Йодобак инструкция по применению

Йодобак фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Йодобак раствор д/наруж. прим. по 1 л во флак. пласт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4598/01/01 от 14.06.2006. Приказ № 387 от 14.06.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

100 г розчину містять: повідон - йоду – 10,0г (вміст йоду – 1,24 г); допоміжні речовини: калію йодат, гліцерин (85%), динатрію фосфат додекагідрат, кислота лимонна, ноноксинол 9, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

прозорий розчин коричневого кольору з характерним запахом; густина – приблизно 1,055 г/см3; рН – 5,9 ±0,3; добре розчиняється у воді;

Производитель:

Боде Хеми ГмбХ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Антисептические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат має бактерицидну (у т. ч. по відношенню до антибіотикорезистентних бактерій), фунгіцидну, спороцидну, туберкулоцидну та віруліцидну дію (інактивує віруси ВІЛ, гепатиту В, герпесу типу І та ІІ, рота-, адено-, вакцинія- та ін.).Антисептичні властивості повідон-йоду обумовлені біологічно активним йодом. За рахунок цієї комплексної сполуки стало можливим зменшення вмісту вільного йоду в лікарському препараті у порівнянні з водно-спиртовим розчином йоду. Крім того, повідон-йод не пече та не подразнює тканини, знімає набряк, біль, запалення, має поглинаючі властивості, що забезпечує очищення ран від некротизованих тканин.Повідон-йод виділяє вільний йод внаслідок рівноважної зворотної реакції, що й забезпечує швидку та пролонговану антимікробну дію препарату. Йод, що виділився, окислює складові клітин мікроорганізмів та їхніх спор. Обмін речовин патогенних мікроорганізмів настільки порушується, що подальше їх розмноження неможливе.ФармакокінетикаДані відсутні.

Показания к применению:

Для одноразової антисептичної обробки неушкодженої шкіри, слизової оболонки ротової порожнини, наприклад, в стоматологічній та ЛОР-практиці, а також для антисептичної обробки слизових оболонок в гінекології, урології та ін.Для багаторазового обмеженого часом використання: катетеризації сечового міхура, обробки ушкодженої шкіри, наприклад, при пролежнях, виразках гомілки, ранах та опіках.Для гігієнічної та хірургічної антисептичної обробки рук, перед- та післяопераційної обробки шкіри, слизових оболонок та ран.

Противопоказания:

Забороняється систематичне використання повідон-йоду при захворюваннях щитовидної залози, дерматиті Дюринга, ідіосинкразії до йоду, при вагітності та годуванні дітей груддю, дітям до 6 місяців, до або під час терапії або діагностики радіоактивним йодом.

Особенности применения:

У зв’язку з небезпекою виникнення хімічного опіку під дією йодиду ртуті не можна використовувати одночасно або незабаром після прийому похідних ртуті. Значне знебарвлення препарату у процесі його використання може свідчити про втрату його ефективності. Комплекс повідон-йод ефективний при значеннях рН в межах 2 – 7.

Способ применения и дозы:

Йодобак® використовується без розведення для обробки шкіри перед ін’єкціями, забиранням крові, пункціями та дрібни­ми медичними втручаннями. Ділянку шкіри або слизової оболонки, що потребує обробки, слід змочити або обприскати до повного зволоження.Заплановане місце розтину обробити стерильним тампоном, просоченим Йодобаком®.При асептичній операції спочатку обробити місце запланованого розтину, а потім прилеглі ділянки шкіри.При септичній операції операційне поле обробити, починаючи з периферії до центру. Антисептична обробка операційного поля повинна проводитись мінімум двічі. Хірургічні плівки накладати після висихання шкіри.Після видалення хірургічної плівки шов та прилеглу шкіру очистити стерильним тампоном, просоченим Йодобаком®. Закриття рани проводити при вологій шкірі, але у разі необхідності заклеїти рану хірургічною плівкою, шкіра повинна бути сухою.®При катетеризації та при трансуретральних операціях у гінекології, урології використання Йодобаку® протягом 5 хв. значно знижує кількість аутогенних та екзогенних мікроорганізмів.®При опіках порушуються захисні функції шкіри, тому організм повинен боротися з полімікробною флорою. Антисептична обробка Йодобаком® при підтримуючій терапії, а також перед операційним втручанням виконується протягом 5 хв. Проти вірусів та спор бактерій час дії повинен бути мінімум 15 хв.При гігієнічній антисептичній обробці ділянок шкіри та слизових оболонок змащувати або обприскувати до повного зволоження та залишати на 1 хв. Для перед- або післяопераційної обробки шкіри, слизових оболонок та ран, а також для хірургічної антисептики рук ділянки шкіри, що повинні бути оброблені, ретельно змочують та залишають на 5 хв. Для ділянок шкіри з великою кількістю сальних залоз час експозиції 10 хв. Згідно з вимогами DGHM (Німецьке товариство гігієни та мікробіології):при гігієнічній антисептичній обробці рук втирати мінімум 2хЗ мл Йодобаку® протягом 1 хв.при хірургічній антисептичній обробці рук втирати мінімум ЗхЗ мл Йодобаку® протягом 5 хв.Частота та тривалість антисептичної обробки шкіри та ран залежить від ступеня ексудації рани. Можливе багаторазове щоденне застосування.Для прийняття ванн та промивання порожнин достатньо розвести препарат до концентрації 0,1-1%.

Передозировка:

Не встановлене.

Побочные действия:

При багаторазовій обробці поверхні може виникнути ефект ушкодження клітин. У вигляді суб’єктивних симптомів можуть виникати швидкоминаючий біль, печіння та відчуття тепла. В окремих випадках були описані контактні алергічні реакції уповільненого типу. При тривалому використанні на великій поверхні ушкодженої шкіри (наприклад, опіки) можливий розвиток системної дії, а також метаболічний ацидоз.

Лекарственное взаимодействие:

Йод взаємодіє зі сполуками ртуті з утворенням йодиду ртуті, з токсичною місцевою дією. При використанні одночасно з ензимними препаратами останні стають неефективними. Повідон-йод несумісний з перекисом водню, препаратами, що містять срібло, та тауролідином. У випадку вживання пацієнтами препаратів літію, потрібно уникати регулярного використання Йодобаку, особливо на великих поверхнях, оскільки у цьому випадку йод може викликати гіпофункцію щитовидної залози.

Срок годности:

Зберігати в щільно закритій ємності при температурі не вище +25 °С. Захищати від прямих сонячних променів. Зберігати в недоступних для дітей місцях!Термін придатності препарату – 2 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Пластикові флакони по 1 л.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна назва: povidone-iodine;Форма випускуРозчин для зовнішнього застосування.АдресаMelanchtonstr. 27 22525 Hamburg, GermanyTel. (+49-40) 5 40 06-0 Ексклюзивний імпортер
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Йодобак
Производитель:Боде Хеми ГмбХ, Германия
Форма выпуска: Пластикові флакони по 1 л.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4598/01/01 от 14.06.2006. Приказ № 387 от 14.06.2006
МНН:Povidone-iodine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

100 г розчину містять: повідон - йоду – 10,0г (вміст йоду – 1,24 г); допоміжні речовини: калію йодат, гліцерин (85%), динатрію фосфат додекагідрат, кислота лимонна, ноноксинол 9, вода очищена.

Фармакологическая группа:Антисептические средства.
Код АТХ:D08AG02 - Повидон-йод
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама