеїни високої щільності). Вастатин показаний для лікування хворих на гіпертригліцеридемію (гіперліпідемія IV типу за класифікацією Фредріксона).Вастатин показаний для лікування пацієнтів з первинною дисбеталіпопротеїнемією (гіперліпідемія III типу за класифікацією Фредріксона).Вастатин також показаний як доповнення до дієти та інших способів лікування хворих на гомозиготну сімейну гіперхолестеринемію для зниження підвищеного загального холестерину, холестерину (ліпопротеїни низької щільності) і аполіпопротеїну B.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до симвастатину або до будь-якого з його компонентів;вагітність і годування груддю;захворювання печінки в гострій стадії або стійке підвищення рівнів трансаміназ сироватки;дитячий вік.

Особенности применения:

Хворі повинні дотримуватися загальноприйнятої холестеринознижувальної дієти, як до початку приймання препарату Вастатин, так і впродовж усього курсу лікування. Функцію печінки потрібно досліджувати до початку лікування і періодично під час лікування у всіх пацієнтів першого року лікування або до року після останнього підвищення дози. Хворі, які приймають препарат в дозі 80 мг на добу, підлягають обстеженню через кожні три місяці. Особливо увагу потрібно приділяти хворим, у яких рівні трансаміназ сироватки крові підвищуються. У таких хворих проби повторюють негайно і в подальшому виконують частіше. Якщо рівні трансаміназ мають тенденцію до підвищення, особливо понад трикратну верхню межу норми, і є стійкими – слід припинити приймання препарату. Якщо рівні холестерину-ЛПВЩ знижуються нижче 75 мг/дл (1,94 ммоль/л), або рівень загального холестерину зменшується нижче 140 мг/дл (3,6 ммоль/л), слід зменшити дозу препарату.З обережністю призначають хворим, які зловживають алкоголем або мають в анамнезі захворювання печінки.Вастатин практично не виділяється ниркам. Хворі з помірною нирковою недостатністю не потребують підбору дози. Хворим з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатинину < 30 мл/хв) дозу понад 10 мг на добу можна приймати лише в разі необхідності, з великою обережністю.Вастатин інколи спричиняє міопатію, яка проявляється у вигляді м’язового болю або слабкості, асоційованих зі значним підвищенням рівнів креатинкінази більше ніж у десять разів понад верхню межу норми. Ризик міопатії може бути підвищений і при сумісному застосуванні Вастатину з іншими препаратами. У цьому випадку лікування препаратом необхідно припинити, м’язові симптоми і підвищення креатинкінази після відміни препарату зникають. Ризик міопатії збільшується через підвищення концентрації в плазмі речовин, що пригнічують ГМГ-КоА- редуктазу (3-гідрокси-3-метилглютарил-коензиму А). У клінічних дослідженнях з адекватним моніторингом, де було зазначено виключення будь-якої супутньої терапії, частота виникнення міопатії / рабдоміолізу становила приблизно 0,03 % серед пацієнтів, які приймали Вастатин у дозі 20 мг на добу, 0,08 % серед пацієнтів, які застосовували Вастатин у дозі 40 мг на добу, 0,4 % серед пацієнтів, які приймали Вастатин у дозі 80 мг на добу. Спостерігалась ниркова недостатність внаслідок тривалого діабету. Не має також відомих побічних проявів внаслідок швидкого припинення лікування препаратом. Тому необхідно припинити застосування Вастатину за декілька днів до серйозного хірургічного втручання. Значних побічних дій у людей віком понад 65 років не виявлено. Незначні зміни у збільшенні площі помутніння кришталика ока вважаються наслідком процесу старіння.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Вастатин протипоказаний вагітним жінкам. Холестерин та інші продукти циклу біосинтезу холестерину відіграють важливу роль у розвитку плода, включаючи синтез стероїдів і клітинних мембран. У зв’язку з тим, що інгібітори ГМГ-КоА- редуктази, такі як Вастатин, гальмують синтез холестерину та інші продукти циклу біосинтезу холестерину, препарат несприятливо діє на плід. Є випадки природжених аномалій у новонароджених, матері яких приймали під час вагітності Вастатин. Жінки дітородного віку, які застосовують Вастатин, повинні відмовитись від зачаття. Якщо під час лікування Вастатином жінка завагітніла, потрібно відразу припинити застосування препарату, а жінку попередити про можливу небезпеку для плода.За необхідності призначення препарату жінкам у період годування груддю потрібно враховувати, що багато лікарських засобів виділяються в грудне молоко, у т.ч. Вастатин. Є загроза розвитку тяжких несприятливих реакцій для немовлят, тому застосування Вастатину не рекомендоване.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат загалом не впливає на швидкість реакції, але слід враховувати ймовірність таких побічних ефектів з боку центральної нервової системи, як запаморочення, м’язові судоми, парестезія.

Дети:

Безпека та ефективність застосування Вастатину у дітей не встановлені. Не рекомендується призначати Вастатин дітям.

Способ применения и дозы:

Застосовують внутрішньо дорослим. Добові дози Вастатину – від 5 до 80 мг, слід застосовувати один раз на добу, ввечері. Під час добору дози Вастатину її слід змінювати з інтервалами не менше ніж 4 тижні, до досягнення максимальної добової дози 80 мг, яку приймають раз на добу, ввечері. Для забезпечення дози менше 20 мг застосовують препарати симвастатину відповідного дозування.Пацієнти з ішемічною хворобою серця (ІХС) або високим ризиком розвитку ішемічної хвороби серцяСтандартна початкова доза Вастатину для пацієнтів з високим ризиком розвитку ІХС (у поєднанні з гіперліпідемією або без неї) – хворих на цукровий діабет, пацієнтів з інсультом або іншими цереброваскулярними захворюваннями в анамнезі, пацієнтів з захворюваннями периферичних судин, а також для пацієнтів з ішемічною хворобою серця – становить 40 мг на добу одноразово, ввечері. Медикаментозну терапію можна почати одночасно із застосуванням дієти та лікувальної фізкультури.Пацієнти з гіперхолестеринемією (які не належать до перелічених вище категорій ризику) До початку лікування препаратом Вастатин пацієнту слід призначити стандартну гіпохолестеринову дієту, якої слід дотримуватися протягом усього курсу лікування.Звичайно початкова доза становить 20 мг на добу, яку призначають одноразово, ввечері. Для пацієнтів, яким необхідне значне (більше ніж на 45 %) зниження рівня ЛПНЩ, початкова доза може становити 40 мг один раз на добу, ввечері. Пацієнтам з легкою або помірною гіперхолестеринемією можна призначити у початковій дозі 10 мг. Пацієнти з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією Хворим на гомозиготну сімейну гіперхолестеринемію Вастатин рекомендований у дозі 40 мг на добу одноразово, ввечері, або 80 мг на добу за 3 прийоми: 20 мг вранці, 20 мг вдень і 40 мг ввечері. Таким пацієнтам Вастатин призначають як доповнення до іншого лікування, що знижує рівень холестерину (наприклад, ЛПНП-плазмаферез) або без іншого лікування, якщо воно не доступне.Супутня терапія Вастатин ефективний у вигляді монотерапії, а також у поєднанні із секвестрантами жовчних кислот.Для пацієнтів, що застосовують циклоспорин, гемфіброзил або інші фібрати, або ліпідознижувальні дози (≥1 г/добу) ніацину сумісно з Вастатином, максимальна рекомендована доза препарату Вастатину становить 10 мг на добу. Для пацієнтів, які одночасно з препаратом Вастатином приймають аміодарон чи верапаміл, добова доза Вастатину не повинна перевищувати 20 мг. Дозування при нирковій недостатності. Оскільки Вастатин виводиться нирками у невеликій кількості, немає необхідності змінювати дозування для хворих з помірно вираженою нирковою недостатністю.При тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв), слід ретельно зважити доцільність призначення препарату у дозах, що перевищують 10 мг на добу. Якщо таке дозування вважається необхідним, його слід призначати з обережністю. Загалом Вастатин добре переноситься.  З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, м’язові судоми, парестезії, периферична невропатія.З боку системи травлення: біль у животі, запор, метеоризм, діарея, нудота, блювання, жовтяниця, панкреатит, диспепсії, можливе підвищення активності трансаміназ майже в три рази, що перевищує верхню межу, а також лужну фосфотазу. Відхилення в показниках функціональних печінкових проб слабко виражені і мають оборотний характер. Алергічні реакції: рідко – ангіоневротичний набряк, вовчакоподібний синдром, ревматична поліміалгія, васкуліт, тромбоцитопенія, еозинофілія, збільшення швидкості осідання еритроцитів, артрит, кропив’янка, пропасниця, фотосенсибілізація, гіперемія шкіри, задишка. Дерматологічні реакції: алопеція, дерматоміозит, шкірна висип, екзема, свербіж.Інші: астенія, міалгія, анемія, астенія, рабдоміоліз, підвищення креатинфосфокінази; рідко – міопатія.

Передозировка:

У випадку передозування (якщо прийнято до 500 мг Вастатину на добу) необхідно промити шлунок, прийняти перорально (внутрішньо) активоване вугілля, контролювати життєво необхідні функції організму, провести моніторинг функції нирок і печінки та рівня креатинкінази в плазмі крові.

Лекарственное взаимодействие:

Ні в якому разі не можна застосовувати Вастатин з антикоагулянтами непрямої дії (неодикумарин, фепромарон, аценокумарол, фенілін, синкумар, феніндіон, варфарин) – підсилюється дія препаратів на згортання крові, що призводить до ризику кровотеч; з протигрибковими препаратами із групи азолів: клотримазол, кетоконазол, еконазол, міконазол, мікозолон, ізоконазол, флуконазол, біфоназол, аморолфін, ітраконазол; антибіотиками – макролідами: спіраміцин, еритроміцин, мідекаміцин, олеандоміцин, рокситроміцин, джозаміцин, кларитроміцин, азитроміцин, цитостатиками; фібратами: гемфіброзил, фенофібрат, етофібрат, клофібрат, ципрофібрат, безафібрат; імунодепресивними препаратами: циклоспорин, азатіоприн, мікофенолат, мофетил; антидепресантом: нефазодон; блокатором кальцієвих каналів VI класу: мібефрадил; високими дозами нікотинової кислоти: підвищується ризик розвитку міопатії з рабдоміолізом і ниркової недостатності. Якщо існує необхідність застосування ніацину, його призначають з низькою дозою Вастатину, при цьому ризик розвитку міопатії не виявляється. При застосуванні з ритонавіром підвищується концентрація Вастатину в сироватці, з дигоксином збільшується концентрація останнього в плазмі крові.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігають при температурі до 25 0С, в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг, 40 мг № 30 у блістерах, у картонних коробках.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Athens, Greece150 Gounari str.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Вастатин
Производитель:Дженефарм С.А. для "Дженовейт Фармасьютикалс Лтд", Греция/Кипр
Форма выпуска:

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 20 мг, 40 мг № 30 у блістерах, у картонних коробках.

Регистрационное удостоверение:№ UA/8865/01/01 от 26.08.2008. Приказ № 491 от 26.08.2008
МНН:Simvastatin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: simvastatin; 1 таблетка містить симвастатину 20 мг або 40 мг;допоміжні речовини: лактоза; крохмаль кукурудзяний; целюлоза мікрокристалічна; бутилгідроксіанізол; магнію стеарат; лимонна кислота; аскорбінова кислота; покриття таблеток (20 мг) OPADRY-OY-S22909 та покриття таблеток (40 мг) OPADRY-OY-S9622.

Фармакологическая группа:Гиполипидемические средства.
Код АТХ:C10AA01 - Симвастатин
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама